www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Srpsko gazdinstvo
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~
::  

Da li ste za seljacke zadruge u kojima vlast ne postavlja kadrove?
da
75%
 75%  [ 3 ]
ne
25%
 25%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 4

Autor Poruka
Vlacovic salas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 4
Mesto: sremska mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 31, 2008 7:17 pm    Naslov poruke: Srpsko gazdinstvo Na vrh strane Na dno strane

Uvazeni seljaci ,paori...
Paori,Seljaci
Koliko god da sam razmisljao gde smo to mi pogresili kada smo hteli da budemo "vidjeni" nikako nisam uspeo da odgonetnem!?!Prolazile su godine \a i procice mnoge\ sede kose su stizale ,zuljevi pucali na rukama a od sna da budemo vidjeni nista.
Cini mi seda sada znam sta smo propustili?Nismo pobegli iz tamnice koju smo sazidali samo sebi.To je sasvim sam siguran istina,kao sto je istina i da smo tu tamnicu sazidali svojom tvrdoglavoscu,svojim malim sitnim zadovoljstinama,neupucenoscu i ko zna cim jos.Zadruge su propale a one su siguran sam stub uspeha.Nasa nekooperativnost je toliko jaka da je prosto danas veoma tesko/ali je moguce/ udruziti paora sa paorom,seljaka sa seljakom.Skolovalio smo decu koju su nam uzeli neki drugi i ostali smo sami i zaboravljeni sa navikama koje su kako se pokazuje nazadnjacke.I danas skolujemo decu koja stalno gledaju sa oba oka na grad a vecina na tudju zemlju.Bice ta nasa deca pecalbari,radice svasta po svetu-zaraditi za kucu auto i penziju a nase selo pusto ostaje vremenu da ga sa svojim ostrim zubima pokida i proguta u burag bez dna.
Netreba da gledamo mi koji smo ostali u vlast vec jedni na druge,da gradimo poverenje medju sobom jer nismo mi neposteni mi smo samo udaljeni jedni od drugih zarad profiterstva vlasti.E,pa treba im reci da nam je dosta te da cemo mi seljaci stvarati sebi i svojim bliznjima a da necemo zaboraviti ni porez ni dazbine i to sve oslanjajuci se jedni na druge i pomazuci jedni druge kroz zadrugarstvo,uniju.asocijaciju ili kako to vec krstiti ali mora biti cvrsto i stabilno kako god se zvalo.U tim zadrugama zaposlimo nasu decu i placajmo im da njima bude bolje jer i ovako i onako im placamo da bi oni pravili bolje onima koji su zaboravili na korene.
Ovo sam Vam napisao da bih Vam skrenuo paznju da vasa ideja nije sama ali da je neophodno da se reformisu savezi ili da se stvore drugi u kojima vlast nece postavljati i smenjivati kadrove vec ce to ciniti oni koje oni zastupaju,paori,seljaci...
Spremam projekat koji bi smo mogli izloziti zadrugama i seljacima Cenzone ciji sam zastupnik nudi probiotike koji pospesuju zdravlje nase stoke,prirast i kvalitet mesa svih kategorija zivotinja i to bez modifikacije i rezidua bez antibiotika na POTPUNO PRIRODAN NACIN
Pozdrav
K.Vladisavljevic

p.s.
Molim Vas da pomognete ujedinjenje srpskog sela tako sto cete obavestiti poznanike i prijatelje o prirodnim proizvodima Cenzone koji garantuju kvalitetniju ishranu i kvalitetnije meso.Samo kvalitet moze sacuvati srpska sela.



_________________
Vlacovic salas je u prilici da sa ostalim ratarima i stocarima regiona Srema ponudi 200 tona merkantilnog kukuruza rod 2007 u vidjenom stanju
Vlacovic salas
 
Vlacovic salas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 4
Mesto: sremska mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 31, 2008 7:25 pm    Naslov poruke: Srpsko gazdinstvo 2 Na vrh strane Na dno strane

SRPSKO GAZDINSTVO


Uvod

Vec duzi niz godina se ne isplati raditi i ulagati u selo te se pokazalo da selo gubi svoj smisao i da se pretvara u ruinu koju treba skloniti jer su oronule stale i kuce na selu postale ruglo.Mladi su otisli glavom bez obzira.Starci se jos nalaze na selu i oni zive,rade i hrane pobegulje kojim kilogramom pasulja,mesa, kojom litrom mleka...rakijom i vinom a ne ponestaje kod tih staraca svakojake zimnice.Sta se to desilo?Niske cene otkupa poljoprivrednih proizvoda ,neredovna placanja istih a veoma cesto i neplacanja te visoke cene repromaterijala oterase skolovane mlade ljude u gradove i sirom sveta.Ovaj projekat ima za cilj da ujedini seljake,podspeši stocarsko ratarsku proizvodnju,poboljša kvalitet proizvoda,razvije seoski turizam i da poboljša kvalitet života na selu.


Formiranje seoskog gazdinstva

Da bi se formiralo jedno seosko gazdinstvo svakako je potrebno da ima zainteresovanih za stvaranje zajedništva kakvo je seosko gazdinstvo.Svi ukuæani moraju sesti i dogovoriti se šta žele da postave za cilj i ko su ucesnici na putu ka cilju,šta su èije obaveze .
Vise detalja mozete citati uskoro kao svoj vodic za uspesno poslovanje sopstvenog gazdinstva u nastavcima.Dobro su dosle sve Vase primedbe i sugestije
Koordinator projekta Srpsko gazdinstvo K.Vladisavljevic i Cenzone europe/dodaci stocnoj hrani/ Vam zele dobar rod,uspesan tov i dobro zdravlje

_________________
Vlacovic salas je u prilici da sa ostalim ratarima i stocarima regiona Srema ponudi 200 tona merkantilnog kukuruza rod 2007 u vidjenom stanju
Vlacovic salas
 
Vlacovic salas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 4
Mesto: sremska mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 31, 2008 7:31 pm    Naslov poruke: Srpsko gazdinstvo 3 Na vrh strane Na dno strane

Kada su se ukucani dogovorili ko ce i sta raditi i cime ce se baviti gazdinstvo veoma je vazno da pre svake aktivnosti obezbedi kupca za svoj proizvod.Imajuci u vidu da trzisna ekonomija ume biti veoma nemilosrdna neophodno je da svako gazdinstvo kontaktira druga gazdinstva koja se bave ili zele baviti istom delatnoscu te da formiraju ZADRUGU,UDRUZENJE ili kako ce to vec zvati.Takav subjekat koji je formiran daje znacaj samoj ideji a i opravdava kroz vecu ponudu kupcevo interesovanje da plasira Vas proizvod.Nemojte se baviti time koliko i ko zaradjuje.Jasno formulisiti vase troskove i formirajte prodajnu cenu koja ce zadovoljiti rashode i doneti zaradu
Dobro zdravlje i uspesan tov zeli Vam koordinator i Cenzone eurpe/probiotika/
Uskoro
Srpsko gazdinstvo /nastavak
Kako proizvoditi sa profitom?

_________________
Vlacovic salas je u prilici da sa ostalim ratarima i stocarima regiona Srema ponudi 200 tona merkantilnog kukuruza rod 2007 u vidjenom stanju
Vlacovic salas
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 01, 2008 12:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlacovic salas - mozes li molim te ostaviti Izvor ovih tekstova, da ne moram brisati?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Vlacovic salas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2007
Poruke: 4
Mesto: sremska mitrovica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 01, 2008 5:15 am    Naslov poruke: Srpsko gazdinstvo 4 Na vrh strane Na dno strane

Da bi se poslovalo i ostvarivala dobit neophodna su tri faktora i nazalost sva tri su ljudska.Kazem nazalost jer samo ljudi svojim ponasanjima mogu da uniste sve ili obrnuto.Drzaci se onog obrnuto.
Proizvodjac koji izlazi na trziste /ispunjavajuci uslove trzista,kvalitet,kvantitet i cena/ treba da formira uze trziste koje moze pokriti sa svim trzisnim uslovima-po mojim shvatanjima to je zadruga,a zadruga ce vec izici sa vecom ponudom od svojih dobavljaca u jedinstveno udruzenje koje ce plasirati proizvode na trzistu.
drugi faktor je svakako ambalaza u kojoj je kvalitet i za to svi ucesnici u ciklusu snose podjednaku odgovornost jer je to ponuda koju kupac prihvata ili ne prihvata.
i treci faktor je naplata.To je veoma komplikovan detalj ali je svakako resiv.U udruzenju zadrugara mora da sedi i radi neko ko zna sve ulazne i izlazne cinioce da bi naplatio.To se ostvaruje postenom kompenzacijom za repromaterijal i ne vise od 30% jer svima u ciklusu od proizvodjaca do unije je potreban i obrtni kapital koje svi dele na svoje poslovne i zivotne potrebe....sutra/zadruga,unija kupac ko sta radi?
Uspeh u Vasem poslovanju,dobro zdravlje Vama i vasoj stoci zeli koordinator i CENZONE EUROPE/probiotika,dodaci stocnoj hrani/

Teme spojio aureliano.
Na moras uvijek otvarati novu temu kad si vec prije otvorio istu staru.
Takodjer stavi Izvor teksta u postove.
Ako se ne budes pridrzavao pravila brisem sve ovo tako da ce ti sav ovaj trud biti za badava!

_________________
Vlacovic salas je u prilici da sa ostalim ratarima i stocarima regiona Srema ponudi 200 tona merkantilnog kukuruza rod 2007 u vidjenom stanju
Vlacovic salas
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Ekonomija ~ -> Srpsko gazdinstvo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon