www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ne vracam se...Ali odlucujem!
Strana prethodna  1, 2, 3
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
ivanl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Feb 2008
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 28, 2008 6:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:
Uvjek če postojati razlike između nas vani i njih unutra. Svi mi imamo neke svoje razloge ili čak ne razloge nego jednostavno život je tako htjeo da smo vani. Najlakše je reči da nemamo/te pravo glasa, i reči što smo/ste vani... Niti mi (ruku na srce - igrajmo pošteno) se ne pitamo mnogo kako je njima (tek kad su neke vjesti loše na dnevniku) niti je "njih unutra" briga što smo/ste vani.

E vala svaka ti cast.Jedan jedini posten odgovr.I iskren.


 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 11, 2009 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
Sa veoma dobro razvijenom tehnologijom koja nam omogucuje da pratimo vesti iz zemlje iako smo u inostranstvu ne vidim nikakav razlog zasto ljudima iz inostranstva ne bi bilo omoguceno da glasaju



Prva poruka je iz ove, a druga, skracena i u delovima sa jedne druge teme al' mi se svidela slicnost i nacin razmishljanja, jako zanimljivo, pa rekoH shto da ne povucem paralelu Laughing

Baraba je napisao/la sledeće:
............A kao dete nemash pravo glasa i sl... ni u Srbiji.

Od SFRJ u komadu, recimo da sam doziveo 2 godine, da zakruzimo. Ona je postojala 45 godina (opet da zaokruzimo). Sto je, cirka 4,5% vremena.
Za primer, eto, kol'ko vi vremena cika stariji koleZa provedete u Srbiji godishnje? 20 dana, mesec, 2 meseca? Aj' da racunamo mesec dana, ako je vishe da se naknadno ispraviti Wink . Sto mu dodje 8,2 % godishnje.

Ako tako gledash, oboje smo "deca", samo u razlicitim drzavama - i vremenu.

E sad, ja mogu gledati na TVu emisije, kako je bilo nekada, slushati price od starih, ali:
Baraba je napisao/la sledeće:
... Vecina s tvoje strane iznetih "chinjenica" je rekla - kazala...

a ljudi u inostranstvu mogu da gledaju vesti preko satelita, na tom istom kanalu, i to nije isto?

E sad ce reci: "Pa mi imamo rodbinu u Srbiji, znamo kako je njima, pa...". Pa i meni je, majku mu, govorila rodbina to isto, kako im je bilo... pa opet kazu "nije isto!".


i, za kraj:
Baraba je napisao/la sledeće:
...Pishem o svojim secanjima, o svojim dozhivljajima...

E, mi svoja osecanje, dozivljaje i izbore licno prezivljavamo. Da li dijaspora, koja nema nameru da se vraca prezivljava to sto ce na papiricu zaokruziti 1 ili 2? Teshko, teshko...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 12:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Prava osoba za takvo pitanje evo odgovara:
NE.
I sam oficijelno zivim u dvije drzave i ne idem na izbore kad su u HR. Na kraju krajeva u Hrvatskoj provodim mozda u prosjeku dva tjedna godisnje. Porodica mi zivi u USA. Nije fer da moj glas odlucuje o nekom tko zivi i radi u mojoj domovini.

Ipak, ako preselim nazad u Hrv za stalno, druga prica...


Složit ću se sa ovim.
Mislim da neko ko ne živi npr u Hrvatskoj nema pravo na to da daje glas za nekoga a baš ga boli briga ..
Di živiš- tu i glasuj!
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 10:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sasvim jasno pitanje,traži sasvim jasan odgovor.
Zašto bi neko imao pravo da glasa,ko je pobjegao sa ovih prostora,kada je bilo gusto.
Pa se vratio kada se sve smirilo.Dakle kako on ima pravo(mada ja mislim,i za mene on nema prava,ni na bilo što)ne vidim zašto to nebi imali i oni koji su otišli da žive vani i pre toga,ili posle toga što se desilo.Ja lično kada bi otišao sa ovih prostora,sigurno se nebih nikada više vratio,ali tako isto nebi se mješao u neko odlučivanje ili "glasanje".

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Ne vracam se...Ali odlucujem! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3
Strana 3 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon