www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Trag
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~
::  
Autor Poruka
carmen90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 09 Maj 2007
Poruke: 368
Mesto: ***3 metra iznad neba***

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 22, 2008 12:23 am    Naslov poruke: Trag Na vrh strane Na dno strane

Iako vidim da slabo citate i komentarisete moju prozu i poeziju (osim mog dragog Avrama Smile)) ),ja cu ipak da otkuckam jos jedan sastavcic Smile

Moj zivot je poput velikog metroa. Kroz njega stalno cirkulise nepregledna masa. Stanice su uvek pune. Toliko njih zeli da udje,a jos vise da izadje iz njega. Neki su tu dan,neki par godina,mnogi tek jedan tren,a retki od prve do poslednje voznje. Oni me grade,ruse,unistavaju ili brinu o meni,dizu me kada padam ili mi pomognu da pre dotaknem dno. Ima ih raznih,pa opet svako od njih ostavlja svoj pecat.
Na meni je samo da pratim utabane staze mojih predaka.
U meni ogledalo roditelja,njihovi geni. Svuda oko mene jos je miris,more,cvece,sunce i snegovi. U mislima i dalje stare slike,tih par meseci,osmeh i neizbrisivo secanje.
Neki ljudi bas umeju da nas obeleze....Udju tiho,nenadano,potpuno strani i nezvani,a izadju toliko poznati,voljeni ili nevoljeni,praceni osmehom ili suzama,sa nasom dozvolom ili bez nje. Govore lepe ili ruzne reci i...odlaze. Odlaze zauvek. Nama ostavljaju riznicu secanja i tragove.
Neki ljudi nikada ne prestaju,nema im kraja,jer je sa njima i umreti lepo.

I ja sama sam neciji trag. Samo sam svedok neceg sto se odigralo,znak i putokaz drugim ljudima koji ce doci posle mene. I kao sto mi idemo ulicom nasih prethodnika,tako ce i generacije posle nas ici nasim ulicama,govoriti o nama kao o istoriji,citati nase reci,citirati nase misli. Bice ponosni ili manje ponosni na nas,ali ce deliti nasu sudbinu,pratiti tragove naseg vremena,dok i sami ne postanu tragovi nekog drugog.....



_________________
***I do believe in fairy-tales***
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 5:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sama odlucuj koga cesh da pustish "unutra", nikako nemoj dozvoljavati drugima da se previshe osile Wink
Zivi svoj zivot kako ti zelish bez obzira shta drugi kazu, bez ikakvog osecaja krivice, uzivaj u njemu i nemoj se previshe opterecivati tudjim mishljenjima: Da znaju shta je najbolje ciniti u zivotu prvi bi oni bili zadovoljni sobom i sopstvenim zivotima i odlukama Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 11:49 pm    Naslov poruke: Re: Trag Na vrh strane Na dno strane

carmen90 je napisao/la sledeće:
Iako vidim da slabo citate i komentarisete moju prozu i poeziju (osim mog dragog Avrama Smile)) ),ja cu ipak da otkuckam jos jedan sastavcic Smile

Moj zivot je poput velikog metroa. Kroz njega stalno cirkulise nepregledna masa. Stanice su uvek pune. Toliko njih zeli da udje,a jos vise da izadje iz njega. Neki su tu dan,neki par godina,mnogi tek jedan tren,a retki od prve do poslednje voznje. Oni me grade,ruse,unistavaju ili brinu o meni,dizu me kada padam ili mi pomognu da pre dotaknem dno. Ima ih raznih,pa opet svako od njih ostavlja svoj pecat.
Na meni je samo da pratim utabane staze mojih predaka.
U meni ogledalo roditelja,njihovi geni. Svuda oko mene jos je miris,more,cvece,sunce i snegovi. U mislima i dalje stare slike,tih par meseci,osmeh i neizbrisivo secanje.
Neki ljudi bas umeju da nas obeleze....Udju tiho,nenadano,potpuno strani i nezvani,a izadju toliko poznati,voljeni ili nevoljeni,praceni osmehom ili suzama,sa nasom dozvolom ili bez nje. Govore lepe ili ruzne reci i...odlaze. Odlaze zauvek. Nama ostavljaju riznicu secanja i tragove.
Neki ljudi nikada ne prestaju,nema im kraja,jer je sa njima i umreti lepo.

I ja sama sam neciji trag. Samo sam svedok neceg sto se odigralo,znak i putokaz drugim ljudima koji ce doci posle mene. I kao sto mi idemo ulicom nasih prethodnika,tako ce i generacije posle nas ici nasim ulicama,govoriti o nama kao o istoriji,citati nase reci,citirati nase misli. Bice ponosni ili manje ponosni na nas,ali ce deliti nasu sudbinu,pratiti tragove naseg vremena,dok i sami ne postanu tragovi nekog drugog.....


svaka cast-ovo je prelepo!

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
GoranGacic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 26 Apr 2008
Poruke: 11

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 14, 2008 11:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lijepo je za promjenu procitati nesto lijepo, nesto sto i sam osjecas a (ne bih da vrijedjam ni sebe ni druge muskarce) sto kao muskarac tesko da bi mogao napisati. Nismo mi bezosjecajni, mi se samo bojimo, a iskren da budem i ne znamo izreci ili pokazati sta osjecamo.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Novinarstvo Domaći.de - KOLUMNE - ~ -> Trag Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon