www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Preopterecene mame...
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NE u ovoj drzavi gde sam ja. A doduse i da je tako, sta kad izadju negde, odu kod prijatelja? Cokolada uvek moze da se nadje, kao i pizza, hot dogovi...kole, i ostala gazirana pica?


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, da...kako to lepo zvuci u teoriji...u praksi roditelji decu ni ne vide pre skole, cesto ne stignu da im spreme uzinu, u praksi deca bacaju uzinu spremljenu kod kuce jer ih je sramota drugova koji svoju kupuju itd...i ne, to ne rade samo deca 'neodgovornih' roditelja...pravila nema

niko nije ni rekao da je lako biti roditelj...nije i nikad i nece biti...upravo teskoca i lezi u tome da svojoj deci obezbedimo izbalansiran rast i razvoj...nase je da nadjemo meru ma koliko i kako se deca jogunila i protivila...bitno je decu nauciti sta je za njih zdravo, sta u kojoj meri mogu uzeti i kada, a sta da izbegavaju onoliko koliko je to moguce...apsolutni nadzor roditelja nad decom niti je moguc niti je normalan, ali ako dete u kuci nauci pravilne navike (sto ponasanja sto prehrane) ono i bez toga da mu roditelj svako jutro spremi uzinu zna sta moze i treba pojesti/kupiti, a sta ne...i na kraju krajeva, nije bas ni dobro da roditelj pakuje detetu od 16, 17 godina uzinu...postoji nesto sto se zove 'licna odgovornost' cemu decu moramo uciti od rodjenja

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potrudi(mo) se da bude tako. Imaj(mo) svoj dom gde se zna vreme doruchku, ruchku, uzhini, vecheri. Svakome je "lakshe" da da detetu novac i vozi dete. Medjutim, neodgovorno je to, ako mu nismo dali dobar kucni odgoj, tj. ako josh nije sazrelo za takvu slobodu.
Shta onda kad odu kod prijatelja? Bicu upoznat sa njihovim roditeljima i prenecu im da su kod mene druga nachela ishrane i zamolicu da se pridrzhavaju toga, sa neizvesnim ishodom. Znacu pouzdano, tek kada se to desi.
edit: Za uzhinu pricham za dechji uzrast, ne za mlade, tj. adolescente.

Samo me zanima kako se to nadje? Ako nemash novca, onda teshko da nadjesh; koliko su mi poznati osnovi trgovine.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste, upravu si, samo ja mislim da oni nece znati za to kad se docepaju svoje slobode.
Barabo, mislim da imas dobrobit dece na umu, al ajd ti svom 17ogodisnjaku reci da ces da zoves roditelje njegovih/njenih prijatelja i da ces im reci da mu/joj ne da ju cokoladu i pizze i ostalo. Ovde se cesto desava da u osnovoj skoli deca imaju Pizza day, ili hot dog day i to mora da se plati, pa nek ti ne bude zao da svi jedu pizzu a tvoje dete da ih gleda.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Marketing (chitaj reklama je chudo) takodje ti zakoni koji tako neshto dozvoljavaju.
Poznato mi je da mnoge shkole time svoj budzet pospeshuju da dozvole svetski poznatim tvrtkama/kompanijama da sponzorishu takav nekakav dan. Naravno, tvrtke/kompanije time dobijaju potencijalne kupce, buduce ovisnike/zavisnike o tim produktima, a direktor/ravnatelj shkole ima vishe novca na raspolaganju za shkolu. Sve ima i pro i kontra. Samo treba biti chovek i reci da na takav nachin ne ide.
Poshto prichash o mladim osobama, o osobama sa 16-17 godina, pretpostavljam da znash nekoga u tim godinama, tj. imash primer. Ispravi ako greshim. Kod odoba u tom uzrastu se njihov um, njihova moc razlikovanja izmedju dobro i loshe takodje, donekle, oformila. Naravno, to nije kognitivno, ali je naucheno, naucheno od roditelja. Ako njima objasnish, jer u tom dobu mozhesh da im objasnish, shvatice - koliko, toliko. Nece biti potrebe da im branish, ali ce znati da to degustiraju u nekoj odredjenoj dozi, da se ne prezhderavaju i sl. Jer imao sam priliku da budem svedok tzv. "flat-rate" zhderanja - grozno je.
A u osnovnoj shkoli tako neshto? Taj tzv. pizza-day -->> menjam sholu dece.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moze se njima objasniti u tim godinama, ali verujem da deci objasnjavaju i za seks i drogu, pa vidis kako sve vise dece u tim godinama ostaju u drugom stanju, ili se drogiraju, piju...sta ce im kasnije zabraniti da uzmu sve te hrane sto su im roditelji branili kao mali?

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
KK_Niksic_15
~<2_High_4_U>~
<b>~<2_High_4_U>~</b>



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jan 2008
Poruke: 1575
Mesto: Niksic,Montenegro...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 29, 2008 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oni samo postavljaju neke soje vizije djeci,treba im popustati,ali im govoriti i uciti ih sta treba a sta ne treba....A ne braniti im sve pa djeca oce sve to da nadoknade cim vide sansu i upropaste i svoj zivoi zivot tih roditelja....

_________________
Ko hoce da vidi kako Vukota(moj drug) jede papir, i jos mnogo toga u vezi sa njim, neka klikne OVDJE
 
nikolaj 210
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 24 Okt 2007
Poruke: 7
Mesto: POSTOJNA

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bože dragi čitam ovo i krstim se,pa ta majka nije normalna,nekažem da netreba paziti na prehranu ali detetu moraš i slatko da daš,organizmu je potrebno kao i odraslom čoveku.Moj Nikolaj ima 14mes pa sve jede i slano i slatko i ništa mu nefali a ta majka svome detetu uskračuje zadovoljstva i kuva samo na vodi.Pa kako će se jadniče razvijat,zanima me šta je ona jela da ima takvo razmišljanje o prehrani.Poseta psihiatra joj nebi naškodila.To je moje mišljenje pa nek se ljuti koliko hoće i ja bi bila ljuta da imam takvu majku

_________________
danijelca
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 07, 2008 7:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa jela je normalno ko i sva ostala deca, i njena sestra. Mislim shvatam ja nju da ne zeli da pretera, al preteruje u drugim stvarima. A njena deca su otisla kod babe i baba iznela cokoladu i deca sve pojela, i normalno da ce da pojedu kad su zeljni. Niko ne kaze da treba na slatkisima da se zivi, ali po meni je greh zabraniti detetu slatkis pa da ne znam sta bude. Kockicu cokolade posle rucka, nece nista da im bude...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
vile2601
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 26 Nov 2007
Poruke: 12
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 07, 2008 8:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan pedijatar je izjavio da dok dete ne pojede ogrizak jabuke sa zemlje ne moze biti zdravo.

Deci ne treba uskracivati u ishrani slatkise i cokoladu vec prosto kontrolosati njihov unos. Jednom prilikom sam detetu dozvolola da pojede celu cokoladu uz upozorenje da ce mu biti muka i da ce se ispovracati , sto njemu nista nije znacilo jer je previse zeleo.Dozvolola sam mu taj luxuz ... i naravano, u jednom trenutku je samo pobeleo i rekao da mu je muka...Nikada vise nije pojeo vise od dve kockice posle obroka.

A vlazne maramice, cista bolest, pogotovu one antibakterijske, pa se posle cude sto su im deca stalno bolesna i osetljiva.

Naravno ne treba ni zapostavljati higijenu ali sve u granicama normalnog i ocegivanog sto deca mogu u svojim ludostima da ucine.

_________________
Lako bih tad ja da nema zidova i glupih razloga...
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 11:43 pm    Naslov poruke: Re: Preopterecene mame... Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Znam osobu koja svojoj deci nikad ne daje slatkis, misli da ce biti debeli. Kuva sve na vodi i sa povrcem, sto je ok, ali ja mislim da je greh deci ne dati cokoladu ponekad...I bezveze mi kad idem u posetu, ne mogu deci kupiti voce, deci se kupuju cokolade i slatkisi, a ona im to sakrije i ne da...Sta mislite o tome?


Prevelik kompleks "zdrave ishrane" i "zdravog zivota" od djece pravi anoreksicare i bulimicare sa poremecajima u ishrani.
Trudeci se da izbjegnu poremecaje,takvi iskompleksirani roditelji ih nesvjesno stvaraju kod djece.
Totalno je pogresno to raditi,ali je i pogresno kljukati djecu bilo cime,pa bila to "najzdravija" hrana ili slatkisi,pizza i cevapi.

U svemu treba biti umjeren,pa i u jelu.
Svaki jednolican izbor i manjak slobodnog izbora je pogresan.
Pustite djecu da rastu,i ne ogranicavajte ih u razvoju zabranama i makrobiotickim glupostima.

Brinuce o tome kad budu tinejdzeri.
A opet,mozda i nece.

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 3:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam, meni to i dalje deluje nenormalno. A ja se kladim da ce da ima velike probleme kad joj deca odrastu i budu imali svoj dzeparac.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Preopterecene mame... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon