www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bi li otišli još dalje nego gdje jeste?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 10, 2008 11:24 pm    Naslov poruke: Bi li otišli još dalje nego gdje jeste? Na vrh strane Na dno strane

Dakle, možda je malo komplicirano pitanje, ali čisto želim znati i čuti mišljenja.
Elem - već ste u dijaspori, živite neko vrijeme, dulje vrijeme dovoljno da ste već navikli ukoliko jeste , već ste odavno ste odvojeni od porodice i svima tko tako živi je poznat taj osjećaj itd...
Posao je odličan, imate odličnu plaću, radite upravo ono kaj ste htjeli.

E, na tomu poslu, dobijate ponudu da radite još dalje od te države u kojoj se nalazite, dakle još dalje od vašeg doma. Ogromno unaprijeđenje, prilika, plaća, ali ne možete se dvije godine vraćati niti odlaziti iz te zemlje?
Ne bih govorila za kaj, ali ne možete.

Bi li otišli??


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 10, 2008 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Anđela, čekao sam na ovo... Embarassed

Neću ti prosipati neka znanja, niti savjete jer jih nemam. Pričao sam ti jednom, život nas vodi nekim svojim tokom. Al uvjek nam daje priliku da dobro razmislimo o svemu. Lično moje mišljenje je ovako:

Posao dobar, plata još bolja, al sam daleko. Gubim sve što sam stekao do sad, i krećem negdje daleko gdje moram ljudske kontakte na novo da ustvarujem. Lično, ne bi otišao. Ipak sam čovjek koji više voli biti siromašan u novčaniku al bogat u srcu. Nadam se da me razumješ. Daleko od toga da mislim da si plijetka, znaš šta mislim o tebi Embarassed Embarassed Pričam ti kako ja razmišljam. Ja imam 29 godina (skoro) i nisam više u onim godinama u kojima mogu sve iz početka. Nove prijatelje tražit, neku novu sredinu tako lako osvojit. Nekad je to bilo lakše, sad, mislim da malo teže. Imamo ovaj net, imamo mogučnosti da budemo u kontaktu sa dragim ljudima, ali prije ili kasnije, htjeli mi to ili ne, izgubit čemo kontakt sa tim ljudima. To je ono, sa čim ja ne bi mogao da se pomirim. Meni nek nude kule i gradove, al da je 2 godine ne mogu obič svoje drage ljude: ne hvala.

Ponavljam, nadam se da me razumješ, al uvjek sve se svodi na ličnu presudu. Ti "goniš" svoj život, ti ga živiš. I ko zna, možda čak tamo bude bolje...

Moje znaš, nisam ti reko, al shvatila si Embarassed jučer...

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 11, 2008 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da sam skužila, i htjela sam iskreno mišljenje, hvala ti od srca Embarassed
Ja ću svakako odlučiti to sama sa sobom, samo eto da čujem što i ostali misle o tome.
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 14, 2008 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jes, dolaze neki novi klinci, grade se kule i gradovi....
Hm.... gadno - veoma.
Do pre nekoliko meseci mi nije bio problem da odem - bilo kuda. Sada - tezhe.
Opet rezonujem....
Donekle je svejedno gde sam, jer me i ovde tretiraju kao stranca -isto kao i u domovini. Neutral
Sa druge strane ovde sam se "navikao", da tako kazhem, na ovdashnje "zakone". Znam u kom grmu lezhi zec - lakshe je. S druge strane niti ovde imam pravo glasa niti mogu da me glasaju, a u domovini takodhe popreko gledaju - idi tamo gde zhivish pa glasaj... No, da ne odem predaleko u "tamo neke vode".
Kontam da ne bih vishe, pocheh da gledam sa one strane da mi ne vredi "svo bogatstvo" kad sam siroma' u dushi. Kad si sam kao panju na proplanku, kako bi se kod nas reklo. Ishao sam i dalje, vratio sam se u natrag - ovamo gde i jesam. Odlazeci dalje nisam previshe razmishljao, bilo je otici i ne okretati se. No, ne samo nostalgija je prevagnula. Bile su druge chinjenice glavne, nostalgija je doshla kao shlag na sve to da se ipak vratim. Ipak su se za vreme shkolovanja, tj. studovanja stvorile najbolje veze. I jeste da ce da dugo drzhi, ali ovde takodje kazhu: "Aus den Auge, aus dem Sinn". Shto bi rekli: Sa ochiju, iz misli.
Kah, malo nepovezano ovo napisah. Piskarah upravo preko sat vremena, ne imadoh vremena odjednom sve to da pretochim u poruku. Neutral
Da sumiram: Idi, ako si ubedjena da nishta neodradjeno/nedorecheno/ne... iza sebe ne ostavljash.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 17, 2008 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Baraba je napisao/la sledeće:

Do pre nekoliko meseci mi nije bio problem da odem - bilo kuda. Sada - tezhe.


Takodjer Neutral Otisla sam od bliznjih sama, vrlo brzo stekla prijatelje. Nisam ni sanjala da ce mi postati toliko bitan dio zivota. Da ne pricam o ljudima koje volim a nisam ni vidjela nikad (upoznala ih putem interneta i svi mi se smijali jer smo ja i internet baba i zaba na lokvanju )

Citat:
Kad si sam kao panju na proplanku, kako bi se kod nas reklo. Ishao sam i dalje, vratio sam se u natrag - ovamo gde i jesam. Odlazeci dalje nisam previshe razmishljao, bilo je otici i ne okretati se.


O tomu najvise i razmisljam. Nije mi problem otici. Ali - da li ce i ovih prijatelja koje sam stekla daleko od svog doma, bit opet kad se ja vratim? da li ce bit netkoga uopce da me doceka, bez obzira sto smo kao sestre i braca? ne mislim o tomu sad, brinem se kad me to pocne moriti tamo jos dalje a ne smijem se vratiti odredjeni period.


Citat:
Idi, ako si ubedjena da nishta neodradjeno/nedorecheno/ne... iza sebe ne ostavljas


Ostavljam. Ostavljam i u Zagrebu i ovdje u Beogradu. Puno toga, vise no ikad. No sigurna sam u sebe da cu otici. Zbog toga sam zrtvovala puno toga, zbog ove karijere.
Pitanje i bit ovoga je, da li cu se tak osjecati i tamo jer odande necu moci ni telefonirati ni nist.. Wink
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mjerilo daljine nisu ni kilometri ni milje nego nedostajanja i nova iskustva.

Meni nikad nije bilo problem, a nece ni u buduce.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 8:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Mjerilo daljine nisu ni kilometri ni milje nego nedostajanja i nova iskustva.

Meni nikad nije bilo problem, a nece ni u buduce.


Nije ni meni mjerilo količina kilometara, mogu se ja udaljit od netkoga tko živi i kraj mog stana. Samo je stvar toga što moji odnosi sa porodicom i prijatejima neće funkcionirati više ni ovak na daljinu. Neće zapravo nikako .
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 02, 2008 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se mene tice, sasvim sam zadovoljan " daljinom " koja je izmedju Kanade i Evrope tako da se ne bih nigde mrdao odavde Cool

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 29, 2008 10:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Verovatno...voleo bih iz J.Afrike da odem jos da vidim i Novi Zeland....prijatelji koji su mi tamo kazu da je super, tako da...
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 30, 2008 4:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Andjela: stojim pred istim pitanjem kao i ti, mada kod mene je ipak nesto lakse... Dolazim za Beograd... Nikada ovde nisam zivela... Govorim jezik... Ali ne poznajem kako ljudi misle, kako zive, kako disu... Ali prelomila sam... Odlucila... I sada nema nazad... Obozavam BEograd (da to ej grad za ludovanje) ali i Beograd vise nije ono sto je nekada bio... Promenio se... Odrastao rekla bih... I ljudi u njemu... Postali su drugaciji... Ali, bio je i ostao grad sa mnogo duse...

Ne zelim da ti dajem neke savete... Razmisli dobro... Da li je novac, uspeh i sve sto dolazi uz to toliko vredno ili su neke druge vrednosti za tebe vece...

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 08, 2008 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Je, vrijedno je, miss. Zvuči dosta sebično s moje strane, ali što ću kad sam već navikla da sam daleko od vlastite porodice. To je strašno ali.. Nismo svi isti, hvala Bogu. Mnogo želim taj uspjeh i tu moć. Znam da bih je imala. Doslovno me ubija činjenica da ću tad bit sama ali totalno. No, ne možemo imati sve Smile
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 08, 2008 1:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem! Na par dana bih mogao da odem, ali da menjam mesto boravka - nema sanse!
imao sam mogucnosti za tako nesto i... Nema sanse! Ne samo da ne bih mogao da menjam grad nego ne bih menjao ni kraj gde zivim.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Bi li otišli još dalje nego gdje jeste? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon