www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Situacija i kako postupiti...
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~
::  
Autor Poruka
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 26, 2008 12:43 am    Naslov poruke: Situacija i kako postupiti... Na vrh strane Na dno strane

nesto mi pade na pamet pa da pitam kako bi reagovale...

U duzoj ste vezi sa deckom i super vam je, planirate buducnost, brak... kad on saznaje da ima dete sa nekom bivsom devojkom, za koje ni on nije znao do sad...e sad, na njemu je da li ce on to prihvatiti ili ne, jer ima muskaraca koji cak ni to nece mozda uzeti za ozbiljno...kako odjednom postati necija maceha? i kako mozda nagovoriti decka da vidja svoje dete, ako on zbog nekih ranijih iskustava sa tom bivsom ne zeli ni da cuje ni za nju ni za dete?



_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 26, 2008 10:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
U duzoj ste vezi sa deckom i super vam je, planirate buducnost, brak... kad on saznaje da ima dete sa nekom bivsom devojkom, za koje ni on nije znao do sad...e sad, na njemu je da li ce on to prihvatiti ili ne, jer ima muskaraca koji cak ni to nece mozda uzeti za ozbiljno...kako odjednom postati necija maceha?


Zasto ne bih. Iskreno, dete je dete. Volila bih ga kao da je moje. Znala bih da je to dete bilo plod njihove nekadasnje ljubavi, ta prica je davno zavrsena, ali dete nije krivo sto oni vise nisu u ljubavi. s'toga pruzila bih tom detetu ljubav kao da je moje.


Citat:
i kako mozda nagovoriti decka da vidja svoje dete, ako on zbog nekih ranijih iskustava sa tom bivsom ne zeli ni da cuje ni za nju ni za dete?


Ozbijno bih se objasnila sa njim u slucaju da ne zeli da vidja to dijete. Sto god se desilo izmedju njega i njegove bivse, dete je najmanje krivo. Nije ono biralo roditelje kao ni okolnosti pod kojim se rodilo Rolling Eyes Morao bi da ga vidja jer je to njegova krv, plod ljubavi iz njegove proslosti. So what? Ne volim bivsu nije ekvivalentno ne volim i to dete.

 
meeee
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 25 Dec 2007
Poruke: 221

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 26, 2008 3:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne vidim sebe u toj situaciji,ali evo da zamislim...
prvo bih ga pustila da odluci sam.ako odluci da prihvati dete,videla bih sta trazi ta majka tog deteta.Ako je ona neka ludaca,i ni nju ne intresuje dete,ja bih prihvatila dete i izdravala ga sa deckom,kao da je moje!Ako je neka extra devojka,videla bih da li je u vezi sa nekim,i da li ga jos voli.Ako ga jos voli,pricala bih sa njim,jer verovatno i on nju voli i pustila bih ih da se vencaju,nasla bih drugog decka itd..A ako ga ne voli,a hoce da on prihvati dete,i on prihvati dete,ali dete zivi kod nje,pa nista posebno.Slagala bih se sa njom,pomagala bih tom detetu,pokusavala bih da me dete ne mrzi..al komplikovana je situacija,verovatno bih zavrsila na psihjatriji...
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 07, 2008 10:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno ako se ispostavi tochno da je dite njegovo, podrzhala bi ga u svemu shta odluchi, pa makar odluchijo da neche vidjati dite, to je njegova odluka.
U sluchaju da on prihvati dite prihvatila bi to- jer je ipak dite njegova krv, pa bi pokushala imat i neki kontakt s ditetom, naravno uz njegov pristanak i nashe slaganje.

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 07, 2008 12:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Idealno_losha"]Naravno ako se ispostavi tochno da je dite njegovo, podrzhala bi ga u svemu shta odluchi, pa makar odluchijo da neche vidjati dite, to je njegova odluka.





ok, to jeste njegova odluka, a ne bi uopste uticala na to? mozda bi se on tako okrenuo i od vaseg deteta sutra? jer to dete nije nista krivo da ostane bez oca...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 07, 2008 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
Idealno_losha je napisao/la sledeće:
Naravno ako se ispostavi tochno da je dite njegovo, podrzhala bi ga u svemu shta odluchi, pa makar odluchijo da neche vidjati dite, to je njegova odluka.






ok, to jeste njegova odluka, a ne bi uopste uticala na to? mozda bi se on tako okrenuo i od vaseg deteta sutra? jer to dete nije nista krivo da ostane bez oca...


Ne kazhen da bi mu ja sad pametovala oko toga, odrasao je chovik - sam mozhe odluchit shta che, a shta neche. Naravno, ukazala bi mu na negativne i pozitivne stvari u vezi toga.
A ne vjerujem zasto bi se okrenio od "nasheg" diteta.. a ako bi to i napravio, njegova greshka.

_________________
• Originality is the one thing which unoriginal minds cannot feel the use of. •
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 21, 2008 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jeste nije znao,pucao u prazno mozda Rolling Eyes
U svakom slucaju, ja bih se prvo raspitala dali je bas njegovo dete,popricala sa njim....Jedino ako posle uzimala pilule itkd.....
I posle kad je sve to ok,mislim da treba se vidjati polako s tim detetom,da se pomiri stim,mada ima neki osoba koje nebi ni culi za to dete!
Ma sve zavisi kakav je taj decko....
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 16, 2010 9:29 pm    Naslov poruke: Re: Situacija i kako postupiti... Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
nesto mi pade na pamet pa da pitam kako bi reagovale...

U duzoj ste vezi sa deckom i super vam je, planirate buducnost, brak... kad on saznaje da ima dete sa nekom bivsom devojkom, za koje ni on nije znao do sad...e sad, na njemu je da li ce on to prihvatiti ili ne, jer ima muskaraca koji cak ni to nece mozda uzeti za ozbiljno...kako odjednom postati necija maceha? i kako mozda nagovoriti decka da vidja svoje dete, ako on zbog nekih ranijih iskustava sa tom bivsom ne zeli ni da cuje ni za nju ni za dete?


I sad treba sebe da zamislim u toj situaciji? Dobro, de. U svakakvim sam bila, ne i u ovoj, pa ne znam da li ću biti dovoljno bistra, pametna ili možda samo maštovita...
Pa ovako, poprilično skeptična, nepovjerljiva i svjesna šta određene osobe mogu i šta su u stanju da drugima naprave, prvo bih nastojala da ga nagovorim da uradi DNK test i da se utvrdi da li je zaista otac tog djeteta. Ne šalim se, zaista bih insistirala na tome.
Ako se dokaže da je on otac, ne vidim razlog zbog čega bi odbijao to dijete i moja reakcija na njegovo odbijanje bila bi veoma nagla i ne pozitivna, jer na odbacivanje djeteta automatski bih sebi postavila pitanje da li je on osoba u koju bih mogla imati povjerenja toliko da zasnujem danas-sutra porodicu i da imam djecu sa njim. Naravno da bi to bio šok za njega i svakako bi mu trebalo vremena da shvati, i prihvati, svakako uz moju svesrdnu pomoć i podršku, ali da ga odbaci potpuno, e ... to je već druga priča. Djete se ne odbacuje, ma koliko se ne slagali sa osobom sa kojom ga i imate. A pogotovu ako niste znali da ga imate.
I na kraju krajeva, ne vidim razlog zbog čega ja sa tim djetetom ne bih mogla imati normalan odnos, zašto ga ne bih mogla voljeti i biti prema njemu pažljiva. Volim djecu i znam od svega ovoga što sam navela, da je ovo poslednje, sasvim sigurno i izvjesno.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
bLackLady
►∞ bLack eviL witch ∞◄
<b>►∞ bLack eviL witch ∞◄</b>



Godine: 44

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 13735
Mesto: Daleko od svih, u carstvu tame...

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 08, 2010 1:49 pm    Naslov poruke: Re: Situacija i kako postupiti... Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
nesto mi pade na pamet pa da pitam kako bi reagovale...
U duzoj ste vezi sa deckom i super vam je, planirate buducnost, brak... kad on saznaje da ima dete sa nekom bivsom devojkom, za koje ni on nije znao do sad...e sad, na njemu je da li ce on to prihvatiti ili ne, jer ima muskaraca koji cak ni to nece mozda uzeti za ozbiljno...kako odjednom postati necija maceha?

Pa dobro, na svasta covek mora da bude spreman, pa i na tako nesto, a pri tom, ne mislim da je to toliko strasno... mozda je trenutni sok, ali to je sve.



dameski je napisao/la sledeće:
kako mozda nagovoriti decka da vidja svoje dete, ako on zbog nekih ranijih iskustava sa tom bivsom ne zeli ni da cuje ni za nju ni za dete?

Ako je potrebno da ga ja nagovaram da vidja svoje dete, tj. pokaze se da on za isto ne zeli ni da cuje, onda "taj" muskarac nije za mene. Iskustvo sa detetovom majkom je jedno, a ovo je nesto sasvim drugo. Meni ne treba muskarac koji je kukavica i koji bezi od odgovornosti.

_________________
Ko voli, nek izvoli... ali ne garantujem za vašu bezbednost...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJENA soba ~ -> Situacija i kako postupiti... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon