www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nakon Smrti...Reinkarnacija
Strana 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 06, 2005 6:00 pm    Naslov poruke: Nakon Smrti...Reinkarnacija Na vrh strane Na dno strane

Hajde da uradimo malu anketu da vidimo kakvo je mišljenje forumaša o ovoj tematici! obrazlozite svoje odgovore....
Wink



Citala sam da postoji sedam nivoa "vrednosti" duse,i da reinkarnacija ustvari sluzi upravo tome da nas dovede do sto veceg tog nivoa....I kazu da,ako si npr. u ovom zivotu rodjen kao zena u sledecem ces biti rodjen kao muskarac..i obrnuto....
Inace verujem u to....znate i sami kad imate osecaj da vam se "to vec desilo"....i predpostavljate sta ce ko reci...kako ce se situacija odvijati...kao da ste to vec jednom proziveli.....



_________________
 
knesa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Jul 2005
Poruke: 35

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 2:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam citala da postoje tri vrste reinkarnacija: 1. normalna(radjas se opet u telu coveka)
2. nenormalna Very Happy (radjas se kao zivotinja)
3.magicna Very Happy (radjas se u mumificiranom telu)
radjas se sve tako dok se ne iskupis i ocistis od svih greha a onda? Rolling Eyes
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 07, 2005 7:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajoj,necju da mudem mushko Razz
Ali ne znam,ja verujem u reinkarnaciju,nekako mi je sve to optimisticki,bolje to nego samo da me zakopaju i da istrulim,ili jos gore,da me spale Shocked

_________________
Crvenokosa lutalica
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 11, 2005 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ni sama ne znam iskreno ponekad u sta da verujem..toliko je "resenja" koja se nude...a niko u sustini ne zna pravu istinu..ipak recimo da verujem u reinkarnaciju...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
_GentlemaN_
~~Real_ToxiC~~
~~Real_ToxiC~~



Godine: 35

Datum registracije: 22 Jun 2005
Poruke: 12091
Mesto: jedno je Sarajevo, da se zna

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 18, 2005 9:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne vjerujem u reinkarnaciju.....čovjek samo jednom živi i jednom umire...........veoma sam religiozan pa zbog toga... Wink

_________________
 
Stevan HVPlanet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 13 Jul 2005
Poruke: 255
Mesto: Srbija

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 18, 2005 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam pojma sta me ceka posle smrti. Sta bude bice... Ako neko sazna, nekim iskustvom, neka mi javi
 
TojicS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Apr 2005
Poruke: 10

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 19, 2005 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nakon smrti pocinje proces truljenja 8)
 
Lilith
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 08 Mar 2005
Poruke: 354

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto nisam sigurna sta ima nakon smrti, ali znam tj verujem da nesto ima, glasala sam za poslednju opciju. Ko zna na koji nacin se nasa energija preusmeri na neku drugu stranu....
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2005 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

TojicS je napisao/la sledeće:
Nakon smrti pocinje proces truljenja 8)


Potpuno tacno,slazem se.Nastaje proces truljenja tela,ali sta se desava sa duhom...?Nemoguce da i on truli...

Verujem da ima nesto vise nakon smrti...Nadam se,da je to nesto,lepse nego ovozemaljski zivot Rolling Eyes
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 22, 2005 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem da jeste lepse nego ovozemaljski zivot...Jako cesto sam se ogresila pa se upitala kada se ovolike lose stvari desavaju na svetu gde je onda bog?nemoguce da i on ima godisnji odmor..pa onda shvatam cini mi se da je zivot nakon smrti ono sto nas ocekuje..ono u cemu cemo ispastati ili biti nagradjeni zbog dela ili zlodela koje smo tokom zemaljskog zivota cinili..telo trune..ali ne cini nas telo, vec duh..

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
kosta1703
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 14

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 29, 2005 10:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljivo pitanje.Samo, ja bih se osvrnuo na to malo drugacije.
Kako iz fizike znamo, nas svemir je beskonacan, ali ima granica.To stoga ,sto je on beskonacan za nase trodimenzionalno poimanje istog, ali u nekoj cetvrtoj dimenziji ima granicu.Sad.......
Kako nas svemir ustvari postoji u vise dimenzija,on ocigledno "sadrzi" i neke neobjasnjive pojave proistekle iz takvog postojanja.
Ako celokupan nas svemir postoji u vise dimenzija, zasto i mi, kao deo tog svemira ne bi imali i tu , za nas nevidljivu dimenziju.Posledice naseg postojanja u toj dimenziji bi mogle biti vrlo razlicite.Kao i manifestacije, koje su za nas potpuno neobjasnjive, te ih svrstavamo u ezoteriju.
Brojni neobjasnjivi fenomeni,predstavljaju u stvari normalne procese,koji se odvijaju na visem nivou dimenzija, te su za nas nepojmljivi.
To bi moglo biti objasnjenje.Postojanje svesti(duse), nezavisno od trodimenzionalnog oklopa, u koji je zarobljena , s vremena na vreme.
Ili mozda kolektivne svesti koji postoje na drugom nivou, a njihova manifestacija je sve sto vidimo(MATRiX,otprilike).
Ili je sve ovo samo jedan san?
Ili....
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 25, 2005 6:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno s obzirom da se radi o stvari "vjerovanja" svako ima odredjene argumente, koji su dokazi samo u nj. logici...
Ja licno, kao covjek koji je pripadnik jedne od "objavljenih" religija (jevrejstvo, krscanstvo i islam) imam uvjerenje o "zivotu nakon zivota" tj. odlazak u raj ili pakao ili period "cekanja" izmedju ove dvije stvari gdje cemo, na osnovu onoga sto smo cinili na nasoj "prolaznoj stanici"-Svijetu, da budemo "nagradjeni ili kaznjeni"...
Kad se malo bolje pogleda na ovo mozemo primijetiti da je i to ustvari jedan od vidova reinkarnacije, jer kako da nase tijelo, koje koristimo na ovome svijetu izdrzi nesnosne patnje vatre onoga svijeta ili da do beskonacnosti (nemojmo pokusavati da idemo u dubinu rijeci "beskonacnost" jer je vrijeme svojstvena stvar za nas "zemljane", kao jedna od dimenzija i danas imamo 9+4 dimezije :-k , a mi poznajemo ove 4 tocnije 3+1), uzivamo u ljepotama raja...
Da bi nesto takvo uspjeli potrebno je da "promijenimo" tj. da se reinkariramo, ne u drugom obliku, nego istom obliku sa drugacijim osobinama koje ce nam omoguciti nesto tako...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Nakon Smrti...Reinkarnacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 1 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon