www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Anime (Japanski Crtaći)
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~
::  
Autor Poruka
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 20, 2008 1:55 pm    Naslov poruke: Anime (Japanski Crtaći) Na vrh strane Na dno strane

Da li neko voli japansku umetnost??? Anima je definitivno jedna od njih...

Svi smo gledali ili bar videli Dragon Ball (Zmajevu Kuglu), tako da znate o čemu govorim...

Zanima me vaše mišljenje o ovim crtaćima. Šta sete gledali... Da li vam se svidelo... Kakav tip anime volite, i tako to...


Meni je do sada najbolja anima koju sam pogledao Fullmetal Alcemist. Odlična priča, klasičan anime crtež, zanimljivi likovi, puno neočekivanih obrta i najbolji kraj serije koji sam ja ikada video...
Mada ipak najviše volim Akirine crteže...



_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 20, 2008 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hoćeš reći "Mange"? Mr. Green
Tako se zove taj stil crtanja, karakterističan za Japan.

Moram još i ovo da te ispravim: "Akira" je strip/crtani Kacuhira Otoma.

Da ne skrećemo sa teme, seća li se neko crtaća "Granzort"?

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 20, 2008 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nis' se to meni ne svidja Neutral

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 21, 2008 8:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Hoćeš reći "Mange"? Mr. Green
Tako se zove taj stil crtanja, karakterističan za Japan.

Moram još i ovo da te ispravim: "Akira" je strip/crtani Kacuhira Otoma.

Da ne skrećemo sa teme, seća li se neko crtaća "Granzort"?



Manga je umetnost u stripu, a Anima je crtana serija (ili film)...
Sto se tice Akire, mislio sam na Akiru Toriamu (Akira Toriyama), tvorca Dragon Ball-a i Chrono Trigger-a...
A crtani "Akira" je posebna prica. Gledao sam ga ko klinac, dok jos nisam znao ni da citam. Tada mi nista, ama bas nista nije bilo jasno. Posle sam ga gledao nesto na preskoke i mnogo mi se svideo. Samo nikako da sednem i da ga pogledam ko covek, pa da mogu realno da sudim o njemu...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 21, 2008 9:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Trebalo bi da pročitaš i strip. Odličan je, crteži do najsitnijih detalja i - samo 2000 stranica. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 21, 2008 9:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma pročitao bih ga ja da mogu, odnosno da ga imam. Čuo sam sve najbolje o njemu...

Nego jesi li gledao jos nesto od anime, imaš li nesto da preporučiš???

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 22, 2008 7:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na prvom mestu (a i jedino čega mogu da se setim) je crtani "Granzort". Praktično, to ti je isti kalup kao i "Voćni rendžeri", samo što "Granzort" ima i dobru priču, crtež i (za razliku od ostalih) duhovitost. Smile
Posle njega su nastali Rendžeri, zvezdani šerifi, Voltroni, ali mu nisu ni prineti.
Od svega toga jedino skidam kapu Pokemonima. Jes' da deluje blesavo, ali se deca nauče da treba da brinu o životinjama, zar ne? Wink

Davno sam gledao neki japanski crtani, ali nisam uhvatio kako se zove. Sad Emitovali su ga tokom dana, a ima dosta i pogibija i seksa i nasilja... Very Happy
Nekih 4-5 devojaka u svemirskom brodu. Dosta melanholična priča.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 31, 2008 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nastasenjka je napisao/la sledeće:
nis' se to meni ne svidja Neutral


a sta si gledala???

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 31, 2008 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bacila sam malo pogled na dragon ball i jos par stvarcica (ubij me ako znam kako se zovu, al' mislim da behu dal' pokemoni dal' digimoni...uglavnom nesto na taj kalup) dok mi je sestrica od tetke bila u gostima...grozno...nikako mi ne leze (posmatrano iz ugla estetike, na radnju jedva da sam i obratila paznju...videla sam samo da je dosta nasilno sto meni bas nesto i ne lezi)...ja sam vise za diznijeve crtace i ono standardno nindza kornjace, strumfove i tome slicno...sta cu kad sam staromodna Very Happy

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
trriper
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 19 Jan 2008
Poruke: 568
Mesto: Izgubljen negde daleko...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 04, 2008 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih ti preporučio da pogledaš nešto ozbiljnije! Pokemoni i Digimoni baš i nisu najslavniji primer anime, al šta ćeš, to su jedni od malobrojnih naslova koji su kod nas emitovani...

Moja preporuka su "Fate - Stay Night" i "Fullmetal Alchemist"...
Ili možda film "Vampire Hunter D - Bloodthirst"...

_________________
Love is a razor and I walked the line on that silver blade...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 09, 2010 5:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

trriper je napisao/la sledeće:
Ja bih ti preporučio da pogledaš nešto ozbiljnije! Pokemoni i Digimoni baš i nisu najslavniji primer anime, al šta ćeš, to su jedni od malobrojnih naslova koji su kod nas emitovani...

Moja preporuka su "Fate - Stay Night" i "Fullmetal Alchemist"...
Ili možda film "Vampire Hunter D - Bloodthirst"...


Meni su Pokemoni totalno imbecilni!

Seija "Fullmetal Alchemist" i film "Fullmetal Alchemist: The Movie: Conqueror of Shamballa" su mi bili sasvim OK.

Od Japanaca - naravno Hayao Miyazaki - njegov sam veliki fan! Covjek snima snove a ne filmove!

Ponyo
Howl's Moving Castle
Princess Mononoke
Spirited Away
Kiki's Delivery Service
Nausicaa of the Valley of the Wind
Castle in the Sky
My Neighbor Totoro
...kakvi su to filmovi!!!!!!!!!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
k1rA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 13 Nov 2008
Poruke: 12
Mesto: Mostar

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 07, 2010 6:24 pm    Naslov poruke: Re: Anime (Japanski Crtaći) Na vrh strane Na dno strane

trriper je napisao/la sledeće:
Da li neko voli japansku umetnost??? Anima je definitivno jedna od njih...

Svi smo gledali ili bar videli Dragon Ball (Zmajevu Kuglu), tako da znate o čemu govorim...

Zanima me vaše mišljenje o ovim crtaćima. Šta sete gledali... Da li vam se svidelo... Kakav tip anime volite, i tako to...


Meni je do sada najbolja anima koju sam pogledao Fullmetal Alcemist. Odlična priča, klasičan anime crtež, zanimljivi likovi, puno neočekivanih obrta i najbolji kraj serije koji sam ja ikada video...
Mada ipak najviše volim Akirine crteže...


Uh,sjećam se da su se kod nas emitirali Dragon Ball i Sailor moon Very Happy
Od novijih je dobar fullmetal alchemist,ali manga(ustvari ima i manga i anime,a i film od dva dijela) Nana mi je dosad najbolji Very Happy
Sto se tice mangi sve Ai Yazawa je odlično (Paradise Kiss Smile )
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ponovo radi bioskop ~ -> Anime (Japanski Crtaći) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon