www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

~ Suveniri kao vecno upakovana secanja ~
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 11:49 am    Naslov poruke: ~ Suveniri kao vecno upakovana secanja ~ Na vrh strane Na dno strane

Da li kupujete suvenire karakteristicne za zemlju ili mesto u koje putujete? Smatrate li da su oni samo mamac za turiste da ostave sto vise novca? Imate li suvenir koji vam je posebno drag? Sta obavezno doneti iz neke zemlje? Very Happy


_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fotografije - da. Smatram da je to najbolje doneti sa sobom.
Upravo premishljam gde sam sve bio i shta sam sa sobom donosio... Sve su bile nekakve djindjule - mindjule, neshto, kao, tipichno za tu zemlju/predeo. U stvari su samo pocheli prashinu da mi skupljaju, nazvao sam ih potom skupljachi prashine, time aludirajuci na film"skupljachi perja". Mr. Green Kroz sve preseljaje sam ih nosio sa sobom misleci da su neshto posebno. Ali, u biti stvari, nemaju niti neku posebnu sentimentalnu vrednost, jer putem fotografije i secanja vishe "ponovo dozhivim" taj dogadjaj/izlet/odmor/ekskurziju... Lichno mi se ti suveniri ne dopadaju vishe. Ne kupujem vishe suvenire, vishe kupim neku praktichnu, manje - vishe potrebnu, stvarchicu. Seca me i ona takodje na odmor i sl. kao i suvenir, s tim da ga/je koristim.
Ukratko.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Suvenire ne kupujem za sebe.
Kcer mi skuplja one magnete za frizidere tako da gdje god odem kupim jedan ili dva. Klinka ima lijepu kolekciju.
Slazem se s Barabom, fotografije su najvrijednije, i u ova vremena digitalaca je jos i lakse.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 18, 2008 6:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo one kugle, sto se "drmaju", pa u njima se pokrece onaj prah...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 19, 2008 6:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uglavnom su to fotografije i mape gradova. Doduše, u poslednje vreme nisam baš nešto putovao "na duže staze".

Moji baba i deda su baš proputovali pola Evrope i donosili su uglavnom neke sitne (a i krupne) drangulije, odela i slično. Još čuvam cigansku muštiklu iz Ohrida, a kaubojski šešir (iz Tunisa, od kamilje kože Mr. Green) ko zna gde je. Sad

Nabrojao bih još stvari, ali (na vašu sreću) ne mogu ništa da pronađem po fiokama. Mr. Green

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
BO-YA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Maj 2008
Poruke: 4

uk.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 10, 2008 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo malo suvernira volim da dobijam!Zauzimaju mijesto,mozda cigarete iz raznih dijelova svijeta. Cool
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 16, 2008 7:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fotografije obavjezno, karakteristične za to područje, volim slikati ljude i njihova lica, ima nešt u tome, ne znam što. Svaku fotografiju pomno čuvam.

Što se tiče nekih suvenira, ako imam vrjemena kupit ću bilo što da me možda podsjeti na to mjesto. Iz Grčke uvijek donesem poneku vazu ili materijale jer su vrhunski, iz Londona volim nešto uzeti u dućanima takodjer.

Ugl, više kupujem poklona drugima, nego sebi.
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 26, 2008 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sajam suvenira na Kolarcu



Turistička organizacija Srbije organizovaće od 12. do 14. decembra Sajam suvenira u Kolarčevoj zadužbini u Beogradu, najavila je u utorak na konferenciji za novinare direktorka TOS Gordana Plamenac.

Sajam će biti prodajnog karaktera, a na njemu će učestvovati lokalne turističke organizacije, kao i proizvođači i distributeri suvenira.

Radno vreme Sajma biće od 11 do 20 časova, a tokom trajanja ove manifestacije u organizaciji TOS biće održana brojna predavanja na temu započinjanja biznisa iz oblasti turizma, zaštite autorskih prava, primene nacionalnih motiva na proizvodima...

Predstavnici Turističke organizacije Srbije osvrnuli su se i na veoma uspešnu poslovnu godinu, naročito ističući predstavljanje Srbije na WTM sajmu u Londonu, gde je specijalni gost nacionalnog štanda bila pevačica Aleksandra Kovač.

"Zadovoljstvo mi je bilo da interpretacijom himne 'Bože pravde' učestvujem u predstavljanju Srbije u Londonu", izjavila je Aleksandra Kovač.


(MONDO)

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 24, 2009 7:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja obavezno dovucem tonu suvenira sto drugima sto sebi...obozavam da bacam pare na priveske za kljuceve, magnete za frizider, bedzeve i razglednice (sa nekog pristojnijeg puta bez 20tak razglednica za sebe se ne vracam)...takodje ako uspem da nadjem majicu sa psovkom na jeziku zemlje u kojoj boravim budem super zadovoljna Mr. Green

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 10, 2009 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta se u Nemačkoj kupuje "za uspomenu"



Suveniri se uvek rado kupuju. Čari nekog mesta nas prosto primoraju na kupovinu nečeg što će nas podsećati na provedeno vreme u njemu. Šta se danas najčešće kupuje "za uspomenu"?

Mini katedrala u Kelnu, mini krigla u Minhenu ili, za zaljubljenike u jednu ideologiju, nešto sa Marksovim likom iz Trira. Osim tih, za Nemačku specifičnih, suvenira ponuda je standardna: razglednice, majice, razne džidža-bidže. Svaki grad ima svoje specifičnosti.

"U Bonu se mogu kupiti recimo suveniri sa likom Betovena. To su razglednice ili male statue. Ako ste bili u njegovom muzeju - tamo se mogu pronaći i druge stvarčice. I Univerzitet u Bonu ima svoje suvenire. Iz Nemačke možete poneti i dres nekog fudbalskog tima, pa i nacionalnog, a može i fudbalska lopta", kaže za "Dojče vele", Aleks.

Dakle za pasionirane ljubitelje ovakvih uspomena - sve i svašta, a za one koji ne mare mnogo za suvenire - ništa spektakularno. Makedonka Ana spada u drugu kategoriju.

"U principu ne kupujem suvenire. Kao prvo - mnogo su skupi! Uostalom često pravim fotografije, a bolji suvenir od toga ne postoji. Možda ponekad neka razglednica… inače male katedrale ili magneti za frižider nikako… to je sve materijalno, a najvažnije je ono što iz nekog grada poneseš u srcu."

Ima i dobrih kompromisnih rešenja. Recimo, kupite nešto što jeste suvenir, a ustvari po potrebi postaje prilično praktično. Sasi je Indijac koji zna šta bi poneo u svoju zemlju: "Vino ili viski… i, naravno, čokoladu".

Neki pravi suvenir?

"Pravi? Kome to treba!? Sada se sve može skinuti sa Interneta, tako da koga briga… neću sada da pošaljem mami razglednicu sa slikom katedrale i da kažem: 'Mama čuvaj je na frižideru'."

I ne samo da se može skinuti nego se može i poručiti. Ako baš hoćete da imate Hansa, porcelansku lutku u nemačkoj narodnoj nošnji koja se pravi se u ograničenom izdanju od samo 1.000 komada, spremite 250 evra! A ako hoćete u lov sa suvenirom na glavi: tradicionalni bavarski šešir košta oko 45 evra.


(MONDO)

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 18, 2009 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kupujem suvenire!!! Pogotovo dragim osobama, sebi rijetko sta da kupim, mozda nesto od nakita ili za pojesti da mi bude suvenir, ali to je onda sve Laughing
Za roditelje uvijek kupim,, pa sta bilo Smile Nekada magnet za frizider, neki slikicu, neki mali kip, vaznu, ili (zavisi od drzava gdje se putuje) nesto za pojesti -pastu, maslinovo ulje, cokoladu, masline, alkoholno pice itd..
Za dragu osobu moze svasta Mr. Green Majicu, neki mali medo ili patak sa natpisom zemlje ili da pise volim te ili nesto slicno.. Smile
A za ostalu rodbinu slabo sta kupujem, posaljem razglednicu i to je to Very Happy Dok sebi nakupujem razglednice uhuuu Cool

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 09, 2010 3:32 pm    Naslov poruke: Zašto su nesuveniri bolji od suvenira Na vrh strane Na dno strane

Uvek se trudimo da sa putovanja donesemo neke zanimljive stvari koje će nas podsećati na dobro provedeno vreme u inostranstvu. Međutim, često kupimo nepotrebne predmete sa kojima kasnije ne znamo šta da radimo.



"Kada sam tek počeo da putujem, oduševljavali su me magneti za frižider, majice i staklene kugle sa snegom - uobičajeni kič suveniri iz gift šopova. U jednom trenutku sam shvatio da time samo podržavam klišee i ne stvaram adekvatno sećanje na mesto", kaže novinar CNN-a Erik Torkels.

On objašnjava da se zato prebacio na predmete koji nisu bili dostupni baš na svakom koraku, a sem toga su bili i ručno napravljeni. "Osećao sam se dobro jer sam time podržavao zanatlije, predmeti su dobijali lični pečat. Ipak, kada bi ih doneo kući, uglavnom su završavali na polici skupljajući prašinu.

Počeo sam da ispitujem i njihovu autentičnost. Oduvek sam se trudio da jedem u restoranima koje drže meštani, zašto bi kupovao u radnjama u kojima oni ne kupuju?!

Sada, na putovanjima uvek tragam za stvarima koje nazivam "nesuveniri". Reč "suvenir" potiče iz francuskog i znači sećanje, a nesuveniri, bez obzira na njihov prefiks, takođe predstavljaju pokretače sećanja. Ono u čemu se razlikuju od suvenira je to što hvataju suštinu mesta, ne samo zato što su tamo kupljeni, već zato što ih lokalci zapravo i koriste."



Erik Torkels kaže kako preferira da nesuveniri dolaze iz zemlje u kojoj je (“Made in China” dolazi u obzir samo ako ste u Kini), ali i da nema ništa protiv toga da oni potiču iz fabrike. Ipak malo ko može da kaže da u svakodnevnom životu koristi ručno izrađene predmete.

"Nedavno sam posetio Rim po prvi put i bio sam iznenađen koliko je njegov istorijski centar prepun kiča. Retko kojim delom grada možemo proći, a da ne naiđemo na radnje koje prodaju 'I love Rome' majice. Ja sam se ipak opredelio za nešto potpuno drugačije.

Kupio sam plastičnu kutijicu za čuvanje neupotrebljenih delova luka, Soda Campari u Art Deco boci, pakovanje raznobojnog papira iz umetničke prodavnice, Elmex pastu za zube i labelo kompanije Herpe Sun. Ovi proizvodi će me tako podsećati na Rim svaki put kada ih budem koristio."



Novinar CNN-a predlaže kupovinu u supermarketima, apotekama... "Možete pronaći Bialetti aparate za espreso kod Italijana koji su ludi za kafom, kao i elegantne tkane tepihe tokom vaše posete Švedskoj.

U radnji u Japanu možete naći zanimljive električne uređaje, a u severnom delu Italije, na primer, zvonce za kravu. Jedan deo zabave je menjanje originalne namene ovih predmeta - zvonce, na primer, možete upotrebiti za vrata od stana.

Knjižare, bilo da ste u Grčkoj ili Indoneziji, prodaju dečije sveske koje kada se vratite kući možete koristiti za pisanje dnevnika, beleški, pesama i priča. Takođe, možete posetiti radnje koje prodaju opremu za restorane, baštu, sportove, bicikle.

U Nemačkoj, na primer, možete kupiti čašicu za rovita jaja, rezač za olovku i otirač, u Hong Kongu poštansko sanduče i digitron. Ovi predmeti prenose duh jedne zemlje, a pratktični su koliko i estetski jedinstveni."

Kao lepu uspomenu na vaša putovanja pazarite proizvode lokalnih proizvođača kao što su čajevi, sapuni, čokolade, začini, paste za zube, ukrasi za jelku, a obavezna je i flaša lokalnog alkoholnog pića.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> ~ Suveniri kao vecno upakovana secanja ~ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon