www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li su vam se ostvarile zelje kada ste napustili domovinu?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja se zelja jos nije ispunila. To je da zavrsim fakultet i da nadjem neki dobar posao. Ovde imam sve osim familije, i to je tesko. Ali ja sam se navikao na to jer nismo imali drugog izbora. Doveden sam ovde da bih imao bolji zivot i ja mislim da je to opravdano.


_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
S*A*S*A
Alll rights reserved
Alll rights reserved





Datum registracije: 27 Maj 2004
Poruke: 13969
Mesto: Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 1:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemogu ni reci da sam ga trazijo ovaj bolji zivot Rolling Eyes jednostavno su me doveli vamo . nekome vredi da napusti domovinu nekome ne zavisi sve od situacije. nesecam se sta mi je u SCG nedostajalo posto sam bio mali Mr. Green ali znam sta mi sad nedostaje ovde u nemackoj i to su mje drustvo i ostala rodbina
 
rtomic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 9

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 9:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam bio, i vratio sam se, i mogu vam reci da je ovde lose, zato ne tugujte
 
***Crnka***
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Apr 2005
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 5:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dal' je vredelo napustiti domovimu?
Pa mnogo nas je MORALO da je napusti prema tome gde god zivis posle toga nikad nece biti dobro . Uvek ce ti nedostajati tvoja domina, ljudi, mentalitet i mnogo stosta. Al opet covek se na sve navikne! 8)

_________________
***Crnka***
 
Ktantonet
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 47

Datum registracije: 06 Sep 2004
Poruke: 285
Mesto: Israel/Srbija

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 1:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kazu da se covek na lepo lako navikne i to je tacno ali znaj da zelja za lepim u rodnom kraju nikad neprestaje niti ce ikad.
Mnogo toga smo dobili odlaskom a i jako puno toga izgubili i mnogi od nas cekaju neko bolje vreme u rodnom kraju da bude pa da se tamo vratimo.
Ali sve to izgleda jako daleko.
 
tamara81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 5:05 pm    Naslov poruke: OPRAVDANO ILI NE Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da je odlazak odavde neminovnost....Studiram i nadam se da cu uspeti da nadjem posao u svojoj zemlji koji ce mi obezbediti 'normalan' zivot.... Jako je tesko naci motive za opstanak....
Sta vi mislite?
 
sopocanka111
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 64
Mesto: Cikago/Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 4:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se zelja jos nije ispunila, a imam ih dosta! Ovde u Americi mi se prosto nesvidja nacin zivota! Nadam se da cu jednoga dana moci da odem u Svajcarsku da zivim ili nazad u Srbiju! Ovde smo ja i sestra dosle sa roditeljima da bih mogle da se zaposlimo kada zavrsimo fakultet, sto to u Srbiji tesko moze u ovo vreme i u buduce!

_________________
HOCU KUUCCIIII
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 13, 2005 7:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pravo da ti kazem, dok sam bio tamo zelja mi je bila samo da odem. Sad sam vamo a zelja mi je i dalje ista. Samo sad da odem odavde tamo. A u medjuvremenu je proslo dosta godina. Zajedno sa radom prodao se i deo zivota a da covek toga i nije bio svestan.
 
Gejzir
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 10

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 14, 2005 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada sam ja išao te godine nisam želio ama baš ništa-imao sam trinaest godina i jedino sam znao da se selimo za Zagreb. I bio sam hepi jer da ću ja sad malo promijenit mjesto stanovanja i proširit horizonte.
E onda kada smo došli-ja sam se želio vratit nazad nakon nekog vremena jer mi je falio Novi Sad i moji prijatelji.
Sad, jedino što želim (iako nikud ne selim) jest da me kojekavi kreteni puste na miru Very Happy

_________________
Smile
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovako, nisam svojevoljno napustila sarajevo. znaci, moji su me prvo u njemacku odveli, pa onda u kanadu. sto se tice zelja i boljeg zivota, zapad ima nekih prednosti pogotovo za mladje ljude. te pare se mogu zaraditi ako se stvarni radi 24/7. i sigurno se materijalni moze bolje proci. nazalost, covjek uvijek kasno shvati da pare nisu to sto cini sretnim. kad napustis svoju zemlju, postajes stranac zauvjek. stranac u tudjini ili stranac medju svojima. sve materijalne stvari to nece nadoknaditi. cini mi se da je najljepse roditi se, odrasti i ziivti u jednoj te istoj zemlji. Confused

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
Bound
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 15 Maj 2005
Poruke: 164
Mesto: Frankfurt

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedina zelja, koju ja imam, jeste da zivim u SCG. Niko me nije pitao, da li zelim biti rodjena u Nemackoj. Jednostavno se desilo. Sad Zavrsila sam fax, imam lep posao, ali ipak je Nemacka mnogo "hladna" (u smislu mentaliteta).
Naravno da sam zadovoljna ovim zivotom, jer za drugi ne znam. Ali, godinama me nesto vuce u SCG.

_________________
Trebas mi ti, snagu mi daj
Ti budi moj pocetak i kraj
Umorna sam i malo me strah
Zagrli me, trebam tvoj dah
 
Maja-ZH-84
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Maj 2005
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 16, 2005 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja ce se ispuniti(nadam se) kad budem dobila svoju diplomu da sam zavrsila fax,i da uz to dobijem sjajan posao(onako da me bas krene Very Happy )Jeste,nedostaje mi drustvo i familija jer vidim ih samo 2,3 puta po 2 nedelje u godini dana.Ali kako se ono kaze ,,Ne mozes bas sve imati''
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li su vam se ostvarile zelje kada ste napustili domovinu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon