www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Radomir Mihajlović Točak
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  
Autor Poruka
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 30, 2008 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najaci je niko nikada nece odsvirati ulazak u harem kao on,nema boljeg


_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 17, 2010 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Au...kako ovo ne nadjoh prije, majko moja, šta sam propustila i to ja koja kad čuje Smak i Točka iskače iz kože, cipela, vjere...!!!
Oni su neponovljivi, sa njima sam odrastala i živjela i zaista su mi u kolekciji medju prvima. Slušam ih i uvijek ću, znam. Niko ne pomenu legendarne "Daire", evo ja ću ovom prilikom. Ko nije čuo neka čuje, mislim da će ga oduševiti.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
SlaughterGirl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 20 Jun 2008
Poruke: 1
Mesto: Cacak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 23, 2010 3:17 pm    Naslov poruke: Re: Radomir Mihajlović Točak Na vrh strane Na dno strane

velociraptor je napisao/la sledeće:
NTočak je Čačanin, a ne Kragujevčanin, iako ga ovi drugi svojataju zbog grupe SMAK ( Samostalni Muzički Ansambl Kragujevac).


Moram da ispravim ovaj deo. SMAK nije nikakva skracenica. Clanovi benda su odlucili da tako nazovu bend prema nazivu jedne prestave koja se u to vreme prikazivala u Kragujevcu.
 
beckham011
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 22 Sep 2008
Poruke: 417
Mesto: планета Земља

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 09, 2010 1:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja volim gotovo sve vrste gitarske instrumentalne muzike pogotovo one koje imaju etno-motive. Volim svu muziku Balkana. Točak i Vlatko Stefanovski su virtuozi na gitari, ali mislim da ih ne treba previše upoređivati. Obojica su isuviše velika imena da tako da je priča o njihovom poređenju nepotrebna. Kad njih gledate kako sviraju to se može nazivati vođenje ljubavi sa gitarom. Što se tiče Miroslava Tadića, ja sam pre 7-8 godina kupio njegov album ''Čučuk'' koji je uradio u Americi sa nekim američkim džez-muzičarima. Tada sam za njega prvi put čuo.

Videh ovde i rečenicu u kojoj se kaže da ''Ulazak u harem'' maltene himna svih gitarista i da svako ko ne nauči to da svira da taj i nije pravi gitarista. Tu priču sam slušao od mnogih mahom tek priučenih gitarista koji su mi dok još nisam počeo da učim sviranje, non-stop solili pamet o tom čuvenom instrumentalu kao i o instrumentalu: ''Jovano, Jovanke''. U meni se tada rodio bunt prema Točku i Vlatku Stefanovskom jer mi je bilo muka bilo od ljudi koji se šatro lože na SMAK i Vlatka Stefanovskog. To je bila standardna priča: Nauče da sviraju pesmu: ''Daire'' (većina tih ložača na SMAK samo su za nju i čuli), a kad ti to odsviraju onda pričaju o tome kako je teško svirati ''Ulazak u harem'' i da samo pravi gitaristi znaju to da sviraju. Ista stvar je i sa instrumentalom ''Jovano, Jovanke''. Nauče, dva-tri takta tog instrumentala i onda umisle da su veliki gitaristi i da pričaju ako je i to jako teško svirati. Pogotovo je po priči tih ljudi težak ''Ulazak u harem'' jer je potrebno da se zna da se svira brzo.

Ako oni misle da je to teško za sviranje neka probaju da odsviraju neki od instrumentala Zorana Starčevića kao što su: ''Balkanski Vatromet'', ''Istok-Zapad'', ''Igra na žici'' ili ''Vlaški presto'' pa da vide koliko je to teško svirati jer ti instrumentali zahtevaju virtuoznost. Najlakše za sviranje je: ''Igra na žici'', ali i ona u originalu mora da se svira jako brzo.

Naravno, ja sam vremenom počeo da se interesujem za ono što rade Točak i Vlatko Stefanovski i naravno da cenim njihov rad samo ne volim neke ložače koji vole drugima da sole pamet.

_________________
Нисам писмен па зато не могу да оставим свој поптис овде.
 
tomislav91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2009
Poruke: 1
Mesto: Kula

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 30, 2011 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima li negde njegov album? nisam siguran, msm da je 2010 il 2011 godiste.

_________________
Мислиш да можеш да ме имаш кад ти то пожелиш?...Да ме лако освојиш и добијеш?....Е па девојко, за*ебала си се....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Radomir Mihajlović Točak Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon