www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li smo stvarno pametniji od zivotinja?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 10:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je zato shto kod mrava postoje medjusobne razlike u fizickom i reproduktivnom smislu, jednostavno gradja i uloga im je drugacija, u ovo slucaju - zashtititi kraljicu. Ali opet drugacije je, ima primera i kod ljudi, jesi li ikada cuo za Majora Dragutina Gavrilovica?


_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 10:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pricamo mi ovde o anatomskim razlikama coveka i marava. To je ocigledna valjda. Smile

Citat:
Ali opet drugacije je, ima primera i kod ljudi, jesi li ikada cuo za Majora Dragutina Gavrilovica?


Ali to su pojedinci. A oni su samo izuzeci. Svaka kolonija mrava ce uraditi istu stvar, ali nisu svi ljudi heroji. To je, kao sto rekoh, odlika pojedinca a ne mase.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je zato shto ljudi veruju da svi imaju ista prava a odbacuju onaj deo da su im i obaveze iste ili ti u praksi "Zashto bash ja, zashto ne on". E sad, to je vec zbog uticaja intelekta Laughing Laughing zanimljivo...

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 5:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Setio sam se jedne izjave Vuka Bojovica kada je pricao o lavovima: "Vodja lavova je iskljucivo najbolji i najsposobniji muzjak. Oni nisu kao ljudi. Zamislite samo da jedan takav copor bira vodju na osnovu toga ko najbolje rice ili cija je griva najlepsa. Pa oni bi davno izumrli!".
Predvodnik svakog krda slonova je najstarija zenka. Iz prostog razloga jer najbolje poznaje teren. Kod vukova, majmuna i mnogih drugih je situacija ista kao kod lavova. Oni nemaju izbore, predizborne kampanje i sl. Ako hoces da budes glavni, moras se nametnuti svima pa i vodji. Moras biti najsposobniji. I tu si sve dok ne dodje neko bolji od tebe.
Tako je nekad bilo i kod ljudi, a onda izmislise demokratiju... Confused

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Demokratija je u samoj srzi najbolji do sada nacin podele vlasti samo shto se nigde ne sprovodi na pravi nacin.

Vidish kod lavova se pod "najbolji" podrazumeva "najjaci" to je jako vazno da se razdvoje ta dva pojma. On mozda jeste najsposobniji zbog svoje prirode ali ne zbog svoje pameti.

Pitacu te josh jedno, da li si gledao film "Idiocracy"? Jako dobar film koji preporucujem svima da pogledaju koji misle da snaga moze da vlada na racun pameti.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Demokratija je u samoj srzi najbolji do sada nacin podele vlasti samo shto se nigde ne sprovodi na pravi nacin.

Pa kako nesto moze biti najbolje kad se nigde ne sprovodi na pravi nacin? Confused Pa covek je preko te demokratije na vlast doveo jednog Hitlera (dobio na izborima, cini mi se, preko 80%)!
To ti je isto kao i komunizam - teoretski zvuci savrseno, ali u praksi potpuno neprimenjiv.

Citat:
Vidish kod lavova se pod "najbolji" podrazumeva "najjaci" to je jako vazno da se razdvoje ta dva pojma. On mozda jeste najsposobniji zbog svoje prirode ali ne zbog svoje pameti.

Ne, ne, najjaci ne znaci uvek i najsposobniji. U borbi dva lava, kao i u svakoj drugoj borbi, ne pobedjuje uvek onaj ko je jaci. Nekada se ovaj snazniji povuce iz borbe samo jer ga je protivnik zastrasio. Tako da nije dovoljno biti samo jak, vec treba imati i petlju. Wink

Citat:
Pitacu te josh jedno, da li si gledao film "Idiocracy"? Jako dobar film koji preporucujem svima da pogledaju koji misle da snaga moze da vlada na racun pameti.

Nisam gledao.
Ne mislim ja da snaga moze da vlada na racun pameti, vec da su jedno bez drugog nistavni. Na zalost, mi ne biramo ni najjace ni najpametnije da nas vode. Me gledamo neke druge kvalitete.

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa vidish ja bash zbog toga i ne biram Razz

Hitler je izabran sa oko 85% izashlih, to se zove propaganda. Isto kao shto mish krene da uzme sir iz misholovke tako su i ljudi gledali u jedno i nisu obratili paznju na neshto drugo dok ih nije udarilo po glavi.


Anyway, bilo kako bilo ni snaga a ni petlja ne znace pamet.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Isto kao shto mish krene da uzme sir iz misholovke tako su i ljudi gledali u jedno i nisu obratili paznju na neshto drugo dok ih nije udarilo po glavi.

Eto vidis da nismo pametniji od jednog misa. Razz

Citat:
Anyway, bilo kako bilo ni snaga a ni petlja ne znace pamet.


Naravno. Ali snaga i petlja su korisne samo ako imas pameti. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 20, 2008 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Khm, nashe "misholovke" su mnogo, mnogo komplexnije od onih koje se koriste za misheve Rolling Eyes


Da se napravi shporet jeste potrebna inteligencija ali da je koristish je potrebno samo malo pameti Wink Poenta je u tome da mi jako, jako potcenjujemo nashe sposobnosti i mogucnosti koje smo po prirodi dobili. Covek je jedini koji pokushava da nekako ucini svet boljim mestom za zivot e sad koliko je u tome uspeo to je vec diskutabilno pitanje. Sama volja da tako neshto uradi je jedinstvena u zivotinjskom svetu i jednostavno covek je takav da se nikada ne prepushta potpuno drugima, on sudbinu preuzima u svoje ruke, oblikuje je kako zeli. Ne postoji kao npr. kod zivotinja kod svih zelja da budu vodje, to je kod nas stvar izbora. Sam spektar mogucnosti koji sam sebi covek pruza govori o tome koliko su shiroki njegovi vidici i samim tim kolika je zelja da se proshire znanja i ne zadrzi na pretpostavkama. E vidish zato je covek pametniji a ne zato shto ne zeli da se zrtvuje za druge ili potpuno dominira Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li smo stvarno pametniji od zivotinja? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon