www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

LCD TV
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 08, 2008 8:09 pm    Naslov poruke: LCD TV Na vrh strane Na dno strane

Zanima me koje su realne prednosti i mane u odnosu na klasicne...d li se isplati kupovati..TV programi da li se normalno vide..cuo sam i da prozvodjaci manipulisu s terminom ``slika u slici`` pa me zanima da li se uopste isplati pazariti 40``-42``...???
Hvala unaprijed !!!


 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmmm...
U biti stvari se svaki put dobije drugaciji odgovor u prodavnici. Valjda sve zavisno sta treba da se ocisti iz lagera. Rolling Eyes
Ako iz slicnog segmenta cene uzmes jedan LCD a jedan normalni tj. sa katodnom cevi, onda je bolji "obican". Ako je u pitanju obican kablovski program ili putem terestricne antene i sl.
Dakle, u biti stvari je LCD bolji samo u sluchaju kada se koristi nova digit. tehnologija, na primer DVD, BlueRay, HDTV, HDDVD itd.
Slika u slici, ta funkcija postoji i kod "mormalnih" TV, recimo LOEWE i sl. imaju tu funkciju.
O nekim drugim vrednostima je teshko govoriti, pogotovu o kvalitetu slike. Jer koliko kvalitet slike jako zavisi od "izvora" signala, tako zavisi i od osvetljenosti okoline gde ce se aparat nalaziti. (svetlo, jako svetlo, tamno itd.)
najbolje je u istom segmentu sne naci dva aparata, jedan sa LCD, drugi sa katodnom cevi i onda pogledati "obichan" TV program. Nikako nekakve Demo.CDs od proizvodjacha, jer su one napravljene da pokazhu samo "jache" strane istih. Posle takve komparacije normalnim programom vecina se odluchi za normalni TV, posle komparacije sa Demo-CD, vecina se odluchi za LCD-TV... Ukratko. Mr. Green
A ako se neko ipak odluchi za LCD, onda neka pogleda da na njemu pishe barem HDReady. Taj logo obecava neki minimum elemenata novog srecnog HD-Sveta. Ali, postoje i natpisi
"Full HD Ready" ili "HD Kompatibel". Te natpise mogu i na sanduk piva da napisu, jer to nisu nikakve norme, nego su izmisljene od proizvodjaca. Inace bi trebao minimum jedan HDMI-Konektor sa HDCP da bude na tom TVu. NarFno, bolje bi bilo vise takvih konektora. A ne zaboravimo i na SCART, inace nista od "obicnih" Vido-Player-a i "jeftinih" SAT-Recivera itd...A i sa strane potrosnje elektricne energije... Skoro da vise i nema razlika.
Opet - Ukratko. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 7:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajmo onda ukratko....mislis da sto vise naljepnica po njemu to bolje ?? HD-Ready..i sta ti znam sta sve ..??
Kontrast...obilazio sam neke radnje svaki normalno drugu pricu ima...
spominju mi kontrast od 15000:1...12000...rekose mi neki koji uopste i ne prodaju LCD-ove da ne treba da samo bude kontrast manji od 5000:1,
naravno LCD ce u mom slucaju biti postavljen na zid i suncevi zraci nece direktno padati na njega ni u kom slucaju...
naravno TV signal ce biti slican kablovskom...kako objasnjavaju da je to putem telefonske linije (protok 4mb/s)
nadam se bar normalnoj slici... !
Ako imas bar neki predlog da pogledam neki model bilo bi mi od koristi hvala za odgovor Smile
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 09, 2008 11:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oops2 je napisao/la sledeće:
Ajmo onda ukratko....mislis da sto vise naljepnica po njemu to bolje ?? HD-Ready..i sta ti znam sta sve ..??
Kontrast...obilazio sam neke radnje svaki normalno drugu pricu ima...
spominju mi kontrast od 15000:1...12000...rekose mi neki koji uopste i ne prodaju LCD-ove da ne treba da samo bude kontrast manji od 5000:1,
naravno LCD ce u mom slucaju biti postavljen na zid i suncevi zraci nece direktno padati na njega ni u kom slucaju...
naravno TV signal ce biti slican kablovskom...kako objasnjavaju da je to putem telefonske linije (protok 4mb/s)
nadam se bar normalnoj slici... !
Ako imas bar neki predlog da pogledam neki model bilo bi mi od koristi hvala za odgovor Smile


Vidi ovako,pocecu od oznaka :

HD READY - TV je "spreman" i opremljen za prijem televizije visoke definicije kvaliteta (HD television)

DOLBY SURROUND - 5.1 ili 6.1 zvuk koji je trodimenzionalan,i koji uz dobro povezane zvucnike pusta zvuk istog kvaliteta kao u kino-dvoranama

XD ENGINE - sistem naprednog pretrazivanja kanala,podesavanja svih opcija "u letu" (podesavas program dok ga gledas,mjenjas frekvencije automatski ili rucno) + jos neke dodatne opcije kod satelitskog i zemaljskog prijema

HDMI - High Definition Multi Interface (opet povezan sa televizijom visoke definicije,HDTV)

SIMPLINK (simple linking) - jednostavno povezivanje (tv ima sve moguce portove i ulaze : skart,HD,USB,firewire,analogni i digitalni satelit,antenu, koaksijalni,S-Video i kompozitni ulaz

MULTILANGUAGE - visejezicni meni sa mogucnoscu skidanja jezika sa interneta i "flesovanja" televizora + napredna podesavanja

PIP - picture in picture,pregled programa slika-u-slici

POP - picture over picture,pregled programa slika-preko-slike

To je to sto se tice oznaka Wink

Sto se tice mog prijedloga,pogledaj Sony BRAVIA ili nove LG i Panasonic LCD televizore jer ispunjavaju sve moguce standarde i imaju garancije po 2,3 i 5 godina.

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 10, 2008 2:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E...sad fino da odstampam oznake pa u prodavnicu Smile
samo da ne bude neki prepakovani iz Madjarske kome sve radi osim zvucnika Smile
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 12, 2008 9:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E strasno...gledam modele i nikako da odaberem koji...trazim sa 2tjunera...i sad sam cuo da postoji neka opcija koja dijeli ekran na 9jednakih djelova,tako da svih 9 kanala mogu da idu istovremeno ...tj sluzi za laksu pretragu....ima li ijedan model koji tako nesto podrzava a da je velicine oko 40 `` ??
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A da pitam neshto. Chemu dva tjunera? Je l' to treba da bude mobilni TV? Pa da drugim tunerom stalno u pozadini pretrazhuje frequencijski opseg da bi nashao bolji signal. Hm....
Ne znam koliko programa na kablovskoj ima, ali pretpostavljam da ce chovek da se ustali na nekin dvadesetak. Tako da je ta pretraga na devet programa, istovremeno, mozhda malo preterana. To je samo moje mishljenje. Nikakva uvreda.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 6:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa evo dva tjunera omogucavaju gledanje istovremeno dva programa...jedan samo daje sliku u slici ali samo sa prikljucnim uredjajem(dvd,pc i slicno)
ako me shvatas...utakmice ili slicno tako nesto....znas ono situaciju kad na oba imas nesto da gledas u jednom momentu a u drugom nema nista ni na jedan...cisto mi se sada cini zanimljivim prije nego sto pazarim ...
nista pretjerano...
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 13, 2008 11:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Shvatam. Bash neshto razgledam i sam takve nekakve spravice i ne mogu da budem pametan kako i shta. Mada je meni lichno miliji normalan TV. Ae pa napishi shta si nabavio i kako to chudo radi. Smile

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 14, 2008 6:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aj vazi ostavicu post sigurno Smile
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 01, 2008 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste da LCD ili plazma lepše izgledaju, ali npr. ja zasad od naseg LCD televizora nemam nista vise nego sto sam imala od obicnog, cak sam se i tesko navikla, posto je drugcija slika (izduzenija) i svi izgledaju nekako "deblji" na televiziji Smile Jedino kada bude u nas grad dosla digitalna kablovska (a ko zna kad ce... Rolling Eyes ) bice kao lepsa (cistija) slika...
 
Oops2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 23 Feb 2007
Poruke: 25

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 17, 2008 9:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo konacno sam pazario

Philips 42PFL5603D/10, 42" LCD TV Full HD
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> LCD TV Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon