www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kupiti iPhone iz USA?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~
::  
Autor Poruka
red_devil
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 34

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 330

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 19, 2008 8:30 pm    Naslov poruke: Kupiti iPhone iz USA? Na vrh strane Na dno strane

PozZz za sve

E ovako, ja zivim u Svajcarskoj i planirao sam da kupim iPhone u USA (AppleStore) posto je kurs dolara poprilicno slab. Nazalost to nije moguce, Apple store iz USA ne salje za Evropu i druge kontinente. Zatim sam nasao nekakvu vrstu online shopa koja bi to uradila, ali mi oni nisu bas sigurni, zele novac unapred(paypal). Imate li vi iskustva sa kupovinom iPhone-a iz USA?

Da li bi neko od vas iz USA mogao da kupi 2 iPhone-a u AppleStore, i posalje za Svajcarsku? Naravno ja bih platio telefone i troskove postarine i dao bih jos 100 dolara dodatno, ali tek posle primanja iPhonea?

PozZz od iPhone freeka



_________________
<--- Znaš Me, Znam Te --->
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 20, 2008 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam koliko je to baš dobra ideja... prvo, AT&T je u USA provider za iPhone a to nije previše sjajno. Drugo, cijena im pada. Treće - poštarina bi ti mogla pojesti ono dobar dio onog što bi sačuvao (provjeri na usps.com, fedex.com i sl.). Četvrto - što ikome garantira da ćeš ti to stvarno platiti itd... itd...

iPhoni su lijepi aparatčići ali ima toliko odličnih telefona, boljih od iPhone-a i dostupnijih...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 2:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Otvaranje računa košta 20 dolara, plus 7 dolara je mesečna pretplata, i za te pare dobijate vašu poštansku adresu u USA! <- shto je najcrnje radi Smile

Naime fora je da vi kad kupujete neshto naruchite na tu adresu, a u podesavanjima vaseg naloga na sajtu te firme (kod koje ste uzeli adresu) upisete vasu pravu adresu Smile Oni ga DHL-om prosledjuju vama gde vi placate samo DHL (za tu tezinu ne bi trebalo da bude skupo) i naravno pri preuzimanju kod DHL-a placate carinu i porez Very Happy

Uglavnom ovo radi - ceo LKS (Lada Klub Srbija) tako narucuje rezervne delove i zezalice za Lade, takodje nema ogranicenja odakle mozete da narucite.

Uz odobrenje moderatora ostavio bih link do foruma LKS-a sa temom gde je sve objasnjeno u detalje...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 21, 2008 8:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posto je forum i po pravilima domacina takvi linkovi nisu dozvoljeni.
Uvek postoji druga opcija, copy-paste Smile

Hvala na razumevanju.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 21, 2008 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ukoliko kopiram sa tog sajta pozeljno je po pravilima da se ostavi link tj. izvor zar ne?

Citat:
Ugrubo:
1. Otvorio adresu u USA
2. Poručio robu preko interneta
3. Primio robu na US adresu
4. Prosleđen paket iz USA putem DHL-a
5. Platio dadžbine i primio paket

A sada detaljno:

1. OTVARANJE ADRESE U USA
Otvorio sam račun kod firme www.myus.com. Otvaranje računa košta 20 dolara, plus 7 dolara je mesečna pretplata, i za te pare dobijate vašu poštansku adresu u USA, moja izgleda ovako:

Danko Vukovic
1956 60th Place E.
Suite T7904
Bradenton, Florida 34203

Firma je ozbuiljna i ekspeditivna, sve što primite odmah vidite na vašem online računu, odatle organizujete slanje, možete da im navedete ako hoćete da vam naprave novu fakturu (zbog smanjenja carinskih dadžbina) i sl. Sve pakete šalju DHL-om, i imaju baš baš povoljne cene poštarine..

2. PORUČIVANJE PREKO INTERNETA
Nakon što sam otvorio adresu u USA, otišao sam na www.amazon.com i odabrao šta želim da kupim.


Odabrao sam Garmin eTrex Vista HCx, cena $223.94

Plaćanje sam uradio Visa karticom, i tu je na cenu dodata i poštarina.

Cena poštarine do moje USA adrese je $6.17

I dalje mi je ostalo samo da pratim pošiljku kada će stići do moje USA adrese.

3. PAKET STIGAO NA USA ADRESU
Kada otvorite račun kod www.myus.com, dobijete svoj broj 'suite'-a i lozinku, sa kojom možete upravljati svojim pošiljkama:

Izgled glavnog menija gde vršite pregled primljenih pošiljki

Kalkulacija cene poštarine samo za Garmin GPS (2 lbs iliti 1kg):

4. PAKET PROSLEĐEN U SRBIJU DHL-om
MyUS prosleđuje paket već sledećeg dana za Srbiju, dobijam i tracking broj (AWB 9267221703) preko koga pratim gde se pošiljka nalazi.


5. POŠILJKA STIŽE U SRBIJU
DHL me kontaktira putem e-maila i šalju mi tri formulara koja treba da im potpišem i vratim (neka ovlašćenja za DHL, carinski pregled, i nalog za carinjenje). Nakon slanja potpisanih formulara faksom, na e-mail mi stiže račun za plaćanje:


Troškovi DHL-a: 2,360.00 din
Troškovi Carinjenja: 2,309.50 din (carina i porez)

Ono što je interesantno da sam ja prilikom davanja nalogu na myus.com rekao da mi umanje invoice, ali nisam naveo koliko, a oni su malo preterali pa su stavili da GPS košta $23 a ping pong loptice (koje sam slao u istoj pošiljci) $76, a ja kada sam prosleđivao one formulare, napisao sam "Garmin GPS - Demo Model" i carinici su prihvatili cenu od 23 dolara Smeško


FINALNA RAČUNICA:
€ 145.35 - Garmin eTrex Vista HCx ($223.94)
€ 3.90 - Poštarina do Amazon - US adresa ($6.17)
€ 18.06 - DHL do Srbije samo za Garmin (28.5Cool
€ 29.13 - Usluga DHL-a (2,360.00 din)
€ 6.55 - Carina i Porez (proporcionalan procenat od ukupne cene 2,309.50 din)
UKUPNO: € 202.99

A onda nakon toga odem na www.garmin.co.yu, skinem outdoor cenovnik i vidim ovo:

Cena je 31,459.00 dinara, iliti 388.38 evra. Ja sam sa svim ovim troškovima uspeo da nabavim uređaj 53% maloprodajne cene u Srbiji (narodski rečeno duplo jeftinije).

I iz ovoga svega imam tri koristi:
1. Materijalnu: Uštedeo sam 185 evra (malo li je na ovu skupoću)
2. Moralnu: Nisam dozvolio da me neko pravi majmunom time što naplaćuje troduplo, pa možda i četveroduplo u odnosu na nabavnu cenu/troškove (ako sam ja na jednom komadu dobio duplo jeftiniju cenu, šta mislite za koliko InfoTeam nabavlja [sigurno ne kupuju na Amazonu po MP cenama, već po VP cenama direktno od Garmina, a najmanja MP cena na internetu je 180 dolara], i koliko njih koštaju troškovi transporta kad podele to sa 50-100 uređaja - mizerno)
3. Još veće moralno zadovoljstvo ako ovaj tekst inspiriše još nekoga da ne bude ovca za šišanje.


Pa nek je sa srećom shopping...


Izvor: Lada Klub Srbije
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 06, 2008 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svedok sam da moji prijatelji i poznanici imaju te mobilne, i ako se lepo dekodiraju mogu da rade kako treba

jos samo da snadjemo kako da dodjemo do tog mob-a

sto se mene tice, uzela bih ga

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
DJOLENZI
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 10 Mar 2006
Poruke: 308
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 13, 2008 3:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ja bas planiram da ga uzmem. Posto pojma nisam imao da ga kod nas nema, u Merkatoru na standu apple-a, pitam ja za i phone, on mi kaze da kod nema i to je to... Imam par drugova u Americi, pa planiram da ga preko njih uzmem... najlakse je dekodirati ga! Smile

_________________
Kad ja tamo, kad ono medjutim Smile
 
e-poslovi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 01 Mar 2009
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2011 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina
 
kamperka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 04 Dec 2011
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2011 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e-poslovi je napisao/la sledeće:
Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina

Moje drugarice su kupovale preko tog www.viaddress.com i vidim da su bas zadovoljne jer su dobile robu prilicno brzo i mogle su da kupuju i sa ebaya i amazona.
 
domacica99
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 05 Dec 2011
Poruke: 1

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 05, 2011 2:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo jedan dobar servis koji moze pomoci kod kupovine iz SAD-a. VIAddress nudi Nude uslugu 'prosleđivanja' i dostave stvari koje ste kupili na bilo kojoj od popularnih stranica za prodaju poput Amazona, Ebaya i slično.. Iako mnogi šopovi na ovim stranicama ne rade dostavu van SAD-a, kod registracije na www.viaddress.com dodeljuje vam se adresa u SAD-u pa možete kupovati i kod njih. VIAddress nakon toga Ups-om, FedEx-om ili DHL-om prosleđuje ono što ste kupili na vašu pravu adresu. Cene dostave su mnogo povoljnije od ostalih dobavljača, a registracija za dodelu adrese locirane u SAD-u je besplatna.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Mobilna telefonija ~ -> Kupiti iPhone iz USA? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon