www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

K s s - Srpska Reprezentacija
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Košarka ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 12, 2010 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Duda tražio tajm-aut od KSS

12. novembar 2010. 09:45 > 10:04

Dušan Ivković bliži ostanku nego odlasku sa mesta selektora nacionalnog tima, ali još nije rekao da. "Pare nisu problem", kaže Kapičić.

Dušan Ivković će, možda, ostati selektor košarkaške reprezentacije Srbije. Čovek koji je najzaslužniji što Srbija ponovo ima "prezime" - "Zemlja košarke", zatražio je, da se tako izrazimo, tajm-aut posle razgovora sa čelnicima nacionalnog saveza u četvrtak uveče u Atini.

"Dugo smo razgovarali, a opšti utisak je krajnje pozitivan. Ipak, definitivni dogovor nije postignut, ali iz Atine nosim dobre vesti. Objektivno, on tokom ovog razgovora nije mogao da donese konačnu odluku. Mi to od njega nismo ni očekivali, ni tražili. Međutim, iz razgovora sam mogao da naslutim da on i dalje ima ambicije da bude selektor", preneo je za beogradske medije utiske iz razgovora predsednik KSS Dragan Kapičić.

Da li će Ivković nastaviti sjajan posao sa nacionalnim timom ne zavisi samo od njega i KSS, već i od njegovog kluba Olimpijakosa, koji bi trebalo da "aminuje" eventualni dogovor iskusnog stručnjaka i srpskog saveza.

Činjenica je da KSS duguje Ivkoviću devet plata (180.000 evra), potom premije za osvojenu srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu (300.000 evra). Ali, prema tvrdnjama Kapičića to nije kamen spoticanja u razgovorima sa selektorom.

"Selektoru smo sve objasnili i kakvo je realno stanje u Savezu. On prepoznaje probleme sa kojima se suočavamo i ima razumevanja. Od finansijske situacije njemu je mnogo bitnija struktura KSS", kaže Kapičić.

(MONDO)



_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 13, 2011 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

12. januar 2011. | 20:22 | Izvor: B92
EP 2011: Srbija među nosiocima
Košarkaška reprezentacija Srbije biće među nosiocima žreba za sastav grupa na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u Litvaniji.

Vest je u sredu saopštila organizacija FIBA Evropa.

Pored Srbije, evropskog vicešampiona, u prvi "šešir" su svrstane i selekcije Španije, Grčke i Slovenije.

Drugi "šešir" činiće Francuska, Hrvatska, Rusija i Turska, u trećem će biti Nemačka, Litvanija, Crna Gora i Belgija, a u četvrtom Velika Britanija, Makedonija, Izrael i Gruzija.

Italija, Bugarska, Poljska i Bosna i Hercegovina biće u petom "šeširu", a u šestom Ukrajina, Letonija i dve selekcije koje do Evropskog prvenstva stignu preko dodatnih kvalifikacija u kojima će igrati Finska, Madjarska i Portugal.

Žreb za Evropsko prvenstvo zakazan je za 30. januar u Viljnusu, a takmičenje će se održati od 31. avgusta do 18. septembra.

Evropsko prvenstvo u Litvaniji biće prvo na kome će se umesto 16 ekipa takmičiti 24 reprezentacije, koje će u prvoj fazi biti podeljene u četiri grupe.

Plasman u drugu fazu izboriće po tri najbolja tima koji će potom biti podeljeni u dve nove grupe od po šest ekipa. Najbolje četiri ekipe iz obe grupe u drugoj fazi obezbediće nastup u četvrtfinalu.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 14, 2011 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Duda Ivković podneo ostavku

14. februar 2011. 11:59 > 12:19

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije obrazložio u pismu KSS da se povlači sa te funkcije.

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković podneo je ostavku na tu funkciju, navodeći da nije "fizički i mentalno" spreman da ostane na tom mestu.

"Biti trener srpske košarkaške reprezentacije je za mene izuzetna čast i priznanje. U okolnostima koje su svima dobro poznate, nisam ni fizički ni mentalno spreman da nastavim sa poslom koji sam započeo 2008. godine", navodi se u Ivkovićevom pismu upućenom Košarkaškom savezu Srbije.

"Neispunjene ugovorne obaveze KSS prema meni nisu i ne mogu biti razlog za ovakvu moju odluku. I sami znate da nikada nisam ni pitao kada ću primiti platu. U vreme embarga i najtežih vremena za našu zemlju, pa i košarku, od 1992. do 1995. godine, bio sam nosilac kompletnog programa seniorske reprezentacije potpuno volonterski. Ponuđeni honorar sam tada odbio (predsednik Barović, gen. sekretar Petrović). Na identičan način sam obavljao funkciju selektora od 1996. do 1999. godine. Da sam u mogućnosti, sa velikim zadovoljstvom bih to uradio i sada, kada objektivno postoje mnogi problemi u našem Savezu."

Ivković je s reprezentacijom kroz kvalifikacije izborio učešće na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, gde je osvojena srebrna medalja. Prošle godine na Svetskom prvenstvu "orlovi" su bili četvrti.

"Zahvalan sam svim članovima stručnog štaba sa kojima sam sarađivao u prethodnim godinama. Zahvaljujem se svim igračima koji su bili u programima od 2008. godine. Siguran sam da će razumeti zašto sam odustao od našeg dogovora - London 2012".

"Kao i uvek biću uz Stručni savet i novi stručni štab. Spreman sam da prenesem sva svoja iskustva u radu sa ovom generacijom igrača i ponudim kompletan plan i program priprema".

On je ponovio da je ova godina najvažnija u četvorogodišnjem predolimpijskom ciklusu.

"Kao što sam napomenuo u izveštaju sa SP u Turskoj, 2011. godina je najvažnija u četvorogodišnjem predolimpijskom ciklusu. Evropsko prvenstvo u Litvaniji je kvalifikaciono takmičenje za učešće na Olimpijskim igrama 2012. godine u Londonu. Košarkaška organizacija, uz pomoć svih sportskih institucija, trebalo bi da preduzme sve neophodne mere kako bi se direktno kvalifikovali na OI. U odnosu na Poljsku, naš tim će u Litvaniji biti dve godine iskusniji, samim tim i kvalitetniji, ali takav takmičarski cilj ne bi smeo da bude imperativ. Imajući u vidu da je Litvanija domaćin, konkurencija za ta dva mesta biće jača nego ikada. Ostaje mogućnost da se kvalifikujemo sa predolimpijskog turnira u julu 2012. U tom slučaju, bilo bi mnogo teže isplanirati vrhunsku formu za samu završnicu olimpijskog turnira i osvajanje jedne od olimpijskih medalja, što je naš takmičarski cilj".

Na kraju je istakao da ima razumevanje za čelne ljude u Savezu sa kojima nije bio u kontaktu u poslednje vreme.

"Dragi predsedniče, od našeg viđenja u Atini prošla su puna tri meseca. Znam da ste preopterećeni poslom oko izmene Statuta i priprema Skupštine. Ovo je važna izborna godina za naš Savez. Pretpostavljam da je to jedini razlog što se sa Vama, generalnim sekretarom, ili sa nekim od članova UO KSS, mesecima nisam čuo ni telefonom".

"Pogrešno je uverenje da bi moje 'da' rešilo nagomilane probleme u KSS. Nadam se da će moja odluka ubrzati ispunjenje obaveza prema igračima i članovima stručnog štaba, i doprineti da se stručne i ostale strukture mobilišu i donesu najbolja rešenja u izbornoj 2011. godini", stoji u pismu koje je potpisao Dušan Ivković.

(MONDO)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 14, 2011 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kapičić iznenađen odlaskom Ivkovića

14. februar 2011. 12:44 > 12:46

"To je Ivkovićevo pravo i legitimna stvar. Ja to moram da prihvatim, kao i svako drugi ko bude došao na čelo Saveza ako bude promena, a biće ih verovatno", naveo je predsednik KSS.

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić izjavio je da je iznenađen odlaskom selektora Dušana Ivkovića, i najavio i da će savez reagovati posle martovskih izbora.

"Posle naših razgovora iz Atine, stekao sam uslov da bi selektor voleo da nastavi s radom pod određenim uslovima. Sve je navodilo na to... Mislio sam da će se posle izbora izjasniti, tako je trebalo. Iznenađen sam, iako on ima pravo da se povuče iz razloga koje je naveo", rekao je Kapičić agenciji Beta.

Ivković je objavio da "mentalno i fizički nije u stanju" da i dalje vodi reprezentaciju.

"To je njegovo pravo i legitimna stvar. Ja to moram da prihvatim, kao i svako drugi ko bude došao na čelo Saveza ako bude promena, a biće ih verovatno", rekao je Kapičić.

Redovna skupština KSS biće održana u sredu, a izborna bi trebalo da se održi u martu.

Pre izbora, potrebno je i da regioni održe svoje skupštine da bi se zakazala izborna, koja se očekuje krajem marta.

"Ja neću ništa raditi. Sam proces i procedura angažovanja novog selektora nisu jednostavni, to se ne radi preko noći. Mislim da je priča o Ivkovićevom naslednika priča za novu strukturu", rekao je Kapičić.

(Beta)

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 16, 2011 7:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Duda pozvao Čakarevića i Rakovića
Izvor: B92 | ČŽ

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković saopštio je u sredu spisak od 19 igrača za pripreme za Evropsko prvenstvo u Litvaniji.

Stručni štab činiće Aleksandar Kesar, Saša Nikitović i Dušan Gvozdić. Tim menadžer Miroslav Berić napustio je reprezentaciju iz ličnih razloga.

Na spisku su Teodosić, Marković, Tepić, Rašić, Tripković, Milosavljević, Paunić, Kešelj, Bjelica, Čakarević, Mačvan, Savanović, Veličković, Raković, Radenović, Krstić, Perović, Raduljica i Marjanović.

Selektor Ivković je istakao da je cilj našeg državnog tima na šampionatu Evrope plasman na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine.

On je napomenuo da su reprezentativci najzaslužniji za oporavak "sporta koji je u našoj zemlji na prvom mestu“ i dodao da oseća "veliko zadovoljstvo" što će ponovo raditi sa našim najboljim košarkašima.

"Prvenstvo u Litvaniji biće jedno od najkvalitetnijih. Pratimo dešavanja u redovima ostalih učesnika šampionata i vidimo da će svi u Litvanniju otići sa najjačim sastavama, uz puno NBA zvezda", naveo je Ivković.

Selektor je istakao da će srpski nacionalni tim ponovo biti najmlađi i najkompaktniji, poručivši da mu je cilj da bude i najspremniji za predtsojeće izazove.

Komentarišući širi spisak igrača za šampionat "Starog kontinenta" Ivković je ocenio da srpski reprezentativci "nisu imali sjajne sezone u svojim klubovima". Posebno se osvrnuo na učinak dvojice reprezentativaca koje je predvodio u Olimpijakosu - Miloša Teodosića i Marka Kešelja.

"Teodosića je povreda omela da ponovi odličnu prethodnu sezonu. Kešelj je bio otkrovenje Svetskog prvenstva u Turskoj 2010. godine, ali nije uspeo da ustali formu u Olimpijakosu", rekao je Ivković.

On je pohvalio dobre partije iskusnog centra Milovana Rakovića u dresu italijanskog Montepaskija i beka Radničkog iz Kragujevca Marka Čakarevića.

"Njih dvojica praktično su dva jedina nova imena na našem spisku. Pratili smo njihove igre u klubovima i ocenili da su zaslužili poziv u reprezentaciju", zaključio je Ivković.

Evropsko prvenstvo održava se od 31. avgusta do 18. septembra u Litvaniji, a Srbija će igrati u B grupi sa Italijom, Letonijom, Izraelom, Nemačkom i Francuskom.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 10, 2011 7:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Srbija preokretom do Adeko kupa!
Izvor: B92 | AY JT

Košarkaši Srbije osvojili su turnir „Adeko kupa EX YU“ u Ljubljani pobedom protiv selekcije Hrvatske 80:71 (18:21, 20:18, 15:21, 27:11).

Ovo je bila treća pobeda u tri meča za našu reprezentaciju. Srbija je prethodno savladala Makedoniju i Bosnu i Hercegovinu.

Prethodno je Slovenija u borbi za treće mesto pobedila BiH, dok je Crna Gora slavila protiv Makedonije u utakmici za peto mesto. Turnir timova sa prostora bivše Jugoslavije organizovan je u sklopu priprema za učešće na EP, od 31.08.-18.09. u Litvaniji.

Najefikasniji u pobedi Srbije bio je Duško Savanović sa 17 poena, tri skoka i dve asistencije. Kapiten Nenad Krstić postigao je 16 poena, uz osam skokova, a Milenko Tepić je imao učinak od 12 poena, pet skokova i jedne asistencije.

Hrvatsku je predvodio Bojan Bogdanović sa 17 poena i dva skoka, dok je Ante Tomić uz 13 poena imao čak 14 skokova.

Naš tim je nesigurno ušao u utakmicu, a iako, srećom, Hrvati nisu bili mnogo bolji, poveli su sa 4:0 preko Tomasa i Baraća. Prve poene za Srbiju postigao je kapiten Nenad Krstić na isteku drugog minuta, pošto je bio precizan sa slobodnih bacanja. Potom su usledili novi promašaji srpskih igrača, što su Hrvati iskoristili da povedu sa 7:2, pre nego što je Uroš Tripković postigao trojku na isteku četvrtog minuta.

Uzvratio je Popović, da bi u narednom napadu našeg tima, Teodosić samo jednom bio precizan sa penala da bi potom Krstić polaganjem i Tripković sa slobodnih bacanja doneli izjednačenje. Ipak, Popović je odmah doveo Hrvatsku u novo vođstvo, ali je Krstić ponovo bio odličan sa distance za 11:11.

Srbija je do prvog vođstva na utakmici došla u sedmom minutu pošto je posle faula Drejpera, Milan Mačvan pogodio oba slobodna bacanja, da bi već u narednom napadu učinio isto, samo što ga je faulirao Markota. Kosta Perović je imao odličnu blokadu u sledećem napadu nad Tomićem, samo što je sudija dosudio poen za Hrvatsku pošto je lopta bila u silaznoj putanji.

Naš tim imao je nekoliko brzopletih napada , što su Hrvati iskoristili i preko Markote, Bogdanovića i poveli sa 21:15. Seriju hrvatskog tima prekinuo je Perović efektnim zakucavanjem, a izborio je i slobodno bacanje, koje je pogodio za 21:18.

Na samom početku druge četvrtine, izjednačenje Srbiji trojkom je doneo Aleksandar Rašić, da bi naš tim poveo sa 22:21 pošto je Perović posle faula Zorića pogodio jedno slobodno bacanje. Bogdanović je ponovo doneo preokret, ali je Srbija ponovo došla do vođstva preko Stefana Markovića i Duška Savanovića za 27:23.

Ponovo je usledio pad u igri našeg tima što je dovelo do novih izgubljenih lopti i faulova pa se već u petom minutu izašlo iz bonusa pa su Hrvati napravili novu seriju, za vođstvo od 28:27, koju je prekinuo Marković. Već u narednom napadu odličnu priliku imao je i Savanović, ali ga je faulom u tome sprečio Žorić.

Savanović je oba puta bio precizan, a on, Tepić i Krstić su uspeli da održe naš tim u vođstvu u narednim minutima, ali je Simon na 30 sekundi pre kraja četvrtine doneo Hrvatskoj preokret za 39:38, a taj rezultat je ostao i pred odlazak na veliki odmor.

Hrvati su odmah posle odmora napravili seriju od 5:0 preko Tomasa i Baraća, a prekinuo ju je tek u četvrtom minutu Tripković, da bi u sledećem napadu Savanović zakucavanjem smanjio na 44:42. U timu Srbije se u nastavku istakao upravo Savanović, koji je u šestom minutu doneo izjednačenje – 46:46.

U timu Hrvata potom nastavlja da briljira Barać, koji je preko slobodnog bacanja i šuta za dva poena doveo svoj tim do prednosti od 49:46. Srbija se potom snalazi u dva vezana napada, a Tepić postiže pogodak za 49:48.

Iako se to rezultatski ne bi primetilo, igra Srbije je u ovim trenucima značajno popustila. Bogdanović postiže novi pogodak za Hrvate, da bi potom i Markota ubacio dva slobodna bacanja za 53:48.

Marković, koji je pred kraj zamenio Teodosića, vrsnom trojkom donekle izvlači stvar, ali Hrvati nastavljaju da igraju brzo i efikasno i stižu do 57:51. Marković nastavlja sa dobrim igrama i ubacuje za 57:53, ali posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Tomića i efikasnog napada Drejpera, tim Srbije treću četvrtinu završava uz deficit od sedam poena.

Na početku poslednje četvrtine Teodosić asistira Tepiću za 60:55, da bi posle pogodaka Bogdanovića i Mačvana bilo 62:57.

Tada Srbija staje, a Hrvati pogocima Krunoslava i Bogdanovića dolaze do velike prednosti od 67:57.

Naši košarkaši u pravom trenutku dižu tempo i uz nekoliko fantastičnih brzih akcija ulaze u seriju. Uz dva pogotka razigranog Tepića, kojem niko nije mogao da priđe, pogodak i slobodno bacanje Krstića, Srbija stiže do 67:64, posle čega Vranković traži tajm-aut.

Nakon tajm-auta igra dolazi do usijanja, a nakon nekoliko neuspelih napada na obe strane, Tepić ponovo poentira i Srbija dolazi na samo poen zaostatka, da bi posle nove nategnute akcije Krstić završio pokušaj Teodosića doveo Srbiju u vođstvo 67:68.

I u novom napadu Srbija koristi pometnju u redovima Hrvatske odbrane i Krstić ponovo postiže pogodak za odličnu seriju Srbije od 13-0 i 67:70.

Dva minuta pred kraj Krunoslav prekida post Hrvata i ubacuje koš za 69:70, ali Krstić potom dobija dva slobodna bacanja, da bi Srbija minut i po pred kraj imala 69:72 i napad, u kojem Savanović postiže trojku na još jednu majstorsku asistenciju Teodosića.

Do kraja meča Hrvati nisu mogli ništa da urade genijalnom Teodosiću, koji novom trojkom donosi Srbiji 71:78, a Rašić uz dva slobodna bacanja postavlja konačni rezultat 80:71.

Srbija: Teodosić 4 (6as), Tepić 12 (5sk), Rašić 5 (4as), Marković 10, Tripković 6, Kešelj, Krstić 16 (8sk), Perović 4, Mačvan 6, Savanović 17, Marjanović, Milosavljević.

Hrvatska: Tomić 13 (14sk), Popović 5, Bogdanović 17, Stipčević, Tomas 7, Drejper 4 (5as), Simon 10, Markota 4, Žorić, Andrić, Rudež, Barać 11.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2012 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dudini ’Orlovi’ u Izraelu
Izvor. B92, zvanični sajt | JT

Srpski košarkaši rano ujutro u ponedeljak doputovali su u Tel Aviv, gde će u utorak od 20 časova igrati meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv Izraela.

Zbog tehničkih problema sa avionom izabranici selektora Dušana Ivkovića su posle više od pola sata leta bili primorani da se vrate na aerodrome “Nikola Tesla”.

U Beogradu su posle toga čekali dozvolu iz Tel Aviva za ponovno sletanje tako da su tek oko 3.30 doputovali u prestonicu Izraela.

Naši reprezentativci smešteni su u hotelu udaljenom oko tri kilometra od “Nokija Arene” gde će u toku dana održati dva treninga.

Ivković je na put poveo svih 14 igrača na koje računa u kvalifikacionim duelima, jer se naši reprezentativci sledećih osam dana neće vraćati u Beograd. Odmah posle duela u „Nokija Areni“ naš tim leti dirktno u Niš, gde se 30. avgusta sastaje sa selekcijom Islanda, a samo tri dana kasnije čeka ih okršaj sa Crnom Gorom u Podgorici.

„Igramo sa starim znancima sa kojima smo se poslednji put sreli prošle godine na Evropskom prvenstvu u Litvaniji. Pobedili smo ih tada veoma teško, tek posle bolje igre u završnici meča. Sličan meč očekujemo i ovoga puta. Verujem da će Izrealci biti pod nešto većim pritiskom, jer su doživeli neplaniran poraz u Tel Avivu od Estonije, tako da će protiv nas tražiti šansu za iskupljenje“, istakao je Ivković.

Selektor se zatim osvrnuo i na karakteristike igre i kvalitete selekcije Izraela.

„Imaju iskusnu ekipu, koja igra tradicionalno atipično, slično, njihovoj decenijama najboljoj ekipi Makabiju. Imaju dosta kvalitetnih igrača koji su dosta godina na okupu. Treba posebno obratiti pažnju na Ohajona, Pninija i Elijahua. Opasan je i njihov NBA igrač Kaspi, kao i neugodni centar Tijus. U svakom slučaju neće biti lako, ali smo se dobro spremili, tako da očekujem veliku borbu i pobedu kojom bi napravili veliki korak prema ostvarenju primarnog cilja u ovim kvalifikacijama, plasmanu na Evropsko prvenstvo sledeće godine“, zaključio je Ivković.

Milan Mačvan jedan period karijere proveo je u redovima Makabija, tako da dobro poznaje većinu reprezentativaca Izraela.

„Zaista je reč o atipičnoj selekciji, koja nema izrazito visoke igače, ali igra veoma brzo i želi da što više akcija završi posle kontranapada. „Nokija Arena“ biće ispunjena do pslednjeg mesta, ali ne treba očekivati atmosferu kao što je recimo u našem „Pioniru“ kad igraju Partizan i Crvena zvezda. Verujem da smo kvalitetniji i da ćemo to dokazati na terenu. Pobeda bi nam veoma značila i znatno olakšala posao u nastavku kvalifikacija“, naglasio je Mačvan

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2012 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kvalifikacije za EP u Sloveniji 2013: Seniori spremni za Estoniju

Reprezentacija Srbije sprema se za utakmicu protiv Estonije u okviru četvrtog kola grupe „A“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se 2013. održati u Sloveniji. Izabranici Dušana Ivkovića dočekaće jedno od najprijatnijih iznenađenja kvalifikacija u SPC Vojvodina u Novom Sadu u petak 24. avgusta, sa početkom u 20:30 časova. Naš tim je u četvrtak uveče odrčao dvočasovni trening u novosadskoj dvorani SPENS, a treniralo je svih 14 igrača.

- Uzbuđeni smo što prvi put posle dužeg vremena igramo u Novom Sadu. Sve utakmice prethodnih kvalifikacija odigrali smo u Areni i ovo je dobro za srpsku košarku da se igra i u drugim gradovima poput Niša i Zrenjanina. Imamo pozitivnu tremu, ali treba ponoviti partiju kao protiv Slovačke, maksimalno svih 40 minuta. Estonija je ozbiljna ekipa, iznenadili su Izrael. Treba biti skoncentrisan, nikoga ne treba potcenjivati. Veoma je bitna stvar što se Nenad Krstić vratio i nadam se da će nas zaobići povrede - optimističan je pred utakmicu sa Estonijom Nemanja Bjelica .

Milenko Tepić poziva na ozbiljnost protiv narednog protivnika.

- Utakmica je veoma važna jer je Estonija dobila Izrael u gostima. Generalno je protivnik za mene nepoznanica. Znam da gaje stil kao Letonija, igraju atipičnu košarku, visoki igrači dosta šire. Imamo veliki motiv posle poraza od Crne Gore. Nadam se punom Spensu i veoma mi je drago zbog toga što je Novi Sad domaćin - raduje se Milenko Tepić ponovnom igranju u rodnom gradu.

Selektor Dušan Ivković svestan je važnosti utakmice.

- Svaka je utakmica važna u ovakvom napornom sistemu. Retko kada sam imao ovakvo opterećenje, naporna putovanja na Island i u Slovačku, šokantan poraz protiv Crne Gore, ali treba pokazati kvalitet. Moramo da pokažemo da smo izvukli pouke iz prošlog poraza kod kuće, tim je kompletan posle duže vremena, izuzetno je bitan povratak Nenada Krstića, posebno je značajan njegov uticaj kao kapitena. U Novi Sad ide svih 14 igrača, mada su se Ivan Paunić i Duško Savanović požalili na povrede, ali se nadam da će svi biti sposobni za utakmicu. Estonije je ambiciozna ekipa. Ostvarili su veliku pobedu u Izraelu, dok su protiv Crne Gore bili okovani imperativom pobede. Dobro trče, igraju specifičnu košarku, visoki igrači su im pokretljivi, ali mi moramo prvo gledati sebe, a protivnika ispoštovati. Lično sam se obradovao kada sam čuo da će se igrati u Novom Sadu, koji je košarkaški grad, ali su utakmice van Beograda dodatna opterećenja - istakao je selektor Dušan Ivković.

Selektor Dušan Ivković računa na svih 14 igrača. Protiv Estonije u kombinaciji su: Miloš Teodosić, Milenko Tepić, Aleksandar Rašić, Ivan Paunić, Nemanja Bjelica, Duško Savanović, Marko Kešelj, Milan Mačvan, Dejan Musli, Nemanja Nedović, Vladimir Štimac, Nenad Krstić, Danilo Anđušić i Zoran Erceg. Kojih 12 igrača će igrati odrediće se na dan utakmice.

Ulaz na utakmicu je slobodan. Distribucija ulaznica će se vršiti na dan utakmice od 12 časova, na blagajnama Istok i Zapad SPC Vojvodina u Novom Sadu. Pojedinac će moći da preuzme najviše četiri ulaznice. Mesta u dvorani su numerisana.

Crna Gora 3 3 0 225:204 6
Srbija 3 2 1 225:222 5
Estonija 3 2 1 247:237 5
Izrael 3 1 2 265:246 4
Island 3 1 2 242:27 4
Slovačka 3 0 3 220:269 3

GRUPA "A" - REZULTATI

Prvo kolo: Island – Srbija 78:91, Crna Gora – Izrael 75:69, Estonija – Slovačka 95:74.
Drugo kolo: Slovačka – Island 75:81, Izrael – Estonija 86:88, Srbija – Crna Gora 71:73.
Treće kolo: Slovačka – Srbija 71:93, Estonija – Crna Gora 64:77, Island – Izrael 83:110.

Četvrto kolo (24 avgust): Slovačka – Izrael (18:00), Crna Gora – Island (20:30),
Srbija – Estonija (20:30).

izvor:kss.rs

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2012 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24.08.2012. Kvalifikacije za EP u Sloveniji 2013: Srbija – Estonija 88:63

Reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u okviru četvrtog kola grupe „A“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se 2013. održati u Sloveniji. Pred punim tribinama SPC Vojvodina u Novom Sadu, izabranici selektora Dušana Ivkovića ubedljivo su savladali Estoniju, čime su ostali na dobrom putu da se naredne godine nađu na šampionatu Starog kontinenta:
Srbija – Estonija 88:63 (26:15, 22:13, 20:13, 18:22).

Selektor Dušan Ivković meč je počeo sa petorkom Miloš Teodosić, Milenko Tepić, Marko Kešelj, Milan Mačvan i Nenad Krstić. Posle početnog ispitivanja snaga, u kojem su se gosti predstavili kao dobro ukomponovana ekipa, Srbija je u sedmom minutu došla do pet poena prednosti (18:13). Borbeni Estonci nisu se predavali i nisu dopuštali srpskim košarkašima da stvore ubedljiviju prednost. Ipak domaćin je pojačao ritam i već u 10. minutu došao do dvocifrene prednosti (26:15), posle sjajnog zakucavanja Nemanje Bjelice. Sa dve trojke Danila Anđušića i po jednom Zorana Ercega i Marka Kešelja, Srbija je već u 13. minutu došla do 20 poena viška (38:18). Posle furioznog starta druge četvrtine uspostavljena je ravnoteža i prednost domaćina nije se osetnije menjala do poluvremena.

Srbija je krenula angažovano i u drugom poluvremenu i u 25. minutu stekla je prednost od 25 poena (58:35), koju je održavala većin delom četvrtine. Tačnije sve do samog finiša kada je preko Dejana Muslija došla do 29 poena viška – 70:41. Na početku poslednje deonice došlo je do malog opuštanja kod domaćih košarkaša, što su Estonci iskoristili i serijom 12-4 smanjili zaostatak na 21 poen razlike (74:53). Igrači Srbije mirno su priveli utakmicu kraju, a selektor Dušan Ivković svim igračima je pružio solidnu minutažu.


- Od svake utakmice se traži nešto više. Teže smo ušli, pošto odbrana nije bila na najboljem nivou, ali se kasnije to popravilo. Napravili smo ravnotežu, bili veoma efikasni u prvom poluvremenu. Imali smo dogovor da se non stop kontroliše utakmica, dobiju sve četvrtine, ali pošto smo izgubili poslednju nismo ispoštovali dogovor. Naporan je tempo, zbog čega je podeljena minutaža. Hvala novosadskoj publici - istakao je selektor Dušan Ivković .

Milenko Tepić bio je zadovoljan novom pobedom.

- Posle poraza od Crne Gore svaka utakmica nam je presudna. Estonija se pokazala kao nezgodan tim, visoki igrači šutiraju trojke, ali uspeli smo da prelomimo utakmicu u prvom poluvremenu. Ipak voleo bih da ubuduće do kraja ne gubimo ritam, malo smo lošije šutirali slobodna bacanja. Nadam se još boljim partijama - istakao je Milenko Tepić .

SRBIJA: Teodosić 12 (5 as), Tepić 8 (5 sk), Rašić 2 (4 as), Bjelica 7 (7 sk), Kešelj 9 (8 sk), Krstić 12 (5 sk), Anđušić 11, Erceg 6, Mačvan 7, Musli 7, Nedović, Štimac 7.

ESTONIJA: T. Sok, G. Dorbek, Sage, Talts, Arbet, S. Sok, Sander Vene, Ajhfus, Kangur, Halik,
M. Dorbek, Radik.

Kompletna statistika: link >>>



Na kraju treba reći nešto i o atmosferi. Bilo je očigledno da su se Novosađani uželeli košarke. Došli su u velikom broju i pružali su odličnu podršku reprezentativcima tokom svih 40 minuta. Na utakmici su bili prisutni između ostalih i Dragan Đilas, predsednik KSS, Dejan Bodiroga i Dejan Tomašević, obojica potpredsednici KSS, Andrija Kleut, generalni sekretar KSS, kao i Dragan Tarlać direktor muških reprezentativnih selekcija.

Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra u petom kolu grupe „A“ protiv Izraela u gostima. Meč se igra u utorak 28. avgusta od 19:30 časova.

GRUPA "A" - REZULTATI

Prvo kolo: Island – Srbija 78:91, Crna Gora – Izrael 75:69, Estonija – Slovačka 95:74.
Drugo kolo: Slovačka – Island 75:81, Izrael – Estonija 86:88, Srbija – Crna Gora 71:73.
Treće kolo: Slovačka – Srbija 71:93, Estonija – Crna Gora 64:77, Island – Izrael 83:110.
Četvrto kolo: Slovačka – Izrael 64:82, Crna Gora – Island 85:67, Srbija – Estonija 88:63.

Peto kolo (27. i 28. avgust): Slovačka – Crna Gora (27. avgust 18:00),
Island – Estonija (27. avgust 21:15), Izrael – Srbija (28. avgust 20:00).

ivor:kss.rs

_________________
I C E M A N
 
spale88
Banovan!

Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 16 Nov 2010
Poruke: 316

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 28, 2012 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veceras protiv Izraela utakmica pocinje u 20h
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2012 10:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

četvrtak 30.08.2012 | 23:51
Ivković: Igrali smo dopadljivo
Izvor. B92, Beta | UŽ

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković rekao je da su "orlovi" u Nišu igrali dopadljivo u pobedi u meču sa Islandom.

Srbija je u hali "Čair" sa 114:58 pobedila Island u šestom kolu kvalfikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

"Igrali smo dopadljivu košarku, što se moglo videti po reakcijama publike u Nišu. Imali smo apsolutnu kontrolu većim delom meča, iako smo izgubili treću četvrtinu. Pobeda jeste ubedljiva, ali je to rezultat našeg maksimalnog pristupa i koncentracije."

Srbija posle pobede nad Islandom ima četiri pobede i dva poraza, a u nedelju igra protiv lidera Grupe A, Crne Gore, koja ima svih šest pobeda.

"Startovali smo drugi deo kvalifikacija ubedljivom pobedom protiv Islanda, ali nam predstoji veoma naporan program. Zato ćemo ostati u Nišu, održati dva treninga u petak, a u subutu otputovati u Podgoricu, gde očekujem da ćemo odigrati dobru utakmicu", rekao je Dušan Ivković.

Selektor Islanda Peter Okvist rekao je da je ipak očekivao više od svojih igrača.

"Srbija je mnogo kvalitetnija od nas, ali smo očekivali da pružimo mnogo veći otpor, bar kao što je bilo na prvom meču u Rejkjaviku. Bili smo umorni od puta, ali to nije nikakvo opravdanje za lošu igru", rekao je Okvist.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 12, 2012 7:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

utorak 11.09.2012 | 19:58 -> 22:21
Otpisani ’Orlovi’ idu u Sloveniju
Izvor. B92 | JT

Košarkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman na Evropsko prvenstvo 2013. godine, pošto je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedila Izrael sa 83:67.

Izabranici Dušana Ivkovića takmičenje su završili sa skorom od šest pobeda i četri poraza, istim kao Izraelci, ali lošijom koš razlikom, pa su kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe izborili vizu za šampionat koji će biti odigran u Sloveniji.

Najbolji u našem timu bio je Milenko Tepić sa 16 poena, dok je dva manje, uz sedam skokova, imao kapiten Nenad Krstić. Dvocifreni učinak imali su još i Nemanja Bjelica sa 12 poena i Danilo Anđušić, koji je upisao deset. U timu Izraela, Omri Kaspi je postigao 20 poena, dok je Gaj Pnini dodao 13.

Uprkos tome što su posle poraza od Estonije u Talinu bili otpisani, srpski košarkaši su uspeli da plasiraju na Evropsko prvenstvo, a tako ostanu u igri i za plasman na Svetsko prvenstvo 2014. godine u Španiji. Za drugo mesto u grupi, pošto je Crna Gora ubedljivo osvojila prvo, Ivkovićevim izabranicima bilo je potrebno 19 poena, ali, iako su u jednom trenutku vodili i sa 26 razlike, na kraju su imali samo plus 16. Ono što je bilo evidentno u odnosu na prethodne utakmice je mnogo bolji pristup naših košarkaša, koji su igrali odlučno i nijednog trenutka nisu dali priliku Izraelcima da se vrate u igru.

Pred početak utakmice, u dvorani "Pionir" je upriličen defile srpskih paraolimpijaca koji su na tek završenim Igrama u Londonu osvojili pet medalja, dve zlatne i tri srebrne. Oni su tokom dana sami sebi napravili doček na Terazijama, kojem je prisustvovalo nekoliko stotina građana.
Beta
Beta

Na samom početku, Ivković se odlučio za petorku: Teodosić, Tepić, Bjelica, Savanović i Krstić. Sa druge strane našli su se Ohajon, Tijus, Kaspi, Elijahu i Halperin. Prve poene na utakmici postigao je Elijahu, dok je na drugoj strani uzvratio Krstić. Naš tim je u prvim minutima uspevao da nadmudri odbranu Izraelaca, što je rezultiralo preokretom i vođstvom našeg tima od 11:6 u trećem minutu. U tim trenucima posebno su se isticali kapiten Krstić i Bjelica, koji je postigao i prvu trojku na meču. Krstić je u tim trenucima bio pravi predvodnik na terenu, a posle odlične akcije koja je krenula baš od njega, Anđušić, koji je zamenio Bjelicu povisio je na 14:6, da bi seriju našeg tima prekinuo Halperin.

Zahvaljujući dobroj igri u odbrani naš tim je kontrolisao rezultat, ali su posle tajm-auta svog selektora, Izraelci uspeli da se primaknu na 18:11. Savanović je bio odličan u skoku u odbrani, a u napad nije uspevao da iskoristi šanse koje je imao, ali je, srećom, Krstić bio na visini zadatka, pa je ispravljao njegove greške. Trojku je ubrzo postigao Teodosić i našem timu prvi put na meču doneo dvocifrenu prednost od 23:11 u osmom minutu. Na obe strane bilo je nekoliko promašaja, ali je naš tim održavao svoju prednost i na odmor otišao sa 28:14.

Drugu četvrtinu Srbija je započela na najbolji mogući način, trojkom Rašića za 31:14, da bi sjajnom igrom u naredna tri napada Tepić prednost povisio na 23 poena (37:14). Niz našeg tima u 13. minutu prekinuo je Elijahu, koji je pogodio oba slobodna bacanja posle faula Mačvana. Izraelci su uspeli da se primaknu na 39:20 u narednih minut i po, ali je posle tri uzastopna neuspešna napada i loše igre rivala u odbrani, Anđušić pogodio trojku za 42:20.
Beta
Beta

Uprkos promašajima našeg tima, posebno Krstića, Izraelci nisu uspeli mnogo da ga kazne, ali su uspeli da se pred poslednja dva minuta prvog poluvremena primaknu na 48:28. Faulom i nepažnjom Nedovića, Izrael je u naredna dva napada smanjio na 48:31, da bi Anđušić u poslednjim trenucima napada postigao trojku dva metra izvan linije, ali sudije nisu priznale taj koš. Ipak, u narednom napadu Teodosić je postigao trojku za 51:31 posle prvih 20 minuta.

U prvom poluvremenu, naš tim je predvodio Krstić sa 12 poena i šest skokova, dok je Tepić upisao jedan poen manje. Kod Izraelaca, najbolji je bio Kaspi sa osam poena.

U nastavku, Izrael je brzo smanjio na 51:33, pre nego što Savanović pogodio za tri, a potom su usledili promašaji na obe strane, pre neto je Štimac pogodio samo jedno slobodno bacanje posle faula Tijusa. Sjajnim koševima Štimca i Bjelice, naš tim je za jedan minut došao do prednosti od 59:33, da bi seriju prekinuo Elijahu na isteku 24. minuta.
Beta
Beta

Usledilo je opuštanje našeg tima, što su Izraelci na najbolji način iskoristili i sjajnom igrom i u odbrani i u napadu uspeli da smanje zaostatak u narednim napadima, pa je prednost našeg tima u 29. minutu bila samo 16 poena – 61:45. Niz tima Izraela prekinuo je konačno Krstić 20 sekundi pre kraja četvrtine, ali je Kožikaro u poslednjim sekundama bio precizan za odlazak na odmor sa 63:47.

Preko Pninija, Izraelci su na početku poslednje četrtine uspeli da se primaknu na 14 poena, da bi potom upravo isti igrač držao rivala našeg tima u igri. Prednost se u jednom trenutku istopila na 13 poena, pre nego što je Tepić trojkom povisio na 68:52, a potom Bjelica vratio prednost na 19 poena.

Ipak, Pnini je sjajnom igrom i trojkama držao Izraelce u igri pa je minut kasnije smanjio na 73:62, da bi Teodosić trojkom doneo prednost od 14 poena. Izraelci su svom snagom pokušavali da naprave preokret, ali su se i naši igrači trgli i zaigrali bolje i u odbrani i u napadu i sprečili ih u njihovoj nameri. Do kraja meča, Ivkovićevi izabranici su uspeli da se odvoje na 18 razlike na nekoliko sekundi pre kraja zahvaljujući Savanoviću, pre nego što je Mačvan napravio faul, a Pnini smanjio na 83:67. Rašić je pokušao za tri u poslednjem napadu i promašio, ali je naš tim i pored toga izborio vizu za Sloveniju.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Košarka ~ -> K s s - Srpska Reprezentacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon