www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hrabar je onaj koji pobedi sebe
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 11:01 am    Naslov poruke: Hrabar je onaj koji pobedi sebe Na vrh strane Na dno strane

ovaj potpis sam videla kod jedne nase clanice pa me je zainteresovao...

volela bih da mi navedete primere u kojim to slucajevima treba ici protiv sebe, jer, po mom licnom misljenju, to je jako suludo....zbog cega se boriti protiv sebe.? zasto se odreci svoga ja i onoga sto zaista jesmo? koja je cena svega toga? zadovoljiti druge ili sebe?



sto se mene tice, ja to ne mogu...iskreno...



_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 11:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mada bih nekad volela da mogu da nadjačam svoju prirodu, pre svega svoja osećanja, jednostavno nisam ja od te fele - da se sputavam, da se ograničavam, da idem protiv sebe...ne, to nisam ja. I niko od nas nije to što u biti jeste, ako sve ovo čini.

Naprotiv, hrabrost je biti ono što jesi, biti svoj Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada se ne bi suprostavila sebi zbog drugih, zbog toga jer oni tako zele. Ja sam ja i ne mogu (in necu) da menjam nacin zivota, sebe, svoje navike (mada bi nekada neke lose i htela promeniti), karakter.
Ali mislim da se "Hrabar je onaj koji pobedi sebe" moze odnositi i na neku ovisnost, npr. od alkohola, droge, cigara, krađe (kleptomanija) kad jedan dio "njega" hoce jos uvek da radi to, a drugi dio se suprostavi i pobedi tu ovisnost, ili npr. kad ima neko neki strah (od visine, lifta) pa pobedi sebe ustvari taj svoj straj i ucini to...posto i za takve stvari treba dosta hrabrosti i snage.
Tako to ja na neki nacin razumem...

_________________
I dižem glavu gore, kao ratnik što ide u boj. Dok vetar šiba u lice, ja odlazim stari moj ...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

interesantno Very Happy Wink

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
tinna-bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Mar 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 14, 2008 5:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je ovde izreka "Hrabar je onaj koji pobedi sebe" pogresno shvacena.
Ne radi se tu da neko radi protiv sebe, vec na sebi, a to obuhvata menjanje ukorenjenje obrasce ponasanja za koje shvatimo da nisu dobri.
Upoznati sebe je tesko, a jos teze je menjati sebe. I za jedno i za drugo treba hrabrost. Nikad ne treba menjati sebe zbog drugih ljudi (to je onda gubljenje sebe), vec zbog sebe samih. Da bi covek dosao do stadijuma da zeli da pobedi samog sebe potrebna je samosvest (ko sam ja?). Kad saznas odgovor na to pitanje onda mozes da pocnes da menjas ono sto ti neodgovara.

"Hrabar je onaj koji pobedi sebe" je prevazilazenje svojih mana. Za to mora postojati istinska hrabrost u coveku, jer to zahteva rusenje njegovog ega i svega onoga na cemu je do sada gajio svoje uzviseno "JA".
Rad na sebi je tezak posao. Lakse se ljudi prihvataju da menjaju drugog, nego sebe, jer to ne boli, a menjanje sebe je bolan proces.

Npr.
Neku devojku svaki momak ostavi, njoj je lakse da misli da su svi oni skotovi, koji nisu videli kako je ona divna, nego da zaviri u sebe i nadje u sebi razlog zasto joj se to dogadja. Onda da pocne da menja svoje obrasce da bi mogla da ostvari kvalitetnu vezu.

_________________
Smile
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 15, 2008 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa zato i pitam, verovatno ima i drugih shvatanja pa i zelim da cujem i druga misljenja


a ovaj primer za devojku...ja tu ne vidim bas da ona treba "sebe" da pobedjuje Neutral

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 15, 2008 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tu ne bih stavio poantu na ono "sebe" nego na ono "hrabar".

Pobijediti sebe u slučaju ovisnosti ne mora značiti hrabrost. Hrabrost je kontra ne-hrabrosti, recimo kukavičluku.

Pobijediti kukavicu ili slabića u sebi - hrabrost. Tako ja to vidim...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 2:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja se cesto borim protiv sebe u ljubavi Laughing Laughing Laughing
znam da nesto ne trebam, da nije dobro a opet me nesto vuce tuda Mr. Green Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 3:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se mene tice ne bih nikad isao preko onoga sto mogu da odradim .. znaci ono sto mogu, to cu da uradim .. a ono sto ne mogu, .. ne mogu protiv sebe..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Ohanzee
Banovan!

.:Tale Believer:.
<b>.:Tale Believer:.</b>





Datum registracije: 11 Feb 2007
Poruke: 4685

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dobra tema...

"hrabar je onaj koji pobedi sebe" mi je nekako uskove zano sa upoznavanjem samog sebe...
sto nije ni malo lako... shvatanje sebe, svojih potreba...
uzimati sebe zdravo za gotovo... meni nije nacin zivljenja...

bas bih voleo da cujem... kako se to covek nadogradjuje ako sebe uzima zdravo za gotovo... zivi konstantno po jednom sablonu i ne menja se u sustini... nema toga ko je pronasao recept apsolutno kvalitetnog zivota...

veoma je lako ostati ono sto jesi... "vec vidjeno"... tesko je postati ono sto nisi (iskljucivo mislim na pobosljanje samog sebe)... i uvek je lakse sici sprat nize, cak lakse nego sotati na istom spratu...
hoces da budes bolji a ne znas nacin i bojis se... kako da se pomeris iz mrtve tacke?... nista gore od toga... vracas se jednim te istim obrascima ponasanja, misljenja, osecanja... sta god... stagniras...

_________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.
Michelangelo Buonarotti
 
Cura sa bazena
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 29

Datum registracije: 15 Jun 2008
Poruke: 96
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Mada bih nekad volela da mogu da nadjačam svoju prirodu, pre svega svoja osećanja, jednostavno nisam ja od te fele - da se sputavam, da se ograničavam, da idem protiv sebe...ne, to nisam ja. I niko od nas nije to što u biti jeste, ako sve ovo čini.

Naprotiv, hrabrost je biti ono što jesi, biti svoj Wink


I ja sam takva, mada ovo sto kazes `biti svoj` tu manje vise imam hrabrosti, zavisi u sustini koliko mi je u tom trenutko stalo New Spiral

_________________
Pozdrav sa bazena Smile
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 16, 2008 4:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ali mislim da se "Hrabar je onaj koji pobedi sebe" moze odnositi i na neku ovisnost, npr. od alkohola, droge, cigara, krađe (kleptomanija) kad jedan dio "njega" hoce jos uvek da radi to, a drugi dio se suprostavi i pobedi tu ovisnost, ili npr. kad ima neko neki strah (od visine, lifta) pa pobedi sebe ustvari taj svoj straj i ucini to...posto i za takve stvari treba dosta hrabrosti i snage.


Citat:
"Hrabar je onaj koji pobedi sebe" je prevazilazenje svojih mana.


Zanimljiv ugao posmatranja, doista Smile

Citat:
bas bih voleo da cujem... kako se to covek nadogradjuje ako sebe uzima zdravo za gotovo... zivi konstantno po jednom sablonu i ne menja se u sustini...


Biti svoj ne znači uzimati zdravo za gotovo. Biti svoj znači biti originalan i jedinstven, dosledan sebi.

Pobediti svoje mane i time unaprediti sebe je jedini kontext u kome ja vidim da misao iz naslova ima smisla.

Inače, ići protiv sebe, truditi se da nadjačaš sebe samoga, boriti se protiv svog ega, emocionalnog / umnog Ja, izgubiti identitet...čemu vodi? Čemu sputavati ono što jesmo? Zarad čega? Ili koga? Rolling Eyes

Samo ako raširiš krila osetiš visine Smile

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Hrabar je onaj koji pobedi sebe Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon