www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Djole_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 700
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 7:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ko zna sta je radio tada a generalno mislim da postoji ,jer ta je vera vekovima a sada se mi pitamo jel postoji m?da ne postoji ne bi ceo svet verovao to jest vecina,!


_________________
Cilj opravdava srestva !!!
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno ovo je tesko pitanje. Postoje razni fenomeni vezani za svece tako da ne mogu da kazem da on ne postoji. Opet mi posle nekih stvari nije jasno ako postoji zasto je dopustio da se te stvari dese. Ne mogu bas da kazem da sam neki vernik da idem non stop u crkvu, da postim svake nedelje itd... Ali znam sta je kucna slava, znam kako da se ponasam u crkvi i znam da covek mora u nesto da veruje, na njemu je da izabere u sta...
 
XwarTep
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 10 Mar 2006
Poruke: 1338
Mesto: SaRaJevoo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 12:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam ateista...nista drugo ne moram reci

_________________
_-_-_-BORIS-_-_-_



Pazi s kime spavas...
 
sizerska
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 10 Jan 2006
Poruke: 97
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja verujem u Boga. Bog se provlaci kroz razna razdoblja naseg vremena, samo mozda malo drugacije nazvan. Neki su ga pretstavljali kao prirodu, nekai kao Monadu(samosvesnu piramidu, koja sve vidi i koja je svemocna), neki kao svest i tako dalje. Akvinski je cak napisao i pet cinjenica o postojanju Boga. Tako da sto se tice nekih cvrstih dokaza hajde da kazemo da su potkrepljeni. nesto sigurno postoji cim su se filozofi toliko bavili tom temom, a sto se tice duhovnog stanovista to je individualno. Na svakom je da veruje i pronadje Boga u sebi ili ne.

_________________
 
revilo
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 15 Okt 2004
Poruke: 61

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 5:41 pm    Naslov poruke: naravno Na vrh strane Na dno strane

verujem da postoji jer cemu smisao zivota
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 2:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma kakav bog mislim da postoji i da je tako dobar ko sto se prica i veruje ne bi biloo toliko gladnih i mucenih ljudi na ovome svetu ako ista postoji onda je to dzavo jer def na ovom svetu samo zli opstaju............

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve je varka i prica siromasnih da bi u sebi stvorili neku nadu jer nijedna stvar iz biblije po meni nema logicku osnovu a kamoli iz neke vere pogotovo ako se zna da su svee vere i reljigije u pocetku bile sekte........
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 16, 2006 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Virujen da postoji neka sila. Kad malo bolje pogledamo.
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog, Allah.... to je jedno. Koliko san ja učila Bog je jedan. A religija ima više, i svaka religija ima svog Boga u kojeg viruje. A svi mi virujemo u jednog.
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 4:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

markoP_BG je napisao/la sledeće:
sta reci kad manje od 2% ljudi ima kojeficijent inteligencije iznad 148. i kako posle da se cudimo zasto neki ljudi veruju u gluposti. za mene su inteligentni samo oni sa iq iznad 185 tako da ako znamo da polovina stanovnistva ima qi 80-120 kako ocekivati da imaju realnu percepciju stvarnosti. to je bas tuzno


A koliki je tvoj? IQ ... ?
Ako spadas u vecinu 80-120 kako onda ocekivati da imas realnu percepciju stvarnosti?

Inteligentni jednako mogu biti u zabludi i verovati u gluposti. Da znas samo koliko inteligentnih veruje da Microsoft stvarno salje pare za forwardovanje emailova!

Jednom je clan Francuske Akademije nauka doneo iz Amerike Edisonov fonograf. Kolege akademici su ga izbacili iz sale jer su mislili da im se podsmeva i da prica iz trbuha. Nije sve u inteligenciji, ima nesto i u svesti.

I, zasto bas preko 185 ?
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 4:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*jovance* je napisao/la sledeće:
izlam ima vise slicnosti hriscanskoj veri nego sto imaju druge religije. Muslimani veruju u raj i pakao, kao i hriscani, dok jevreji ne veruju u zivot posle ovoga.


jevreji imaju nazive za raj i pakao. Gehena, sheol, eden. Neki jevreji veruju cak i u reinkarnaciju, npr. Hasidi. To im i nije toliko bitno, nego je stvar licnog uverenja. Imaju ucenje da su duse svih jevreja koji ce ikada ziveti bile prisutne kada je na sinaju objavljena tora.

diviner je napisao/la sledeće:
dioniz je napisao/la sledeće:
ja verujem u reinkarnaciju. Svaki covek u zivotu zasluzuje i uci te to prenosi u sledeci zivot.

to je malo cudno. Ako pogledas bilo koga, videces da je taj ucinio mnogo vise losih nego dobrih stvari u svom zivotu.


ti si pesimista. Kako si ovo zakljucio.

diviner je napisao/la sledeće:
tako da kada bi se merile zasluge ustvari svi bi mi bili u minusu, cast izuzecima.


upravo je to razlog sto drustvo sve vise degradira. Napreduje tehnoloski, degradira moralno i duhovno. Svakome prema zaslugama, to je jedino pravedno?

diviner je napisao/la sledeće:
u pitanju je bozija milost ko ce biti pametan i matematicar a ko ne.


zasto je onda bog selektivan. Zasto nekima daje milost, a nekima neopisive nevolje. Kada nevini stradaju, kada nerodjene bebe bivaju ubijene, da li je to bozija volja i kako ces je objasniti. Za tu varijantu nema objasnjenja, jedino se moze reci da su "cudni putevi boziji"! A to nije nikakvo objasnjenje?

skater_7 je napisao/la sledeće:

on kaže a da li može bog stvoriti kamen koji nemože podići?
e to je sad pitanje?
tko zna odgovor.


bog

nisam ja je napisao/la sledeće:
bog ne postoji

postoji energija koju ljudi zovu bog


drugim recima, ti verujes da je bog energija. I sta je tu novo.

mirjana_87 je napisao/la sledeće:
kada mi neko jednostavno objasni ko je, ili sta je bog, mozda i pocnem da verujem. Ne treba verovati stvarima koje su neopipljive i nepoznate. Cista manipulacija. Ateizam.


a znas li ti ikoga ko je poverovao zato sto mu je to neko objasnio. Cesto se vernik se ne postaje bez neke muke. Najcesce veru primamo bez razmisljanja, kroz porodicu i obicaje.

hakynen je napisao/la sledeće:
tako da imamo danas jedan klasicni haos, 4 veliki monoteisticke religije?

ali ovo su samo neki detalji koje sam izvukao iz konteksta citajuci razne knjige o religijama.


u kojoj knjizi si procitao da postoje 4 monoteisticke religije - koje ?
:-)

ja znam je napisao/la sledeće:

graditelji piramida
. Svi ovi izvestaji na izvestan nacin potvrdjuju da su bibliski izvestaji tacni o dolasku izraelaca u egipat.


nedavno je u par navrata prikazivana emisija na "history channel", koja dokazuje da su piramide gradili isključivo egipćani. Objašnjava se i zašto su ih gradili i kako.

ja znam je napisao/la sledeće:

pisma iz armane
sasvim je slucajno pronasla jedna zena, trazeci djubrivo za svoju bastu u rusevinama grada armane, pronasla je vise stotina glineni plocica iz 14 vijeka p. N! E? One potvrdjuju izraelsko naseljavanje hanana.


a o ovome je pre par godina pisao nemački štern. Arheologija je ustanovila da nije bilo nikakvog osvajanja kanaana. Ispada da su jevreji mali narod sa velikim istorijskim prohtevima.


.
 
mala_plava_18
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 292

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vjerujem u Boga.Ne zato jer mi je to potrebno kao sto pojedini kazu.Za mene je nekim dijelom jadno vjerovati u Boga cisto iz potrebe...znaci ako nam nesto treba,molit cemo se Bogu i vjerovati,a ako ne,onda cemo ga blatiti.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 22 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon