www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Enigma zvana Josip Broz
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 3:24 am    Naslov poruke: Enigma zvana Josip Broz Na vrh strane Na dno strane

U dvadesetom veku bilo je mnogo istorijskih ličnosti, o čijoj biografiji manje-više znamo sve. Ipak ,jedna ličnost koju znamo kao Josipa Broza je, verovatno najveća zagonetka , iako je prošlo 28 godina od njegove smrti. Doživotni predsednik SFRJ ima mnogo toga u biografiji što je nejasno i što je misteriozno.
Gotovo je nezapamćeno da je jedan čovek toliko slavljen i obožavan, a da se ne može sa sigurnošću tvrditi ko je on i odakle je. Neke afričke zemlje su obajvile sedmodnevnu žalost kad je on umro.
.
Beogradski novinar Milomir Marić je, prilikom posete Americi, hteo da nabavi neke informacije iz sedišta CIA o ovom čoveku i pokrenuo je svoje veze kako bi to ostvario.
Tamo mu je sekretarica dala ono što ga je interesovalo, ali se on razočarao onim što je dobio.
"Ovo su podaci koji se mogu naći u bilo kojoj knjizi, imate li vi nešto o njemu konkretnije, nešto što je manje poznato?"

Sekretarica je otišla da to prenese svojim starešinama, a onda se vratila i odgovorila mu:
"Žao mi je, to je sve što možete dobiti, ostali delovi iz te arhive biće otvoreni za javnost tek za nekih 40-50 godina".

Šta to ima to da se krije, posle toliko godina, ako je stvarno bio siromašni dečak iz Kumrovca koji se tokom cele mladosti borio za koru kruha( kako on priča).
Malteški soko, mason...? Ko zna, prijateljstvo i bliskost sa Čerčilom , koji je bio mason 33. stepena, nagoveštavaju da ima istine u tome.
Bravar? Gde je onda naučio da svira klavir?

Broz je ‚kasnije, često pričao o svom detinjstvu i tu napominje da je jedno od 15-oro dece siromašnih seljaka iz Zagorja. Osmoro dece je umrlo, a sedmoro ih je ostalo.
Priča baš onakava kakva će da dirne u srce običnog čoveka. Ostalo ih je sedmoro braće i sestara, a da je teško doći do njih i intervjuisati ih. Prikazane su slike ,u knjigama, neke starice i starca, oboje su prešli 70-tu godinu života i treba im tri, četiri puta postavljati pitanja da bi mogli da se skoncentrišu na njih i odgovore. To su ljudi u godinama kad se ne sećaju dogadjaja od pre nedelju dana, ali pominju Broza kao divnu osobu.
Jedna je , navodno , njegova sestričina, a drugi je njegov prijatelj iz detinjstva.

Čak i oni koji su njegovi obožavaoci potvrdjuju da ne znaju ko je taj čovek i odakle je došao.
1.Pesnik Vladimir Nazor je napisao pesmu " Drug Tito", u kojoj su stihovi:
" Od kuda dodje? Gde je niko?
Tko bi sve to sada pito?"

A šta kažu učesnici toga perioda , njegovi politički protivnici i dobri poznavaoci hrvatske scene toga perioda. Interesantni su njihovi komentari .

2.Vladko Maček , najpopularniji hrvatski političar do 1941. i lider Hrvatske Seljačke Stranke, je u emigraciji prezentovao jedan mini-elaborat o Titovom intervjuu.
" Zagorac nije, sigurno nije iz Zagorja, jer oni tako ne pričaju".

Maček tada uzima Titov intervju ,objavljen posle rata, i komentariše ga do detalja...
...Kako da vam kažem....
Maček - U njegomom domaćem dijalektu , to bi glasilo "Kaj bi vam rekel".
Onda analizira ceo intervju i nalazi masu grešaka na osnovu kojih tvrdi da taj čovek nije iz Zagorja.

3. Ante Pavelić i Adolf Hitler se sreću 1944. godine( postoji zapisnik sa tog sastanka)
i pričaju o trenutnoj situaciji na Balkanu.
Hitler- Imamo mnogo problema sa Titom i partizanima. Možete li to da rešite?
Pavelić- Možemo,naravno, samo da vam kažem, čovek koji se sada predstavlja kao Tito je i nama nepoznat. Pre rata sam imao advokatsku kancelariju u ZG i poznavao sam pravog Tita iz radničkih sindikata. Taj Tito nikad ne bi bio sposoban da povede za sobom toliku masu ljudi. To su dve različite osobe.


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje je dali če se ikad saznati ko je zapravo bio Tile. Bezpremca čovjek koga je svijet volio da vidi, državnici koji su voljeli da budu u njegovoj blizini, navodno zbog njegovog vedrog duha, pričljivosti i opčeg poznavanja svijet i situacije.

Josip Broz, državnik, bravar, travar, pianista, maršal, lovac i možda špijun... Tito je bio sve, jer je mogao i htjeo. Opče poznata stvar da je za vrijeme 1. svjetskog rata ratovao u Galiciji, ranjen i zarobljen od strane Rusa. Tu su prve nejasnoće, koliko provodi u zatvoru, kad i kako u ruskoj zabiti saznaje za kumunizam... Nema jasnih podataka, al znamo, da čim se vrati u Jugoslaviju, več je "glavešina" kumunističke partije, prvo Hrvatske pa i Jugoslavije. Kako je moguće, da jedan običan čiko, tako brzo postane "most wanted man" u kraljevini Jugoslaviji... Mnogi isotričari tada, to pripisuju njegovoj želji da kumunizam provede na pravi put (lapsus mnogih tada, samoupravni put, a samoupravljanje je pojam koji izmišlja Kardelj 65' godine), očisti svakok kukolja, ujedini narode Jugoslavije. Moguće, al ipak, u to vrijeme, jedan židov zvani Moša Pijade, daleko učeniji čovjek, razgledaniji, dane provodi u Lepoglavi u zatvoru, ulazi Tito (bombaški proces), i več se tada nazire ko i šta če biti Joža. Pod učenjem Pijade, Tito zaporavo upoznaje kraljevinu, sve njene boljke, sve mane. Udruženje kumunističkih partije Slovenije, Hrvatske i Srbije, dešava se u Zagrebu, Josip Broz izabran za prvog partijskog lidera Jugoslavije. Puca rat, u Jugoslaviji vojska kapitulira, ustanka nema (a bolje rat nego pakt), sve dok Hitler ne počne sa operacijom Barbarosa 41' godine (napad na SSSR), i vidi đavla, Tito sa još par jarana organizuje i poziva sav narod Jugoslavije na ustanak protiv okupatora.

Dosad, sve jasno manje više... Al u toj "jasnoći" se porađa pitanje svima objektivnima: "Kako je mogao jedan siromak iz selendre Kumrovca postati takav voditelj i osloboditelj?" Mogao, jer je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, nek' je bio bravar al je imao onu ljudsku mudrost da iskoristi danu situaciju sebi u korist. Kako je naučio igrati klavir, sasvim irelevantno pitanje... Kako je mogao postati toliki političar, jedan običan seljak reći ne Staljinu? Odakle mu muda?

Isto je u Čaušesku uradijo, al je taj bio glup, plus da je sve tajne kojim su ga zapadne sile trpale, prodavo u Moskvu. Tile je išo svoj put, nikad zavisan od ikoga, samo svoj i ničiji više. Kako je moguće? Dali čemo saznati ikad? Pitanje, pitanje dali če CIA ikad objaviti te "skrivene" dokumente, koliko ima u arhivu KGB-a? 'Očemol to ikad saznati? NE! Iz prostih razloga. Svijet ne smije da zna istinu o sebi. Ista situacija je sad. Karađić i Mladić na žalost nikad neće biti uhapšeni, jer u tom slučaju odoše i Amer i Francuz i Englez...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Pitanje je dali če se ikad saznati ko je zapravo bio Tile.


Pročitao si onaj gore tekst. Saznaćemo za nekih 50-ak godina... Rolling Eyes

Ko što sam i rekao mnogim mojim prijateljima: "Ako te interesuje šta se stvarno dešavalo tokom 90-ih, prelistaj udžbenik iz istorije od svojih unuka ili praunuka".

Tako će biti i sa Titom. Zasada nam ostaje samo da naslućujemo ko je bio taj čovek, za koga je radio i šta nam je sve uradio (dobro ili zlo). Sad

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Konjanik je napisao/la sledeće:
Pitanje je dali če se ikad saznati ko je zapravo bio Tile.


Pročitao si onaj gore tekst. Saznaćemo za nekih 50-ak godina... Rolling Eyes

(



jesam, pročitao sam, a jesil ti pročitao moj zaključak teksta? vjeruj i ono što če izač, neće biti ništa pretresno...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"...Kako je naučio igrati klavir, sasvim irelevantno pitanje... "

A mozda je bash taj klavir i kljuc svega...u to vreme nije svako mogao ni da vidi a kamoli da svira klavir...pogotovo ne bravar...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vjeruj mi Alex, nije poanta u klaviru, a ako si pročitao moj tekst pažljivo, mogo si da pročitaš, da su nejasnoće oko Tileta več za vrijeme njegovog "boravka" u SSSR-u. To možda pojasnjuje taj klavir i njegovo umjeće da svira...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znash kako, klavir nije isti kao neki drugi muzicki instrument, njega su svirali iskljucivo "burzoazija" i "ljudi plave krvi"...to bi ti bilo kao npr. golf danas, znak prestiza...a za nekoga ko se zalaze za jednakost i ravnopravnost hmm...ne bi ga sigurno "obucavali" Rusi da svira Betovena...

a shto se ovoga tice:
"Ako te interesuje šta se stvarno dešavalo tokom 90-ih, prelistaj udžbenik iz istorije od svojih unuka ili praunuka".

To je bio cist dogovor poglavara a mi smo bili samo mete od mesa...tu nema nikakve engime.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Znash kako, klavir nije isti kao neki drugi muzicki instrument, njega su svirali iskljucivo "burzoazija" i "ljudi plave krvi"...to bi ti bilo kao npr. golf danas, znak prestiza...a za nekoga ko se zalaze za jednakost i ravnopravnost hmm...ne bi ga sigurno "obucavali" Rusi da svira Betovena...
.


Tačno je to. Isto kao što nije donji veš od kamelje dlake i svile i privatni zoo vrt na Brionima, plavi voz, Galeb, itd itd... A što ga ne bi obučavali rusi? Vjeruj mi, Rusi sve što su radili tad, radili su sa planom od 30-tak godina unapred... Ko zna zašto jim je to možda dobro došlo...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 2:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...A to sve je doshlo kasnije kad se razvio "komunizam" i "jednakost"...Ma lepo kazete, nikada se to nece otkriti ko je kakve tajne interese imao i shta se sve deshavalo iza te velike pozornice .

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 6:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo za klavir se ne slažem.

Svako ko je svirao na sintisajzeru zna da to nije nikakva mudrost. Mudrost su one složenije melodije gde treba upotrebiti obe ruke. A dovoljno je imati desetak časova klavira da bi neko mogao da svira nešto složenije. I, naravno, poznavati note i redovno vežbati, za šta je imao vremena, zar ne? I malo talenta. Ajnštajn je rekao "Genija čini 1% znanja i 99% rada".

A samo smo ga videli da svira. Nije držao koncerte od po nekoliko sati!

Nađite mi snimak Tileta kako svira, pa ću biti precizniji. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 7:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja pouzdano znam (ako vas bas zanima izvor - moj pradeda koji je bio u komunistickoj partiji ZA VREME rata a nakon rata je napustio) da Tito posle rata i Tito za vreme i pre rata - NISU ISTE OSOBE. Ko je, kako je, zasto je i tako dalje ne znam - jer stari vishe od toga nikada nije zeleo da prica...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 01, 2008 7:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"...Sve upućuje na to da je Tito bio muzički obrazovan i da je voleo ozbiljnu muziku, a najveći deo muzičkog programa koji je godinama izvođen pred njim činile su zabavna i narodna muzika. Upitao sam Tripa šta on misli o predsedniku kao pijanisti.
Ne mogu da kažem da je svirao klavir, jer ga nisam slušao. Imao je divan beli klavir s mnogo nota na njemu. Tu su bili zapisi Šopenovih kompozicija i druge najteže stvari. Ne znam da li je sam te kompozicije svirao, ali mogu da kažem ono što su mi profesionalci rekli, a to je da je on pomalo svirao klavir - rekao je Tripo. "

Kompozitor i poznati violinista Tripo Simonuti.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Enigma zvana Josip Broz Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon