www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Motivi i ogranicenja investicija
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  
Autor Poruka
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 08, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Motivi i ogranicenja investicija Na vrh strane Na dno strane

Poznato je da investicije poticu razvoj zemlje....medjutim kako do njih predstavlja veoma tezak i dosta komplikovan proces....

Naravno da svaki investitor ima odredjene motive koje zeli ostvariti svojim investiranjem, medjutim tu ulaze i ogranicenja koje je postavila drzava direktno ili indirektno te mu otezavaju ostvarenje svojih ciljeva pa i samu pomisao na investiranje u odredjenom podrucju...

Koji bi bili vasi motivi za investicije i sta mislite sta bi moglo predstavljati prepreke???



_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 1:18 pm    Naslov poruke: Re: Motivi i ogranicenja investicija Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Poznato je da investicije poticu razvoj zemlje....medjutim kako do njih predstavlja veoma tezak i dosta komplikovan proces....

1. Naravno da svaki investitor ima odredjene motive koje zeli ostvariti svojim investiranjem, medjutim tu ulaze i ogranicenja koje je postavila drzava direktno ili indirektno te mu otezavaju ostvarenje svojih ciljeva pa i samu pomisao na investiranje u odredjenom podrucju...

2. Koji bi bili vasi motivi za investicije i sta mislite sta bi moglo predstavljati prepreke???


1. Prosecan investitor moze da ima samo 2 motive:
1. da zaradi
2. da ima uticaj na to u sta investira (npr. kad bi ja investirao u predizbornu kampanju od bilo kog buduceg predsednika). Ovo je isto vrsta zarade, mozda ne u novcu ali na drugi nacin sigurno da jeste.

Tako da kljucna rec je: zarada

2. Da zaradim novac. Prepreke --> nikakve
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:
_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Poznato je da investicije poticu razvoj zemlje....medjutim kako do njih predstavlja veoma tezak i dosta komplikovan proces....

1. Naravno da svaki investitor ima odredjene motive koje zeli ostvariti svojim investiranjem, medjutim tu ulaze i ogranicenja koje je postavila drzava direktno ili indirektno te mu otezavaju ostvarenje svojih ciljeva pa i samu pomisao na investiranje u odredjenom podrucju...

2. Koji bi bili vasi motivi za investicije i sta mislite sta bi moglo predstavljati prepreke???


1. Prosecan investitor moze da ima samo 2 motive:
1. da zaradi
2. da ima uticaj na to u sta investira (npr. kad bi ja investirao u predizbornu kampanju od bilo kog buduceg predsednika). Ovo je isto vrsta zarade, mozda ne u novcu ali na drugi nacin sigurno da jeste.

Tako da kljucna rec je: zarada

2. Da zaradim novac. Prepreke --> nikakve
Ne bih se slozio sa tobom i tvojim odgovorom da prosjecan investitor ima samo 2 motiva...zaboravljas na mirovinske fondove, razne vrste osiguranja i tako dalje...i to su motivi investicija...naravno da je zarada kod vecine na prvom mjestu ali nije sve u tome...

a kako mislis da ne bi imao nikakvih prepreka pri investiranju??? zar drzava ne predstavlja jednu od prepreka???

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Vlada_R je napisao/la sledeće:
_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Poznato je da investicije poticu razvoj zemlje....medjutim kako do njih predstavlja veoma tezak i dosta komplikovan proces....

1. Naravno da svaki investitor ima odredjene motive koje zeli ostvariti svojim investiranjem, medjutim tu ulaze i ogranicenja koje je postavila drzava direktno ili indirektno te mu otezavaju ostvarenje svojih ciljeva pa i samu pomisao na investiranje u odredjenom podrucju...

2. Koji bi bili vasi motivi za investicije i sta mislite sta bi moglo predstavljati prepreke???


1. Prosecan investitor moze da ima samo 2 motive:
1. da zaradi
2. da ima uticaj na to u sta investira (npr. kad bi ja investirao u predizbornu kampanju od bilo kog buduceg predsednika). Ovo je isto vrsta zarade, mozda ne u novcu ali na drugi nacin sigurno da jeste.

Tako da kljucna rec je: zarada

2. Da zaradim novac. Prepreke --> nikakve
Ne bih se slozio sa tobom i tvojim odgovorom da prosjecan investitor ima samo 2 motiva...zaboravljas na mirovinske fondove, razne vrste osiguranja i tako dalje...i to su motivi investicija...naravno da je zarada kod vecine na prvom mjestu ali nije sve u tome...

a kako mislis da ne bi imao nikakvih prepreka pri investiranju??? zar drzava ne predstavlja jednu od prepreka???


Bas na protiv, drzava hoce da se investira. Ima tu administrativne stvari da se srede, sto ti zoves prepreke, ali to svuda i uvek ima.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:


Bas na protiv, drzava hoce da se investira. Ima tu administrativne stvari da se srede, sto ti zoves prepreke, ali to svuda i uvek ima.


Naravno da i drzava zeli da se investira medjutim postoji mnogo primjera gdje prevelike taxe odnosno porezi tjeraju investitore....tu su i druge ulazne barijere...
A tu je i politika promocije svojih firmi, subvencija itd.... Wink

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Vlada_R je napisao/la sledeće:


Bas na protiv, drzava hoce da se investira. Ima tu administrativne stvari da se srede, sto ti zoves prepreke, ali to svuda i uvek ima.


Naravno da i drzava zeli da se investira medjutim postoji mnogo primjera gdje prevelike taxe odnosno porezi tjeraju investitore....tu su i druge ulazne barijere...
A tu je i politika promocije svojih firmi, subvencija itd.... Wink


Sve u svemu si naveo sto sam reko....'administrativne' stvari.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa pazi, nisu to vec administrativne stvari nego je nesto dosta vece - barem po mom misljenju....sta ako drzava uspostavi odredjene uvozne kvote tako da nekom investitoru postavlja odredjenu granicu uvoza repromaterija, hoces da kazes da je i to administrativna stvar??

Il' pak primjeri zatvorenih privreda koje su bile prije u bivsem SSSR-u...

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
sta ako drzava uspostavi odredjene uvozne kvote tako da nekom investitoru postavlja odredjenu granicu uvoza repromaterija, hoces da kazes da je i to administrativna stvar??


Ako uspostavi kvote onda je to prepreka. Po meni prilicno administrativna stvar.

Ali posto ja ne bi investirao na taj nacin, za mene to ne bi bila prepreka.

Sta su mirovinski fondovi? (ne znam bas toliko dobro srpski, ali znam ekonomiju) Kako bi ti investirao u osiguranja?
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moguce da predstavljaju jedan dio administrativnim prepreka ali ako malo bolje sagledas onda je to nesto vise...ne znam dal ti je poznat kontingent/uvozna kvota banana koje su primjenjivale odredjene zemlje Evropske Unije, neke cak i danas...

Mirovinski fondovi predstavljaju ulaganja za osiguranje mirovine/penzije - opcenito

A sto se tice osiguranja to moze biti osiguranje na ili za zivot jer je i to investicija

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Moguce da predstavljaju jedan dio administrativnim prepreka ali ako malo bolje sagledas onda je to nesto vise...ne znam dal ti je poznat kontingent/uvozna kvota banana koje su primjenjivale odredjene zemlje Evropske Unije, neke cak i danas...

Mirovinski fondovi predstavljaju ulaganja za osiguranje mirovine/penzije - opcenito

A sto se tice osiguranja to moze biti osiguranje na ili za zivot jer je i to investicija


Pa upoznat sam sa koncept 'uvozna kvota' jer zivim u EU a i prosao sam dobro na ispit gde se pitalo o tome. Po meni administrativno, da ostavimo na tome.

Ti si definisao 'investiranje' dosta siroko, u tom slucaju se slazem sa tobom da osiguravati sebe je isto neke vrste investicije.
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:


Pa upoznat sam sa koncept 'uvozna kvota' jer zivim u EU a i prosao sam dobro na ispit gde se pitalo o tome. Po meni administrativno, da ostavimo na tome.

Ti si definisao 'investiranje' dosta siroko, u tom slucaju se slazem sa tobom da osiguravati sebe je isto neke vrste investicije.


Dobro mozda sam i ja malo pogrijesio u formulaciji pocetnog posta jer kao sto ti rece, investicije su dosta sirok pojam ali opet povezan jer nema veze koje investicije su u pitanju one vode ka prosperitetu odnosno rastu privrede.

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

_GentlemaN_ je napisao/la sledeće:
Vlada_R je napisao/la sledeće:


Pa upoznat sam sa koncept 'uvozna kvota' jer zivim u EU a i prosao sam dobro na ispit gde se pitalo o tome. Po meni administrativno, da ostavimo na tome.

Ti si definisao 'investiranje' dosta siroko, u tom slucaju se slazem sa tobom da osiguravati sebe je isto neke vrste investicije.


Dobro mozda sam i ja malo pogrijesio u formulaciji pocetnog posta jer kao sto ti rece, investicije su dosta sirok pojam ali opet povezan jer nema veze koje investicije su u pitanju one vode ka prosperitetu odnosno rastu privrede.


Ja sam rekao sta bi bio moj motiv kad bi investirao. Sta bi bio tvoj?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Motivi i ogranicenja investicija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon