www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Djordje Balasevic - Fan Club
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~
::  

Da li ste bili na Novogodisnjem koncertu
Da, ove godine
12%
 12%  [ 9 ]
Da, prethodnih godina
21%
 21%  [ 15 ]
Ne
65%
 65%  [ 46 ]
Ukupno glasova : 70

Autor Poruka
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2005 10:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ture je napisao/la sledeće:
Djoletova muzika je ok,posebno tekstovi ,,ali nije mu potrebna politika u zivotu,ne nikako


O da.Tu se slazemo 100%.Ja ga smatram pametnim covekom, pa nevidim razlog da se sada svrstava na bilo ciju stranu(pogotovu ne da ide po mitinzima). Rolling Eyes

Sve ostalo je Fenomenalno Very Happy

>>>>>>NAPRED DJOLE>>>>>>



_________________

Join eRepublik here!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 9:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako nekog volem ondak volem Djoleta!!!!!!!
Pratim ga od Ranog Mraza, nisam propustao niti jedan koncert u ZG ili okolici za vremena stare Yu.
Vrhunski albumi, pjesnicki tekstovi te nekoliko hvalevrijednih knjiga!
A o koncertima da ne govorim. Traju po oko 4 sata i nikad nista nije toliko nabijeno emocijama, pozitivnim i divnim emocijama.

Kako sam poceo s Balasevicem

-------------------------
ma pocelo je ekspresnije od esspressa
moje oktanski hranjeno srce zapalilo se brzo na ritam 'hej haj bas nas briga, vozamo se na taljiga.........."

a za istinu prica bi trebala ici nekako ovako:
kada bih rekao da je san da li bih slagao ?
ma ne... cini mi se sve vise kao film, bolje cak kao animirani film, lica koja poznajem a koja nikad nisam upoznao, neki ONA I ON, moji heroji svakodnevice u leprsavom savrsenom svijetu boja iz potreta jednog od
onih zivota........

a scenografija za savrsen svijet ?:
propeti pegazi, dva sasavo bijela oblacka, livada od tratincica, u pozadini polje psenice kao s van goghovih slika, prosarano makovima, jedno drvo tajeno u grudima za hlad onima u berbi....
i kuca njegovih u selu do sela gdje je kuca njenih...
da to bi bila scenografija za savrsen svijet !!!!!!!!!

a on i ona...
rodjeni pod sretnom zvijezdom magicnom, djeca dobrih sjenki iznad kolijevki, od majki andjeoskih lica i oceva paorskih ruku (u ovom filmu uvod pocinje i ne prestaje nego te svako malo vrati na scene iz djetinjstva)

on - izrastao iz prvih cipela u prve zelje, tu je taj drveni konjic kojeg ce tek usniti kad mu se jednom privide vrata u tom suhom zlatu, tambura na stoljnjaku kojeg je izvezla njegova majka bit ce kupljena tek za tuce godina, dobit ce par madarina i malog bijelog zeca kad otpuhne devet svjecica na torti... i kad prvi put sutne loptu o stari zid u porti pozeljet ce biti centarfor skolskog tima...
on - naucit ce kako se sadi lipa da bi razumio svako posadjeno drvo, kao deranu stari ce mu ratnik reci sveo konjima, s osamnaest neki ce mu govoriti vi, s dvadeset tri mozda ce pozeljeti da se odseli ali ce kasnije shvatiti da se zito ne prodaje svakakvim gazdama

ona - izrasla iz prvih cipela u prve igre, vozit ce sanke u petoj minuti filma (dok ce on u pozadini praviti snjeska), njene ce kecke veseliti lica rodbine prvo a kasnije, kasnije tek, za njima ce se okretati neki djecaci (pa tako i on...), ucit ce svirati klavir i voljet ce svog Shopina i Bacha i Liszta... dok jednom... ista ta...
ona - s koferima iz provincije ne prospe mu kosu u lice i zamoli ga da joj napise pjesmu jer ona je ta njegova pjesma i njegova plima, za ladanjskih dana kupat ce se a znati da je on krisom gleda, jer ona je jos njegova ruza u svijetu punom zumbula i cudom, cudom vec onako krhka znat ce kako dodati vjetar u njegova jedra... do prave luke...

oni - izbjeglice iz besmisla... on ce shvatiti da to sto su se prije druge udale bila je vracka onog tko od gore vidi sve i koji zna sta radi i znat ce da je ona jedina prava uz koju se kaleme bremena posebnosti... ona ce u fini porculanski svijet uvesti grancicu brsljana znajuci da se tako samo rijetkosti povezuju, uz uzglavlja gdje su one ruze u intarziji, kraj istog tog uzglavlja gdje je on u prvom dijelu filma citao raspored madeza na njenim ledjima kao tajnu mapu sto pokazuje u koje zvijezde treba da se zagleda dok mu u umoru od onako ludog nedostajanja ona sapuce kao talas mora zivota i budi ga dok je tako blizu nalicju vremena...

male price sporednih junaka tek pominju ratove i likove, neke drage a neke ne... cirkusi ce uvijek odlaziti, vladari ce se mijenjati, namcori ce biti bas to - namcori... u krcmi ce vasa ladacki piti sa saletom nadjom dok oba ne umru... ilona i marina ce zavidjeti oliveri, branislava ce na svoj zuti put poci a vraci ce uvijek biti zao konja...
i svi dobri dragi likovi bit ce tu...

na kraju - kao ni portret ni ovaj film ne bi mogao bez crne... sanduk crni srebrom okovan, novembar, izmaglice i kvartet dragih lica... i oni u vjecnost otisnuti, uz one pegaze s pocetka filma, dvije dobre sjenke
iznad kolijevke... oni - blazeni dok trag postenja i dobrote kao oreol rominja oko njih...

eto - dobar scenario za cudan ali drag film...
ma nista djeco, samo obicna ljubavna prica...

a pitanje o pocetku s balasevicem - pa ne znam kada sam poceo i kako a sve mi se vise cini da nisam ja poceo s njim nego on samnom... od dana neznanog...
pa dok ne nadjem odgovor na ovo...

a sto bi drugo nego da nastavimo, veselo:
"...HEEEEEEJ HAAAAAAAJ BAS NAS BRIGA... VOZAMO SE NA TALJIGA !!!!!!!!!!!!!"

Djole je bio i ostat ce uvijek NAJ!


ture je napisao/la sledeće:
Djoletova muzika je ok,posebno tekstovi ,,ali nije mu potrebna politika u zivotu,ne nikako


Politika je kao Internet.
Nije nuzna no opet se svi njome bave.

Tice se nasih zivota. Ne zelis njome baviti no ona se pocne baviti tobom. Tako je i kod Djoleta. Vise se ona bavila njime nego on njom.

No zadnji mu albumi imaju sve manje politike. Zapravo, predzadnji (Dnevnik Starog Momka) uopce nema politike na sebi dok zadnji ima vrlo malo...



Edit by PiNkLaDy...moze ovo i u jednoj...spojila sam ti poruke... Exclamation
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 1:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aureliano,

ok je to bilo 90-tih kada smo se vi time bavili. Svi smo bili u dilemi istok ili zapad(barem mi neznam za ves)i uredu je bilo zbijati sale na racun politicara(to i zasluzuju), ali nema potrebe jedan djordje balasevic da se ponizava i da se pojavljuje na predizbornim mitinzima bilo koga. On je i veci i jaci, i trajace mnogo duze nego svi(tto,sloba,tadic). Trebaju oni da dolaze kod njega na koncerte. Wink

a sad veselo:
u mog babe para mnogo ej! !
da izbrojis nebi mogo sve.
pa se selom pripoveda da smo prave lole,
zavidi nam neki sitan svet. . . . . . .
:p :p Smile

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Little_dress
~50% angel & 50% devil~
~50% angel & 50% devil~



Godine: 43

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 3035
Mesto: Dream world

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 15, 2005 7:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolji tekstopisac
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 1:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aureliano,
Pregledao sam sve pesme. Sad Izgleda da nemam.Te pesme nema ni u tekstovima.Stara je pesma tesko da ces da je nadjes. Embarassed

A za Olju cemo lako.Stvarno izgleda EXTRA Shocked

_________________

Join eRepublik here!!!
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam ja,chini mi se

_________________
Crvenokosa lutalica
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 2:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Djole je najveca muzicka legenda za koju ja znam, obozavao sam ga od malih nogu, njegovi tekstovi i nacin na koji ih on prenosi su neponovljivi. Ne znam koja mi je pesma najomiljenija. Obozavam ih sve, Lepu protinu kci, Svirajte mi jesen stize, Devojku sa cardas nogama, svidja mi se jako i pesma Naopaka bajka, zaista je sjajan! Ovaj zadnji album mu je takodje odlican, jedino kupujem njegove original cd-ove, nemam srca da kupim pirata!
p.s. tu pesmu tajna nemam ni ja , jesi li ti siguran da se bas tako zove pesma?
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milicaanchy,
Posalji je Dj Vestici pa cemo da je svi skinemo.... Wink

_________________

Join eRepublik here!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hercegyu je napisao/la sledeće:
Milicaanchy,
Posalji je Dj Vestici pa cemo da je svi skinemo.... Wink


O Milica andjele, o ti srdasce slatko, o zvijezdo sjajnija od svih zvijezda, o Milice divna, draga, pametna, O Milice kraljice i carice, o Milice dusho nasha, o Milice najkrasnija... Very Happy

Pliz, pliz, pliz, pliz, pliz, ucini tako... Very Happy

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hajd Milice, osvrni se na molitve patnika, jerbo ću inače morati Balaševićev FanClub da prenazovem tvojim imenom Rolling Eyes

_________________
Mo'š misliti! Rolling Eyes
 
CoYoTe
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 18 Sep 2004
Poruke: 618
Mesto: Arandjelovac/RC ETF

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 7:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Micka, obavesti nas molim te kad nam posaljes pesmu,Hajde Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________

Join eRepublik here!!!
 
Nesa_bulje_mesa
Banovan!

Poslasticar
Poslasticar



Godine: 37

Datum registracije: 10 Mar 2005
Poruke: 3172
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 18, 2005 8:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

djoka je majstor svih vremena rado gledam njegov show na tv-u inace volim narodnu muziku ali djoka je nasa ziva legenda

_________________
Ako zelite nesto da gricnete ili da se osvezite kliknite ovde: Hot - caffe by Slatka-Shanerka, Nesha & Dixy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Diskusije o domaćoj muzici ~ -> Djordje Balasevic - Fan Club Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  sledeća
Strana 2 od 16

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon