www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Tha_A
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Dec 2006
Poruke: 365

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E vidis, ja ipak mislim da su ti roditelji odlucili kada ce tebi dati zivot. Logicki gledano, Bog nema nikakve veze s odlukom tvojih roditelja. I bilo koga. bar ja nisam dosad cuo da Bog manipulira mozgom i voljom drugih osoba...
zato i nisam htio zalaziti preduboko u tu temu, jer Bibliju nisam procitao. Ali, mozes li mi ti dokazati da je to sto u Bibliji pise tocno? Kako ja mogu znati da si je ti pravilno protumacio? Tko mi to granatira? hehe A zamisli da ja procitam Bibliju. Moje se misljenje nece promjeniti, jer jednostavno ne vjerujem u to. I sto onda? procitao sam Bibliju, kao i ti, a razlicitog smo misljenja...

U to necu ulaziti hehe, jer ni sam ne zivim po tim religijskim nacelima, sto znaci da ti nista ne mogu uzeti za zlo Laughing



_________________
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da sam ja sam pročitao Bibliju... isto nebi ništa shvatio. Kad sam je prvi put uzeo u ruke i počeo čitati... pomislio sam koje "gluposti" Mr. Green
A ako sve ide pravilno kako treba, nema nikakve sumnje. Svak bi čovek promenio mišljenje.
I da se ponovim ja nikad neću biti pravi hrišćanin. Ja sad ovde samo probam da odgovorim na neka pitanja i ja nisam taj koji će govoriti gde je istina, a gde nije

Izvinjavam se moderatorima, ovo je teška tema Rolling Eyes

_________________

 
Ilija@Nis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 16 Jun 2007
Poruke: 124

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 23, 2007 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja verujem u Boga, ali se moja vera ne zasniva na religiji. Jer kao sto je ma koji broj kada se podeli sa beskonacnim priblizno nula, tako i svaki pokusaj da se definise Bog otprilike ispada glup.
Medjutim, kako taj broj ipak nije 0, tako i ljudi imaju sanse da osete Boga u sebi.Ta sansa je nasa slobodna volja koju nam niko ne moze oduzeti. E na tome se zasniva moja vera i ljubav prema Bogu.

_________________
"Ali znaj, cuces plac uvek kada uzmes mac, jedino ljubav sme s nule da pokrene sve"
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 4:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
idealno_losha je napisao/la sledeće:
Svak vjeruje u nesto...Neko u Boga, neko u Alaha..i slično, svak vjeruje u ono sta oce, i šta mu pomaze....Ja osobno virujen u Boga...

Idealna, znas li kako se na arapskom kaze Bog?



Na arapskom, Bog se naziva Allah, što je spojeno od "el-ilah" ili "jedini Bog". Allah se prema tome prevodi kao Bog. Iako koriste drugo ime za Boga, muslimani potvrđuju da vjeruju u istog Boga u kojeg vjeruju i pripadnici Židovsko-Kršćanskih religija. Ipak, muslimani se ne slažu sa kršćanskom teologijom po pitanju jednoznačnosti Boga (učenje o Svetoj Trojici i da je Isus (Isa a.s) vječni Sin Božji).

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 20, 2007 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kika_sd je napisao/la sledeće:
Isto tako mi nije jasno cemu toliko mizogenstvo,nije li zena rodila Isusa i ostale,nije li zena rodila svakog papu ili hodzu.Umesto da ih slave,jer bez zena ne bi bilo ni njih,oni ih spaljuju.Paradoksalno je da misle da su zene izvor sveg zla,a oni su nastali bas od tog izvora.



Ovo gore pomenuto je bas zanimljiva tema,ima tu jos mnogo nepravdi koje je crkva sasvim svjesno ucinila zenama,a tome cu malo kasnije pisati jer sad nemam toliko vremena:)

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
danijal_27
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Okt 2007
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 25, 2007 12:03 am    Naslov poruke: BOG IMA Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
sama cinjenica da nijedna religija nema aposlutnu vecinu u covjecanstvu meni je dovoljan razlog za povelliku sumnju. Jer kako god da okrenes svaka je religija u manjini. Nitko nema onih 50. 0000000001% covjecanstva.

ja sam agnostik. Po uvjerenju. Vjerujem da boga ima, a za religije nemam puno lijepih rijeci. Jedino mi je zao sto tako puno ljudi padaju na lazi i obmane. Jednostavno - vjera i religija nije jedno te isto kao sto te papacija/popadija/mule/rabini i slicni zele utrenirati.

vjera je stanje duha, strah, strepnja i ljubav, ono nesto nematerijalno sto nosimo u sebi i ima nas pecat koji nosimo sa sobom gdje god isli. Vjera je i radjanje i smrt, i ona rijeka misli i strasti izmedju tih krajnjih trenutaka zivota, to je ono na sto se oslonimo kad smo slabi i sami i sto ne vidimo kad ojacamo i kad smo medju mnogim prijateljima a sto znamo da je uvijek uz nas. Vjera te ne uci kako se kaze bog, jer i da nikad tu rijec nisi cuo znao bi za to da postoji jer je u tebi dok god je tebe na ovoj plavoj kugli.

religija je zgrada, organizacija, dijelo ljudskih ruku. Zato jer je ljudsko dijelo i jest podlozna ljudskim greskama, manupilacijama, prevari. I dok je pod religijom mnogo istinskih i iskrenih vjernika pod njom je i djelic olosa koji zloiskoristava humanoidne temelje svih religija. Tako da religije jesu stajale iza zla - povijest ljudskog ratovanja i zla povijest je zla jednih religija nad drugima. Tu vjernika vise nema, jer vjernik koji ne postuje osnovna prava bozijeg stvora - covjeka, vise vjernik nije vjernik no postane religiozni harlekin u vjestim rukama religijskog puppet-mastera.


Kazes da Bog ima - a kako ga dozivlajvas? Sta je po tebi Bog? Ima li On htijenje, volju, moc, ...Kontaktiramo li s njim, zasto, kako, zeli li On taj kontakt? Je li nas On stvarao, a zasto? Sudbina? Sta je onda to?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 25, 2007 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne kazem da ga ima, nego da vjerujem da ga ima.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 22, 2007 2:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je Božič postao ne samo Kršćanski blagdan? Izgleda se gure prema tome...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
srpkinjica
~*+_pevačica_+*~
<b>~*+_pevačica_+*~</b>





Datum registracije: 10 Dec 2007
Poruke: 1391

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 01, 2008 9:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mi svi zapravo imamo jednog Boga, samo što svako ima prava da u njega veruje ili ne... Neko ga naziva Alahom, neko Budom,... Običaji i verovanja su u raznim krajevima drugačiji, pa samim tim i religija. Ali Bog je Bog, bar ja tako mislim!
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 29, 2008 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jugović je napisao/la sledeće:
Ja licno verujem da Bog postoji, iako nema dokaze za to


Dokaz je priroda. Wink Ja vjerujem U Boga.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 21, 2008 5:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vilenjakinja je napisao/la sledeće:


Dokaz je priroda. Wink Ja vjerujem U Boga.


Heh, jako lepo odvajanje, Bog je stvorio prirodu i coveka i dao mu da radi shta zeli...i posle on nije odgovoran za ono shto se deshava, jer ipak to je na coveku da odluci.

Evo jednog pitanja: Da neko napravi bombu, proda je nekom detetu koje ce se ozlediti ili izgubiti svoj zivot da li ce mu se suditi ili ne? Da li je primer slican i ako nije u cemu je razlika?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
***Margarita***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 02 Okt 2007
Poruke: 367
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 11, 2010 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

religije nuzno razdvajaju ljude stvarajuci dualitet u covekovom razmisljanju.na taj nacin vas uskoriscavaju.ako ste celina,ne padate pod njihovu kontrolu.ako ste podeljeni na delove,onda je sva vasa snaga slomljena,a sva vasa moc i dostojanstvo unisteni.onda mozete biti hriscanin,hindu,muhamedanac.ako ostanete onakvi kakvi ste bili na rodjenju-prirodni bez bilo kakvog uticaja tzv. verskih vodja,imacete svoju slobodu,nezavisnost i integritet.niko vas ne moze uciniti robom a sve stare religije rade upravo to.
da bi vas ucinili robom moraju da stvore konflikt u vama,da bi ste vi poceli da se borite sami sa sobom.kada se borite sami sa sobom 2 stvari ce se sigurno desiti.prvo,postacete nesrecni jer nijedan deo vas nikada nece biti uspesan,uvek cete biti porazeni.drugo,stvorili su vam osecaj krivice zbog kojeg ne poznajete da imate pravo da vas zovu pravim,jedinstvenim pojedincem.verske vodje to zele.to sto se osecate beskorisnim ih i cini vodjama.ne mozete se osloniti na sebe jer znate da ne mozete nista da uradite.ne mozete delovati u skladu sa svojom prirodom jer vas vasa vera sprecava u tome.ne mozete raditi ono sto vera zahteva od vas jer se vasa priroda tome protivi.i dolazite u situaciju kad ne mozete da uradite nista.potreban je neko drugi da preuzme odgovornost za vas.
religija i vera u boga sluzi samo za manipulacijom ljudi i nicim drugim.

_________________
I barely know you,but somehow I know what you're about.play with my mind.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  sledeća
Strana 30 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon