www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo stvarno pametniji od zivotinja?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 2:30 am    Naslov poruke: Da li smo stvarno pametniji od zivotinja? Na vrh strane Na dno strane

Bacite psu cigaretu i on ce pobeci od nje. Da li to znaci da je pametniji od onoga koji je stavi u usta?
Svi smo svedoci unistavanja planete od stane ljudskih ruku. Svaki dan citamo u novinama o samoubistvima ljudi. Jeste culi nekad da je neka zivotinja izvrsila samoubistvo?
Milioni ljudi umiru u Africi od gladi dok pored njih prolaze site zivotinje. Kako to sebi da dozvoli najinteligentnije bice na planeti?
Svi se secamo cunamija na Tajlandu kada je poginulo bezmalo trista hiljada ljudi. Koliko zivotinja je tada izgubilo zivot? Samo one koje su bile u zatocenistvu. Ostale su pobegle u brda. Jesu li one pametnije od nas?



_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 4:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Bacite psu cigaretu i on ce pobeci od nje. Da li to znaci da je pametniji od onoga koji je stavi u usta?
Svi smo svedoci unistavanja planete od stane ljudskih ruku. Svaki dan citamo u novinama o samoubistvima ljudi. Jeste culi nekad da je neka zivotinja izvrsila samoubistvo?
Milioni ljudi umiru u Africi od gladi dok pored njih prolaze site zivotinje. Kako to sebi da dozvoli najinteligentnije bice na planeti?
Svi se secamo cunamija na Tajlandu kada je poginulo bezmalo trista hiljada ljudi. Koliko zivotinja je tada izgubilo zivot? Samo one koje su bile u zatocenistvu. Ostale su pobegle u brda. Jesu li one pametnije od nas?
Instinkti su kod životinja naglašeniji. Mnogo naglašeniji. Kao i druga čula. Nije tajna da čuju zvukove na drugačijim frekvencijama od nas, da vide drugačiji spektar boja, da imaju jači miris i sluh.

Čovjek je na neki način zapostavio svoje instinkte a mozak, inteligencija, koju čovjek ima je dostatna mu da opstane. Nažalost, ta ista inteligencija dovodi do ovog što si naveo.

Životinje nisu pametnije od nas, jednostavnije su, jednostavno.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada ili vrlo rijetko zivotinje ne napadaju svoju vrstu.Sita zivotinja ne napada plijen itd.itd.
Procjeni moje misljenje.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 04, 2008 11:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

foryou10 je napisao/la sledeće:
Nikada ili vrlo rijetko zivotinje ne napadaju svoju vrstu.Sita zivotinja ne napada plijen itd.itd.
Procjeni moje misljenje.
Evo procjenjujem - npr kod životinja imaš mnogo više kanibalizma.

Medjvedi, ribe, rakovi, svinje i mnoge druge - jedu svoju mladunčad.
Ljudi - vrlo rijetko.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li su zivotinje pametnije ili ne nikada necemo znati. Jednostavno ne mozemo to da utvrdimo. Instinkti su im drugaciji, cula razvijenija, reflexsi bolji, al' da li su pametnije ne znamo...

Jedno je sigurno. Zivotinje nemaju samosvest kao covek. Pamet s ovim nema nista. I najgluplji covek na svetu je svestan sebe i sveta oko sebe. Zna za moral, zakon, dobro i lose. Zivotinje ovoga nisu svesne i to je kljucna razlika...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 11:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Evo procjenjujem - npr kod životinja imaš mnogo više kanibalizma.

Medjvedi, ribe, rakovi, svinje i mnoge druge - jedu svoju mladunčad.
Ljudi - vrlo rijetko.


Gresis. Cedomorstvo je kod ljudi mnogo zastupljenije nego kod bilo koje druge vrste. Pogledaj samo koliko se abortusa izvrsi. Bez obzira na to, nijedna vrsta time nije ugrozila sopstveni opstanak, a covek jeste.

Citat:
Jedno je sigurno. Zivotinje nemaju samosvest kao covek. Pamet s ovim nema nista. I najgluplji covek na svetu je svestan sebe i sveta oko sebe. Zna za moral, zakon, dobro i lose. Zivotinje ovoga nisu svesne i to je kljucna razlika...


Otkud ti to znas? Jesi nekad bio u telu zivotinje?

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 7:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Citat:
Jedno je sigurno. Zivotinje nemaju samosvest kao covek. Pamet s ovim nema nista. I najgluplji covek na svetu je svestan sebe i sveta oko sebe. Zna za moral, zakon, dobro i lose. Zivotinje ovoga nisu svesne i to je kljucna razlika...


Otkud ti to znas? Jesi nekad bio u telu zivotinje?



A jesi li ti mozda bio u telu neke zivotinje pa znas da imaju???

To je dokazano! Praceni su razvoj mladunceta majmuna i mladunceta coveka. Naravno mislim na mentalni razvoj. Majmun isto uci kao i beba do 6-og meseca zivota, a od tog momenta ostaje na istom stepenu razvoja. Ni covek nije od samog rodjenja svestan sebe. Al' razvicem mu se stvara samosvest. Postaje umno bice, razumno bice. A zivotinje, pa ako ti mislis da imaju um i razum, neka te...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Evo procjenjujem - npr kod životinja imaš mnogo više kanibalizma.

Medjvedi, ribe, rakovi, svinje i mnoge druge - jedu svoju mladunčad.
Ljudi - vrlo rijetko.


Gresis. Cedomorstvo je kod ljudi mnogo zastupljenije nego kod bilo koje druge vrste. Pogledaj samo koliko se abortusa izvrsi. Bez obzira na to, nijedna vrsta time nije ugrozila sopstveni opstanak, a covek jeste.



Jerotije, kanibalizam i čedomorstvo - nije jedno te isto. Ja sam se osvrtao na kanibalizam koji je kod broja životinjskih vrsta normalna pojava.

A ako ćemo o čedomorstvu - tu si onda u pravu.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Dakilica
> sexy angel <
<b>> sexy angel <</b>



Godine: 42

Datum registracije: 28 Maj 2007
Poruke: 1861
Mesto: > trg raja <

belgium.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 05, 2008 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
jerotije je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Evo procjenjujem - npr kod životinja imaš mnogo više kanibalizma.

Medjvedi, ribe, rakovi, svinje i mnoge druge - jedu svoju mladunčad.
Ljudi - vrlo rijetko.


Gresis. Cedomorstvo je kod ljudi mnogo zastupljenije nego kod bilo koje druge vrste. Pogledaj samo koliko se abortusa izvrsi. Bez obzira na to, nijedna vrsta time nije ugrozila sopstveni opstanak, a covek jeste.



Jerotije, kanibalizam i čedomorstvo - nije jedno te isto. Ja sam se osvrtao na kanibalizam koji je kod broja životinjskih vrsta normalna pojava.

A ako ćemo o čedomorstvu - tu si onda u pravu.




Da li je i cedomorstvo abortus koji se izvrsi jer mora zbog zdravstvenih razloga-poremecaja koji nastaju u toku formiranja fetusa?Jos uvek je preko 80 % abortusa izvrseno bas iz zdravstvenih razloga.

Misli da jesu ljudi pametniji od zivotinja jer sve sto prenesu genetski tako i ostane-ljudi sa druge strane imaju vecu razumljivost ka ucenju i usavrsavanju.

_________________
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 06, 2008 5:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:


Jerotije, kanibalizam i čedomorstvo - nije jedno te isto. Ja sam se osvrtao na kanibalizam koji je kod broja životinjskih vrsta normalna pojava.

A ako ćemo o čedomorstvu - tu si onda u pravu.

U pravu si, nije isto ali je slicno.

Cak moze da se kaze da su i u tom slucaju zivotinje pametnije jer ako vec ubiju svoje mladunce, oni to iskoriste za ishranu. Kod njih nema razbacivanja proteina, a pogledajte samo sta mi radimo.

P.S.: Nisam rekao to sto vi mislite da jesam, niti cu to da kazem. Very Happy

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
ivanl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Feb 2008
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 07, 2008 7:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa meni svaka zivotinja je u nekim stvarima bolja od coveka.Ali covek je u globali jedino razumno zivo bice na zemlji.Jer dok smo malo penjemo se na drvo ko majmuni valjamo se po blatu ko svinje itd itd.Smile
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 07, 2008 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Formulacija pitanja mi je pomalo nejasna iz prostog razloga sto nismo pojasnili sta znaci to "pametnije"?

Covek je zivotinja, svesna zivotinja Smile Moze se tako nesto nekome svideti ili ne, i moze traziti kopati po praistoriji trazeci dokaz da covek nije nastao od zivotinje (majmuna) al posto je ta teorija poprilicno stara ja je uzimam kao tachnu i koliko vidim, iako se neki naucnici trude josh uvek postoji dovoljno dokaza koji potkrepljuju tu tvrdnju.

Mislim da je glavni razlog gore navedenog to sto su zivotinje "sigurne u sebe" odnosno veruju svojim instinktima (nesvesno naravno) dok mi ljudi.... vrlo cesto predosecaje zanemarujemo Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li smo stvarno pametniji od zivotinja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon