www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ucenici sa sela i ucenici iz grada
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 18, 2008 8:19 pm    Naslov poruke: Ucenici sa sela i ucenici iz grada Na vrh strane Na dno strane

Da li ste ikada pravili ili osetili da neko drugi pravi razliku?
Da li ste u razredu bili dete sa sela ili dete iz grada?
Sta mislite kako se profesori odnose prema ovoj razlici?
Ko bolje uci?Seoska ili gradska deca?
Da li ste primetili da je decu sa sela neko nekad diskriminisao?
Da li ste primetili da deca sa sela imaju odredjenu vrstu straha i odbojnosti prema deci iz grada jer se boje kako ce ih ovi prihvatiti?


Konkretno,u mom razredu ima nji 5,6 sa sela.
Jedna devojka od njih je najbolji ucenik u razredu.
Prefektna u svemu,dobra kao kora hleba,mirna,stlaozena,umna,razumna....bukvalno,svakom za primer.
Drug takodje sa sela je glavni saljivdzija u razredu,takodje odlican ucenik.
I svi ostali...sve 5,00.

A kad se zamislim i pogledam nas iz grada,nekako smo mnogo bre razmazeni,mozda pomalo i surovi ponekada,a oni su pored nas kao mali(takav sam utisak stekla),iako to uopste nisu.
Jedna drugarica sa sela mi je priznala da ne moze nikom da veruje u nasem razredu i nikom da se otvori jer se plasi,kaze:"Ja ovde nikog od vas ne poznajem,ne znam ko je kakav,ko ce me sutra izdati ako mu nesto kazem ili me pljuvati iza ledja".
Zivi sama jer joj je tesko da putjuje(oko sat vremena i 15 minuta)i prilicno je usamljena.
Opet,kada mi je to pricala,pomislila sam kako mozda malo preteruje,mislim,ispada kao da smo mi iz grada neki bezdusni i okrutni monstrumi koji ne znaju za ljubav,podrsku i sigurnost.
A mozda su opet ta deca sa sela(svako dete puno svojih problema,uglavnom siromastvo,haos u porodici)pomalo isfrustrirana i nesigurna u sebe.

Ne znam,ne znam,ne znam sta da mislim vise,a jako mi je glupavo sto se ta razlika,hteli mi ne hteli,nekako oseca.Svakog dana dok smo u skoli,svaki put kad pricamo...i to me jako nervira.


Sta mislite o svemu ovome?
Da li ste se sretali sa nekim od ovih pitanja i problema?



_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
grof88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Dec 2007
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 28, 2008 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja se bas i nisam sretao sa takvim problemima, posto se i ja vodim kao gradsko dete, isao sam u srednju u svom gradu i bilo ih je nekoliko sa sela kod mene u razredu ali oni su putovali svaki dan, ziveli su na 15 minuta busom i nissu se posebno isticali u ucenju. Jedan drug je ziveo u internatu, bavio se sportom i od odlicnog u osnovnoj dosao je do jedva zavrsene srednje. Licno, mislim da je rano odvajati se od roditelja i porodice sa 15 godina.
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 13, 2008 9:05 pm    Naslov poruke: Re: Ucenici sa sela i ucenici iz grada Na vrh strane Na dno strane

filicka je napisao/la sledeće:

"Ja ovde nikog od vas ne poznajem,ne znam ko je kakav,ko ce me sutra izdati ako mu nesto kazem


Pa kaj sad, ovak se osjeća i netko tko je iz grada pa se opet ne uklopi u neko društvo zbog tko zna čega. Nema veze sa životom u manjem mjestu, nego sa odrastanjem i sazrijevanjem. Ja sam živjela u gradu pa se u osnovnoj školi ni sa kim nisam družila, eto tak se poklopilo. A netko tko je došao izvan grada bio je sjajan. I sama to kažeš, da ima u tvom razredu i ljudi koji su divni, "šaljivdžije". Mislim da ona treba malo više sebi da vjeruje i ostalo, ali to je dio sazrijevanja.
I sama mi je reka jedna cura koja je živjela pokraj Zagreba da se uopće ne osjeća različito od drugih iz grada, osim to kaj mora ustati 1h ranije. Jbg, nije ona kriva, nisu ni njeni roditelji. Ali nije zbog toga drugačija, to je još jedna nepotreba predrasuda.
I nikome u školi ne treba bit lakše ili teže za učiti ( osim djeci koja su iznimno bolesna ). Nama ostalima zdravima treba sve bit ravno bez obzira odakle smo!
 
milka cokolada
***тиха вода***
<b>***тиха вода***</b>



Godine: 35

Datum registracije: 23 Jul 2008
Poruke: 1239
Mesto: С р б и ј а, бре!!!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 13, 2008 9:39 pm    Naslov poruke: Re: Ucenici sa sela i ucenici iz grada Na vrh strane Na dno strane

[quote="filicka"]
A mozda su opet ta deca sa sela(svako dete puno svojih problema,uglavnom siromastvo,haos u porodici)pomalo isfrustrirana i nesigurna u sebe.


Ne znam zašto bi samo deca sa sela bila ovakva!Ovo mi zvuci kao predrasuda... Činjenica je da deca iz grada imaju mnogo više mogućnosti, sa mnogo toga se sreću što deca sa sela ne mogu sebi da priušte ili jednostavno neke stvari nemaju gde da dožive na selu!.Upravo iz ovog razloga rekla bih da su deca iz grada razmaženije, pa sa predrasudama i podsmehom prihvataju decu sa sela.Ali, naravo, imamo i obrnute situacije!Međutim, sve je to relativno...Bitno je kakva si osoba!Jedino ličnost pojedinca može da ga odredi u društvu!

_________________
НИЈЕ БИТНО КАКО ИЗГЛЕДАШ.БИТНО ЈЕ ОНО ШТО ГОВОРИШ!
Бити ИСТА
...ПОСЕБНА
...СЛОБОДНА
бити само СВОЈА!!!

 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 28, 2008 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, primetila sam. U mojoj srednjoj školi pojedini su s podozrenjem gledali na drugare / drugarice koji su sa sela, a to podstiče i stvara raslojavanje i groopisanje...

Vrlo često su deca sa sela vrednija i organizovanija, te budu i bolji đaci i neretko budu etiketirani kao štreberi...i od mojih đaka čujem takve primere...Tužno, ali tako je. U odeljenju standardno budu, citiram, one koje su 'dobre ribe', tj. oni koji su 'face', a to su retko ili nikada deca sa sela...

Citat:
A mozda su opet ta deca sa sela(svako dete puno svojih problema,uglavnom siromastvo,haos u porodici)pomalo isfrustrirana i nesigurna u sebe.


Hm, ne znam odakle ti ideja da povežeš takve probleme sa decom sa sela...
Confused

Dolaskom u srednju školu sva se deca prilagođavaju, što na školu, što na profesore, što na drugare, možda i grad, tako da je svima jednako teško. Pitanje je koliko je ko (a)socijalan, snalažljiv, koliko ko ima samopouzdanja...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Pirate Shakira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 23 Sep 2008
Poruke: 50
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 29, 2008 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

,,Kako se to ponašaš, seljanko jedna?!’’ Jedna je od fraza koja se i dan danas upotrebljava za neučtivo i nekulturno ponašanje ljudi; kao da se zaboravlja činjenica da su najgostoprimljiviji ljudi upravo razbacani po najruralnijim krajevima našeg brdovitog ludila od zemlje. Nekako su se deca sa asfalta urbano pokondirila i sada sa zgražavanjem gledaju na pojam zemljoradnje, stari drveni sto sa belim vezom na njemu i bakicom sa maramom oko glave. Prizori poput navedenih postaju deo folklorne baštine i društvenih mitova.
Ja sam živi dokaz da je jedan grad u suštini veliko selo. Sve ono što važi za manje krajeve – svako svakoga postaje i zadire u tuđa posla, želi da komšiji crkne krava, poimanje da odelo možda čini čoveka – to su izreke koje su možda nastale na selu ali se primenjuju i u gradu. U Novom Sadu, ove 2008. godine, naveći ,,građani’’, takozvana intelektualna elita u mojoj školi pokazuje svoje pravo, seljačko, lice kada se podsmeva ćelavosti Mona Lize, Remboovom homoseksualizmu i ostalim stvarima koje prevazilaze okvire današnjeg vremena.
Takvi seljaci danas popunjavaju stanove po gradovima i stvaraju pojam globalnog sela na jednom sasvim novom nivou. Kako nas onda iznenađuje kada nađemo pametnu i vrednu decu sa sela sa potpuno drugačijim sistemom vrednosti pomešanim sa kompleksima i povremenim crvenjenjem obrazima kada svojim drugarima iz razreda uz povremeno kolutanje očima kažu odakle su?
Stalno lažemo sebe kada kažemo da nije bitno odakle je neko, nego kakav je. Zašto onda i dalje čujem gluposti poput ,,Što južnije, to tužnije’’ ili ,,Taj je sa nekog brda sišao’’... To su izmislili ljudi koji su svojim geografskom nadmorskom visinom pokušali da nadomeste najnižu tačku u svom egu. Mnogo ljudi iz manjih koje poznajem koji su u prvom postu opisani (doduše, sve je ovo pomalo generalizovano) odgovaraju pozitivnom stereotipu vredne i tihe osobe iz prikrajka. Možda je vreme da neko gradskim seljoberima objasni pojam ljudske vrednosti koje nije obeleženo gradskom tablom niti visinom stanarine.


Shocked Raspisa se ja.

_________________
Elektro, makes you feel fine...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 03, 2008 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Pirate Shakira, milo mi je da si se raspisala Smile Sudeći po profilu, vidim tvojih 17 mladih godina, a čitam tako zrele i smislene redove. Svaka čast! Very Happy

Citat:
To su izmislili ljudi koji su svojim geografskom nadmorskom visinom pokušali da nadomeste najnižu tačku u svom egu.


Izvrsno rečeno

Citat:
,,Kako se to ponašaš, seljanko jedna?!’’ Jedna je od fraza koja se i dan danas upotrebljava za neučtivo i nekulturno ponašanje ljudi; kao da se zaboravlja činjenica da su najgostoprimljiviji ljudi upravo razbacani po najruralnijim krajevima našeg brdovitog ludila od zemlje.


...pri čemu, nadovezala bih se, izraz 'seljak' inherentno i realno treba da ima pozitivne konotacije, asocijacije na vrednoću, čistotu, izvornost, tradiciju...

Onih 'seljaka' u negativnom značenju ima ponajviše i upravo u gradovima.

Snobizma i licemerja je sve više i nažalost i među decom...

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
boj@nic@
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 31

Datum registracije: 02 Okt 2008
Poruke: 93
Mesto: moj topli krevet

denmark.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 12, 2008 6:30 pm    Naslov poruke: ... Na vrh strane Na dno strane

napisala sam da sam iz indjije jer nisam htela da navodim ime mesta iz kojeg sam.Sa sela sam i idem u manji gradic u skolu i primetila sam da decu sa sela drugacije posmatraju,vredjaju i vrlo cesto ih maltretiraju i psihicki a i fizicki.Isto tako ima veze i kako se to dete postavi od prvog dana.Kada sam ja krenula u skolu sa svima sam bila ravnopravna i nikada nisam imala problema sa tim sto sam sa sela,ipak imam jednu drugaricu koja se skromnije oblaci i svi je cesto udaraju cak dodje i do toga da joj ostanu i modrice,a na to ni skolski direktor ni pedagog ne obracaju paznju uprkos njenim mnogobrojnim prijavama!
 
Pirate Shakira
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 23 Sep 2008
Poruke: 50
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 3:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boj@nic@, ni tebe ni tvoje drugarice ne smeju zlostavljati ni fizicki ni psihicki. Ne dozvolite da vas iko udara, zaboga, modrice (?!)...to je prosto divljacki i krajnje primitivno. Obratite se skolskom pedagogu ili nekoj osobi od autoriteta ako ne mozete same da izadjete na kraj sa njima Surprised

_________________
Elektro, makes you feel fine...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 15, 2008 3:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, bilo je toga i uvek ce biti

deca znaju biti jako surova, i cak ako se malo razlikujes od njih, a kamoli jos da dolazis sa sela u grad

mada bih ja to vise prebacila krivicu na roditelje, oni ih vaspitavaju tako

ne mora da znaci ali uglavnom...

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
mi2scg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 241
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 25, 2008 7:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam za mnoge predrasude i "ustaljena" misljenja o razlikama dece sa sela i iz grada, ali mislim da je to sve stvar karaktera i mozda jos necega, necije zelje za uspehom.
Ono sto je meni simpaticno jeste to sto su deca sa sela u nasu gimnaziju uvek dolazila sa pola prvog casa zakasnjenja (kao zbog busa) i odlazili sa pola poslednjeg iz istog razloga Smile
Bus je cesto bio spas od mnogih odgovaranja.

_________________
Marko MI2

________________________________
Stop the madness !!!
 
Insektkiler
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 25 Sep 2008
Poruke: 25
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 31, 2008 1:28 am    Naslov poruke: :) Na vrh strane Na dno strane

Ista stvar po meni nije bitno ko je odakle!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Ucenici sa sela i ucenici iz grada Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon