www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Slep pored ociju, prevaren pored razuma..
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 05, 2008 11:43 pm    Naslov poruke: Slep pored ociju, prevaren pored razuma.. Na vrh strane Na dno strane

Ogroman uragan u mojoj glavi...par stvari koje su se dogodile u poslednjih par dana totalno su me...ne znam ni sam koji je ovo osecaj ali uglavnom podstakle su me da o svemu, ali bukvalno o svemu dooobro razmislim...

Poverenje i nepoverenje...logicki gledano nepoverenje nije nishta drugo nego nedostatak poverenja, odnosno do njega se dolazi negativnim izglasavanjem poverenja...
Svi pricaju o nekim “sistemima vrednosti” i “nacinima vrednovanja” dok mnogi koji veruju da su “provalili shemu” od muve ne vide magarca. Neprestalno u zivotu trazimo dokaze i potvrde nekih malih i sasvim irelevantnih stvari, uvek nas okruzuje neka neverica, dok po pitanju vere, necega shto bi trebalo da vas prati tokom veceg dela zivota svi se prepushtamo bez borbe kao da smo se skoro svi dogovorili da padnemo josh i pre pocetka prve runde...Zashto to? Zashto se svi trude da pronadju neshto veliko u malim stvarima dok se po pitanju onih velikih i bitnih zadovoljavaju samo mrvicama?

Balkan je po svemu sudeci endem za “najsvetlije primere” rase “Homo Upside-Down”:
To davanje neizmernog poverenja po pitanju najvecih stvari onima kojima ni 2 nacrtane ovce ne bi trebalo davati da cuvaju nam je kao DNK uneto u 24 par hromozoma, protiv toga se ne moze...isti ljudi i bioloshki i psihicki...
...a opet 3 vere, 3 razlicita vernika koji na isti nacin misle da sami "kroje" svoju sudbinu; 3 puta mere, jednom seku i...opet koliko god se trudili da napravimo gospodska odela uvek na kraju dobijamo uniforme i vecno da sa nam neki drugi krivi; najceshce optuzuju "trgovce" koji su nam prodavali bezvredni materijal...a ko nas je terao da slushamo bajke i ipak na kraju kupimo tu "krpu" sa toliko rupa. Da bi stvar bila josh kriticnija sve to placamo blanko cekovima...Hmmm, a ko upisuje iznos?

Bog? Tvorac svega zivog i ne zivog? A ko je njega stvorio? A ko je stvorio njegovog tvorca i tvorca njegovog tvorca i...Ok, priznajem i ja sam bio jedan od onih ljudi koji zive u zabludama i veruju praznim pricama; I ja sam veliki deo svog zivota proveo kao “vernik” - mali covek, male glave koji veruje velikim bilbordima...Kao veliki predivno upakovani poklon sa ogromnom mashnom odgore; pomislish ko zna shta su spremili za tebe, otvorish a ono – nishta.

...a kada smo vec kod vere i religije konacno sam shvatio da ne verujem u Boga...Odbijam da prihvatim njegovo postojanje pa cak i za 5 minuta da mi pokuca na vrata, nikada ne bih mogao da priznam nekoga za “najpravednijeg” ko, iako mnogima moze da okonca bol i patnju to ne cini.
Svaki dan slusham kako mi najrazlicitiji ljudi ponavljaju sledecu recenicu, kao deca u vrticu pesmice: Dobro je “sve ono sto doprinosi bar jednom pojedincu a ne ugrozava nikoga”... Pa gospodo, kako svi vi puni onih sr*nja o etici mozete da za zvezdu vodilju imate tako nekoga/neshto?...mada sad i ja previshe s*r*m, nije on ni toliko kriv...kriv je samo zbog jedne stvari – zato shto ne postoji.
Ceo taj princip monoteistickih religija u kojima religiozni ljudi velicaju gospodara koji jedini zasluzuje da sudi i presudjuje i jedini bude velican me neodoljivo podseca na period robovlasnishtva, “almighty” koga svi moraju da slushaju zeleli oni to ili ne i isto tako “porobljeni” postaju samim svojim rodjenjem...


But what the hell, shta sad, pala je u vodu josh jedna stvar u koju sam verovao, nishta novo, sve shto imamo su i onako ti usponi i padovi, zadovoljstva i patnje, sve to objedinjuje k*rva zvana zivot. Po tome kako se ljudi odnose prema prostituciji isto tako mozemo porediti odnos ljudi prema samom zivotu:
neki uopshte nisu zainteresovani za “njih” i teze da ih kako-tako shto brze zaobidju, preko onih koji u “njima” zele samo da uzivaju ali opet postoji neshto shto ih sprecava da im se predaju pa sve do onih koji misle da imaju potpunu kontrolu...kako ironicno, sve vreme misle da se oni ti koji j*bu i imaju potpunu kontrolu nad njima dok je istina sasvim suprotna; sve je xtra dok “kondom” ne pukne, ostaju bez para a pored jeftinog zadovoljstva dobijaju i “hep abecedu” za koju ce kamatu skupo placati celog zivota...A kada si jednom obelezen fleku nikada ne mozesh otkloniti, svuda ce te pratiti kao senka, mozesh je sakrivati koliko god zelish ali ona ce uvek biti pristuna; onaj ko vam kaze da oziljci ne ostavljaju trajne posledice sa punim pravom mozete pljunuti u lice i nazvati lazovom. Verujte mi na rec, mnogo cete se bolje provesti nego da sami osecate to na svojoj kozi. Heh, skeptik poziva druge da mu veruju na rec, ironicno zar ne?



_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada neko dobro piše, onda je zadovoljstvo pročitati, čak i ako se baš i ne slažeš sa napisanim...

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 2:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ufff,ovo bi ...Stvarno je za pročitati.Nema šta,ljepo pišeš Alex.
Mada sam to znao i ranije,ali ajd.Svaka čast.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 7:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slozili se ili ne lepo je napisano i ovako nesto je zadovoljstvo procitati Wink Svaka cast Very Happy
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 1:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala svima Smile
Vazno je da se pojavi ona prva iskra, posle toga se lako rasplamsaju misli.... Smile ne mozesh sve ni pohvatati Very Happy
Heh, citat iz jednog od mojih omiljenih filmova: "So many ideas, so little memory. The last thought killed by anticipation of the next."

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Jokky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Nov 2008
Poruke: 221
Mesto: <Destination Unknown>

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 07, 2009 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick-o je napisao/la sledeće:
Kada neko dobro piše, onda je zadovoljstvo pročitati, čak i ako se baš i ne slažeš sa napisanim...


Slazem se.

_________________
Somewhere, over the rainbow, skies are blue.
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 14, 2010 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lijepo napisano. I prosto je šteta što ovaj tekst odavno niko nije pohvalio i prokomentarisao.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Opet, hvala Wink

p.s. tek sad' vidim "shtamparske greshke".. Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 16, 2010 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidjeli smo svi, ali očito nikome nije palo na pamet da ti to i kaže, mada je, bar meni, pravilo poteškoće da sa još većim uživanjem pročitam tekst. Ali, eto, uvidio si si sam.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Slep pored ociju, prevaren pored razuma.. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon