www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko je preporučeno uređaja na jednu utičnicu?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
dvrtmcc
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 12 Apr 2008
Poruke: 3

botswana.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 25, 2009 1:27 am    Naslov poruke: Koliko je preporučeno uređaja na jednu utičnicu? Na vrh strane Na dno strane

Znači razveo sam struju sa jedne utičnice u radionu, sad me zanima koliko je preporučeno maksimalno uređaja da se prikači na jednu utičnicu.
Za sada je prikačeno oko 4 uređaja uključujući i sijalicu.


 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 09, 2009 2:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sve zavisi od kabla,tj presjeka istog i kakve potrošače priključuješ
na utičnicu,mada nije pametno koristiti više potrošača na jednu utičnicu...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
MR BEAN
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 253
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo it odgovra....strucan sam po tom pitanju !
Na jednoj uticnici mozes drzati i 6 aparata samo zavisi koje su snage, ukoliko pitas za kompjuter ja sve drzim na jednoj i nije frka jer kom ima oko 600W snage a uticnice su mahom za oko 2500W stoga zavisno od potrosaca koji hoces da ukljucis zavisi i broj. Recimo ako ti je uticnica u sobi ti mozes komotno ukljuciti punjac za mob, kompjuter, akvarijum i tako male potrosace....zavisi...definisi na sta konkretno mislis !?

Ako je radionica, daj navedi koji su ti to aparati....moze biti OPASNO ! ! !

_________________
Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju one koji su ih zaboravili.

Dok se penjes stepenicama ka vrhu , budi dobar prema onima koje sretnes na svom putu , jel ce ti isti biti tu kada se budes spustao sa vrha .
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 2:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa predpostavljam ,bušilica, brusilica i tako to...
Jer ne znam kakva da je radionica mislim da ti ne rade svi potrošači od jednom...
Ali kako rekoh bitan je i kabal sa kojim si razveo struju po radionici...
Nije pametno ako je većeg presjeka od onog koji je u utičnici a ako je manjeg presjeka
opet pri većem opterećenju može biti svašta...
Za radionicu ti je sveto pravilo jedan potošač jedna utičnica...
Ovo pišem jer znam iz iskustva jer imam improvizovanu radionicu
u kojoj pravim noževe što je ujedno i moj hobi...
Razveo sam takođe jednu utičnicu,na kojoj je bilo više potrošača,
pa mi je kabal izgorio...Dobro i kabal nije bio predviđen za tu namjenu al' ajd...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
MR BEAN
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 253
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa brusilica, busilica, slajferica moze da ide na jednu uticnicu i u isto vreme, ali neki el. motor, strug, neka veca masina, aparat za varenje...sta ja znam te masine vece gabaritnije ne bi smelo da su ukljucene u isto vreme na jednu uticnicu sa jos nekim aparatima...Ne znam kakva je radionica...za sta ?

_________________
Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju one koji su ih zaboravili.

Dok se penjes stepenicama ka vrhu , budi dobar prema onima koje sretnes na svom putu , jel ce ti isti biti tu kada se budes spustao sa vrha .
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 10:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da mogu, samo dok ne prelaze 5,5kw,u slučaju da je kabal presjeka 3x2,5.
A kod presjeka kabla 3x1,5 nije preporučljivo preko 4 kw i osigurač od 20A
Ovi presjeci od 3x1,5 većinom se nalaze na produžnim jeftinijim kablovima,pa ako na njih natakariš bušilicu,brusilicu i još što-šta kabal se istopi i može doći do paljevine...

A što se tiče mašina sa elktro motorima koji su snage po prosjeku od 3-5 kw nikako ne koristiti utičnicu sa drugim potrošačem,ali mislim da on nema mašinu nikakvu
jer su većinom ti motori trofazni,a to bi vjerovatno znao...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
MR BEAN
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 253
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 10, 2009 10:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne...5.5 kW je mnogo...monofazne idu do max 2500-3000 W a vec preko toga die trofazna uticnica...to je zbog tvoje prve recenice u postu. A ova 3x1.5 je ok za sijalicu a nece se istopiti bas na nekom manjem potrosacu...ali opet malo ih je...vise su produzni 3*2.5mm pa nemas brige...
I mnogo ti je veliki ovaj osigurac od 20A...sto si naveo..monofazni kablovi se svode na 10-16 A nemas u kuci nijedan sem glavnog osiguraca koji je preko 16A siguran sam...max 16A idu po kucama i to je retkost...

_________________
Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju one koji su ih zaboravili.

Dok se penjes stepenicama ka vrhu , budi dobar prema onima koje sretnes na svom putu , jel ce ti isti biti tu kada se budes spustao sa vrha .
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 11, 2009 12:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Što se tiče prvog posta ja napisah da trpe do 5,5 kw.
Tj može da podnese...
A rekoh i da su jeftiniji produžni kablovi presjeka 3x1,5 provjereno, meni je izgorio...
A osigurač od 20 A može da podnese rad mašine od 5,5kw,preko nema šanse
znam jer kad sam radio prizemlje na kući ona mašina za malterisanje nije mogla da radi
tj stalno je izbacivala osigurač a ona je preko 6 kw...
pa sam uzimao struju od komšije koji ima u radionici stolarske mašine...
Kako bilo, još samo ovaj da se javi...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
MR BEAN
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 253
Mesto: Zajecar

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 11, 2009 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jel ziv on Smile struja je to Laughing

_________________
Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju one koji su ih zaboravili.

Dok se penjes stepenicama ka vrhu , budi dobar prema onima koje sretnes na svom putu , jel ce ti isti biti tu kada se budes spustao sa vrha .
 
Sabados
Mafijaš
<b>Mafijaš</b>





Datum registracije: 25 Jun 2009
Poruke: 6142
Mesto: Sky

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 11, 2009 2:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

On postavio pitanje ali cekaj treba mu vremena da procita. Mr. Green
Jos cu nesto i nauciti od vas kad sve to procitam Wink

_________________
oʞɐdoɐu oʇsǝu ʞǝʌn ' sǝuǝɹʞo poƃ oʞɐʞ
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 11, 2009 2:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad te udari struja brzo se zakopaj u zemlju, ako pomogne pomoglo je ,
a ako nije pomoglo i to ima efekta,
bar se polako se navikavas na zemlju...

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
lahaine
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 25 Jun 2005
Poruke: 21
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 09, 2009 2:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se tice računara , moj vam je savem ta svaki računar delite na po jednu utičnicu. A sto se tiče radionice treba samo videti koji uredjaj koliko troši s obzirom na to da ti nisu upaljeni svi uredjaji u isto vreme
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Koliko je preporučeno uređaja na jednu utičnicu? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon