www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto čovek želi da se ubije?
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 1:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...poštujem svako mišljenje, ali ipak mislim da kada se neka osoba odluči za takav čin, da prekine svoj život, mora da postoji veliki razlog, i mislim da osobe kije pokušaju da izvrše samoubistvo a ipak u tome ne uspeju, iskreno ne žele da se ubiju već jednostavno ne znaju drugačije da iskažu da im je potrebna pomoć i da imaju problem, i netreba ih kriviti i govoriti kako samo druge sramote i da su kukavice, već im treba pomoći. A osobe koje izvrše samoubistvo i navodno ostave za sobom ljude koji pate za njima, možda su baš to osobe koje su i prouzrokovale njegovu odluku da se ubije?


_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 3:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da gresite kada kazete da ljudi cine samoubistvo jer na taj nacin zele da rese probleme...mislim da je stvar u tome sto oni ne vide cak ni mogucnost da njihovi problemi budu reseni...
gubitak smisla u zivotu je takodje jedan od vaznih faktora prilokom samoubistva...samoubice cesto ne vide poentu u produzetku zivota i tada se odlucuju da ga okoncaju...
treba imati razumevanja za njih...nije svako jak i dovoljno sposoban da se nosi u kostac sa teskocama u zivotu...dobar deo suicidnih osoba ima psihickih problema, ali to nije pravilo...to su vecinom ljudi koji su digli ruke sami od sebe...treba im pomoci, a ne osudjivati ih...osuda ne donosi nista dobro, a moze samo pogorsati stvari

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
sanjica_021
*Doktorovo~slculence*
*Doktorovo~slculence*



Godine: 45

Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 13486
Mesto: Izrael / Novi Sad / Uskoro i Vojvoda Stepa

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 8:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi samoubice nazivate kukavicama, ajde da vas pitam ja sad nesto, jer dete od 14 godina koje se obesilo, isto kukavica?
Moja drugarica se obesila kad je imala 14 godina. Ono sto mi znamo (drustvo) je to da joj je otac rekao ako ne zavrsi 8-mi razred odlicnim uspehom da uzme kanap i da se obesi sama. Znamo da je jako volela jednog decka sa kojim je izlazila i da je on ostavio. I znamo da je imala 4 mladjih sestara koje su sve maltane bile na njoj, ona je morala da vodi racuna o njima. Jedno vece je dosla kuci sa njive, okupala se, uzela vijacu (onaj kanap sto smo svi kao deca preskakali), otisla u podkrovlje kuce i obesila se...
Deca sa 14 godina ne znaju jos ni sta je zivot, niti sta on sve nosi. Ne mogu imati probleme koje imaju odrasli ljudi, koji dodju u situaciju da skrate sebi muke jer izlaz iz neke situacije ne vide. Ni dan danas nikome od nas nisu bas jasni razlozi za takav potez, moj drug je rekao samo "Svaka joj cast na hrabrosti". Ja bi se slozila sa njim i tom izjavom. Koliko mislite da je u stvari "lako" dici ruku na sebe??? Rolling Eyes

_________________
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 11, 2006 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, upravo sam juce cula da se jedan nas kolega, s kojim sam dosta cesto radila, ubio. Isekao je vene.

Ne mogu da se ne zapitam sta je to sto coveka dovede do te tacke??? Verovatno je jedan od motiva i ono cuveno iracionalno u nama "Ne mogu vise da podnesem..." ( sto nije istina, ali tog trenutka tako mislimo ).

Sve je to tuzno... nekoc sam negde procitala "Samoubice ne postoje - njih su ubili drugi" sto je opet van svake pameti. Nije niko drugi kriv sto je neko zapao u duboku depresiju i ne vidi izlaz, ipak je to njegov i samo njegov problem, koji treba leciti...no, neko zbog predrasuda nikada ne poseti psihologa, pa zavrsi tako kako zavrsi... Crying or Very sad

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 12, 2006 11:46 pm    Naslov poruke: Suicid Na vrh strane Na dno strane

Razlog zbog kojega sam odabrao staviti ovu teme na forum je što mislim i smatram da osobama sklonim suicidu trebamo svi pomoći.Ukazivati na potrebu traženja stručne pomoći.Možda čak otvoriti SOS telefone gdje bi radili profesionalci-psiholozi,psihijatri u okviru svog radnog vremena(24 sata) koje bi osobe sklone suicidu u kriznim situacijama mogle nazvati,potražiti pomoć.Stručnjak bi procjenio da li potrebno poslati ekipu hitne pomoći po suicidnu osobu i hitno je hospitalizirati.Mislim također da bi ljekari morali upoznati porodicu pacijenta da je on/ona sklona suicidu i kako se ponašati sa takvom osobom.Ne znam koliko se slažete sa mojim mišljenjem,ali ovako alarmantna situcija zahtijeva mjere kojima bi se
umanjio broj samoubistava.

Podatak da je tokom 2005. evidentirano 550 samoubistava u BiH nije toliko alarmantan koliko činjenica da je suicid u porastu u odnosu na prethodne godine. Takođe, zastrašujuća je i činjenica da je u prva dva mjeseca 2006. na području Republike Srpske samoubistvo izvršilo 46 lica, od čega je čak 30 slučajeva zabilježeno na području koje pokriva Centar javne bezbjednosti Banja Luka.
O uzrocima samoubistava teško je govoriti, a prema saznanjima policije, sociologa i psihijatara, uzroke najčešće treba tražiti u egzistencijalnoj prirodi i duševnom stanju samoubice.

SUICID: CRNA STATISTIKA
- Zene pokusavaju suicid tri puta cesce od muskaraca
- Muskarci izvrsavaju suicid cetiri puta cesce od zena
- Na svaki izvrseni suicid dolazi osam pokusaja samoubojstava*
- U Hrvatskoj broj godisnjih suicida varira između 900 i 1100.
- U Britaniji se godisnje oko 4500 ljudi ubija zbog nelijecene depresije
- U SAD se 1998. ubilo 30.750 ljudi - 1,7 puta vise no sto je bilo zrtava ubojstava
- Samoubojstvo je u SAD 11. najcesci uzrok smrti, a 3. uzrok smrti u populaciji od 15-24 godine

ZABLUDE O SUICIDU
- Ubijaju se samo ludjaci. Izgube razum i ne znaju sto rade, pa se ubiju
- Ubijaju se slabici koji se ne mogu suociti sa zivotnim problemima
- Ubijaju se kukavice

ISTINE O SUICIDU
- Samoubojstvo, bilo da je izvrseno ili pokusano, nije posljedica ludila, nego dugotrajne neizdrzive patnje
- Najcesci uzroci samoubojstva su nelijecena depresija ili tjeskoba, mozdane bolesti koje izazivaju osjecaj nesrece i ocaja
- Nezainteresiranost, neinformiranost i bescutnost okoline pogoduju samoubojstvima

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) procjenjuje da ce do 2020. samoubojstvo uzrokovano depresijom biti drugi (!) najcesci uzrok smrtnosti u industrijskim zemljama. Racuna se da u svakom trenutku depresiju ima oko 3-4% stanovnistva bilo koje drzave (i Hrvatske), a da tijekom zivota oko 15% gradjana dozivi barem jednu depresivnu epizodu. Od nekog oblika mentalnog poremecaja trpi priblizno 25% populacije modernih drustava (tzv. fenomen "jedan od cetiri"), sto ukljucuje depresiju, bipolarni poremecaj (tzv. manicnu depresiju), razne vrste tjeskobe, alkoholizam i dr.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 13, 2006 12:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovakva tema vec postoji! Molim vas, UVEK pre nego sto postavite novu temu, potrazite na "listi svih tema", da li vec postoji, pa tek onda otvaraje novu, ako je tamo nema! Wink

Spajam ovo, sa vec postojecom temom! Rolling Eyes

_________________


 
dejoni
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 18 Nov 2005
Poruke: 1376
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 13, 2006 3:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ubistvo se najcesce izvrsava zbog neresivih problema.il bar ta osoba smatra da su oni neresivi.ili zato sto su odbaceni,doziveli veliko razocarenje...ima puno razloga za samoubistvo al ni jedan nije opravdanje ni pravi razlog.sve jednom dodje na svoje.

_________________
Ako zivis danas, svako ''juche'' je samo san, a svako ''sutra'' vizija nade...
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 36

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada mi nece biti jasni ljudi koji su pocinili samoubistvo ili su pokusali samoubistvo....jednostavno ne mogu da razmisljam o tome preterano jer ja licno nikada nisam imao ni najmanju opomisao da tako nesto uradim,tako da...........

_________________


Love don't let me go
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 3:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Psihički labilne osobe..hmmmmmm
ako neka osoba ima sasvim normalan život, niti je labilna niti je psihički obolela, znači potpuno zdrava, a onda se desi da narednih desetek godina bude zlostavljana, maltretirana od strane muža, tri puta silovana ali ne od muža, trpela sve u sebi i opet se trudila da to sve potisne i nastavi život, nadajući se boljem. Međutim njen organizam nije reagovao kakpo je ona želela i pokušala je samoubistvo više puta.
Da li je ta žena kukavica kada je i posle svega toga što je preživela nastavila da se bori? nije ona htela svoje probleme da reši samoubistvom, jer se problemi tako ne rešavaju, i svako ko kaže da samo kukavice žele da se ubiju i tako reše svoje probleme su osobe koje nemaju dovoljno obrazovanja i pričaju prazne priče, jer suicid i pokušaj suicida nije kukavičluk i hir već veliki problem i bolest našeg društva.

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 3:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da ti malo spustis loptu u obracanju i ne donosis krajnje laicke komentare o bilo cijem obrazovanju?! Ako si se vec javila da opovrgnes komentare iznad, onda bi bilo lepo da ih opovrgnes i nekim cinjenicamaa, nekim argumentom.....a ne samo tako: "vi ste neobrazovani i ne znate nista, nije to tako" i kraj!
Rolling Eyes

_________________




Poslednja prepravka: knknpnkn datum Ned Maj 14, 2006 4:05 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 3:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emilli je napisao/la sledeće:
Psihički labilne osobe..hmmmmmm
ako neka osoba ima sasvim normalan život, niti je labilna niti je psihički obolela, znači potpuno zdrava, a onda se desi da narednih desetek godina bude zlostavljana, maltretirana od strane muža, tri puta silovana ali ne od muža, trpela sve u sebi i opet se trudila da to sve potisne i nastavi život, nadajući se boljem. Međutim njen organizam nije reagovao kakpo je ona želela i pokušala je samoubistvo više puta.
Da li je ta žena kukavica kada je i posle svega toga što je preživela nastavila da se bori? nije ona htela svoje probleme da reši samoubistvom, jer se problemi tako ne rešavaju, i svako ko kaže da samo kukavice žele da se ubiju i tako reše svoje probleme su osobe koje nemaju dovoljno obrazovanja i pričaju prazne priče, jer suicid i pokušaj suicida nije kukavičluk i hir već veliki problem i bolest našeg društva.


Ja ne znam da li ti to o nekome iz licnog iskustva pises, mozda gresim ali tako mi deluje...elem...To sto je neko (bilo ko) trpeo 10 godina maltretiranje i zlostavljanje od strane bilo koga posebno od muza, vec dovoljno govori o tome da je osoba labilna i ima neki problem, drugo posle svega sto je prezivela tesko da moze da se kaze da je zdrava i da je imala normalan zivot...pa sto nije otisla odmah kad je takav tretman prema njoj poceo Confused 3 puta biti silovana opet cudna koincidencija...Pa kako bas nju sve to da snadje kad je sasvim normalno zivela... Confused Razumem jednom..svasta moze svakom od nas da se desi...ali ovo je malo too much...ne bih da gresim dusu, ali ne razumem koje su to okolnosti koji mogu primorati zenu da ostaje u takvoj zajednici toliko dugo sto se price o muzu tice...Ja to ne mogu a i necu da razumem jer smatram da svako moze da ode..e zasto zene ipak ostaju i trpe to, toliko dugo, to je diskutabilno jako, ali u svakom slucaju to nije normalno. Dakle te i takve osobe ponavljam definitivno jesu labilne, definitivno imaju neki psiholoski problem, definitivno nisu borci (bar ne na pravi nacin), jer kad je neko normalan on sebi ne dopusta prvo da bude u takvoj psihopatoloskoj zajednici toliko dugo ako je zlostavljan i maltretiran Exclamation A sto se samog samoubistva tice kao i pokusaja istog i dalje smatram da to nije resenje i da ne postoji ni jedan dobar i opravdan razlog za to. Ali zato smatram da sebi ne treba dozvoljavati da ti se toliko dugo dogadjaju takve morbidne stvari koje ce dovesti do takvog psihickog stanja da covek jedini izlaz vidi u tome da "sam sebi skrati muke". I da samoubice jesu kukavice. Jeste suicid veliki problem i bolest (vidis kako sama kazes da je bolest) ovog drustva, ali deo o tome da samo neobrazovani ljudi, koji pricaju prazne price mogu da kazu da su samoubice kukavice...to je vec smesno, i netacno naravno potpuno. Pa ja znam za nas troje sigurno koji smo svi ovde rekli isto da smo (mogu da kazem bez preterivanja) vrlo obrazovani i edukovani pre svega (ako mislis na visoke skole), a uz to sam procitala o psihologiji toliko da mogu da pricam na tu temu godinu dana bez prestanka. Ipak moj stav ostaje isti.

_________________


Poslednja prepravka: Cute Blondie datum Pon Maj 15, 2006 2:15 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 14, 2006 3:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Emilli
Vidi, ja ne mogu reći da sam najpametniji niti da sam popio svo znanje ovog sveta ali bar toliko razuma imam i par osoba koje su izvršile samoubistvo sam i poznavao lično, tako da znam kako izgledaju te osobe. To što si ti navela, bar prvi deo texta samo potvrđuje priču da samo psihički labilne osobe pribegavaju samoubistvu.
Mislim, ako je žena 10 godina maltretirana i zlostavljana a još povrh svega i tri puta silovana....hm.....pa zar će ostati normalna i nastaviti da živi kao da se ništa nije desilo Question Confused Naravno da neće, a takvim osobama upravo psiha popusti na prvom mestu.

Citat:
nije ona htela svoje probleme da reši samoubistvom, jer se problemi tako ne rešavaju, i svako ko kaže da samo kukavice žele da se ubiju i tako reše svoje probleme su osobe koje nemaju dovoljno obrazovanja i pričaju prazne priče, jer suicid i pokušaj suicida nije kukavičluk i hir već veliki problem i bolest našeg društva.


Pa o čemu je bilo reči u prethodnim postovima??? Mislim, ne razumem, sad ispada da svako može da donosi svoje zaključke i priča sve i svašta. Ako te neko pita, profil osoba koje su izvršavale samoubistva radili su uglavnom psihijatri i gde god da potražiš na netu možeš pronaći zaključak da su te osobe uglavnom psihički labilne ili kukavice, samo što to niko neće baš tim rečima napisati, naravno.
Stvarno mi nije jasno šta si htela ovom poslednjom rečenicom da kažeš ali mislim da sam pogodio tematiku.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto čovek želi da se ubije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  sledeća
Strana 2 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon