www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako preboleti?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 7:11 pm    Naslov poruke: Kako preboleti? Na vrh strane Na dno strane

Proživljavaš najgoru noćnu moru. Možda te je ostavio dečko, ili se tvoja najbolja drugarica naljutila na tebe. Možda je u pitanju i nešto mnogo gore kao što je razvod tvojih roditelja. Šta god da te je pogodilo, toliko patiš da misliš da se nikada više nećeš nasmejati. Ali hoćeš! Prema mišljenju psihologa, kada nam se nešto ružno dogodi, prolazimo kroz osam emotivnih faza. Evo koje su to faze i kako da se izboriš sa njima...

Šok
Upravo si čula ružne vesti i ne možeš da poveruješ da se to tebi dešava. "Kada sam otkrila da se moja najbolja drugarica smuvala sa dečkom koji se meni sviđao, bila sam toliko šokirana da sam zanemela", kaže Nina. Psiholozi tvrde da, kada si u šoku, moraš da budeš sebična. Zagrli mamu ili se sklupčaj na krevetu i pogledaj svoj omiljeni film.

Poricanje
Kada čuješ loše vesti, prirodno je da se pretvaraš da se to nije stvarno desilo. To se tvoj mozak trudi da se polako izbori sa time, kako se sav bol ne bi slio odjednom. Sasvim je OK da pred drugima glumiš da si hrabra, ali bi trebalo da se potrudiš da pred sobom budeš iskrena. Uzmi svesku i zapiši sva svoja osećanja i misli onako kako ti naviru. To će ti pomoći da se pomiriš sa nevoljama.

Usamljenost
Kada ti se nešto loše desi, može ti se učiniti da nemaš kome da se obratiš. Ali stvar je u tome da imaš! Tvoji roditelji i prijatelji su tu da ti pomognu da to prebrodiš. Bićeš iznenađena kada čuješ da su i oni nekada osećali nešto vrlo slično. Kod Kaće je to upalilo. "Kada mi je uginuo pas, bila sam jako nesrećna, ali sam se osećala glupo zbog toga. A onda mi je moja drugarica Lena rekla da se i ona osećala isto kada joj je uginula mačka. Obe smo se dobro isplakale i to mi je mnogo pomoglo."

Krivica
Vest je takva kakva je i sada želiš da znaš čija je to krivica, iako to može da znači i da okriviš sebe. Kada se nešto loše desi, prirodno je da tražiš krivca, ali to nikada ne pomaže. Tačnije rečeno, okrivljavanje može i da uspori tvoj oporavak. Krivica je razmišljanje o prošlosti i preživljavanje stvari koje su se već desile. Umesto toga, napiši tri reči "Razmišljaj o budućnosti" na velikom parčetu papira i zalepi ga na zid.

Tuga
Sigurno ćeš plakati, ali ne očajavaj zbog toga, jer tuga znači da si na pola puta do sreće! Izbegavaj da sebe ubijaš u pojam tužnom muzikom i sličnim filmovima. Odgledaj neku komediju ili uradi nešto suludo kao što je slaganje CD-ova po abecednom redu. Što je najvažnije, porazgovaraj sa nekim o svojoj tugi. Bolje ćeš se osećati posle dobrog razgovora sa nekim ko te voli.

Bes
Prevazišla si tugu i sada si spremna za bitku. Ljuti se koliko hoćeš, ali nemoj trošiti energiju na smišljanje osvete. Što je još važnije, nemoj se ljutiti na ljude koji to ne zaslužuju, kao što su tvoji roditelji ili prijatelji. Bes je zdrav dok god njime ne povređuješ druge. Uđi u svoju sobu i dobro se isprazni ako ti je do toga. Uzmi jastuk, zamisli da je on osoba koja te je povredila i reci sve što bi rekla i njoj. Ljilja je upisala časove plesa kada ju je dečko ostavio. "Bila sam toliko besna da sam, kada je muzika počela, potpuno iscrpela sebe. Osećala sam se sjajno posle toga."

Produži dalje
Prihvatila si ono što se desilo i sada si spremna da kreneš dalje. Sada pazi da se ponovo ne vratiš na krivicu ili bes. Ne muči sebe zbog potrebe da se zabaviš, nasmeješ ili čak sve zaboraviš s vremena na vreme. Ivana kaže da se osećala loše zbog potrebe da izađe sa drugaricama kada joj je baka umrla, ali posle kraćeg perioda shvatila je da njena baka ne bi volela da je vidi tužnu.

Oporavak
Zahvaljujući tvojoj snazi i trudu, ponovo si se vratila svojoj vedroj strani ličnosti. Pomisao na prošlost više ne može da ti pokvari dan, i puna si nade po pitanju budućnosti. Sjajno je sagledati šta si sve naučila iz svog iskustva. Da li si jača, mudrija i spremnija da pomogneš onima koji su u sličnoj situaciji? Da li si naučila da više obraćaš pažnju na sebe? Sve ovo će te učiniti jačom. A sad, natrag na pozornicu života, i zasijaj u punom svetlu zvezde, što ti i jesi.


MyLoveStory



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Smokvica . . .
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 05 Jan 2008
Poruke: 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 4:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

... Moj moto sto se tice ove teme je: Zivot ide dalje, idi i ti sa njim.

_________________
This is my world . . .
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smokvica . . . je napisao/la sledeće:
... Moj moto sto se tice ove teme je: Zivot ide dalje, idi i ti sa njim.


Iako je ovo zenska tema mogu da kazem da je ovo nesto po cemu i ja idem .. dakle .. zivot ide dalje .. zasto se osvrtati na nesto sto nije vredno inache da je bilo vredno, trajalo bi duze i ne bi se prekidalo ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 27, 2010 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako preboljeti svoju bivšu ljubav?


On/ona je bio/la ljubav vašeg života. Mislili ste da ćete život provesti zajedno, i sve nade ste polagali u tu vezu, ali desilo se nešto neočekivano. Partner vam je priznao/la da više ne osjeća isto ili da je zaljubljen/a u drugu osobu.
Ne možete se pomiriti s gubitkom, i mislite da ste najtužnija i najnestretnija osoba na svijetu.

Ne mora biti tako sve crno. Morate biti svjesni da život teče dalje i da ne možete vječno tugovati.
Evo nekoliko savjeta kako da se osjećate bolje i da pokušate zaboraviti tu osobu.
1. Promjenite nešto u vezi svog izgleda, frizuru, obnovite gadarobu ili se počastite novim cipelama, shopping jako pozitivno utiče, ne liječi rane, ali pomaže!

2. Uzmite papir i olovku i nabrojte sve svoje pozitivne osobine i razmislite o njima.( nemojte misliti da manjete vrijedite i da vam nešto fali ako vas je partner ostavi/la)

3. Družite se, izlazite s prijateljima i poželjno je da počnete izlaziti na neka nova mjesta.

4. Sve što vas podsjeća na bivšu ljubav uklonite iz svoje sobe, slike, poklone i sl.

5. Otputujte! Ako ste u prilici s vremenom i novcem, iskoristite to za jedno lijepo putovanje!

6. Pružite priliku drugoj osobi, pogotovo ako znate da je neko već prije bio zainteresovan za vas, još dok ste bili u vezi. Klin se klinom izbija!

7. Nemojte u potpunosti nastojati promjeniti svoj život i navike. Greška bi bila da izbjegavate vašeg bivšeg partnera, jer tako bježite od stvarnosti i otežavate sebi život.


{Ljepota}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2011 9:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko nam treba da shvatimo da je kraj?


Što žene najčešće rade nakon prekida, kako se osjećaju i kako su uspjele preboljeti prekid veze




Prekid veze, na bilo koji način, gadna je stvar složit ćemo se. Hrpa suza, razočaranje, povreda, teške misli, slomljeno srce, frižider i skrivena čokolada - samo su neki od simptoma na koje naletimo nakon tog kobnog dana. Hoćemo li plakati i isprazniti hladnjak ili obući najljepše krpice i krenuti u novu potragu ovisi od žene do žene. Ispitali smo žene što najčešće rade nakon prekida, kako se osjećaju i kako su uspjele preboljeti prekid veze...

Jedu – ali zaista sve. Utjeha u hrani i prijateljima (često i bez prijatelja) nekima zaista pomaže. Sladoledi, pizza, gazirana pića i čips glavna su oružja protiv bivšeg. Ok, ako smo do sada pazile na liniju do te mjere da smo jele tofu, smeđu rižu i povrće kako bi ostale vitke, sada je pravo vrijeme da zagrizemo 'pravu' hranu. No opet, ne pretjerujte. Brza hrana izaziva ovisnost i još mnogo toga s čim ne bismo voljele ratovati (strije, celulit, prištići, podbradak…) U svakom slučaju, uzmite si tjedan dana da se najedete. No, nakon toga vrijeme je za povratak u zdrav život. Nema potrebe nauditi tijelu još više nego netko već je (da, tu mislimo na njega).

Ne jedu – i vježbaju. Još gora varijanta od prve. Ok, primili ste se posla jer mislite da će, kada ga za dva mjeseca ponovno susretnete i kada vidi u što ste se preobrazili, pomisliti ''Uf, zašto sam ju ostavio, želim ponovno biti s njom''. Ne. Ne ide to tako. Prvo se morate oporaviti da biste donosili pametne zaključke. Ovako ćete si samo naštetiti. Za početak se naspavajte i normalno jedite, i ukoliko to nije do sada bio slučaj pređite na zdravu prehranu. Proteini, povrće i malo ugljikohidrata… I, svakako se bavite rekreacijom. No, nemojte odustati onaj dan kada upoznate novog susjeda sa sedmog kata i ostanete cijeli dan na kavi pričajući jedno drugom pola života. Neka vam rekreacija uđe u rutinu i ne odustajte od zdravog života zbog nove ljubavi.

Opijaju se – do toga da se probude u nečijem dvorištu ili još gore špajzi. Najsmješnije od svega, ova grupacija žena vrlo brzo kreće dalje. No opet, možda je najbolje da vi idete prirodnim putem. Ukoliko se već odlučite za koju čašicu više, svakako to ostavite za udobnost vlastitog doma.

Bacaju se u lov – malo manja grupacija, no opet, za svaku pohvalu. Iako se na prvi pogled čini da ove žene nemaju srca, drugi će reći kako upravo ovakve žene imaju najviše hrabrosti i ponosa. Ne čekaju ništa, već se bacaju u nastavak života time da traže novog muškarca. Sve je to u redu ako to radite iskreno. No, na silu pronaći novog mužjaka bit će ili neuspješno, ili ćete samo patiti u sebi, a u većini slučajeva ako ga i pronađete, on će biti samo onaj ''međudečko'' kojeg imate između bivšeg i onog koji tek dolazi. Nemojte povrijediti ljude oko sebe samo zato jer ste vi povrijeđeni.

Pobjegnu – najčešće u krevet vlastite sobe i tamo ostanu tjednima, nekad mjesecima, a neke čak i do godinu dana. Neki čak i daju otkaz, dok druge odustanu od fakulteta. Niti ne pomišljajte na to. Takve žene zaista ne znaju što bi od muke, i očajnički trebaju sažaljenje i potporu. Razmislite prije nego napravite ovakav potez. Ukoliko radite s bivšim u neposrednoj blizini, iskoristite to. Znate sve njegove mane i vrline. Potrudite se napraviti posao bolje od njega i time zaraditi poštovanje ostalih, a tko zna, možda i izvučete neku kintu više od šefa. Osim toga, vi ste koji ste žensko, sjetite se da uvijek imate prednost.

Ne odustaju – Koliko god da vas bivši više ne želi vi ste i dalje dosadni. Pokazujete mu sms-ove koje vam je slao, govorite mu da on to ne može, da vam se zaklinjao na vječnu ljubav. Šaljete mu prijeteća pisma, svaki ga dan zovete plačući, i probušite mu gume na autu i na kraju ga molite da vam se vrati. Znamo da vam je teško, no smirite se malo. Ovako ga sigurno nećete dobiti natrag. Napucao vas je, i sada je vrijeme da pokažete da ste dama, a ne da mu pokažete kako nema žaliti za ničim jer vas je ostavio.

Pogledaju sve filmove iz videoteke – i suosjećaju sa glumcima, pogotovo ženskog dijela. Kutak s romantičnim filmovima ste odavno prelistali, i sada je vrijeme da pređete na akcijski dio. Izvadite se iz kreveta i poradite na sebi. Otiđite kod frizera, kupite nove cipelice, sredite noktiće i okupajte se. Odmah ćete se osjećati bolje, novije, svježije, a i spremno za nastavak života.

Otiđu u shopping – i to kakav. Ispeglaju sve kartice i ostatak mjeseca jedva prežive. U redu je otići pogledati što ima u dućanima i kupiti si kakvu novu majčicu ili vesticu. No otići u minus i doći na crnu listu svih banaka vam nije prioritet. Kontrolirajte se koliko god da situacija bila loša.

Potrgaju nešto – najčešće sve što su dobile od Njega, a ukoliko ne to onda lete tanjuri, monitori, zapravo sve u dohvatu ruke, čak i novi dvd player u kojem je video vas dvoje na izletu u Opatiji. Ne živcirajte se. Upišite tečaj boksa i tamo izbacite sve svoje frustracije. Boksačka vreća voli da je se udara, ne možete ju materijalno uništiti a uvijek možete zalijepiti kakvu sliku na nju (znate na čiju sliku mislimo).


Ne dopustite da vam prekid veze, pa koliko god je bila duga, uništi život. Krenut ćete dalje kad-tad, a uvijek je bolje otići prije nego kasnije. Ostanite svoji, jedite, vježbajte, kupite si nešto lijepo, upoznajte nove ljude, radite nešto korisno, okružite se ljudima koji vas nasmijavaju i rane će puno brže zarasti. Tek kad upoznate pravu osobu, osobu koja će vas znati cijeniti, vidjeti koliko vrijedite i zauvijek biti s vama, jednog dana ćete reći jedno veliko hvala svom bivšem koji će vam se u toku vremena kad-tad htjeti vratiti.

Kakav ste Vi tip osobe poslije prekida i kako uspijevate preboljeti taj grozan događaj?

{Zena}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> ~ Ženska razbibriga ~ -> Kako preboleti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon