www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bog, diskusije o Bogu...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 20, 2010 9:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Bibliju su napisali ljudi, ne Bog.


Pa nisam ni ja mislila na to kada sam rekla "da je nama Biblija data od Boga" da je pisao Bog pa dao nekom čoveku i rekao "ovo kopiraj i šalji dalje"...
Znamo svi kako je Duh Sveti govorio kroz određene ljude koje je sam izabrao i oni koji su se suočavali sa Njim ... da ne idemo dalje kako šta ... ..


gkukolj je napisao/la sledeće:
ja ne moram da idem u crkvu, mogu da se molim i pored klupe,kako ti to reče, možda me Bog tu bolje i čuje, ali volim tu umjetnost.


pa to jeste sasvim normalno, moliti se treba i van Crkve, kad god čovek ima potrebu da Mu se obrati.

gkukolj je napisao/la sledeće:
Braniti Boga tako očajno i tako bezrezervno nije dobro, znaš, u svemu čovjek mora da ima mjeru i granicu.


A kako vi meni možete reći da ja očajno branim Boga?? ?? ? Confused

Ja imam svoje granice u životu. Ali o meni nećemo.



gkukolj je napisao/la sledeće:
Imam 43 godine i nisam razumjela Bibliju, ok. ti očito spadaš u tih 30% koji su je razumjeli, svaka čast, ovo ozbiljno govorim, samo bih voljela znati kako si to tako mlada uspjela, jer tu logike nema, nema.


E vidiš koliko smo različiti.
Ako ja spadam u tu skupinu koja je shvatila, koja veruje, koja se suočila sa svašta nečim ... bez obzira na moje godine i koliko sam mlada, nije lepo reći da "očajno branim Boga i da nemam granice". Ne možete mi to tek tako reći.
Ako sam shvatila shvatila sam, a logike ima samo je treba razraditi i potražiti odgovore ... Ako želiš, pronaći ćeš ...


gkukolj je napisao/la sledeće:
I ti kažeš kako sa Bogom administracija nema ništa.


Možda se nismo razumeli ... Šta oni i kako rade to je do njih i njihovog izbora, kao ido nas ...

gkukolj je napisao/la sledeće:
Isus jeste postojao, ali to je bio samo čovjek sa izvanrednim sposobnostima koji nije tražio da se uradi ono što su ovi 300 godina poslije njega uradili.

Isus nije bio čovek, da se razumemo, bio je Bogočovek !

gkukolj je napisao/la sledeće:
Ok. svako ima prava na svoje mišljinje, ali slijepo vjerovanje u nešto nije u redu.


Moje verovanje nije slepo nego sa razumom .

gkukolj je napisao/la sledeće:
Samo slijepo vjerovanje u sebe je sveto kad otkriješ ko si i šta si, kud ideš i šta želiš.

Slepo verovanje u samu mene ... ja ne verujem u sebe slepo, nego tačno znam ko sam šta sam za šta živim i šta hoću od života ...


Uz dužno poštovanje prema vama neću više citirati vas.
I neću kao vi meni reči da ste očajni jer me ne shvatate. Ja vas zaista na ovom forumu jako poštujem i jako ste mi dragi.
O tome se zaista može u nedogled, ali ja stojim iza svog mišljenja jer sam se uverila u ono što je vama možda ne dokučivo i dotakla onaj deo sebe i samog Boga koji vi možda pokušavate ...



 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 20, 2010 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy Ala si se ti navrzla na mene, a nisi me razumjela. Razz Stvorila si pretpostavke bez pitanja, a to nije najbolji put da se neke stvari riješe. Ja nisam tebe smatrala očajnom i nisam tu da se pravdam. Htjela sam da kažem da svako ima pravo na svoje mišljenje, ali biti isključiv nije dobro, što ćeš kroz život naučiti. Moje vjerovanje u Boga je drugačije, poimanje Isusa isto tako i mislim da zaista nema potrebe da baš mene toliko citiraš. Kao da sam te uvrijedila, a nije mi bila namjera. Samo sam pokušavala ti ukazati na neke stvari. Tvoje vjerovanje poštujem, ali nisi oborila moje argumente i prema tome, đe me neđe od toliko nevjernika, zaboga!!! Very Happy
Ma draga moja, ovo je forum, priča kao i svaka druga, ničim ti mene nisi ni naljutila, niti uvrijedila niti sebi dopuštam takvo što. Živim sasvim solidno, pa recimo po nekim Božjim zakonima, ali ipak....logika mi je prejaka strana. I ja volim i poštujem tvoje postove i smatram da za razliku od nekih imaju šta da kažu i da se nad njima čovjek zamisli. Prema tome, uvrijedila me nisi, niti si to namjeravala, niti možeš. Budi ti i dalje vjernik, to je tvoj put, cilj, želja, san...šta god...našla si sebe.... Najgore je lutati i ne znati ko si i šta, a ti si to naučila.
Samo, đe baš mene nađe sele! Very Happy Razz

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 20, 2010 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nego... nesto drugo.

Imao sam (ili jos imam?) namjeru otvoriti novu temu: O Staroslavenskoj vjeri, paganizmu i sl. vjerovanjima. Narodi na Balkanu su vise silom nego milom bili pokrscavani, pa onda neki jos i poislamizirani koje stoljece kasnije. Svakome od nas neki davni, davni pradjedovi su bili sljedbenici staroslevenskih vjerovanja (zovu ih i paganskim). Prvo je doslo krscanstvo i vecinom prislino pokrstilo tadasnje Slavene. Dakle, nasi pretci su najvjerovatnije bili prisiljeni na to, nije to islo slobodnom voljom. Kasnije se, prodorom Turaka, mnogo ljudi nasilno islamiziralo. No, da ne duljim, pitam:

Ako su ove Religije Knjige ispravne i dosljedne u onom sto propovijedaju:
- cemu im je bilo potrebno nasilje? Zar te "svijetle" Religije Knjiga ne propovijedaju: "Ne ubij"? Nisu li trebali mirom i rijecima pridobiti Staroslevene (Pagane) u svoju vjeru? Isto vrijedi i za Turke koje stoljece kasnije...

Shvaca li netko tko je kao predan vjernik (npr. dragana.m) da je negdje neki njen davni predak zapravo bio sljedbenik staroslavenske vjere ili paganizma, da je vjerovatno neki tamo daleki predak krvlju ili glavom platio ako nije htio prijeci na tada novu vjeru? (slicno pitanje se moze postaviti mnogima u Bosni koji su poislamljeni).

I onda, za kraj, one tvrdnje da je povijest jedne zemlje jednaka povijesti jedne religije (npr. da se povijest Hrvata ne moze zamisliti bez povijesti Katolicanstva, povijest Srba bez povijesti Pravoslavlja, povijest Bosnjaka bez povijesti Islama itd...) - niti jedna od ovih "drzavotvornih" Religija nije tu dosla milom nego silom, macem i haracem? Slaveni su imali svoje vjere i Bogove i prije Velikih Religioznih knjiga...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 20, 2010 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Generacijo, vidim da su nam mišljenja ista, ali ne načinji temu, tako ti svega! Malo ih je koji će shvatiti i samo ćemo se početi prepucavati kao oko Darvina, majmuna, i ostalih da sad kažem "prethistorijskih" stvari. Slažem se sa tobom, jednom si me upitao da li sam (a)gnostik. Vjerovatno i jesam po svemu onome što zastupam, razmišljam, i ponekad branim, samo ponekad. Samo, reći ovdje da si agnostik, ti si sektaš. Stoga, mirujem, imam svoje mišljenje, dosta knjiga koje proučavam i tvoja razmišljanja o Bogu, vjeri, paganstvu, Crkci i administraciji se poklapaju sa mojima. Ali, ne načinji temu, dosta nam je i ove. Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 21, 2010 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:
Very Happy Ala si se ti navrzla na mene



Haj Mr. Green


ma nisam Laughing kriva je tema .. Confused Laughing

evo bit ću što kraća Embarassed Mr. Green

moram malo još Wink ... da ne ispadnem idiot koji brblja u prazno ... Laughing Laughing



Znate kako, vi mene ni po čemu niste uvredili, vi kao vi, a nadam se ni ja vas ovoliko citirajući vas Mr. Green
Nisam a koliko vidim i ne mogu dokučiti vam ono što sam pokušavala, samo sam htela pomoći vam kako lakše da razumete ...
Što god više tražite logike i što god više sebe preispitujete o tome sve teže ćete dolaziti do zaključka.To je pogrešan put, jer pun je svet inteligentnog zla (ovo sam već negde pisala.. čini mi se .. ) koje ima jake argumente navodno, ljudima lakše dokučive od one zaista istinske stvarnosti... A od samog je početka tako ...

Vera sama od sebe kreće iz duše i srca, pa onda čovek treba da se tome prepusti i istraži i preispita sebe ...
A zašto kažem iz srca i duše? .. .. jer to smo mi, mi smo ono što osećamo. Sa nama treba da vlada naša duša a ne telo, ne telesne strasti ...

Bog kao svemogući vidi i zna sve naše misli i osećaje.
Mi ako nemamo poverenja u Njega onda On ne može da vlada kroz nas ako Mu to nedopustimo. Svaka sumnja nas udaljava od Njega, a kad osetiš da je tvoje srce i duša to jasno prihvatilo onda ti se tek jasno otvore oči, sumnja isčezava onim saznanjem koje proizilazi iz nas.
Niti jedan čovek na svetu ne može objasniti bilo kome kako je to nekome ko to nije doživeo,sve dok taj drugi to isto sam ne prihvati.
Jer vera i Bog se osećaju kroz samu dušu kroz ljubav i sjedinjavanju sa Njim...
Ono što vam neda da verujete i to što sumnjate a želite da verujete , to što vas možda odvraća u neku ruku je Njegov protivnik. Upravo on traži da sumnjate i istražujete i da se preipitavate da se gubite.

Možemo i vi i ja sto puta pročitati npr. Bibliju ili bilo koju duhovnu knjigu, svako će je na svoj način razumeti.
Zato ja razumem vas, donekle Mr. Green možda i vi mene donekle Mr. Green ali, ni vi meni ne možete objasniti da On ne postoji kad ja znam ono što znam i uverila sam se, (jasno da jasnije ne može biti ) a ni ja vama da postoji jer i vi imate neko svoje mišljenje.

Proučavanje knjiga štokakvih spisa ne mogu pobiti Njegovo postojanje niti će to ikada iko moći !
To neće moći dokazati nikada niti jedan čovek do kraja sveta. A dokazano je više puta da postoji ... (imaju o tome i knjige i dokumentarci i sve lepo prikazano da se zaprepastiš ) ...

Ja inače ne volim ovakva prepiranja o tome i o tome govorim samo sa najbližima, ponekad ..
a ovde naletih slučajno i ne znam stati Mr. Green ne znam šta mi je .. Confused Laughing Laughing


Još nešto, pa da završim više sa tim.

gkukolj, ja stajem ovde i nema više citiranja, al' sad zaista Laughing
Izvinjavam se ako sam vas nekim rečenicama uvredila.
Nije bilo s loše namere, naprotiv ..




I slažem se također , aureliano, dosta je novih tema o tome ! Nemoj molim te ... Laughing Laughing


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 21, 2010 8:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Još nešto, pa da završim više sa tim.

gkukolj, ja stajem ovde i nema više citiranja, al' sad zaista
Izvinjavam se ako sam vas nekim rečenicama uvredila.
Nije bilo s loše namere, naprotiv ..


Dušo moja, ničim ti mene nisi uvrijedila, već sam ti rekla, vrijeđa samo zlo, ne dobro koje ti nastojiš pokazati i dokazati ljudima, a ja sam, na žalost, doživjela i preživjela više zla nego dobra. Ne smeta meni ni citiranje mojih riječi, ja se njih ne stidim, a ovdje smo da pitamo, a ne pretpostavljamo, jer pretpostavke ne vode ničemu, samo direktno pitanje, može dovesti do direktnog odgovora. Onaj ko je ovo čitao, ako i je, mislim da nije vidio niti svađu, niti prepucavanje, niti vrijeđanje, visio je samo razmjenu dva suprotna mišljenja, dvije različite osobe, s različitim događajima i doživljajima. Meni je Bog uzeo evo sada i četvrto najvažnije biće na svijetu, pa ne hulim na njega. To znači poštovanje, ipak. Nisi me uvrijedila, nisi pogodila, nisi promijenila moje mišljenje i moja je duša daleko komplikovanija nego je i ja mogu shvatiti, a kako u poslednje vrijeme imam problem sa gubitkom iste, borba je malo žešća. Nadam se da ja tebe kao vjernika nisam uvrijedila, jer nisam imala nikakvu namjeru.
Generacijo, čuo si nas obe: ne načinji, tako ti Boga! Very Happy

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 21, 2010 10:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gkukolj je napisao/la sledeće:

Generacijo, čuo si nas obe: ne načinji, tako ti Boga! Very Happy


Izgleda cu ipak trebati otvoriti temu o paganima jer jedostavno ne dobivam odgovor od svih ovih danasnjih vjernika (ne odnosi se na tebe, dragana, nego generalno govorim). Cim se to potegne po obicaju pobjegnu, valjda nemaju odgovor na to kako ove tzv. "miroljubive" religije knjige pobise one nase Stare Slavene.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 22, 2010 9:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nesta i Perun...

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 22, 2010 12:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

otvori bolan...nece da skodi... Mr. Green

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 01, 2011 5:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

He he he he he...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 01, 2011 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neće ljudi o nekim stvarima ni da govore ni da načinju teme, valjda u nedostatku nekih jakih argumenata ili vlastitog životnog iskustva i fonda riječi.
Što se tiče teme kao teme, ne bi bila loša. Samo je pitanje, koliko bi se ljudi na toj istoj i pojavilo, koliko se njih želi uključiti o priču o starim bogovima, paganizmu, onome što je postojalo pre hrišćanstva...
Ne znam. Tvoje je pokušati, naše je reći koju pametnu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Bog, diskusije o Bogu... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Strana 32 od 32

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon