www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto čovek želi da se ubije?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 15, 2006 8:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam utisak da Emilli nije zelela nikoga da uvredi ovde, vec da je samo emotivno vezana za osobu o kojoj govori, pa je njen subjektivni zakljucak i razumljiv. No, cinjenica je da nije u pravu. I ja bih se slozila sa mnogima, da je suicid jedna od posledica labilne psihe i dugogodisnje NElecene depresije. Ali, ne bih samoubice bas okarakterisala kao "kukavice". Ipak je to generalizovanje. To jeste cin u kom osoba ne vidi drugi izlaz ili se plasi da se suoci sa problemom, ali to je samo jedna od milion odluka koje su doneli u zivotu i JEDNA odluka ih ne cini ( generalno ) kukavicama. Svi mi smo sigurno bar jednom u zivotu bili u situaciji da odlucimo "kukavicki" ( da "pobegnemo" od necega ), pa ipak sebe ne smatramo kukavicama. S toga, jedino u tome mogu da se slozim sa Emilli, ne treba ih okarakterisati tako. Postoje i drugi nazivi, primereniji i strucniji, za opis njihovog cina.

Neko je ovde rekao kako bi se moglo pomoci psihicki labilnim osobama, uvodjenjem SOS telefona... Pa, mislim da tako nesto vec postoji, zar ne!? Problem je u tome sto te osobe, u tom trenutku ( kada zele da izvrse suicid ), uopste ne razmisljaju o tome da pozovu taj broj. Jer, tada zive u uverenju da im nema pomoci, da to "moraju" da ucine i da ih niko ne razume... Drugim recima, ne mozemo pomoci onda kada je ta odluka vec doneta i neposredno pred izvrsenjem, vec tim osobama treba pomoc mnogo, mnogo pre tog trenutka. A kako ubediti nekoga da se obrati psihologu??? Mnogi imaju razne predrasude o tom tipu lecenja, pa se "uvrede" ( jer misle da mi mislimo da su "ludi" ), sto je van svake pameti, ali... kako ih ubediti da to niti je sramota, niti ima veze s ludilom...???



_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

. . ? Ako živiš sa osobom deset godina a ta osoba te tuče i maltretira, ti mu kažeš ne mogu više ostavi me na miru, kreni svojim putem a ja ću svojim, a on ti uperi pištolj u glavu ili te izbode nožem i kaže bićeš mrtva ili ćeš ostati sa mnom, a uz sve to imaš i dete od 7 godinma sa tim debilom, šta bi uradili.
taj debil nije bio osoba koje se moglo lako rešiti, da ga prijaviš miliciji ne vredi jer ima tamo prijatelje, a što se zaštite dece i žena od nasilja u porodici kod nas tiče, žene su totalno ne zaštićene. . ?
on je sada u zatvoru ali ne zbog maltretiranja žene i deteta, već zbog drugih stvari, a šta će biti kad izađe. Pošto i dalje preti da će toj ženi iseći lice žiletom daje niko ne pogleda više. . !
tri dana života te žene većina od vas neće proživeti za ceo život! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! .
psiha je čudo i treba istrpeti i izboriti se sa ljudima, a strah je jako bolan pogotovo kada ga ti ulije osoba koju si voleo više od svega, zbog toga poklekneš i želiš sebi da pomogneš ali ne znaš kako jer je ta osoba oterala sve ljude od tebe pa i same roditelje i nije imala podršku od nikoga, i opet kažem nije htela da se ubije već jednostavno više nije znala kako i kome da kaže da joj je potrebna pomoć.
ali kada sam sada sve ovo napisala jeste ja sam ovo doživela, i nisam labilna ni umobolna ni luda nego sam uspela, jer kao što sam i rekla psiha je čudo, sada živim sasvim odličan život, oslobodila sam se straha, i sav taj bol me je ojačao i neću dozvolizi više nikome da me povredi na bilo koji način, jer šta sam ja znala sa 18 god, kad sam se udala za budalu koji je samnom radio šta je hteo. Sama sam se izborila i evo trajem nisam kukavica, nikada nisam ni bila, samo sam se bojala i zato pokušala dase povredim.
psihologiju sam studirala, ali problem društva kod nas je jako velik. . . . . . . . . !
a na temu psihologije i suicida mogu da pišem i pričam pet godima bez prestanka! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
i moj stav ostaje isti, svako može da čita psihologiju, ali većina je pogrešno shvati! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !




Edit by Cute Blondie...editovala sam ti post, nije dozvoljeno po pravilniku ceo tekst skoro pisati sa caps lock ali moze ovako Wink

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 4:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ljudi koje se ubiju su jako poremeceni u glavu,imaju jedan zivot pa neznaju da ga cene...a dobro naravno zbog neke ozbilne stvari,smrt od nekoga ili nemati posao,dobiti strasnu bolest i tako dalje...covek moze da se lako ubije kad poludi i nemoze da se smiri,to mu dode od jednom kad izgubi kontrolu...
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Emilli je napisao/la sledeće:
. . ? Ako živiš sa osobom deset godina a ta osoba te tuče i maltretira, ti mu kažeš ne mogu više ostavi me na miru, kreni svojim putem a ja ću svojim, a on ti uperi pištolj u glavu ili te izbode nožem i kaže bićeš mrtva ili ćeš ostati sa mnom, a uz sve to imaš i dete od 7 godinama sa tim debilom, šta bi uradili.
taj debil nije bio osoba koje se moglo lako rešiti, da ga prijaviš miliciji ne vredi jer ima tamo prijatelje, a što se zaštite dece i žena od nasilja u porodici kod nas tiče, žene su totalno ne zaštićene. . ?


Ovo se slazem, kod nas je zakon potpuno nesredjen po ovim pitanjima i zaista je tesko osloniti se na policiju kad su ove stvari u pitanju...To bi moralo da se sredi pod hitno.


Emilli je napisao/la sledeće:
on je sada u zatvoru ali ne zbog maltretiranja žene i deteta, već zbog drugih stvari, a šta će biti kad izađe. Pošto i dalje preti da će toj ženi iseći lice žiletom daje niko ne pogleda više. . !
tri dana života te žene većina od vas neće proživeti za ceo život! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! .
psiha je čudo i treba istrpeti i izboriti se sa ljudima, a strah je jako bolan pogotovo kada ga ti ulije osoba koju si voleo više od svega, zbog toga poklekneš i želiš sebi da pomogneš ali ne znaš kako jer je ta osoba oterala sve ljude od tebe pa i same roditelje i nije imala podršku od nikoga, i opet kažem nije htela da se ubije već jednostavno više nije znala kako i kome da kaže da joj je potrebna pomoć.
ali kada sam sada sve ovo napisala jeste ja sam ovo doživela, i nisam labilna ni umobolna ni luda nego sam uspela, jer kao što sam i rekla psiha je čudo, sada živim sasvim odličan život, oslobodila sam se straha, i sav taj bol me je ojačao i neću dozvolizi više nikome da me povredi na bilo koji način, jer šta sam ja znala sa 18 god, kad sam se udala za budalu koji je samnom radio šta je hteo. Sama sam se izborila i evo trajem nisam kukavica, nikada nisam ni bila, samo sam se bojala i zato pokušala dase povredim.
psihologiju sam studirala, ali problem društva kod nas je jako velik. . . . . . . . . !
a na temu psihologije i suicida mogu da pišem i pričam pet godima bez prestanka! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
i moj stav ostaje isti, svako može da čita psihologiju, ali većina je pogrešno shvati! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !



Pazi kad sam te citala pretpostavila sam da si ti u pitanju...ne mogu da sudim i da mozda generalizujem ovo je svakako teska prica, i verujem da ko to ne dozivi na svojoj kozi nema pojma kako je biti u recimo tvojoj sada. Ok bila si i mlada i sve ja pokusavam da razumem. Svima nam se greske u mladosti desavaju...Ali to je bas bas pogresna procena bila..verujem i da ti je jako tesko bilo, ipak bas ako imate dete nikako mislim da ne bi smela da se zarad njega odlucujes na takve pokusaje kao sto je samoubistvo...U svakom slucaju drago mi je ako si ok sada, i nadam se da ces resiti problem s tim idiotom nekako...

_________________
 
Emilli
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 1322

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 18, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozz svima,
drago mije što to pišete na ovu temu, poštujem svako mišljenje i rasuđivanje, zato sam je i otvotila da pišete o vašem mišljenju o ovoj temi ili iskustvu, i da što više ljudi sazna da to ipak nije mali problem kod nas, nego da iz godine u godinu taj problem suicida i njegovig pokušaja sve više raste. nažalost!

_________________
Kako da volim ono što imam,kad ne mogu da imam ono što volim...
 
aleks3
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 195

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 12:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene samo osobe slabice,sa slabi karakter to rade!!!!
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neka znanstvena istraživanja su tvrdila da je to ucrtano u mozgu čovjeka, da netko ima tu crtu. Možda to ovisi i o slabosti čovjeka: neki od ljudi koji su spašeni nakon što su se pokušali ubit, kažu da nisu uopće razmišljali odlučili su i krenuli učiniti to. Kao da se nisu mogli oduprijeti takvoj pomisli u tom trenutku. Sad što je prava istina, sam Bog zna.

Možda u budućnosti saznaju više o takvim stvarima psihičke prirode...
 
plavusha_25
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 646
Mesto: Osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da o tome razmisljaju samo slabi ljudi,,jer lako je odustati od svega a tesko se boriti sa zivotom i sta nam on donosi,,jer ne cvjetaju svima ruze...ali vjerujem u to da je svaki covjek kovac svoje srece i zato se treba potruditi za sve sto volimo....treba dati sve od sebe i kad je najteze treba biti realan i shvatiti da poslije svake kise dolazi sunce :travolta:

_________________
BaBy_GiRl
 
Tommy021
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Maj 2006
Poruke: 448
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 19, 2006 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednostavno jednog dana imas sve,a vec sledeceg ne.Imo nesto.Sad nista vise U glavi ti je zbrka i ne zelis da dises.Onkoncati svoj zivot to je mnogo lakse,za sebe nisi vredan,Ubistvo na pamet pasce...I sad boriti se sa dva lika u glavi,Pa koji pobedi dace ti put pravi...Andjeo s'ramena pada od muke,Djavo je pobedio i stavla zivot tvoj u njegove ruke...Tommy-"GTC"

_________________
Bad Boy 4 a Life...
 
Trtt
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 23 Maj 2006
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 23, 2006 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gledano u globalu na drustvo
Po Frojdu kod coveka postoje dva nagona - nagon za zivot i nagon za smrt...
Ne volim Frojda nesto mnogo ali imao je i on po koju pametnu. Smile

Pojedinac u danasnjem drustvu - pare pare i dosada uzroci za takav cin
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 25, 2006 4:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivot nam pripada i svako raspolaze svojim kako zna i umije.
licno sam daleko od samoubice Laughing
znam da se uvek nadje neki izlaz iz ocaja
ali razumem da nekada ljudi ne vide razloga nastaviti zivot.
nemamo pravo suditi dali je akt kukavicluk ili hrabrost.
 
dupin10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Jun 2006
Poruke: 69

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 03, 2006 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa.-..svi dobro znamo da život nosi brojne probleme3 i prepreke,ali isto tako od malena nas uče da budemo čvršći,puno puta kadf me muči neki problem kažem-ajme ubit ću se ,ali to mi nije ni na kraj pameti...da se ubiješ moraš biti ili stvarno lud ili stvarno nenormalno hrabar da uništiš sam sebe,al onda se postavlja pitanje ako je osoba dovoljno hrabra da se ubije bi li ipak bila dovoljno hrabra i da riješi taj problem...to mi je tako nestvarno,ne znam kakva sam osoba,mislim dobra,ali ipak mi o tome sude drugi,ali nikad ne bih mogla dignut ruku na sebe...to mi je grozno,a i dosta osoba koje počine samoubojstvo nanesu bol onima koji ostaju iza njih,npr. roditelji,prijatelji...jer svih nas netko ipak cijeni,a mi toga možda i nismo svjesni
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto čovek želi da se ubije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  sledeća
Strana 3 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon