www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ne vracam se...Ali odlucujem!
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 2:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo sam bio za to, da ne treba imati pravo glasa. Ali kada malo bolje razmislim, ipak treba dati pravo za glasanje u dijaspori, pa ko voli nek izvoli. Ipak mi gledamo i vidimo iz drugog ugla situacije u kojoj se otadzbina nalazi.

Ultras-ov komentar je... da ga ne treba ni komentarisati ovde, vec po tom pitanju ko je, gde, sta je, kako je, koliko je i zasto je, treba otvoriti pod novu temu, pa neka se prepucavaju.

Dio komentara obrisao aureliano...



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo mi je zanimljivo da vidim kako ko razmishlja Razz

Temu sam postavio zato shto kada sam bio na selu (na Moravu bre Razz) na slavi, doshli su bili rodjaci iz Nemacke i Italije i kao i uvek povela se tema o politici, zamalo da se nisu medjusobno podavili Laughing Ovi iz Italije su govorili kako ne treba a ovi shto zive u Nemackoj kako treba birati...josh uvek se secam komentara strica koji zivi u Trstu: "Pa ti onda pakuj kofere i dolazi vamo da uzivash u svom izboru" Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

isto kao sto ni ja ne glasam na izborima u nemackoj iako tamo imam rodbine i zelim im sve najbolje i stalo mi je do zbivanja u toj zemlji jer direktno utice na moju porodicu bla bla bla... tako ne zelim da ljudi koji zive van srbije glasaju na izborima ovde...cenim ponudu i razumem motive koji se kriju iza nje, ali neka hvala

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
..........
Temu sam postavio zato shto kada sam bio na selu (na Moravu bre Razz) na slavi, doshli su bili rodjaci iz Nemacke i Italije i kao i uvek povela se tema o politici, zamalo da se nisu medjusobno podavili Laughing ...........


Upravo TO je odgovor na mnogobrojna pitanja zasto kod nas nema dela o politici i religiji Wink

(ne kazem tebi, vec se obracam onima koje zanima razlog Wink )

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 4:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa da, lepo je nama u dijaspori bez glasa. Em ovde stranac, em josh u domovini da budem stranac. Idemo dalje u nove pobede i bez glasa, promukao sam.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baraba je napisao/la sledeće:
Pa da, lepo je nama u dijaspori bez glasa. Em ovde stranac, em josh u domovini da budem stranac. Idemo dalje u nove pobede i bez glasa, promukao sam.


Riječ po riječ.. i eto sudbe naše uklete. Kao htjeli smo sve ovo.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 18, 2008 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Car Dusan-Silni je napisao/la sledeće:
Alexns je napisao/la sledeće:
..........
Temu sam postavio zato shto kada sam bio na selu (na Moravu bre Razz) na slavi, doshli su bili rodjaci iz Nemacke i Italije i kao i uvek povela se tema o politici, zamalo da se nisu medjusobno podavili Laughing ...........


Upravo TO je odgovor na mnogobrojna pitanja zasto kod nas nema dela o politici i religiji Wink

(ne kazem tebi, vec se obracam onima koje zanima razlog Wink )



Znam, iskreno meni ni jedno ni drugo nije vazno, zivim od danas do sutra, a shta ce biti prekosutra za to...me zabole jedno masno tkivo Mr. Green

zanimalo me je samo shta je to shto ljude vuce da se opredele za jedno i za drugo, iz ovog i iz "onog" ugla Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 20, 2008 10:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,bez imalo razmisljanja.Kada se odluce vratiti i zivjeti ovdje onda im vratiti pravo glasa.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
ivanl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Feb 2008
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 7:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam protiv toga da ljudi iz dijaspore imaju pravo glasa.Ako ih je briga za svoju domovinu i sta se desava u njoj sto su onda otisli ???
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ivanl
O razlozima odlaska iz svoje zemlje mislim da je ... neumesno govoriti. Iz raznih situacija ljudi donose odluku da odu iz zemlje. Pogotovu na prostoru na kojem mi zivimo dakle Balkan koji poslednjih 20 godina - malo malo pa evo neke pucnjave i rata. Neko ode iz straha, neko za boljim zivotom, neko opet iz nekih meni nepoznatih razloga ali jedno je SIGURNO: Nikome od njih koji su otisli nije tek tako dunulo u guza da odu. Ovo se odnosi na SVE - Srbe, Hrvate, Bosnjake!

Medjutim mi dolazimo u sledecu dilemu - ljudi koji zive u dijaspori ne provode svoj zivot u ovoj zemlji (ne dovodim u pitanje ko svoju zemlju i koliko voli - ima raznih - ali to je isto i u zemlji - svako voli na svoj nacin). Da li im treba dati pravo glasa? Ja mislim da ne. Iz vishe razloga ali glavni razlozi su sledeci:

1. Oni nece snositi najvece posledice svog izbora.
2. Oni ne mogu da stvore realnu sliku o stanju u zemlji.


Dakle ako ja, pojedinac, glasam za odredjenog kandidata i on pobedi, nakon pobede ja cu snositi posledice njegovog izbora (a posledica ima kod svih kandidata - neki strani politicar je rekao dve velike istine: 1. "Demokratija nije najbolji(idealni) vid uredjenja - samo je trenutno bolji od svih ostalih" 2. "Ne postoji dobar politicar - postoji samo najmanje losh"). Najveci deo politickog programa svih stranaka odnosi se na pitanja koja se ticu te zemlje a ne dijaspore...

Poenta cele price jeste da glasam za svoje bolje sutra. To bi po meni trebao da bude motiv svim ljudima koji glasaju - oni glasaju zbog sebe. E ako tom logikom idemo - sta dijaspora ima od glasanja ? Nema nista...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 9:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ivanl je napisao/la sledeće:
Ja sam protiv toga da ljudi iz dijaspore imaju pravo glasa.Ako ih je briga za svoju domovinu i sta se desava u njoj sto su onda otisli ???


E, zamisli, čak postoji nekad i primoranost da se ode. Ne znam da li si ikad za to čuo. Hm. Wink
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvjek če postojati razlike između nas vani i njih unutra. Svi mi imamo neke svoje razloge ili čak ne razloge nego jednostavno život je tako htjeo da smo vani. Najlakše je reči da nemamo/te pravo glasa, i reči što smo/ste vani... Niti mi (ruku na srce - igrajmo pošteno) se ne pitamo mnogo kako je njima (tek kad su neke vjesti loše na dnevniku) niti je "njih unutra" briga što smo/ste vani.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Ne vracam se...Ali odlucujem! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon