www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Samsung SGH Z 500 V
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~
::  
Autor Poruka
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 11, 2008 3:45 pm    Naslov poruke: Samsung SGH Z 500 V Na vrh strane Na dno strane

Dobila sam danas ovaj samsung mobilni, stigao iz Novog Zelanda, i sad ne znam sto cu s njim. Stavim karticu i trazi mi pasvord. Vidim ovdje sovtver koj trebam donwloadirati, ali ne smijem nista prije no sto pitam. Sto da cinim kako bih ga aktivirala?
Jel mi mozda prethodni vlasnik treba dati taj pasvord, ili je drugo u pitanju.


 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 11, 2008 11:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Telefon treba da se dekodira.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 11, 2008 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma da, samo je stvar u tome sto nemam prebijene pare, pa me ovo zanelo, e to ti je siromah dva put placa.

Opis
Ovaj softver popravlja mobilne telefone, otstranuje SIM restrikcije i otkljucava razlicite mobilke. Sada cete moci telefon koristiti bilo kojim provajderom u svetu. Funkcije: repariranje, otklanjanje SIM restrikcije, otkljucava telefone tipa Nokia, Samsung, Siemens, Maxon, NEC, Sony, Panasonic, Vitel, AEG/Telital, Alcatel. Kako se koristi: Treba samo upisati IMEI, a da bi se dobio IMEI broj trebate pritisnuti *#06# na tastaturi mobilnog telefona i enter.

Ipak cu ostati mirna, mada malo prije dobila sam pasvord, ali sto mi vredi kad nista ne razumem. Ostat cu mirna, osim ako nesto nije 100% sigurno pa prodzem bez novca, jer dosta sam toga pokvarila, sto zbog besparice, sto iz puke radoznalosti Embarassed
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vaxter je napisao/la sledeće:
Telefon treba da se dekodira.


Ne bih se slozio sa tobom. Kodiran telefon ima softversku blokadu da ne prihvata signale drugih mreza osim mreze za koju je kodiran (tj. prihvata ih on ali mu je iskljucena opcija da razmeni autentifikacioni kod sa novim operaterom). Nema nikakve sifre.

Meni ovo mnogo vise lici da je prethodni vlasnik ukljucio Security Code koji mora da se ukuca kad god se nova kartica (kartica koja nikada ranije nije bila u tom telefonu) ubaci. Posle prvog ubacivanja kartice u taj telefon, ukucavanja Security Code-a - telefon pamti karticu i ne trazi vise SC vec eventualno PIN ukoliko je ta opcija ukljucena.
 
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drugarica sam, tetka, radoznala baba Shocked , nisam drug. Telefon mi poslala kcerka, ona ga prije imala. Kad sam stavila svoju karticu T-mobile potrazio mi pasvord i ja sam ga od nje porukom zatrazila i dala mi ga, al kad sam i ovo nasla, onda sam se uplasila da upotrebim bez pitanja, jer me upozorava da smem pokusati 5 puta i ako ne uspem onda moram kontaktirati direkt one tamu u NZ. Ne znam samo sto nekom treba da ovakve stvari objavi, jer radoznalima i sirotinji ka meni, moze naskoditi. Ovdje u Makedoniji mobilni se dekodiraju u skoro svakoj mobilarnici.
Hvala na javljanju, ne znam jel cu ipak probati, a ako i probam i nesto pokrvarim, onda cu cutat i u misju rupu cu se sakriti.
Mr. Bond, samo da se nadovezem, na ono s brisanja MP3 muzike s HD, danas je 40-ti dan i jos se nisu obrisali.


E, samo da obavestim, stavili smo pasvord koji je kcerka dala, i telefon radiii, super je. Hvala na objasnjenju.



[Edit by aureliano: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 2:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Mr.Bond
Security Code-a se nisam ni setio...
Pomislio sam da su to probali... Smile

Btw.
Moguce je da kodiran telefon trazi pass kada se u njega ubaci kartica druge mreze.
Znam iz iskustva sa nekoliko telefona... Wink
Imam josh uvek negde code generator za starije Nokie zakljuchane na Vodafone. Very Happy

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 1:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, i ovaj je bio na Vodafone, bas sam sretna, nemam inace u trenutku 10 eura Confused da bi ga dekoridirali, ovde kod nas dekodiranje toliko kosta.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije bio kodiran...
Samo zakljuchan telefonskim kodom... Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Dempsey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jan 2008
Poruke: 37

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da skontala sam to po pasvordu koji je stavilal, al daj da jos nesto naucim, nije na odmet. A ko to kodira telefon?
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mreze... Smile
Provajderi chesto daju telefone uz broj, za relativno male pare.
Vecina ovakvih telefona su zakljuchani, kodirani, da rade samo na toj mrezi.
Proces dekodiranja je, ustvari, instalacija software-a telefona, sa razlikom shto se instalia software koji nije zakljuchan na neku mrezu, tj. fabrichki software.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~ -> Samsung SGH Z 500 V Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon