www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zdrav ljubavni odnos
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 2:48 pm    Naslov poruke: Zdrav ljubavni odnos Na vrh strane Na dno strane

Nekoliko važnih naputaka za razvoj sretnog i zdravog ljubavnog odnosa



1. Shvatite odnos kao važan životni projekt: razmišljajte, planirajte, radite na njemu, ulažite trud i napor, ulažite vrijeme i gledajte na poteškoće kao normalni dio procesa.

2. Ne budite prekritični. Pustite partnera na miru. On nikada neće biti savršen, kao što nećete ni vi.

3. Ne zaboravite biti jedno drugom prijatelji. Dobar prijatelj nas hrabri, smije se s nama, uz nas je kad nitko drugi nije, hvali nas, odan nam je bez obzira na sve drugo u životu što se događa i žrtvuje se za nas i naše potrebe.

4. Njegujte one aspekte odnosa koji vas kao par razlikuju od prijateljskog odnosa: senzualnost, romantičnost, zajedničke male proslave uz maženje, dodir i seksualnost u svim njenim aspektima.

5. Okanite se misli da onaj/ona prava čeka iza ugla. Ne postoji savršen odnos ili odnos koji neće od vas samih zahtijevati namjerno ulaganje truda i napora.


Dr. sc. Ana Kandare



_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E kad bi se svi pridržavali toga, kako bi nam bilo... ljepo... dosadno... nezanimljivo...

Moguće sve to. Mada, eto čitam to, pade mi na pamet nedavno mi se desilo. Nije bilo partnerstva, ali slična stvar. U sve moramo da ulažemo napore, bilo to prijateljski odnosi ili ljubavni odnosi. Najviše mi se dopada 3. tačka, jer je napisano ono, čemu ja težim u svakom svom odnosu. I baš u tome je caka, ili me podsjeti na nešto, nema ništa od ničega, ako samo jedan čini napor, dok ovaj drugi čeka da se mu sve na tanjuru donese.

Jedina stvar, koja mi fali u svih tih 5 tačaka, je iskrenost, to fali vala. Možda sam ja luđak, i previše dajem na iskrenost, ali fakat nema ništa od ničega nema li te riječi u djelima.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 12, 2007 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja smatram da za jedan zdrav ljubavni odnos treba nekoliko stvari i to s obje strane a to su:

postovanje , tolerancija , kompromis , snaga oprosta i onda ljubav dodje sama Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
iusticia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 28 Jun 2007
Poruke: 43
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 13, 2007 8:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskrenost je zaista i po meni najbitnija stvar koja mora postojati radi dobre komunikacije, veze i ljubavi, ali opet, samo prema onome ko to zasluzuje.

_________________
Trick about life is to make it look easy
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 9:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jos niko nije izdao recept koji garantuje zdrav ljubavni odnos.
Ali.... sigurno je da postoje neke stvari koje su vazne za sam napredak veze.
Za mene je vazna iskrenost... komunikacija u svim oblicima.
Fleksibilnost.... mogucnost da se nesto promeni ili koriguje. Tolerancija... bez nje nista nam ne bi bilo jasno i nista ne bi mogli da razumemo. I ostali bi sami.
A niko ne zeli da bude usamljen. Da bude ne shvacen.

Savrsenstvo je iluzija.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Fionda Rizzo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Jul 2007
Poruke: 112

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 11:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbitinija je i po meni iskrenost, komunikacija. Jer zdrav odnos se pre svega temelji na komunikaciji, razgovorom korigujete jedan drugog, bez ustrucavanja kazete sta vam smeta.

_________________
 
..:: MaYa ::..
Banovan!

° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °
<b>° ♥ BaNe, Volim Te ♥ °</b>





Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 11607
Mesto: .:* Sakrivena u Njegovom Pogledu, Zarobljena u Njegovom Srcu, Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju *:

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 1:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fionda Rizzo je napisao/la sledeće:
Najbitinija je i po meni iskrenost, komunikacija. Jer zdrav odnos se pre svega temelji na komunikaciji, razgovorom korigujete jedan drugog, bez ustrucavanja kazete sta vam smeta.



potpisujem... Rolling Eyes


ja i verenik se slazemo idealno... medjusobno razumevanje, iskrenost, svega toga ima medju nama i stvarno nam je divno Wink

_________________

~ Banetova Žena ~
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zdrav ljubavni odnos je sledece:

- bezuvetna ljubav
- iskrenost
- bliskost
- intima
- poverenje
- vera u vezu

Tako je to kod mene

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 26, 2010 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovome dodajem i poštovanje kao vrlo bitnu stavku u jednom odnosu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Zdrav ljubavni odnos Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon