www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Skandinavija
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 11:35 pm    Naslov poruke: Skandinavija Na vrh strane Na dno strane

Ja i moja dva jarana idemo ljeti avtodomom u Skandinaviju. Južniji dio, planirali smo do Nordkapa, al je previše daleko. Interesuje me, kako je sa kampiranjem gore, imal kakvih problema i restricija. Čuo sam da nije problem, da se može kampirati gdje god želiš. Jel to istina? I još nešto, kakvih sve stvari ima za vidjet u Oslu, Štokholmu, Trondheim? Ostat čemo malo i u Kopenhagenu, al ne baš puno. Više me interesuju ta tri grada prije navedena. Hvala svima za pomoč!


_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 22, 2008 11:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za kampiranje bas i ne znam, ali sam bio gore zadnji put 2005. godine.
Obidjoh Oslo, Stockholm, Helsinki, neke Norveske fjordove, Kopenhagen + Iceland (koji geografski nije, ali po stanovnistvu jest Skandinavski).
Gradovi su lijepi, tu se nema sto reci (osim Reykyavika, koji mi je bio siv i dosadan kao malo koji drugi grad), mogao bih ostaviti podugacak post o svakom od njih. Pripremi se za uzasnu skupocu! tj. ponesi od doma sto mozes Smile (nek ti mama spremi pohane piletine, bureka i sl. za to vrijeme dok ces biti tamo Mr. Green ). Ja sam bio jedino po ljeti, ali kakve smo srece bili, non stop je padala kisa i bilo je hladno Sad no ono sto mi se najmanje dopalo je da su i ljudi bili jako hladni, ili je to barem tako se poklopilo meni. Prelijep su mi fjordovi Norveske, mada je malo zayebano za navigati, isli smo do blizu Svalbarda i to mi je bio vrhunac.

Postavit cu neke fotke iz ovih gradova (kad nadjem disk na kojem su sacuvane).

Uglavnom, u to vrijeme kad smo obilazili Skandinaviju, isli smo takodjer do St. Petersburga, Tallina i Rige i ta tri grada su me mnogo vise dojmila, ali to nije za ovaj topik (St. Petersburg je fakat genijalan grad!).

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 23, 2008 8:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Što se tiče skupoće to znam i na to čemo biti spremni. Uzet čemo onaj veći avtodom (za 5 do 6 osoba) upravo iz razloga da ga možemo napuniti hranom pićem i cigarama Laughing . Finsku čemo preskočiti (a žao mi, Finci su fini Wink ). Postavi molim te slike, fjordove imamo u planu takođe pogledat, to bi bila grehota da se propusti... Što više informacija, više ču vam biti zahvalan Wink

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Skandinavija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon