www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Surovost + bezobrazluk
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 3:07 pm    Naslov poruke: Surovost + bezobrazluk Na vrh strane Na dno strane

Mnogo puta sam osetila koliko su drugi surovi na svojoj kozi...
Kada se sluzite surovoscu?
Da li preterujete?Da li surovost koristite kao kaznu ili je koristite nesvesno?

Imam jedan jako ruzan primer...
Drug mog bivseg decka povredjen sto sam ga ispalila...non stop mi podmece kako je taj moj bivsi srecno zaljubljen,misleci da ce me time iznervirati...
i kada je video da mu to ne ide,kada sam pokusala da pricam s njim o tome i da mu kazem da ne treba da me mrzi i da mi se sveti jer nisam htela da budem s njim,da se ne ponasa kao da smo deca...on me je ispsova najgore na svetu,oterao me da ne kazem gde...

Prilicno surovo u tom trenutq.I nevaspitano.



_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

muška i ženska sujeta... mačevi sa dve oštrice

edit: što se tiče surovosti... to su takozvani 'teški' ljudi, ja sam jedan od takvih, škorpija u horoskopu, kada mi nešto nije po volji ili kada sam neraspoložen znam se obrecnuti na svakog, čak i na meni najbliže. zbog toga mi dodje da šamar udarim sebi kasnije koliko mi bude krivo... ali radim na tome da kontrolišem to nekako nemojte mi zameriti Smile

_________________
~Duo de la muerte~
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 4:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BulatCar je napisao/la sledeće:
to su takozvani 'teški' ljudi, ja sam jedan od takvih, škorpija u horoskopu, kada mi nešto nije po volji ili kada sam neraspoložen znam se obrecnuti na svakog, čak i na meni najbliže


Zanimljivo...ne verjujem baš da ima to veze sa horoskopom (ja sam rak pa znam bit nekad "teška") ali jedna izmedju mojih najboljih drugarica je škorpija u horoskopu i često (ako ne i ovek) je bas nemoguća, a poznam još dosta škorpija koje su isto tako "teške". Kad bi svi oni posle hteli da se ošamare bilo bi idealno...ali žalostno je da je nekima baš svejedno Confused
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ne bi ova tema išla na horoskop, i ja sam škorpija, pa bar se meni čini da nisam "težak" Mislim jesam, al nisam Wink

Biti surov prema nekomu, meni to dođe kao manjak inteligencije i kulture. Znam nekoliko ljudi, koji su jako surovu u danom momentu. Jedan od njih je moj najbolji prijatelj, i kad se šali, umije da bude jako surov, i u par navrata me jako povrijedio, ali bože moj. Pošto mi je najbolji prijatelj, preživi se sve. Kažem mu da je prekardašijo mjeru i kapija.

Ali, nekad i ta surovost nije samo neka karakteristika ljudi, nekad je samo onaj ventil, ili dođe do manjka nazovimo koncentracije, pa se izgovori nešto što se ne bi smijelo. Biti surov, ipak znaći biti ljudsko biće. Po meni, važni smo mi, kako mi sve to podnesemo, da li ćemo vratiti istom mjerom, ili ćemo smoći snage pa nekako progutati to, i pokušati sa tim čovjekom, kad se strasti smire, smireno i pošteno porazgovarati, i njemu takođe reči ono što mu ide, ali na jedan kulturan način. Ne znam... možda sam naivan pa tako mislim Confused

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 5:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi naivan nego obično su takvi ljudi zadrti u razmišljanju i nikada neće priznati grešku i pošto je shvate.
Ja nisam takav znam da budem arogantan, bože moj svi to znamo ponekad, ali umem da priznam grešku i pružim ruku/ kažem izvini.

_________________
~Duo de la muerte~
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 8:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sam htela da kažem prije. Svako je nekad na neki način surov, to je normalno. Ali je velika razlika izmedju onih koji priznaju gresku, shvate sta su uradili naopako, pokusaju to da poprave (kao npr. ja Very Happy ) i onih koji (mozda nesvesno) su surovi pa ne zele ili ne znaju da priznaju to, okrenu se, nije im bitno da su nekoga mozda time povredili.
I valjda kako tu svoju drugaricu poznajem dug niz godina nekako zazmurim na jedno oko i predjem preko toga, ali ne pamtim kada se je ona nekome izvinila kad ga je povredila ili priznala svoju gresku. Cak suprotno. Na kraju hoce da me ubedi da sam ja kriva i da treba da se joj ja izvinim Shocked Ali posto se i u meni krije vruca krv (kao da sam skorpija Mr. Green ) necu ni ja da popustim. Sva sreca da je ona u Ljubljani a ja sto km dalje, pa se vidimo samo za vikende Smile

Davno sam ugotovila da nije niko idealan, ali sve cesce primecujem kod ljudi oko mene, da se uopste ne trude ispraviti to....svako gleda samo na sebe i svoje osecaje Confused Mozda zato sto ti ljudi u vecini slovenci, pa su tako odgojeni? Ono malo "nasih" prijatelja sto imam ovde ovek su se izvinili, priznali gresku kad su bili surovi ili bezobrazni (a to se ne desava cesto) a slovenci (bar iz mog iskustva) dosta puta prave "greske" a izvine se ili priznaju pogresku vrlo tesko Confused
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 9:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

erilla je napisao/la sledeće:
Mozda zato sto ti ljudi u vecini slovenci, pa su tako odgojeni? Ono malo "nasih" prijatelja sto imam ovde ovek su se izvinili, priznali gresku kad su bili surovi ili bezobrazni (a to se ne desava cesto) a slovenci (bar iz mog iskustva) dosta puta prave "greske" a izvine se ili priznaju pogresku vrlo tesko Confused


Dosta puta se desi, da moram da branim slovence Laughing Laughing , ali ovaj put ne moram. Slažem se sa tobom Erilla, slovenci imaju to nešto u sebi, da su takvi. Jednostavno ne mare kad će da uvrijede i da li su uvrijedili. Neću sad reči da su svi takvi, naravno nisu, ali u globalu kad se pogleda, jako su teški ljudi. Taj moj najbolji prijatelj je slovenac, i svo društvo ovdje u LJubljani je takvo manje više. Takva jim je narav. Kažu za slovence, da su jako ljubomorni na svoje komšije, da su sujetni, da su zagledani u sebe, i da su spremni za sve samo da svoje dokažu. Jako je teško nekad izaći na kraj sa njima.

Surovost je po meni nešto što se dobije sa životom. Kako nas život tretirao, takvi čemo biti. Ako smo navikli na surovost oko nas, ako smo kao dijeca viđali surovost kao svakodnevni pojav, onda nam to kasnije dođe kao nešto sasvim normalno. Surov čovjek, če možda tek na kraju da shvati, da ga ta njegova surovost i nije dovela do željenog cilja.

Kao što pjeva Zabranjeno pušenje: "A kad hladni vjetar dođe u tvoje krajeve, i kad ti srce staro, ispune ledenice. Pitat češ se zašto, figure šahovske, s' one druge strane, niko ne miće!?"

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

offtopic: Ono psovanje nije surovost vec manjak argumenata, da si mushko poletele bi pesnice, vako "samo" reci. Wink

Surov u smislu da mogu da kazem sve shto imam pa makar to ne znam kako bolelo tu osobu itekako - jesam. Jeste, postoje osobe koje su izuzeci i kojima nikada ne bih mogao da naudim i koji to (po meni) ni na koji nacin ne zasluzuju od mene ali oni su izuzetno retki.
E vala, ja imam teshku narav, izuzetno. Bik sam u horoskopu i svako ko mi u pogreshnom trenutku "baci crvenu zavesu" na oci podboshcu ga; tada, i svaki sledeci put. Bez pravila i nisko.

Problem? Ne, to nikako ne smatram problemom jer ma kako to zvucalo to je istina, surova istina ako vam se tako bash vishe svidja. Nikada se ne kajem zbog svojih reakcija jer uvek znam kome i shta govorim. Uvek iskreno i svako zna "na cemu je" u odnosu samnom a mishljenje nikada ne menjam kako dune vetar, pa makar posle toga morao uzvodno da plivam do kraja zivota.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.


Poslednja prepravka: Alexns datum Uto Jun 10, 2008 11:45 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 10, 2008 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Nikada se ne kajem zbog svojih reakcija jer uvek znam kome i shta govorim. Uvek iskreno i svako zna "na cemu je" u odnosu samnom a mishljenje nikada ne menjam kako dune vetar, pa makar posle toga morao uzvodno da plivam do kraja zivota.


Wink Ali od riječi do riječi moram da potpišem kao odgovor na temu.
Prosto sam razmišljala kak da uokvirim još odgovor, medjutim, eto. Smile
PS. S tim što ne posmatram sve ovo kroz horoskop nego ili kroz genetiku ili jednostavno... tak kako je. Horoskop mi je stran i druga dimenzija Smile
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 6:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa citatom iznad Smile
samo sa jednom razlikom... ne bih rekao da se kajem, ali ponekad ishitreno ucinim nesto pa mi bude krivo... svakako da se izvinim kada se ohladim... te reakcije ne bih nikako mogao da svrstam u surovost...

recimo... u poslu, u zavisnosti od situacije, umem da budem jako surov... u zadnje vreme mi bas ide od ruke Razz
jednostavno budem primoran... to mi je krajnja mera... kada me neko uzjase bez razloga, bio to sef, gazda, kolega, saradnik, klijent... naravno da ta surovost mora da bude "kulturna"... tj. teska arogancija...
ne bih ja tako da funkcionisem na poslu... ali, izgleda da je to neminovnost i potreba... inace, pojedose me pirane Neutral

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
offtopic: Ono psovanje nije surovost vec manjak argumenata, da si mushko poletele bi pesnice, vako "samo" reci. Wink

Surov u smislu da mogu da kazem sve shto imam pa makar to ne znam kako bolelo tu osobu itekako - jesam. Jeste, postoje osobe koje su izuzeci i kojima nikada ne bih mogao da naudim i koji to (po meni) ni na koji nacin ne zasluzuju od mene ali oni su izuzetno retki.
E vala, ja imam teshku narav, izuzetno. Bik sam u horoskopu i svako ko mi u pogreshnom trenutku "baci crvenu zavesu" na oci podboshcu ga; tada, i svaki sledeci put. Bez pravila i nisko.

Problem? Ne, to nikako ne smatram problemom jer ma kako to zvucalo to je istina, surova istina ako vam se tako bash vishe svidja. Nikada se ne kajem zbog svojih reakcija jer uvek znam kome i shta govorim. Uvek iskreno i svako zna "na cemu je" u odnosu samnom a mishljenje nikada ne menjam kako dune vetar, pa makar posle toga morao uzvodno da plivam do kraja zivota.



Potpuno se slazem sa poslednjim tvojim pasusom.
Razmisljala sam bas sad citajuci ove vas postove i shvatila da mu surovost dodje kao neki sistem samoodbrane.
Sta mislite o tome?
Prisetila sam se svih situacija kada su ljudi prema meni bili surovi,i bili su surovih samo jer su tada bili inferiorni u odnosu na mene.
Verovatno ponekad surovost dolazi i iz slabosti i nemogucnosti da se nekom odupremo...

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
LeniLilly
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 27 Apr 2008
Poruke: 15

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 13, 2008 5:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam jako iskljuciva osoba-kod mene je sve crno-belo,ili volim ili ne volim,cesto nema sredine...
Znam da budem jako gruba i ljudi koji me ne znaju to pripisuju reci 'snob',a u stvari nema veze sa vezom! Jako sam impulsivna i ne mogu da se pretvaram(iako stvarno STVARNO pokusavam da spustim loptu,znam da gresim)...ali,sto vec neko rece,ljudi znaju na cemu su samnom!
Ne mogu da pripisem surovost manjku inteligencije,mislim da cak nema veze sa njom-vise je povezana sa samokontrolom,koliko ti mozes da kontrolises svoje emocije,reakcije.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Surovost + bezobrazluk Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon