www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Usvajanje dece
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 2:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja cu da usvojim dete ako ne budem mogla da imam svoje dece...zasto da ne?


_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 2:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bih i pored svog usvojila Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ti pocni da se druzis sa angelinom jolie pa vidi odakle ona usvaja Very Happy

Salu na stranu, ne znam dal bi pored svog usvajala. Mozda recimo ako budem mogla da imam samo 1 dete, jer ne zelim da ostanem na jednom. Ali bi najverovatnije usvojila dete sa nasih prostora.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 19, 2008 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
Pa ti pocni da se druzis sa angelinom jolie pa vidi odakle ona usvaja Very Happy

Salu na stranu, ne znam dal bi pored svog usvajala. Mozda recimo ako budem mogla da imam samo 1 dete, jer ne zelim da ostanem na jednom. Ali bi najverovatnije usvojila dete sa nasih prostora.



pa vidim i ovako odakle ona usvaja , ali kad vec spomenu druzenje onda Mr. Green




dakle, da ne ponavljam svoje reci, ali sam definitivno za Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 16, 2008 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih i pored svog usvojila, definitivno DA nemam nista protiv Exclamation
 
tabula
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2008
Poruke: 223

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 16, 2008 1:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da sam za usvajanje djece,sto da ne!

_________________
MAKE ME STRONG JUST LIKE YOU MAKE ME WEAK............................
 
nextajox
حزب الحيوان
<b>حزب الحيوان</b>



Godine: 34

Datum registracije: 16 Jul 2007
Poruke: 43483

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 08, 2009 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ok je to ako žena ne može da ima dece. Ali i ako ima pa želi da usvoji Wink
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 10, 2009 12:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedno od najhumanijih dela...usreciti dete kome je roditeljska ljubav najpotrebnija..ali drzava kao drzava je toliko iskomplikovala sam roces usvajanja da je je to neverovatno....na veliku zalost...a toliko je roditelja koji zele decu... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Iva Afrii
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 23 Feb 2011
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 23, 2011 1:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam usvojena. Pre par nedelja sam to saznala i oseala sam se grozno. Ako to vec zelie da uradite, detetu to na najlepsi nacin prvi saopstite a ne da saznaje od drugih, kao ja, jel to utice na njihovu psihu i ponasanje. Bila sam toliko opterecena sa tim, iako sam posle par dana saznala groznu istinju i bioloskoj majci i dalje me sve zanima i imam zelju da saznam ko je i zasto ( sto nije odbaceno, jer 70% dece to zele da urade). Zato ponavaljam, uvek prvi kazite. Cisto da posavetujem. Wink

_________________
Ja sam Ivana, svi me zovu Iva.
 
znljubica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 68

Datum registracije: 19 Apr 2011
Poruke: 18
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 19, 2011 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Usvojiti dete je zaista humano. Nažalost i tu pravimo razliku. U domovima ostaje mnogo više, skoro sva romska deca, jer niko ne želi da ih usvoji. Izgleda da naša humanost ima predrasude.

_________________
Sutra će sve biti bolje!
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 20, 2011 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Usvojiti dete je divno, i jako humano, ali po meni je to samo ako ne možeš imat svoju decu.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 12, 2012 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada i kako reći detetu da je usvojeno

U Srbiji je tokom prošle godine usvojeno 12 dece, a 12 mališana pronašlo dom u inostranstvu. Najteže je deci koja su to kasno saznala ili im je saopšteno na ružan način.

“Imala sam divne roditelje i bezbrižno detinjstvo, a onda se sve srušilo. Na samrti mi je majka rekla da me ona nije rodila. Nema reči da se opiše kako sam se tada osećala. Smatrala sam da su me svi izdali i shvatila sam da je ceo moj život bio laž. Kako je neko mogao da mi priča da me voli, a da nešto tako važno krije od mene”.

Ovako počinje samo jedna od priča dece koja su usvojena, a pravu istinu su saznala kasno. U Srbiji je, inače, prošle godine usvojeno 112 dece, a 12 mališana pronašlo je novu porodicu u inostranstvu.

Dati detetu dom, porodicu i identitet je velikodušno i zato se usvojenje smatra jednim od najplemenitijih dela. Međutim, ono što će uslediti jednog dana jeste suočavanje sa istinom. Stručnjaci smatraju da je najteže deci koja su to kasno saznala ili im je istinu saopštio neko drugi, grubo ili ružno.

"Nema svrhe započinjati ovakav razgovor sa detetom koje ima dve godine. Treba sačekati da dete poraste i počne da gleda crtane filmove. Oni su veoma korisni, a naročito likovi iz bajki, poput Palčice, koju nije mama rodila već je nastala iz cveta, ili Pinokio, kojeg je tata napravio od drveta. Te priče su lakši način da dete u tom uzrastu prihvati da ne moraju svi da rode dete da bi ga imali. Tako može da se počne, ali to ne znači da je, kada se jednom saopšti, to i kraj objašnjenjima", kaže za "Novosti" psihoterapeut Branka Radojević, iz Asocijacije za alternativno porodično staranje o deci “Familija”.

Tokom razvoja dete će u svakom periodu postavljati pitanja, a dužnost novih roditelja je da se za to pripreme, naglašava Branka Radojević:

"Usvojitelji nam često traže 'čarobne rečenice' koje bi trebalo da izgovore u tom trenutku istine, ali iza toga se krije pretpostavka da to treba izreći i time završiti s objašnjavanjem.

Deca tako ne misle, ona očekuju više. Psiholozi ističu da se saopštavanje istine ne može obaviti u jednom razgovoru.

"Nikako ne treba pominjati dve mame, već objasniti da je jedna žena koja te rodila, a mama je samo jedna, ona koja pruža sigurnost i brine. Važno je da to bude dijalog i da usvojitelj bude otvoren. I nije bitno da samo usvojitelji budu spremni, već da i svoju porodicu i prijatelje pripreme, jer će se dete i kod njih raspitivati. Na radionicama koje smo organizovali usvojitelji se 'razmekšaju' i podele međusobno strahove i dileme. Ako je usvojitelj prestrašen, dete to oseti, a njegovu nesigurnost u tom trenutku može da protumači pogrešno. Saopštavanje istine bi trebalo da bude propraćeno porukama ljubavi", savetuje Radojevićeva. -

Statistika govori da kada se približimo 30. godini imamo pojačanu potrebu da se informišemo o svom poreklu, jer je to najčešće period kada i sami zasnivamo porodicu. Nekada usvojitelji to dožive kao odbacivanje, ali psiholozi smatraju da je to, u stvari, normalno i da ne treba da se boje, već da budu podrška i da im pomognu. Muškarci se češće odluče da potraže svoje biološke roditelje.

"Usvojitelji uglavnom poslušaju naš savet i saopšte deci istinu 'na vreme', ali ima onih koji ne žele i 'beže' i od nas i od svih ljudi koji ih podsećaju na to da dete nije biološki njihovo. To je užasan teret i suludo je da neko živi u strahu da će svakog časa dete saznati istinu od nekog drugog. Kada dete sazna od nekog drugog, to je strašno i predstavlja gubitak bazičnog poverenja u usvojitelje", priča Radojevićeva. -

U Gradskom centru za socijalni rad kažu da po okončanju postupka usvojitelji nemaju nikakvu zakonsku obavezu da dolaze kod njih osim ako, kao i svi roditelji, za to imaju potrebu.

"U našoj zemlji ne postoji servis koji se bavi ovim porodicama. O tome se ne priča, ali ima i neuspešnih usvajanja. Kada porodica jednom usvoji dete, to je konačno, a imali smo slučajeve da ga više ne želi. To su uništena deca. Zato se mora poboljšati priprema usvojitelja", tvrdi Branka Radojević.

(MONDO)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> Usvajanje dece Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon