www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko mi vredi komp???
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
bvuckovic1984
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2008
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 14, 2008 1:37 pm    Naslov poruke: Koliko mi vredi komp??? Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav narode!Trebam kratku informaciju da bi znao gde se nalazim u odnosu na nove kompjutere pa ako mi mozete reci koliko mi vrede kompjuteri.Imam dva komada.

1.Amd Athlon 64 3000+,Gforce 6600 Gainword silent
RAM 2x512 DDR 1,ploca Asus A8N-E 7.1 audio izlaz,napajanje 400w.

2.Amd Sempron 3200+,Gforce 6100 integrisana na Microstar ploci audio izlaz 5.1, RAM 1,5 Gb DDR2,napajanje 400w

Ako mozete dajte predloge nekih konfiguracija do 500€.
Hvala unapred!!

bvuckovic1984@hotmail.com


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 14, 2008 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez monitora - 150 - 200 evra (to 200 da zeznes nekoga). U principu nishta sto je staro makar 2 godine ne mozes da prodas za neku super cenu - previse se brzo razvija IT trziste tako da cene komponenata iz dana u dan padaju...

Do 500e khm... aj videcu neshto da sklopim na computer dream-u pa cu ti kopirati ovde listu.


Procesor - Socket 775: INTEL E4600 CORE2 DUO 2.4GHZ 2MB - 8.273,66
Matična ploča - Socket 775: MB MSI P6N SLI-F V2 NF650I S775 PCI-EX2/DDR2 - 6.168,96
Memorija - DDR2: DDR2 2GB PC2 5300/800 Kingston - 3.020,98
Optički uređaj - DVD rezači: DVD WRITER PIONEER IDE DVR 115D 20x Black - 1.841,62
Flopi: Flopy 3,5" Black - 453,60
Modem - 56K: Fax modem 56K interni Genius Hardware V92 PCI, support Data/Fax/Atm functions, Answering Machine, Retail - 852,77
Grafička karta - PCI-E: ASUS EN8600GT SILENT/HTD 512MB DDR3, PCI-E - 7.729,34
Kućište: Midi Tower COOLER MASTER 380W Centurion 5 B/SG Black - 7.166,88
Tastatura - Standardne: Genius Comfy KB-06XE US PS2 - 344,74
Miš optički: Miš Genius NETSCROLL 120 OPTIČKI PS2 Hang Pack - 290,30


Ukupno: 36.142,85

namerno sam ostavio 50e josh do 500e ako hoces neku bolju tastaturu, mish ili zvucnike, TV kartu itd...
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih taj flopi odma izbacio, da ga drustvo ne zeza Laughing Wink

Kao sto Bond kaze, technologija previse brzo napreduje, i kako napreduje tako stare stvari gube svoju vrednost.

Rekao si da zelis da potrosis do 500 evrica za nov kompjuter. Barem si stavi sebi neki limit. A sada mi reci, zasta ce ti kompjuter, tj. sta ti zelis da radis na tom kompjuteru.

Da li zelis da igras igrice, radis video editing, graphic/web design, ili samo zelis da lutas po internetu, slusas muziku i koristis MS Office?
To te pitam, tako da znamo nasta vise para da ulozimo? Ako neces prvi par navedenih stvari da radis, onda ne treba bacati tj. ulagati novac na dobru graficku kartu...itd, itd.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 3:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^apsolutno se slazem, ova gore predvidjena konfiguracija je sa sasvim pristojnom grafickom karticom ali opet nishta specijalnom Smile Ako ti treba za igrice ili video editing mislim da bi trebalo uzeti 4GB DDR2 (ili cak DDR3) i naravno jachu graficku - mislim da je CPU sasvim pristojan za bilo koju opciju.

A za floppy Smile Ja ne uzimam komp bez toga - cak imam i 2 rezervna ako ovaj moj crkne Very Happy
 
bvuckovic1984
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2008
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 8:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam posebno orjentisan na igre mada volim ponekad odigrati nesto sto mi se ucini zanimljivim.Npr. na ovoj mojo konfiguraciji pod brojem 1.igrao sam ovu ovu novu igru Assassin Cred i tek tada shvatio da je vreme za bolju grafiku.Zato sto se tice graficke,ne trebam vrh ali opet neki prosek bi hteo.
Kompjuter mi treba uglavnom za internet i muziku,znaci nisu igrice na prvom mestu.Ova konfiguracija sto si mi ponudio je Ok,jedino sto sam stvarno van toka pa nisam upucen sta znace te oznake npr.kod maticne SLI-F V2 NF650I.Ili sta znaci na grafickoj EN.Inace hvala na informacijama!!!Pozdrav
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 9:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni manje ni vishe nego Assassin Creed Smile Zahtevna je igrica ali do bola Smile Da bi takvu igricu igrao na full detaljima zaista ti treba bruka jak komp. EN je predznak serije 8600GT (il ako nije nek me ispravi neko) to je u principu graficka kartica sa nVidia chipsetom. SLI-F V2 NF650I je tip ploche, oznaka, ovo SLI znachi da podrzava SLI sistem rada dve iste graficke kartice (to je onaj fazon uzmes dve SLI graficke kartice i onda ih spojis pa se njih dve ponasaju kao jedna duplo jacha od te dve)....
 
bvuckovic1984
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2008
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 9:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imas pravo!!!Igra je zahtevna,zato sam je jedva igrao sa mojom konfiguracijom.Detalji i rezolucija na minimum sve,ali uspeo sam.Razocarao sam se kada sam video kako ta igra izgleda kod drugara na X Box 360 sa detaljima FUL,igra je extra!Zato mi palo napamet da promenim komp.jer sam video da sam daleko iza novije tehnike. To sa duplom grafickom iliti SLI sam cuo ali nisam znao da je to to.Super,sad bar znam jos nesto novo.Ako imas jos neku zanimljivu informaciju koja bi mi koristila kod kupovine kompa,posalji.Unapred hvala!!!Pozdrav
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 12:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konfiguracija koju ti je predložio Mr. Bond je sasvim dobra za potrebe koje si naveo Smile s tim što se slažem da ti floppy nije preko potreban Smile takođe još jedan predlog - recimo umesto E4600 procesora uzmi E6550 (imam ga i zaista sam zadovoljna), razlika u ceni je nešto manje od 30 eura, kao što vidim matična ploča podržava njegovu brzinu magistrale, a i zbog malo većeg L2 cache-a (E4600 ima 2 MB cache, a E6550 4 MB), vreme prilaza memoriji je kraće (jer je cache veći).

Ako ti to nije nešto značajno, uštedi razliku i uloži u možda za nijansu jaču grafičku, ako misliš da igraš igrice poput Assassin's Creed Very Happy

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 12:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

^Slazem se za procesor. A shto se floppy-a tiche ne mora da ide (ccc jos cu da pomislim da cete me na veshala za taj floppy Smile ) al meni je ostala navika da ga uzimam Very Happy
 
bvuckovic1984
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jan 2008
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zanimljivo mi zvuci ovo sto kazes za procesor.U svakom slucaju da cu pre razmisliti o procesoru nego o grafickoj.Ova graficka gore spomenuta mi je sasvim dovoljno.Hvala na informaciji!!!
Pozdrav!!!
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 18, 2008 2:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Javi nam šta si odlučio i šta ćeš pazariti Very Happy

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 18, 2008 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

P.S. Moze dobra konfiguracija da se sklopi i sa AMD-om samo ja AMD ne koristim iz principa Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Koliko mi vredi komp??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon