www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zašto čovek želi da se ubije?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 7:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zalosno je to sto uopste postoje samoubice.Mislim da oni nemaju opravdanje za svoj postupak.Koliko god da je lose uvek postoji nesto lepo sto bi ih vratilo u zivot.Kada bi potencijalni samoubica pogledao oko sebe i shvatio kako male stvari,neke beznacajne sitnice,cine i ulepsavaju zivot.Zar nije dovljno da pogledamo u sunce i shvatimo da nije sve tako crno(ono sija stalno),zar nije dovoljno da procitamo neku pesmu i shvatimo vrednost zivota?Zar nije dovoljno da cujemo neku pesmu i da se razveselimo.Zar nije dovoljno da pogledamo neku bebu i shvatimo da i mi mozemo da damo jos jedan zivot?Zar nije dovoljno da pogledamo neku baku ili deku i pomislimo koliko oni imaju uspomena?Zar nije dovoljno da pogledamo roditelje i zahvalimo im sto smo dobili mogucnost da zivimo i uzivamo u lepoti istog.Zivot je lep,to svi znaju.Neki zaborave ali se mogu podsetiti!

 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 04, 2006 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas sam se setila na nekog u srbiji koji se ubio,covek bio bogat,imao zenu,decu sve bilo ok i pocelo sve da mu se propada,prevario zenu pa ona saznala za to i razveli se,trajalo malo tako i gubio kontrolu i cula sam da se obesio...a toliko bio veseo pre,salio se...samo mi zao sto tako uradio i zao zbog njegove dece...
 
kika_sd
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 554
Mesto: ni tamo ni ovamo

djibouti.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 05, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je samoubistvo kukavicluk ili hrabrost?
Mislim da bismo i o toj temi trebali da prodiskutujemo.Mislim da je to kljuc svega!
 
colovic_vladan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Jun 2006
Poruke: 371

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 09, 2006 12:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zato sto nema karakter!!!
 
mala_plava_18
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 292

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 10, 2006 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji mnogo razloga zbog kojih covjeku dodje da se ubije.Jednostavno covjeku se nesto desi s cim se ne moze nositi,zbog cega vise ne zeli zivjeti.Takvi ljudi obicno misle da nemaju razloga za zivot.A to se moze desiti zbog smrsti njihove voljene osobe,zbog mnogo razocarenja u zivotu,zbog neke neizljecive bolesti i jos stotinu drugih razloga.Svatko od njih ima svoj razlog za samoubojstvo.Ja osobno ne smatram takve ljude kukavicama koje bjeze od problema,iako mnogi tako kazu.Istina je da se moze naci bolje rjesenje,ali to je odluka svakog covjeka.To je njihov zivot i oni su ti koji odlucuju.Nije ni moje,a ni vase da sudimo takvim ljudima jer ne znamo njihove razloge.A osim toga,ne treba se mjesati u tudje zivote jer svi imamo svoje,tako da bi trebali gledati svoja posla!
 
brane78
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Maj 2006
Poruke: 49

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 12, 2006 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvrsavanje samoubistva je kukavicki cin.Tako se najlakse bezi od problema, problemu se treba sagledati u oci, prici i resiti ga.

Kao sto je vec bilo napomenuto u nekoj prethodnoj temi,samoubistvo je samo trajno resenje koje ne vodi nicemu.
 
barby17
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 18 Maj 2006
Poruke: 132

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 12, 2006 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da,stvar karaktera,ali i gena..ima ljudi koji su genski suicidalni pa ono...
 
merymca
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 47

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 1249
Mesto: da mi je u 'PUSTINJU'

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ništa nije vrjedno da si uzmeš život..najviše je ubojstva zbog nesretnih ljubavi..zbog previše problema u životu..zbog samoče..ljudi nekako nemogu više pa vide izlaz u ubijstvu...
 
ASSIM
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 67
Mesto: Breza

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 8:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta reci na ovo, to je jedna vrsta ljudske slabosti.Licno misljenje,,Neki ljudi nemaju izlaza ma ne znam ni ja sam sta pricam o ovom kad ni meni nije jasno zasto i kako neko moze da pomisli da se ubije.
 
ljubica1105
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jan 2006
Poruke: 328
Mesto: BENKOVAC

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 1:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

covjek se zeli ubiti zato sto ocito ima jako velik razlog za to..bol koju osjeca u srcu nemoze vise savladati i ne vidi izlaza iz te svoje situacije te smatra da mu je to jedini izlaz.svi smo mi u zivotu bili na takvom iskusenju prije ili poslije,meni osobno je bilo uzasno zbog takvih osjecaja koji su mi preplanuli tijelo,jednostavno sam bila odlucila oduzeti sebi zivot ali onda u zadnji tren sjetih se da bi mi se obitelj raspala zbog toga tako da nisam htjela povrijediti roditelje,mama mi to ne bi mogla prezivjeti.tako da nebih uzela jedan zivot vec dva a tko zna koliko bi njih unistila. stoga ako ikada budete u takvoj situaciji nikada nemojte misliti samo na sebe mislite kako ce biti vasim bliznjima, hocete li ih povrijediti.
pokusajte svoje probleme podijeliti s osobom kojoj vjerujete da ih uspijete rijesiti na normalan nacin.za mene je samoubojstvo dokaz nezrelosti sto moram priznati,jer odrasli ljudi uvjek pronadju odgovoran kompromis na svaki problem.
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ljudi koji oduzimaju sebi zivot su kukavice i labilne osobe... Boje se problema koje ih je snaslo..... Neki oduzimaju zivot jer su ostavljeni,ali takve osobe kao sto sam rekla su jako slabe i labilne, zaljube se toliko jako da ako ih ostavis one ne mogu da zive same... Jako je tuzno sto svaki dan sve vise i vise ljudi sebi oduzme zivot.... Ima ljudi koji se boje bola, tuge, problema ,ali takve ljude ne smes da ostavis same.... jer su spremne da oduzmu sebi zivot.... Sad

_________________
Happy & Married
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na fakultetu Psihologije se dugo komentarisalo o tome da li je samoubistvo hrabrost ili kukavicluk!
Verovali ili ne ustanovljeno je da je to hrabrost!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zašto čovek želi da se ubije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  sledeća
Strana 4 od 19

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon