www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Brakovi i dete između.. dece..
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:22 pm    Naslov poruke: Brakovi i dete između.. dece.. Na vrh strane Na dno strane

Posvađala sam se jako sa svojom prijateljicom. Javila mi je da je jedna njena prijateljica trudna i da je ona jako presretna zbog toga. Hvala Bogu da sam i ja presretna kad čujem da je neko trudan, da će na svet stići još jedna prinova itd.... ALI.
Ta devojka ima svega 19 godina. Može li mi neko reći ZAŠTO to ljudi čine sebi, pri tom, smatrajući da su tad zreliji od nas koji nemamo dete niti dečka ? Znam da je ljubav iznad svega, nemojte mi samo govoriti da ljubav nema granice - ZNAM da nema.
Ali roditi detešce dok si još toliko nezreo, udati se bez ambicija da imaš svoja primanja, zavisiš od nečije plate. Okej, nije sve u novcu, ali... toliko mi je žao tog deteta da sam se rastužila i svaki pojam braka i porodice kao nečeg najlepšeg mi je nestao u glavi.
Zašto, ljudi, zašto ??



_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a zasto si se ti posvadjala sa svojom prijateljicom? Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemaš razloga da se bojiš za to dete. Wink Ljudi se uvek snađu.

Drugo, sa medicinske tačke gledišta, ta devojka je pri kraju puberteta i karlica se dovoljno proširila da bi se dete normalno rodilo.

Ko što je rekao ćaletov drugar: "Dece i novaca nikad dosta Mr. Green"

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posvađale smo se jer sam se ja zapanjila što će roditi dete i zavisiće od njega (muža, koji pri tom nema dovoljno primanje) i nema ambicija da za sebe nešto učini.. . Mislim.. ja sam možda staromodna po tom pitanju ali me stvarno užasava činjenica da se onda još neko time i hvali što je sebi zacrtao sudbinu sa 19. godina.
Takvi isti će me posle 5 godina pitati da izađemo, da prespavaju kod mene jer su se posvađali sa mužem. To sam već doživljavala, zato kažem.

Dece i novaca nikad dosta?? Zato se onda i ostavljaju jadna deca u sirotišta verovatno, ne?

Update: Zapravo, bit moje teme su dva pod-pitanja :
-Gde su oni brakovi koji se sklapaju zrelo, posle dobrog međusobnog upoznavanja a ne - zbog trudnoće??
- Kuda svi vi pomenuti gore - žurite?

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 6:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini, jel to ti govoris da dete treba mozda da abortira...Ne mozes suditi po godinama koliko je neko zreo, ona sa 19 godina moze ad bude zrelija od mene sa malo vise Smile

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 8:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
-Gde su oni brakovi koji se sklapaju zrelo, posle dobrog međusobnog upoznavanja a ne - zbog trudnoće??
- Kuda svi vi pomenuti gore - žurite?


Gde su svi ti brakovi? Pa tu su,samo oko njih nema toliko pompe, ne bodu oci, vec mirno prolaze pored tebe. Ne prave se kilometarske svadbe vec se ipak to negde zavrsava nekom intimnom vecerom sa roditeljima,kumovima,prijateljima Very Happy
Doduse tacno je da se sad ili "deca" udaju i zene, kad kazem "deca" mislim na mlade 18--,19,20, ili oni ili preko 35.. skoro da i nema sredine..
Ali takva su vremena sad. Ili jure i zure ili cekaju prvo da obezbede koliko-toliko neki normalan pocetak,da steknu neku sigurnos u polu,da se,sto se kaze,skuce,pa tek onda..

Gde zure ovi mladi,zure da ispune neki svoj nedosanjani san,nastavljaju zivotnu iluziju ili se prosto priklanjaju onom sablonu da dete treba da odrasta u krugu porodice (te se zbog trudnoce uzimaju). Ne ispadne uvek sve tako lose... Tacnije,za neke, je to zaista prava stvar.
Nije sve crno ni belo.
Zasto se ne radovati necijoj sreci. Njohovi stavovi se uopste ne moraju poklapati sa nasim, ali ako njih cini srecnom,ja ne vidim razlog zasto bih ja tu srecu kocila. Nek im je Bog upomoc...
 
cheda88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 104
Mesto: BEOGRAD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 11:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uvek treba dati priliku detetu da se rodi

_________________
bludnik
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Đina je napisao/la sledeće:
Posvađale smo se jer sam se ja zapanjila što će roditi dete i zavisiće od njega (muža, koji pri tom nema dovoljno primanje) i nema ambicija da za sebe nešto učini.. . Mislim.. ja sam možda staromodna po tom pitanju ali me stvarno užasava činjenica da se onda još neko time i hvali što je sebi zacrtao sudbinu sa 19. godina.
Takvi isti će me posle 5 godina pitati da izađemo, da prespavaju kod mene jer su se posvađali sa mužem. To sam već doživljavala, zato kažem.

Dece i novaca nikad dosta?? Zato se onda i ostavljaju jadna deca u sirotišta verovatno, ne?

Update: Zapravo, bit moje teme su dva pod-pitanja :
-Gde su oni brakovi koji se sklapaju zrelo, posle dobrog međusobnog upoznavanja a ne - zbog trudnoće??
- Kuda svi vi pomenuti gore - žurite?






svako ima pravo na svoje odluke, ma koliko bile nezrele...
ok je da se ti ne slazes s tim ali prijateljica ti je, nisi smela da se posvadjas s njom jer ima drugacije misljenje od tebe
prijateljice treba da se podrzavaju

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 4:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam se posvađala sa tom devojkom koja je trudna nego sa njenom prijateljicom jer imamo suprotna mišljenja. Tu devojku sam jednom samo videla, devojka je jedna u milion koju znam koja je napustila srednju školu zbog deteta.

I nisam ovo pokrenula jer vodim neki kult protiv dece, volim decu i napisala sam da se uvek radujem kad je neko trudan i uvek sam uz njih. Ali toliko sam se nagledala užasa koji dođe vrlo brzo, da mi onda nije jasno zašto to sve i započinjati.

Ali, kao što rekoh, očigledno sam izrod po pitanju toga i tih mišljenja o mladim brakovima.
Wink

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 4:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a, onda se izvinjavam Embarassed

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Đina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 134
Mesto: U.K.

uk.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
a, onda se izvinjavam Embarassed


Ma ne moraš se izvinjavati, dameski, nisam se dobro izrazila na početku.
Sve je to sastavni deo naših života i nikoga nisam htela da osuđujem, samo sam htela maalčice da istaknem kako su se granice stravično pomerile i kako mi nekad bude to strašno, eto... Ali, naravno, srećno svima Smile

_________________
"Poceo si sebe ozbiljno da shvatas, a publiku na patetiku da hvatas"
Rambo A.
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 13, 2008 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razumem te, i meni je to prosto zao, da ne kazem sad sto sta ali...

na zalost svako treba da bude odgovoran za svoje postupke..ti, mi , i drugi ne mozemo nista da ucinimo

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Brakovi i dete između.. dece.. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon