www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
denissenkovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 12
Mesto: Torino

italy.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 11, 2005 4:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako želimo uopšte razgovarati o ovoj temi trebamo biti sigurni u nekoliko stvari:
Crkva (tj. ljudi, vjernici/nevjernici kako god se oni zvali) činili su velike pogreške i velike svetske grehe u ime Boga!
To je ljudska pogreška, to je ljudski greh u ime Boga...
Drugo, u ovom našem svetu sve je svedenu na ličnu prosudbu i svako ima pravo odlučivati kako god hoće (čujem u BiH u parlamentu raspravljaju o mnogoženstvu), tako je i u pitanju postojanja Boga ili nepostojanja. Danas je moderno da svako ima svoje mišeljenje što je u redu, ali treba tolerisati drugu stranu ako nam se mišljenja razilaze...
Neću ja prebiti moga komšiju ako on misli da nema Boga, to je njegova stvar... neće ni on mene prebiti, jer mislim da Boga ima.
I treće: neki veliki vernici pokušavaju "braniti Boga", pokušavaju po svaku cenu u svemu prepoznati Božji prst, možda ni to niej u redu, jer je Bog hteo da ljudi imaju slobodu na zemlji.
I još nešto: kod nas se iz religioznog gleda kako to drugi doživljavaju i mislimo da čim drugi i drugačiji, kad o Bogu, govore neminovno greše, pa je uvek naša zadnja, mi o Bogu moramo drugačije misliti i govoriti, jer smo različiti. To nije u redu!
Mislim da Bog uopšte nije komplikovan!


 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 12, 2005 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da Bog nije komplikovan vec vrlo jednostavan i naravno da svako ima pravo na svoje misljenje jer nam je Bog dao tu slobodu, samo sto smo mi ljudi tu slobodu zloupotrebili na nebrojeno mnogo nacina.....
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog??!! Confused
Pa jedno sam siguran da i ako postoji, sigurno ga neiteresuje da li si pravoslavac, katolik, musliman itd....Njemu(Bogu) nece nista bolje da bude, nece bit odusevljem ako ceo svet posti, pricescuje se ili ide u crkve, cameje ili sinagoge.
Vera je glupost...
Treba verovati.Verovatno nesto postoji, al po mom misljenju, sigurno nije onakvo kakvom ga bilo ko predstavlja na ovoj Zemlji.

Imam nekoliko pitanja i ja za vernike:
Da li mislite da se u Raj odlazi....
1. ...zato sto postis sredom i petkom?!
2. ...zato sto odes o crkvu i "iskreno" se pokajes zato sto si ubio nekoga(to gledamo na PAPINIM-Latinoamerickim serijama)?!
3. ...zato sto se muslimani klanjaju? Confused Confused Confused Confused Confused

Nemislim tako.Dobar covek je dobar covek, a VERA postoji i stvorena je samo da vladari upravljaju sirokim narodnim masama.



edit by knknpnkn
Sve to moze i malim slovima
Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Roberto-NS
Žderonja
Žderonja





Datum registracije: 28 Jul 2004
Poruke: 2519

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:
ja verujem..u neku visu silu..da li ce to biti s\tarac sa belom bradom..ili neka nedefinisanog oblika sila...nevazno je..verujem da nesto psotoji..ma koliko tvrdnji iz biblije bilo opovrgnuto i dalje postoji mnogo toga sto ni nauka ni filozofija ne mogu razjasniti...nije laicki naci objasnjenje u visoj sili..i ja se bavim naukom i naravno da verujem u naucnicka otkrica i cinjenice..ali i dalje smatram da nesto postoji....ja to zovem Bogom....i ipak verujem u njega


U potpunosti se slazem!

Bog je svuda oko mene i u meni..to je za mene energija koja sve drzi skupa. N treba mi ni crkva ni hram niti bilo sta da bih komunicirao sa Bogom. "Obracam mu se" kada mi je stvaaaaarno jaaaaako tesko i kada ne vidim izlaza. Takvih situacija je bilo mozda par u celom mom zivotu. Inace postujem sve religije jer smatram da sve one pricaju o jednoj te istoj stvari a to je Bog !!!!!!!!
 
Darka
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 42

Datum registracije: 23 Jul 2004
Poruke: 2720
Mesto: tude-vude,kojekude

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u Boga,Ime Njegovo uvek velikim slovom pisem,molim Mu se svakog dana u tisini svoga ja,trazim i nalazim nadu u Njemu,veru..sve sto mi pomaze u zivotu i kroz zivot..i uvek se prvo Njemu,onako tiho,u sebi zahvalim za zivot koji mi dade i sve sto ide uz to!

_________________


Ne mislim da mislim da ne mislim!!!!!!!

 
sasaklaric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 211
Mesto: rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

po meni je bog nužan i da ne postoji trebalo bi ga izmisliti.
 
Loojka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Mar 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Termin "BOG" nastaje izvan okivra ljudskog uma.
Tamo gde razum nije mogao da stvori sliku stvarnosti, stavljena je "VISA SILA", "BOZANSKI DUH" ili popularno "NESTO" Very Happy

Ono sto znam jeste da verujem da postoji nesto vang granica saznanja.

Ono sto jos bolje znam jeste da NE verujem u crkvu kao instituciju.
Crkva je mnogo puta u istoriji dokazala da nije ono za sta se zalaze, vc nesto mnogo mracnije, ovozemaljskije i stavise- prizemna stvar, bar sto se tice stavova o Milosevicu, sticanju profita, stavu o ratnim zlocincima....
 
gorka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima,
cak i ako mislite da Bog postoji samo u masti, to je veliko i znacajno mesto u covekovom zivotu, jer sto god Bog bude veci i jaci i objektivniji u masti, covek ce dobiti vise lakoca u svom zivotu.
Ja tako mislim, ali ipak verujem da i pored moje maste postoji. Upravo zato sto je on u mojoj masti toliko veliki da je i objektivan.
 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja vjerujem da bog postoji!

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
MonaGracia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog za mene ne postoji
 
jazla
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 251

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 24, 2005 4:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mi smo ga i izmislili. Crkva je izmisljena da bi se lakse manipulisalo narodom.
 
Eladan
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 50

Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 1685
Mesto: different realities...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 25, 2005 9:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darka je napisao/la sledeće:
Verujem u Boga,Ime Njegovo uvek velikim slovom pisem,molim Mu se svakog dana u tisini svoga ja,trazim i nalazim nadu u Njemu,veru..sve sto mi pomaze u zivotu i kroz zivot..i uvek se prvo Njemu,onako tiho,u sebi zahvalim za zivot koji mi dade i sve sto ide uz to!


Potpisujem ovaj post, svako njegovo slovo i znak interpunkcije

_________________
...To stand against the Shadow so long as iron is hard and stone abides. To defend the weak while one drop of blood remains. To avenge what cannot be defended...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 3 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon