www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Potreban pomoc u vezi Joomla
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 8:48 am    Naslov poruke: Potreban pomoc u vezi Joomla Na vrh strane Na dno strane

Nadam se da ce neko ovde naleteti da mi pomogne u vezi Joomla.
Sve je napravljeno osim jedne stvari. Ne mogu nigde da nadjem opciju da napravim praznu stranicu (blank page).

U jednoj sekciji pod Menu sam napravio Submenu i sada pod taj Submenu imam nekih 10-ak reci koje zelim da napravim kada se klikne na jednu od tih reci otvori nova stranica tj. ta prazna stranica gde cu postaviti neke informacije.

A da bih napravio link na toj reci, prvo mi treba url od te prazne stranice.

Za sada sta god da sam probao, uvek mi napravi menu ili submenu. Jednom sam nesto bezveze probao i napravio sam neku stranicu ali nije prazna, sve neke informacije od Joomla, koje ne mogu da nadjem da izbrisem.

Nadam se da cete shvatiti sta zelim da uradim.



_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 15, 2008 9:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cekaj. Imas neki menu i hoces da napravis Submenu.

U submenu-ju hoces da postavis linkove koji ce voditi ka odredjenim stranicama.

Ovde je problem sto ne mozes da napravis praznu stranicu pa zbog toga nemas link koji trebas da uneses da bi napravio link ka toj praznoj stranici?

Pravljenje prazne strane. Prvo ne znam sta pod tim podrazumevas.
Svaki Joomla ima svoj neki template odnosno definisan izgled pa zbog toga ne znam da li zelis da napravis praznu stranicu u okviru tog izgleda ili potpuno praznu stranu.

Ako je ovo drugo onda je to prosto jer takvu stranicu mozes napraviti eksterno... Uradis u notepad-u ili negde, upload-ujes na ftp i zadas direktnu putanju.

Ako je prazna stranica iz Joomle onda ne znam gde ti pravi problem posto je za kreiranje nove stranice potrebno samo upisati naslov, selektovati sekciju i kategoriju.

Dozvoljeno je da stranica bude prazna.

Evo ti primera... Znaci upisao sam samo naslov 'bez veze' i selektovao sekciju i kategoriju i to sacuvao.

Rezultat je prazna stranica sa naslovom (naslov u prikazu stranice se moze iskljuciti iz prikaza).

http://www.tsmladenovac.edu.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=285

Verovatno ovo nije ono sto si ti trazio i verovatno te nisam razumeo ali si dosta nerazumno postavio pitanje.

U svakom slucaju. Joomla ima svoje HTML editor p ti ako bas ne mozes da napravis stranicu koja je prazna napisi neko slovo, odi do HTML editora i onda uredi kod i tako sacuvaj.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 19, 2008 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam ja Menu i Submenu, sada hocu pod Submenu da napravi listu npr.
1
2
3, itd.
I kada kliknes na jedan da se otvori stranica sa svojim informacijama, tako isto vazi za 2, 3...
E problem je u tome sto ja ne mogu da napravim tu stranicu npr. stranica Br.1 sa informacijama, da bih mogao da napravim 'link' (tj. povezem) sa Br.1 u Submenu.

nenadmorpheus je napisao/la sledeće:
Ako je ovo drugo onda je to prosto jer takvu stranicu mozes napraviti eksterno... Uradis u notepad-u ili negde, upload-ujes na ftp i zadas direktnu putanju.


Kud se ovog nisam setio. Rolling Eyes Very Happy
Super si ti mene razumeo Wink uradio sam nesto drugo, ali cu ovo morati imatu na umu za sledece put.
Hvala!

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 20, 2008 1:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema na cemu. Wink

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Potreban pomoc u vezi Joomla Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon