www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brinete li o sebi?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 9:30 pm    Naslov poruke: Brinete li o sebi? Na vrh strane Na dno strane

Koliko brinemo o nama? Pod ovim mislim kad Vam netko kaže ,,Misli na sebe,, zašto je to rekao?
Koje su to situacije kada se morate pobrinuti i za sebe, za svoja osjećanja?


 
slacky_slacky
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Mar 2007
Poruke: 17

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad nam neko kaze "brini se o sebi" znaci "snadji se", tj. moras biti spreman da se snadjes u svakoj situaciji
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 9:32 pm    Naslov poruke: Re: Brinete li o sebi? Na vrh strane Na dno strane

Citat:
... ,,Misli na sebe,, zašto je to rekao? ...

Shta je pisac time hteo da kazhe? Rekao je to jer je:
a) to floskula
b) u tom trenutku mu je to bilo najprikladnije
c) u stvari time hteo indirektno da skene nama samima pazhnju na neshto shto mi josh nismo primetili
d) jer to stvarno tako mislio, ne imavshi nishta drugo u svojim mislima...
e) ...
Po meni samom je to chesto izraz dobrocudstva, tj. tako neshto mi kazhu samo ljudi kojima sam stao. Ljudi koji smatraju da sam vredan njihovog saveta. A poshto ne zhele previshe da se meshaju u nishta, onda tim putem.
A situacije su od najbanalnijih, kao npr. odvezana pertla, do ta veza ti ne chini dobro...
nastavice se... Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokušavam brinuti o sebi,ali kada su u pitanju moja djeca ma nisam sebi ni na kraj pameti.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa sad sta znaci brinuti se o sebi....

brinem se o tome da ne zavrsim u losem drustvu, tj vise pazim na to, da ne uradim lose stvari koje ce mi se mozda obiti o glavu jednog dana i povrediti moje bliznje...

brinem se o tome da sebe unapredjujem u svakom koraku, da sto vise ucim, da se snadjem u ovom haoticnom svetu


ali s druge strane, cini mi se da nekad posustajem, da mozda ne volim sebe onoliko koliko bih trebala...i to je moja psihicka i svakodnevna borba sa samom sobom

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 11:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad nam neko kaže:''Misli na sebe.'' ili ''Brini ti o sebi.'' taj nam ustvari kaže:''Gledaj svoja posla.''
Što se mene tiče,ja dosta pazim na sebe.Trudim se da čuvam zdravlje,da se vodim zdrav način života,jer ne bih voleo kad budem imao preko 45 godina da osećam posledice ''lošeg života'' u mladosti.Za svoje godine izgledam dosta mladje i primetio sam da to stvara zavist kod mnogih ljudi koji su približno mojih godina(5 godina mladji ili stariji),a koji usled ''lošeg'' ili ako više volite:''brzog'' života izgledaju porilično loše za svoje godine.Nisam za to da se živi ''čedno'' ceo život,ali ne mogu da razumem ljude koji se trude da što više izlaze da se provode,a ceo provod se svede na to ko će da popije više i da se ''ušljoka k'o svinja''.Ljudi koji se trude da što više popiju(a često i probaju neki vid droge),da imaju što više seksa sa što više različitih ljudi,da bi mogli da kažu u ''starosti''(kada budu imali 35 godina,30 kila više i čopor dece) kako su oni ''u svoje vreme živeli'' i super se provodili kako niko drugi osim njih nije,ne žive dugo.Već posle svoje četrdesete nisu sposobni za mnoge stvari,a pole pedesete nisu,maltene,ni za šta.A ja stvarno nemam nameru da živim 50,već 150 godina(dobro malo preterah sa ovih 150 godina).Zato u svemu teba imati meru.Ne treba se ničeg uzdržavati,ali ne treba preterivati tj. ne treba se ni iživljavati sa sobom ''živeći život''.
Trudim se da budem okružen ljudima koji me ni psihički,a ne daj Bože ni fizički,ne ugrožavaju.Nažalost,previše je ljudi koje se trude da psihički maltretiraju druge ljude.Ja poslednjih godina imam dosta manje tolerancije prema takvima,ali opet mogu dosta da istrpim,ali samo do one granice kada neko postane toliko dosadan i bezobrazan,a koji je istovremeno vrlo glup,da mu se neke stvari ne mogu na lep način objasniti.Tada odustajem od bilo kakvog kontakta sa takvom osobom,jer ne želim da tudja nervoza i tudje iživljavanje na bilo koji način negativno utiču na moj mentalni sklop.Ipak se trudim da sačuvam živce za kasnije doba.Da se razumemo,i ja umem da budem ''smor'',i ja imam svoje ''žute minute'',ali nikad nisam toliko bezobrazan da nekog maltretiram svakog dana.
Činjenica je da živimo u veoma stresnom vremenu i prostoru(svetu) i da je najvažnije da sačuvamo živu glavu i da je zato potrebno biti u društvu ljudi koji se ne trude da nas ne bilo kako ugrožavaju.Naravno,ne možemo da biramo ljude i situacije koje nam ne odgovaraju,ali je potrebno imati neki vid ''ventila'' za takve slučajeve(da li su to:izlasci i druženja,bavljenje nekim sportom,neki hobi...).Jer,taj ''ventil'' je ono što nam najviše može pomoći da se brinemo na najbolji način o sebi.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nick1982 je napisao/la sledeće:

Trudim se da budem okružen ljudima koji me ni psihički,a ne daj Bože ni fizički,ne ugrožavaju.Nažalost,previše je ljudi koje se trude da psihički maltretiraju druge ljude.Ja poslednjih godina imam dosta manje tolerancije prema takvima,Tada odustajem od bilo kakvog kontakta sa takvom osobom,jer ne želim da tudja nervoza i tudje iživljavanje na bilo koji način negativno utiču na moj mentalni sklop.Ipak se trudim da sačuvam živce za kasnije doba


E, to me je strašno zanimalo, zapravo, koliko danas ljudi zaista smeju da kažu drugima - NE, koliko misle na sebe i svoje mjesto na ovom svijetu.

Evo da odgovorim na svoje pitanje. Ja nekad ljudima ispadnem potpuno nezainteresovana za bilo što, često izgleda kao da me baš boli briga kako je njima. Kažu da sam najflegmatičnija osoba koju su ikad upoznali. Ali zapravo, ja samo biram na koje ću ljude..da kažem ,,trošiti,, (zvuči ružno ali ne mogu nać adekvatnu riječ) svoju ljubav, pomoć i sve.
Uvijek sam tu da saslušam i pomognem, a kada meni treba pomoć, da se malo pobrinem i za sebe - ispadne kao da bježim, kao da me baš briga za sve.
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 4:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad sam fakat malo zbunjena sa ovim pitanjem. Neznam u kojem smislu mislis to "Misli na sebe...", fizickom, psihickom, mentalnom, razvojnom?! Confused
Ali evo ovako....uvijek se trudim brinuti o sebi. Kazem "trudim" jer brinuti se za sebe je jedna velika obaveza.
Brinem uvijek da je meni dobro, ali kad su u pitanju osobe koje ja volim vise od sebe, onda su mi oni na prvom mjestu.
Brinem se i fizicki, i volim kupovati skupe "krpice", kremice, nakit... Imam bogat drustveni zivot, mnogo prijatelja i prijateljica, decka i obitelj na koju trosim dosta vremena (i zivaca Laughing ), volim citati i skoro svaku vecer zaspem sa knjigom u ruci, volim muziku i ici na koncerte, volim si priustitib ljetovanje po otocima na Jadranu, volim zivjeti zivotom kakav mi se nudi, i ipak uspijem pohvatati sve konce. Jer ne zelim osjecati da mi nesto fali u zivotu i da mi je neki segment prazan.
Ne provodim puno vrijeme uz net, samo kad mi je dosadno, onda svratim da ubijem vrijeme....ali sve u svemu, mislim da mislim na sebe. Wink

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 06, 2007 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
[b] Sad sam fakat malo zbunjena sa ovim pitanjem. Neznam u kojem smislu mislis to "Misli na sebe...", fizickom, psihickom, mentalnom, razvojnom?! Confused


Mislim na situacije kada je možda tebi teško i nisi ni za što.Da li tada činiš za sebe nešto, pomažeš si, ili si i tad uvijek uz druge, slušaš ih, pomažeš im. Da li umeš reći ,,Ne, žao mi je, moram nešto uradit i za sebe,,.
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 2:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trudim se da vodim racuna o sebi.
 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 20, 2007 3:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek kad mi je bilo teško UVEK sam bio za druge, i pomažem im svim čim sam sposoban. Nikad ni jednom čoveku nisam otkazao u pomoći. Mogo sam reči "Izvini samo malo kasnije" i tako nešto. Najviše me nervira to što kasnije ljudi počinju da te iskorišćavaju, a ja ko budala uvek "važi", "dobro". Ne znam što se tako bojim da otkažem čoveku. Sve mislim da će pomisliti da mi nije važan, dragocen. trebam razmisliti još o ovom pitanju, zato što moram se naučiti reći "ne", "ne mogu". mislim da je to jedina stvar koja je ostala da se promeni u mom životu. Zbog toga sam dosta svega izgubio. Confused

_________________

 
LA*PERLA
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 02 Mar 2007
Poruke: 5670

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 5:27 pm    Naslov poruke: Kako se brinuti za sebe... Na vrh strane Na dno strane

· Naučite izražavati svoje osjećaje - Osjećaje nikad nemojte zadržavati u sebi. Naučite podijeliti i tugu i razočarenja s osobama koje su vam bliske i kojima vjerujete. Zapamtite, osjećaji s kojima se suočite već su napola riješeni. Budete li zadržavali osjećaje negativna energija u vama će se nakupljati što može prouzrokovati neke bolesti, a mogli bi ste i eksplodirati u najneočekivanijem trenutku.

· Izbjegavajte uspoređivanje s drugima – Ljudi se često znaju iznimno diviti drugima, a da ne cijene svoje uspjehe. Na takav način u sebi stvaraju osjećaj zavisti koji ih iznutra izjeda. Nikad ne stavljajte nikoga iznad sebe. Vi ste jedinstveni, imate svoju svrhu postojanja i mnogo je važnije prepoznati tu svrhu nego gubiti vrijeme na dostizanje tuđe.

· Odvojite dovoljno vremena za zabavu – Često se podsjetite kako zaslužujete zabavu. Najbolje bi bilo «igrati se», badminton, košarka, karte, šah, čovječe ne ljuti se… Nije važno koju igru odabrali, svaka stvara ugodno djetinje raspoloženje.

· Ne zaboravite se smijati, posebno sebi – Neprestano tražite smiješne situacije u svome okruženju. Potrudite se isprovocirati takve situacije, namjerno napravite nešto glupasto i potpuno neočekivano. Najbolji lijek za sve zdravstvene probleme, a ujedno i najjeftiniji je smijeh, samo ga moramo uzimati u redovitim dozama.

· Naučite se opustiti – Iskoristite knjige, filmove, programe, radionice i sve druge materijale uz čiju pomoć ćete se opustiti. Odmor i opušteno stanje unapređuju naš mozak, te pomažu samoizlječenju tijela. Morate naučiti opuštati se bez da to smatrate gubljenjem vremena. Uostalom, samo u dokolici mozak može iskoristiti svoje kreativno potencijale. Nikud ne žurite, život je kratak, ali bit će još kraći pokušate li pretrčati ga. Kroz život šetajte, promatrajući ono što se događa oko vas i razmišljajući o sebi. Nemojte dopustiti da vam život izgleda poput utrke na atletskoj stazi. Šetnja parkom ili gradom je mnogo zanimljivija.

· Naučite reći ne – Kada naučite reći jednostavno NE nerazumnim zahtjevima, očekivanjima i pitanjima, otkrit ćete kako imate više strpljenja za one razumne zahtjeve. A i vaše DA tada će biti izrečeno s mnogo više oduševljenja i lakoće.

· Štitite svoje pravo da budete samo čovjek – Nikad nemojte dopustiti drugima da vas stave na pijedestal, od vas će tada očekivati savršenstvo, a nitko nije savršen. Dopustite li im to bit će poprilično ljuti kada otkriju vaše mane. A i vas će previše opterećivati osjećaj da stalno morate biti savršeni. Nije važno koliki bio vaš uspjeh zadržite skromnost.

· Istežite svoje mišiće – Prošećite, vozite bicikl, rolajte, parkirajte malo dalje od vrate, koristite stepenice umjesto dizala… Za takve stvari ne treba vam fancy odjeća i skupa članarina u klubu.

· Vježbajte pozitivnost ohrabrujući druge – Svaki put kad drugima uputite iskrenu rečenicu ohrabrenja radite na svome poboljšanju. Ohrabrivanje ne znači laskanje. Ne lažite drugima ni sebi, to vas neće dovesti nikud, ali naučiti prepoznati pozitivne osobine i na njih obratiti pozornost, te njih istaknuti umjesto negativnosti.

· Obratite pozornost na duhovno – Usporite, Naučite slušati svoju intuiciju. Odvojite vrijeme za pronalazak svog spiritualnog puta.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Brinete li o sebi? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon