www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ocevi u Srbiji retko prisustvu porodjajima
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 4:20 am    Naslov poruke: Ocevi u Srbiji retko prisustvu porodjajima Na vrh strane Na dno strane

Očevi u Srbiji retko prisustvuju porođajima


Dok u inostranstvu svaki drugi otac želi da prisustvuje rođenju deteta, u Srbiji je to sporadičan slučaj. Beograđani koji žele da budu tu kada njihova beba ugleda svetlost dana, za to treba da izdvoje od 2.000 do 15.000 dinara i urade niz laboratorijskih analiza čije rezultate donose na uvid u porodilište kako bi im se dozvolilo prisustvovanje porođaju. Očevima zainteresovanim da prisustvuju dolasku svojih mališana na svet to je omogućeno u Ginekološko akušerskoj klinici „Narodni front” i u porodilištu KBC „Zvezdara”. Na tu mogućnost, zbog renoviranja, moraće da sačekaju u Institutu za ginekologiju i akušerstvo u Višegradskoj ulici.
U porodilištu „Narodni front” prisustvo očeva na porođaju sada košta 15.000 dinara, pa je to verovatno razlog što je interesovanje ranije bilo veće. Sada tom važnom događaju prisustvuje oko 30 odsto očeva, koliko ih dolazi i u besplatnu školu roditeljstva koja postoji u Centru za edukaciju pacijenata i članova rodbine na toj klinici, rekla je šefica tog centra Nada Lazić.

U porodilištu na Zvezdari za tu uslugu vlada veliko interesovanje jer tu ona košta manje - 2.000 dinara, a od rezultata briseva grla, nosa i koprokulture koje očevi treba prethodno da donesu, zavisi da li će im načelnik porodilišta odobriti da prisustvuju rođenju dece.

U Ginekološko-akušerskoj klinici u Višegradskoj i porodilištu KBC „Zemun” u toku su radovi na rekonstrukciji, pa nema uslova da očevi prisustvuju.

Za razliku od porodilišta u Višegradskoj u kome su i pre rekonstrukcije, od 2005. godine, očevi mogli da prisustvuju rođenju deteta, a cena je iznosila 6.000 dinara, u zemunskom porodilištu odluka o tome da li će se to dozvoljavati i pod kakvim uslovima, biće doneta nakon rekonstrukcije. Ta bolnica će se opredeliti na osnovu iskustava iz drugih porodilišta.

Podsećajući da se u Višegradskoj dnevno obavi oko 20 porođaja, načelnik porodilišta Zorica Bogdanović je rekla Tanjugu da dozvola za prisustvo očeva, ili nekog od članova rodbine, i u tom porodilištu zavisi od rezultata obavljenih pregleda.

„Posle završetka radova na rekonstrukciji tatama će biti dozvoljeno da prisustvuju rođenju deteta, a oni koji to budu želeli moći će da budu neposredno pre i posle porođaja sa porodiljom u apartmanima”, rekla je Bogdanovića.

Svetski trend je da očevi prate rođenje deteta u sali za porođaje, držeći suprugu za ruku, kao i da porođaju prisustvuju članovi uže porodice, mada evropski gradovi imaju veći broj porodilišta nego Srbija, pa je samim tim u svakom od njih i manji broj porođaja.

Dok je kod nas to još uvek retka pojava, prisustvo očeva porođaju i kupanje bebe u Evropi je uobičajena pojava, tako da je pravo čudo ako se budući tata ne pojavi na porođaju. (Tanjug)

izvor: www.serbiancafe.com



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 4:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

More, kad "primirišem" izvesne zdravstvene radnike, dođe mi njih na sva ta ispitivanja da pošaljem, a ne postajuće očeve. Evil or Very Mad
Ne bih prisustvovao porođaju, ako se desi takva prigoda. Smatram da mi muški tu ništa nismo izgubili, mislim na porodilište. Ako želi neko od ženske rodbine - izvol'te.
Pitao sam nekoliko poznanika, da ih tako klasifikujem, šta i kako s porođajem, posle porođaja itd... Veoma poražavajući odgovori su stizali, u stilu: Opao nam je libido, sada nju vidim više kao majku, "ne pali me", Trenutno spavam sa njom kao da mi je rod i sl... Neki još i posle dve godine, više nisu imali sex itd... Tak da... Ostajem napolju sa tompusima/cigarama i petardama. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozda si u pravu, ali ovde gde sam ja je to gotovo normalno.
A te odgovore mozes i da cujes nakon samog porodjaja, bez da je prisustvovao ili ne.
Ja na neku ruku mislim da bi ocevi trebali da prisustvuju rodjenju svog deteta, al isto tako kome tesko padne, mozda i ne bi trebalo.
Bezveze mi je dok se ja "patim" i vristim da on sedi negde u kafani ili kuci i da pije, i da mu ja kasnije javim sta je dobio, dok on nastavlja da sedi i pije...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 7:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Bezveze mi je dok se ja "patim" i vristim da on sedi negde u kafani ili kuci i da pije, i da mu ja kasnije javim sta je dobio, dok on nastavlja da sedi i pije...


Misliš da ako dođe - i on će da vrišti i da se pati Mr. Green ?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 7:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

otac moje dece ce vala i da pati i da vristi zajedno samnom Mr. Green izem ti ja musko koje od rodjenja sopstvene dece bezi Rolling Eyes

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 14, 2008 4:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Citat:
Bezveze mi je dok se ja "patim" i vristim da on sedi negde u kafani ili kuci i da pije, i da mu ja kasnije javim sta je dobio, dok on nastavlja da sedi i pije...


Misliš da ako dođe - i on će da vrišti i da se pati Mr. Green ?


Mislim da ako je mogao zajedno sa mnom da uziva u pravljenju, nek malo vristi i pati sa mnom dok i ja vristim i patim...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
polonica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 01 Okt 2007
Poruke: 2
Mesto: LJUBLJANA

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 17, 2008 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj muz je bio samnom na prvom porodjaju i nikad si nebi oprostio da nije iso, jer se dugo dvoumio dal da ide,jos je i preseko pupcanu vrpcu,to je divan osjecaj kada bebu odmah dobijes u ruke.Bice samnom i na drugom porodjaju ako bog da u januaru,kod nas kosta prisustvo otca 16eura.Brzi je porodjaj kad je partner uz vas i nije vam dosadno. Very Happy
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 01, 2010 4:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije svaki tata za porođajnu salu

Prvenstveno od vrste odnosa muškarca i žene umnogome zavisi kako će se muškarac ponašati na porođaju i da li će se uopšte tamo naći.

Nekada žene nisu dobijale dovoljno informacija o tome šta ih čeka na porođaju niti mogućnost da se adekvatno pripreme, a muškarci su ostajali daleko, iza vrata.

U savremenim društvima muškarci sve češće prisustvuju porođaju svoje partnerke, a u nekima je to uobičajena praksa.

U našim porodilištima ta praksa još nije u potpunosti zaživela; postoje bolnice u kojima se prisustvo muškarca porođaju ne dozvoljava i one u kojima je to dopušteno uz određene medicinske procedure. Međutim, sa dozvolom ili ne, relativno je mali broj muškaraca koji bodre partnerku na porođaju, piše "Blic".

Prvenstveno od vrste odnosa muškarca i žene umnogome zavisi kako će se muškarac ponašati na porođaju i da li će se uopšte tamo naći.

Neki parovi strahove u vezi sa porođajem ublažavaju humorom i smehom. Ovakvi parovi često pričaju viceve i anegdote sa temom porođaja, slatko se smejući i izbegavajući osećanja. Međutim, žena u ekstremnim sluičajevima ovakvog reagovanja može u potpunosti da prekine saradnju tokom porođaja, dok muškarac iz ovakvog param tokom porođaja, može i da padne u nesvest.

Postoje parovi koji se u životu više rukovode onim što "treba" i "mora" nego time kako se osećaju i šta bi sami želeli. Najčešće, pitanje da li muškarac treba da prisustvuje porođaju stiže upravo od ovakvih parova. Oni su vrlo disciplinovani u sprovođenju preporuka, više se rukovode mišljenjem stručnjaka i vladajućom doktrinom nego svojim osećanjima i potrebama u vezi sa prisustvom porođaju.

Kod nekih parova je uobičajeno da se svoje želje i potrebe prepoznaju kao želje i potrebe partnera. Tako muškarac može ići na pripremu za porođaj s partnerkom u ubeđenju da ona to sigurno želi iako to ni u jednom trenutku nije tema njihovog otvorenog razgovora. Za ovakve parove je najbitnije da otvoreno razgovaraju o svojim osećanjima i potrebama pre odluke o tome da li će muškarac biti prisutan na porođaju.

U prejako razgraničenim porodicama - pitanje prisustva muškarca porođaju se ne postavlja. Oba partnera sami izlaze na kraj sa svojim strepnjama i strahovima. Oni ne dele međusobno svoja osećanja u vezi sa predstojećim porođajem niti jedno drugom pružaju podršku. I posle porođaja mešu partnerima će izostati razmena i podela doživljaja i jakih osećanja vezanih za tako značajan događaj.

Kod nekih žena su osnovna strahovanja za gubitak kontrole tokom porođaja. Ovakve žene imaju strah da će vrištati ili, čak, poludeti tokom porođaja. Upravo zbog straha od gubitka kontrole nad svojim ponašanjem one mogu pokazivati izrazitu želju da partner ne prisustvuje porošaju, jer strepe zbog utiska koji bi ostavile.

Postoje i parovi koji su previše emotivno vezani. Žena u ovakvom paru može biti preplavljena osećanjem straha u odnosu na porođaj i tražiti prisustvo partnera. On s druge strane može biti preplavljen osećanjima pokrenutim samim porođajem, i , zbog toga, u nemogućnosti da pruži adekvatnu podršku.

Ukoliko nikako ne možete da procenite da li vam je partner potreban na porođaju ili ne, najbolje bi bilo da o tome porazgovarate sa stručnim licem, psihologom, psihoterapeutom, psihijatrom, koji će vam kroz razgovor pomoći da dođete do rešenja.

(MONDO)
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 21, 2010 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li budući očevi treba da prisustvuju porođaju?


Očevima treba dopustiti da u porodilištu provedu čitav dan i noć kada im se rodi dete, pokazalo je jedno istraživanje čiji su rezultati objavljeni u britanskom dnevnom listu „Daily mail“. U istom istraživanju tražen je i odgovor na pitanje koliko i kako bi muškarac trebalo da učestvuje u samom činu rođenja deteta. Dr Majkl Odent, vodeći britanski akušer, smatra da muškarac treba da se skloni čim počne porođaj.



Prisustvo oca u porođajnoj sali ne samo da nije neophodno već ometa i sam porođaj. Žena je nervoznija i teže se porađa, tvrdi Majk Odent, vrhunski britanski ginekolog i akušer

TATE SMETAJU MAMAMA


Ženama smeta prisustvo muškarca zato što produžava porođaj koji postaje bolniji i teži, kaže dr Odent. Žena bi trebalo da se porađa u miru i da je pri tom ne ometa partner koji stoji kraj nje.
– Kao dokaz ove moje tvrdnje navešću vam primer porodilje čiji je muž dan posle porođaja otputovao u rodni Rim i nikad se nije vratio. Mnogi muškarci jednostavno ne mogu nikad da prevaziđu ono što su videli na porođaju – tvrdi dr Odent. On napominje kako je, kada je počeo da radi, bilo nezamislivo da se budući otac muva po porođajnoj sali. Međutim, do kraja 70-ih gotovo svaka trudnica je govorila da ne bi mogla da zamisli da se porađa, a da je pri tom muž ne drži za ruku.

– Čak i tada sam bio skeptičan. Nisam hteo da presuđujem, ali sam iz iskustva znao da prisustvo muškarca nije uvek imalo pozitivne posledice. Sve više i više sam ubeđen da je prisustvo budućeg oca jedan od glavnih razloga dugih i teških porođaja – objašnjava poznati ginekolog.

PORODILJAMA NIJE DO PRIČE

Dr Odent navodi i nekoliko osnovnih psiholoških razloga za svoju tvrdnju. Kao prvo, žena koja se porađa treba da je potpuno koncentrisana na ono što treba da radi i ništa ne treba da joj odvlači pažnju. Nije joj potrebna stimulacija dela mozga koji se naziva neokorteks i koji je zadužen za razmišljanje.

– Ovaj deo mozga treba da se isključi i dozvoli nemislećem delu mozga, povezanim s osnovnim vitalnim funkcijama, da preuzme kontrolu. Porodilja treba da bude potpuno izolovana kako ne bi morala da priča i da razmišlja. Njen partner koji je pored nje, međutim, oseća potrebu da je teši, savetuje, bodri, zapitkuje i zagovara.

Kao drugi razlog dr Odent navodi činjenicu da muškarac koji posmatra svoju ženu kako se porađa ispušta hormon stresa, a to kod porodilje izaziva napetost i sprečava je da se opusti.


BEBA STIŽE ČIM TATA ODE

Kada su pod stresom, žene ne mogu da luče oksitocin, ključni hormon u rađanju.
– Porađao sam mnogo žena u prisustvu njihovih muževa. Često se dešavalo da beba izađe u trenutku kada muškarac nakratko napusti salu. Oni su posle govorili kako su baksuzi i kako nisu imali sreće da vide taj ključni momenat. Međutim, to nema nikakve veze sa srećom. Istina leži u tome da se žena napokon opusti kad muž izađe i da se tek tada porodi.
Ženi je potrebno da nekoliko trenutaka bude sama s bebom, posebno između momenta kada se dete rodi i trenutka kada porodilja izbaci placentu. I to ne samo zato što joj je potreban taj trenutak s bebom već zbog toga što, da bi se placenta lako izbacila, nivo oksitocina, hormona ljubavi, treba da dostigne svoj vrhunac.



POSTPOROĐAJNA DEPRESIJA OČEVA

– Da li smo sigurni da svaki muškarac može da se izbori s jakom emocionalnom reakcijom na porođaj kom je prisustvovao? Nisam baš ubeđen u to jer sam video mnogo očeva koji su posle dolaska bebe na svet imali problema s postporođajnom depresijom – kaže dr Odent.
Naročito je važno otkriti da li će žena i dalje biti podjednako privlačna svom suprugu koji je prisustvovao porođaju. - Sećam se da je generacija moje majke tvrdila da će intimni život takvog para biti zasigurno uništen. Ako se složimo da je glavni činilac erotike izvestan stepen misterije, mislim da su te starije žene imale pravo.

Izvor: zena.rs

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 29, 2011 11:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tek sad, posle drugog puta sam shvatila da mužićima nije mesto u porođajnoj sali...

ništa od njih, nikako ne mogu da nam pomognu, da se pate i muče sa nama... šta dobijamo od toga...

bolje je skoncentrisati se na sebe i bebu, nego još razmišljati da li će da padnu u nesvest Mr. Green

a tipa ono, da vas drži za ručicu i to... tome je ipak mesto samo na filmu... Smile

_________________
~Duo de la muerte~
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 20, 2011 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tata na porođaju za 17.000 dinara

Očevi mogu da prisustvuju porođaju u svim bolnicama u Srbiji. Negde je to besplatno, a negde košta od 5.000 do 17.000 dinara.

"Ne postoji razlog zbog kojeg otac ne bi prisustvovao, ukoliko je sve u redu. To je nekad i za nas olakšanje, naročito u trenucima pre i posle porođaja, jer nijedna ustanova nema toliko zaposlenih da bi mogli sve vreme da budu uz porodilju. Kada neko nije uz njih, one se tada osećaju nesigurno i ostavljeno", kaže za "Novosti" dr Spaso Anđelić, načelnik dnevne bolnice u GAK "Narodni front".

Kako kaže dr Anđelić, od 7.000 beba, koliko ugleda svet u ovom porodilištu, njih 350 do 400 je imalo tu "čast" da odmah "upozna" i svog oca.

"Očevi mogu da fotografišu i snimaju porođaj, ali su svakako tu kao podrška. Nekad su uznemireni zbog iščekivanja i oseća se doza straha, ali do sada nismo imali nikakvih neprijatnih iskustava. Većina tih žena porađa se sa epiduralnom anestezijom, pa nema ni jakih bolova. Jedino kada se radi neka hirurška intervencija ili carski rez, onda nema mesta za njih u operacionim salama", kaže dr Anđelić.

Da bi gledao i presekao pupčanu vrpcu, budući otac u GAK "Narodni front" mora da izdvoji 17.000 dinara. Uz to, kao i u svim drugim porodilištima, mora da ima uredan nalaz brisa grla i nosa.

Za razliku od njih, u Klinici za ginekologiju i akušerstvo KCS otac može da prisustvuje i carskom rezu. Ovo, ipak, nije uobičajeno.

"Kod nas uz buduću majku može da bude bilo ko - suprug, majka, sestra ili prijateljica. Prošle godine očevi su prisustvovali u 1,9 odsto porođaja i mogu da budu dobra emotivna podrška."

U Opštoj bolnici u Pančevu godišnje se uradi 30 ovakvih porođaja, a, osim što daje bris na proveru, budući otac ništa ne plaća. Direktor ove zdravstvene ustanove dr Milan Milić smatra da je porodilja jedina koja treba o ovome da odluči.

"Ženu to nekad opterećuje, može da joj bude i neprijatno. Svakako, ukoliko je sigurna u tu odluku, ona može da bude od velikog psihološkog značaja", kaže dr Milić.

Užičane, takođe, ništa ne košta ako žele da preseku pupčanu vrpcu svom detetu. Osim majke, kako su nam rekli u Zdravstvenom centru u ovom gradu, lekar procenjuje da li je otac psihički spreman za salu ili ne.

(MONDO)
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 09, 2011 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tate neće na "porodiljsko"

Mali broj muškaraca u Srbiji uzima odsustvo radi nege deteta. U Beogradu je samo deset očeva na "porodiljskom".

Muškarci u Srbiji nisu zainteresovani da umesto svojih supruga idu na "porodiljsko" bolovanje. Tek pokoji, u Beogradu ih je desetak, odluči da svoje radno mesto zameni povijanjem, hranjenjem i čuvanjem bebe.

Prema zvaničnim podacima Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, prošle godine je za negu deteta na odsustvu bilo 6.326 osoba. Od toga 328 muškaraca. Njih 324 nije radilo zbog nege deteta mlađeg od tri godine, dok je četvorica očeva uzelo bolovanje kako bi bili uz dete starije od tri godine, pišu "Novosti".

Jedan od bitnih razloga, zbog kojeg se tata ne prihvata ovog "posla" jeste osuda okoline, sramota od prijatelja i etiketa "papučara". Mnogi muškarci smatraju da je majci mesto uz dete, dok oni treba da izdržavaju porodicu. Vremena su se, međutim, delimično promenila, pa se događa da je žena ta koja znatno više zarađuje od supruga.

"I kad imamo porodicu u kojoj otac želi da uzme plaćeno odsustvo radi nege deteta, dešava se da mu poslodavac to ne dozvoli. Neki od njih ne smeju šefa ni da pitaju, jer se plaše da će dobiti otkaz kad se vrate na posao. Svakako, kod nas postoji i veliki kulturološki problem da glava porodice sedi i čuva dete, dok žena materijalno izdržava porodicu", objašnjava za "Novosti" Dragana Soćanin, predsednik Udruženja "Roditelj".

Kako objašnjava Soćaninova, obavezno porodiljsko bolovanje traje tri meseca i otac ne može da ga koristi u tom periodu. Izuzeci su ako je majka napustila dete, bolesna je ili je umrla.

"Tužno je što je užasno mali procenat očeva koji uzimaju bolovanje za negu detata posle trećeg meseca. I ti koji uzimaju, uglavnom su samohrani očevi. O tome koliko je taj procenat mali govori i podatak o broju muškaraca koji idu na bolovanje kada je dete bolesno. I tu je majka ta koja ne ide na posao", ističe Soćaninova.

Jedna od zemalja koja pozitivno gleda na ideju da očevi uzimaju "porodiljsko" bolovanje je Švedska. Kod njih se to upisuje i u biografiju, pa kada se traži neki drugi posao taj podatak izuzetno se uvažava. Švedski poslodavci smatraju da je muškarac koji provede više od 60 dana sam sa detetom idealan da radi pod pritiskom i stresom.

(MONDO)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Ocevi u Srbiji retko prisustvu porodjajima Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon