www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 25, 2005 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan je Jedini za sve nas ,kolko god ih mi trista miliona izmisljali,van grannica naseg saznanja je i grijeh je pokusavat dokucit ga,jer smo suvise mali,vraticemo mu se svi i shvatit da je jedan Jedini


_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Little_dress
~50% angel & 50% devil~
~50% angel & 50% devil~



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 3035
Mesto: Dream world

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2005 11:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verujem u Boga

_________________
 
zandrey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 5:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postojanje boga se nemoze dokazati, kao sto se recimo postojanje nekog predmeta moze dokazati. Na slicnom principu se nemoze dokazati ni postojanje neke osobe, osim u fizickom smislu. Recimo, ova zane u flodidi - Teri Saivo - koja je fizicki tu, ali kompletna debata je oko pitanja dali je ona to, u metafizickom smislu.
Sto bi Kierkegard rekao, :vjerovanje u boga je skok u apsudnost."
 
gorka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 3:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote]
Postojanje boga se nemoze dokazati, kao sto se recimo postojanje nekog predmeta moze dokazati.
[/quote]
Prvo bi morao biti siguran da je put dokazivanja samo taj kojim dokazujemo i ostale stvari, pa onda reci da ne mozemo Boga na taj nacin dokazati.
Oni koji veruju u Boga dokazom, naravno ne govore "svi" da su videli Boga, jer opazanje, a posebno senzualno nije jedini kriterij postojanja ili nepostojanja.
Sto nebi mogao razum ovde imati ulogu?
Ja sam ipak na strani onih koji veruju u Boga dokazom, a ne ubedjenjem ili moralom.
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh ljudi ljudi,ne znam da budem pametan pa da nesta pisem,rece on glumi pamet,budala,filozof,al opet ona stara dobra kad se uvijek neko pokusava prvadta necim ide "svak ima svoje misljenje" ....Ja cesto pocnem razmisljat o svemu,ljudima,posmatram ih cesto dok se vozim,u autobusu,avionu,i nisam jos uvijek uspio vidjet da se 2 covjeka slicno ponasaju,mislim i jos milion stvari koje nisu slicne,milijarda i milijarde bica,i onda mi trazimo dokaz odtkud sve to,i ko je taj,zelimo ga vidjet,a znamo da je vijekovima i hiljadam godina prije bilo poruka od Boga o njegoovm postojanju,al covjeku je svega malo,jer Bozja velicina i pojava je neopisiva i nemozemo to predstavit i zabranjeno nam je,mi smo Bozji robovi,mislim sve stvari imaju svoju logiku i uzrok postojanju,al Bog nema razloga uzroka,oduvijek je i zauvijek,nema kraja brojanju njegove velicine,mislim gledam s religiozne strane,al i s razumom cistim dodje se do tog zakljucka,jer je covjek opet ogranicen svojim razumom,nekad nemozemo sebi najprostije stvari da predstavimo i ne trazimo objasnjenje,a onda trazimo dookaze o postojanju Boga a bilo ih je bezbroj!Mozda nisam nista pametno reko,eto ono svoje "svako ima praavo na svoje misljenje" Wink pozdrav

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
velikaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Sila", "Bog", ili ono "Neshto"... Verujem!
 
sutenburg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 10
Mesto: Istanbul

turkey.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

leggy je napisao/la sledeće:
Molim vas obratite paznju na temu, tacnije na moj post...
Nije pitanje dokaz da bog postoji ili ne, jer o tome nema smisla pricati.

Ponavljam, pitanje je:

Da li verujete da Bog postoji ili ne?



Sto bi merlin rekao ' JA VERRUJEM U TO!'
To jest NEMA DRUGOG BOGA OSIM ALLAHA.
Nemoj da se uvrede vjernici hriscanske verosipovesti jer Allah znaci bog tako da je nas bog i vas bog. Ovde se ALLAH znaci jedan bog.

_________________
All in this world magnified him!!!
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 01, 2005 5:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da vjerujem da Bog postoji. I vjerujem da u nekim slucajevima samo nas veca sila spasava. To kazem iz iskustva.

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 01, 2005 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok, nema problema. Jednom u toku voznje, prilazio sam semaforu. Kad sam bio mozda 15 metara ispred semafora, ukljucilo se zeleno svijetlo i ja sam pustio kocnicu i krenuo u raskrsnicu. Odjenom je kamion izletio sa moje desne strane. Ja mislim da je bio pun i nije mogao da stane, pa je prosao kroz crveno. Isao je pravo ne mene, ja sam samo pustio volan i spustio glavu medju ruke. Mislio sam a je gotovo. Ali posle mozda 1-2 sekunde, digao sam glavu i sve je bilo ok. Ne znam kako me nije pokupio. Kad god sada prodjem kroz tu raskrsnicu, uvijek se pitam to pitanje. I uvjek imam isti odgovor "Ima Boga".

_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja verujem u Boga i mislim da ako Bog ne postoji bilo bih nereda svuda. Da nije "10 Svetih Zapovesti" sta bi se desilo sa nama ljudima. '10 Svetih Zapovesti" su zakoni i bez njih svako bi radio sve na svoju ruku, tj. ubivao druge, krao, lagao, varao i ostalo. Nama ljudima svuda u svetu je portrebna vera, jer to je ono sto nas odrzava u zivotu. Zamislite koliki bi broj samoubistava bio da nije samoubistvo jedan od najvecih grehova? Znaci nama su potrebni svi ti zakoni - zapovesti i mi se oslanjamo na njih u svakodnevnom zivotu. "Biblija" nas uci o moralnim vrednostima, koje mi trebamo da primenjujemo stalno i da ucimo druge, jer opet, da nije tog nekog moralnog merila i da nije "Velikog Hristovog Suda" onda svi bi ljudi jednostavno ziveli u haosu.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 02, 2005 2:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Nemoj da se uvrede vjernici hriscanske verosipovesti jer Allah znaci bog tako da je nas bog i vas bog. Ovde se ALLAH znaci jedan bog."

Ovo si u pravu. Ja sam ucila o slicnostima religije, i saznala sam da Muslimani veruju da je Isus Hrist postojao, ali da nije bio zadnji profet. Zadnji je bio Muhamed. Sto ja postujem. Uvek sam mislila da nasa Hriscanska vera je slicnija Jevrejskoj, ali pogresila sam. Izlam ima vise slicnosti Hriscanskoj veri nego sto imaju druge religije. Muslimani veruju u Raj i Pakao, kao i Hriscani, dok Jevreji ne veruju u zivot posle ovoga. Nikakve uvrede Jevrejima, ja mislim da svako ima pravo na svoju religiju, pa cak i athiest, koji ne veruju U Boga, Ja sam samo htela da ubacim nekoliko cinjenica o religijama sveta. Sto se tice drugih religija, mi u principu svi imamo moralno propovedanje, tako da u tome nema. Neke religije veruju u vise bogova, dok Hriscani i Muslimani kao i neke ostale religije verujemo u Jednoga Boga - (koncept Monotheisma)
 
winblackka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 12:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja isto mislim, da postoji Bog. Ali svako to drugcije vidi. za neke postoji , a za neke ne. To svako mora da za sebe zna.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  sledeća
Strana 4 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon