www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~ Stopiranje... ~
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 2:32 pm    Naslov poruke: ~ Stopiranje... ~ Na vrh strane Na dno strane

Jedan od nacina da dodjete do zeljene destinacije moze biti i stopiranje Very Happy Imate li iskustva ili ste ipak skepticni prema ovoj vrsti prevoza? Gde ste putovali i kakvi su utisci? Sta za vas predstavlja autostopiranje, novu avanturu, nuzno zlo, ponizenje....?


_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drago mi je kad imam mogucnost da putujem autostopom.
Bivalo je godina kada sam odlazio na odmor autostopom. Very Happy
Odlazio sam u Austriju (Seefeld am See). Drugar me odvezao na odmaralisht ana auto-putu i odatle sam krenuo u osvajanje Austrije.
Bilo mi je drazhe da mogu da vidim osobe koje cu da zapitam da me povedu.
Mada na kraju sam se dovezao sa jednim Mustafom iz Turske. Kamion bash onako kako ste videli u filmu: Lepa sela, lepo gore.
Turska zastava na "nebu" kamiona. Svugde okolo kasete sa razoraznim izvodjachima. Na armaturi je imao mali "varich" za vodu, mirisalo je na crni chaj. A znao je jako malo nemachki. Tako da smo vishe slushali muziku i onako "pod mushki" sa znachajim klimanjem i odklimavanjem se razumevali, tj. konverzirali. Mr. Green Laughing
Zanimljivo je. Ko god ima shansu - nek proba. Samo, pazite, ima gi raznih. Ako imate mogucnost, javite svojima sa kim ste se upustili u avanturu auto-stopa.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 3:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Van Slovenije samo jednom u Austriji, kratka vožnja, ništa posebno. Sloveniju sam prešao uzduž i popreko sa stopom, najviše dok nisam kupio auto pa iz LJubljane kući. Od smrzavanja do kiše, užarenog sunca, šoferki u miniću, jehovaca. Najzanimljivi stop mi je bio iz LJubljane mi stala gospođa (al baš gospođa), upicanila se ko luda, na prednjem sjedalu njen "cuko" ja sam moro pozadi, al bila je jako prijatna gospođa, ispričali smo se pravo. Druga zanimljiva stvar, jednom sam sa jaranom stopirao i stade nam seljak sa traktorom, kaže da možemo sa njim al jedino da stojimo na onoj šipki od prikolice. ajde, nije duga vožnja može. u prikolici krava, sva mi nekako bijesna bila... Prolazilo mnogo kola, čak nas je murija zaustavila, al pošto su poznavali šofera nije bilo posljedica.

Putovanje autostopom zna biti jako zanimljivo, al i ja kažem, čuvaj te se, ima svega i svaćega.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neka hvala, bog zna ko me moze "pokupiti" Rolling Eyes

_________________
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne da sam stopirao nego samo se cak dvaput i izgubio, doduse jednom doma u Hrvatskoj (u Lici) a jednom u Madjarskoj...
Madjari inace ne pricaju strane jezike i misle da svako razumije njihov. Tako je i ovaj lik od Zagreba razumio Debrecen i odvezao me tamo Mr. Green

U USA ne stopiram - nema sanse!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 26, 2008 5:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice stopiranja nisam nikada do sada imao " sansu " za tim .. a i licno nisam neki ljubitelj toga jer, kao sto rece andrejica, nikad se ne zna ko te moze pokupiti i gde to stopiranje moze da zavrsi ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 27, 2008 12:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Jedan od nacina da dodjete do zeljene destinacije moze biti i stopiranje Imate li iskustva ili ste ipak skepticni prema ovoj vrsti prevoza? Gde ste putovali i kakvi su utisci? Sta za vas predstavlja autostopiranje, novu avanturu, nuzno zlo, ponizenje....?


Deluje primamljivo i egzoticno i krajnje avanturisticki ,ali i veoma opasno,tako da se ipak ne bih usudila. Lepo je citati o tome u knjigama, gledati na filmu ..ali. ipak..preveliki rizik.
Ne mislim da je to ponizenje.. ako vec nigde nema taxy,nemam koga da pozovem, nemam gde da provedem noc (uvek ima neka policijska stanica,kao njima vise verujem bla bla) hmm ipak..ne,ne.. preveliki rizik.
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 27, 2008 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, stopirala sam više puta, al nikad sama, nedaj Bože.
Il nas ima više drugarica, il sa društvom, sama se ne bih usudila.
Al to je bilo stopiranje na male destinacije, ništa veliko. Very Happy

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Grešnica
¤ grešna u ljubavi ¤
<b>¤ grešna u ljubavi ¤</b>





Datum registracije: 20 Jan 2008
Poruke: 5614

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 04, 2008 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam nikad stopirala i mislim da to ne bih napravila pa makar morala kilometre i kilometre hodati u lošim vremenskim uvjetima, sama...
Ne bih se mogla svjesno izložiti riziku koji nosi stopiranje jer sam ipak ženka Mr. Green , a sjesti u neko, hm, prijevozno sredstvo s neznancem u ovo vrijeme kad statistike pokazuju da se svaki dan sve više povećava broj otmica, silovanja, ubojstava... odnosno manijaka... Ne, nema šanse. Za mene je veliki rizik sjesti u auto čak i s poznatom osobom, a pogotovo s potpuno nepoznatom...
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 04, 2008 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad god mi je lakse da stopiram neko da setam (a to mu dodje skoro uvek) ja stopiram. Sta me briga ko je i sta je - to vreme voznje prichamo o neobaveznim stvarima Smile Meni je bitno da me doveze tamo de sam krenuo - tako da dok me vozi ja klimam glavom i vichem "jeste naravno" Very Happy

Salu na stranu - sto da ne? Da me kidnapuje teshko, mora konjsku zapregu da nadje da bi me odvuko negde, mogu da se branim ako zatreba (A do sada nikad nije zatrebalo)..... snalazimo se Very Happy
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gresnica je napisao/la sledeće:
[font=Tahoma]Nisam nikad stopirala i mislim da to ne bih napravila pa makar morala kilometre i kilometre hodati u lošim vremenskim uvjetima, sama...
Ne bih se mogla svjesno izložiti riziku koji nosi stopiranje jer sam ipak ženka Mr. Green , a sjesti u neko, hm, prijevozno sredstvo s neznancem u ovo vrijeme kad statistike pokazuju da se svaki dan sve više povećava broj otmica, silovanja, ubojstava... odnosno manijaka... Ne, nema šanse.font]


Slažen se u potpunosti.

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Weiß
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Jul 2008
Poruke: 16

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 26, 2008 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stopiranje na moru izmedju malih gradova na nekom lokalnom putu onako da se predje nekoliko kilometara zasto, da ne?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Stopiranje... ~ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon