www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Lažno požrtvovanje
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 9:37 am    Naslov poruke: Lažno požrtvovanje Na vrh strane Na dno strane

Zrtva je ponekad veoma neophodna... ponekad "predmet" koji se zrtvuje (osoba) nije ni svesna svog pozrtvovanja. no... nije to tema.

U ovom trenutku me najvise interesuje fenomen licnog pozrtvovanja... i to laznog.
Kada se izvesna osoba zrtvuje (u bilo kom smislu), opravdavajuci svoju zrtvu ciljevima koji se ticu tudjeg "blagostanja".
A iza toga se krije iskljucivo njegova dobit.
Koristeci se raznim tehnikama, navodi sve ostale da veruju u njegovu humanost, uzdize sebe u ocima drugih... u nekom smislu sebe "zrtvuje" (nikada do tacke kada je zivot u pitanju) da bi na kraju izvukao debelu korist.

Sta vi mislite o ovome? Je l to spada u domen pozrtvovanja? Ili je to cisto koristoljublje (sebicnost)?
Upotrebiti pozrtvovanje (inace plemenita "osobina") kao sredstvo manipulacije i licne dobiti.



_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 12:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve moze da se zloupotrebi pa i to. Ima nas svakakvih. Ceo zivot neko pokusava da te prevari na ovaj ili onaj nacin. Nekada to shvatimo na vreme, a nekada prekasno...
Ali kako razlikovati lazno pozrtvovanje od pravog? Nekada vrlo tesko. Jedini metod koji ja znam je osecaj. Istina, mnogo puta me prevario, ali ja bolji "detektor" nemam.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 1:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ali kako razlikovati lazno pozrtvovanje od pravog?


vrlo tesko... moje misljenje je da intuicija u ovom slucaju uglavnom vara... osecaji vode ka necemu "lepom" ... prema tom cinu se svi ophode kao prema uzvisenoj stvari...
mislim da razum tu treba da odigra ulogu...
pre ili kasnije se sazna da taj akt nije bio to sto je trebao da bude... mene skoro uvek vara osecaj po tom pitanju...
retko se susrecem sa tom problematikom... ali skoro uvek pogresim...
volim da budem maksimalno rezervisan kada do takvih stvari dodje... tako da... verovatno polako pocinjem da pustam razum da resi problematiku...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A zar razum ne moze da prevari? Sta ako sve izgleda savrseno razumno, a ustvari je zlonamerno?

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^^^ naravno da moze... nisam ni rekao da je razum svemocan... samo sam konstatovao da ce razum bolje da odredi laz nego osecanja.

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 18, 2008 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tesko za razlikovati,pogotovo ako je žrtva dobar/ra glumac/ica.Njačešće tek kada se opećeš upoznaš razloge žrtvovanja.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sta vi mislite o ovome? Je l to spada u domen pozrtvovanja? Ili je to cisto koristoljublje (sebicnost)?

Ako je ovo pitanje,ja stvarno ne znam sta da ti odgovorim a da sam vec nisi rekao.
Ako je lazno pozrtvovanje,onda je lazno. DA li ga koristimo,svesno ili nesvesno,opet to dovodi do deeebele debate itd itd. Mozda bi bilo bolje da pitamo da li mi i koliko koristimo gore nadvedenu situaciju Smile i zasto. koji su razlozi i sta nas pokrece.
Da li smo nekad iskoristili neku situaciju... Mr. Green
Hm,ako cu bas da budem iskrena,reci cu-da. Da li sam svesno usla u to-ne. Ali da li dalje diskutujemo o tome? DA li je moralno,nije!
Toliko od mene za ovaj put.
Laz je uvek laz. Tako je bilo,tako ce i ostati.
 
vrban
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Okt 2008
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 06, 2008 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako to pomaze drugom, pa i na svoju korist, to je dobra stvar.
Postoje ljudi koji nece da pomognu cak i ako to njima koristi, samo
da drugom bude gore.
Ljudi se cak udruzuju da bi imali vecu zajednicku korist, sto je i
glavna ideja kompanija. Jel sef los sto koristi druge?
Zato mislim da je laznu pozrtvovanost tesko definisati, ako je uopste moguce.
 
taktonac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 12 Jan 2008
Poruke: 2
Mesto: NIS

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 12, 2008 1:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaku požrtvovanost činimo prvenstveno zbog svoje dobiti /materjalne ili nematerjalne/ tako da je lažno uopšte i nazvati takvu radnju "požrtvovanost" ! Svaki put kada se za nešto žtrvujemo mi prvo, hteli to da priznamo ili ne hranimo svoj ego,a ondase pred svetom tako što to nazivamo požrtvovanost!!!
 
marebgd1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 07 Apr 2008
Poruke: 2
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 12, 2008 1:36 pm    Naslov poruke: Lažno požrtvovanje Na vrh strane Na dno strane

Pa zar lažno požrtvovanje nije glavno oružje amerike, koja se tobože brine za mir u svetu i preko "mirovnih snaga" ovladava tom teritorijom u svom interesu. A šta onda reći za nekog manjeg itd.



[Edit by :LOL:: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 30, 2010 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Sta vi mislite o ovome? Je l to spada u domen pozrtvovanja? Ili je to cisto koristoljublje (sebicnost)?
Upotrebiti pozrtvovanje (inace plemenita "osobina") kao sredstvo manipulacije i licne dobiti.


Ne, ni u kom slučaju ne spada u domen požrtvovanja i to je svakako čisto korisotljublje. Jer, kako nazvati požrtvovanošću nešto što ima ličnu korist, pod tom korišću navodim samo materijalnu, jer duhovna se već kosi sa svim navedenim. U ovo se slučaju skoro potpuno slažem sa članom jerotijem koji je to kratko i jasno rekao:

Citat:
Sve moze da se zloupotrebi pa i to. Ima nas svakakvih. Ceo zivot neko pokusava da te prevari na ovaj ili onaj nacin. Nekada to shvatimo na vreme, a nekada prekasno...
Ali kako razlikovati lazno pozrtvovanje od pravog? Nekada vrlo tesko. Jedini metod koji ja znam je osecaj. Istina, mnogo puta me prevario, ali ja bolji "detektor" nemam.


A to na koji način ćemo shvatiti da je osoba "požrtvovana" isključivo iz koristoljublja...već je stvar intuicije, vjerovanja u svoj osjećaj, kao i poznavanja ljudi.
A takvih, "požrtvovanih" je, vjerujte, sve više, na žalost.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 02, 2010 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nesto ne verujem u to pozrtvovanje. Sta to ustvari podrazumeva? Da ucinim sebi nazao ili da radim nesto na svoju stetu da bi nekom drugom bilo bolje?
To i po nekoj logici stvari nije predvidjeno. Ciniti sebi lose.
Kako bi Joe iz "Prijatelja" rekao : there is no selfless good deed!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Lažno požrtvovanje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon