www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Smederevo
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 9:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram priznati hoho da nisam imala prilike biti svedok nocnog zivota u Smederevu te cemo za to morati sacekati nekog drugog koji zna vise, ali cu zato dodati pra predivnih slicica ovog grada..sigurna sam da ce se svima dopasti


_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 9:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ovo je fudbalski stadion u Smederevu i divan pogled na tvrdjavu

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Uto Maj 17, 2005 6:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidim svi znate puno o Smederevu, vecinu stvari iz teorije. Ali ne vidim puno zivota u njemu. Ja zivim u tom gradu tacnije na Lestaru, i da bi ga upoznao kako treba moras dugo ziveti u njemu,, da bi zavoleo sve u njemu, ali moze da se desi kao i mnogima da ga zamrznu. Zivot u Smederevu je Ok, ima svacega i sada se ne zivi tako lose kao u drugim gradovima, za izlaske ima lokala, preko dana tu je nezaobilazna ulica Kralja Petra prvog, kao i brojni kafei, ali nocni zivot je druga prica, postoje onako odredista, oni koji vole komercijalniji zvuk, i zivu svirku upputre se na VES (cuveni veslacki) u Shark, San Marino ili Boss, mada je tu i jedna od najlepsih picerija i lokala u gradu Adggio. Za one koji vole underground zvuk tu je uveko popularna Enigma, u domu kulture, koja evo vec vise od deset godina je glavno mesto izlazaka mladih u gradu, a za one koji vole rock i tvrdji zvuk tu su 67 kod gurmana kao i masinac itd. Inace nocni zivot u gradu je postao poznat po cuvenom restoranu MARINA na obali dunava gde i danas gostuju poznati pevaci s obzirom da sam o tada i radi, inace za izlaske su jos aktuelna sela Mihajlovac, gde sada dolaze ljudi sa svih strana zemlje da izadju jer je jeftiniji nego BG, a pruxza mozda i vise od njihovih splavova, lokali MAGIC i ART, kao i lokal Klub M u Ralji, koji je mozda jedan od najboljih u opstini. Sada su postali akutelni lokali u lipama i po jos nerkim selima ali videcemo jos sta ce vreme pokazati.
Mozda nisam smarao sa istoriskim podacima ali sam vam barem ppredocio nocni zivot u gradu koji sve pruza, ima sve i za svakoga, samo sto je nama rodjenim smederevcima koji tamo zivimo to dosadilo vise, inace smedefrevo ima jedan od najuzbudljivijih nocnh zivota vikendom.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 8:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala puno na zaista divnom opisu..upravo tako nesto nam je i trebalo...za nas koji nismo odande jako je tesko saznati ovako nesto dok ne odemo tamo..ali zato imamo ljude kao sto si ti. Hvala jos jednom Mr. Green

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Sre Maj 18, 2005 6:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro Smederevo je vekovima bilo otvoren grad sirokog srca, posto njega cine uglavnom doseljenici najvise sa kosova, sandzaka, juzne srbije, inace znacajno je daa je nakon '99 godine i bombardovanja veliki broj ljudi nasao svoju srecu u Smederevu, najvise ih ima u naseljima Popazovac, godomin, lipaska ramapa, Kovacicevo,...
Sve sto vas zanima a sveze je iz grada slobodno pitajte, mogu vam reci sve sta se zbiva po gradu, dok ne budete dosli i imali prilike licno da se uverite u te stvari, jer mislim da ima mnogo vise stvari da se vidi nego sto pise u knigama, narocito Kraljev Dvor, tacnije dvor obrenovica, na plavincu,itd...
Pitajte pa cu vam izpricati sve sto vas zanima.
 
MAGICMASTER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Čet Maj 19, 2005 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pinkie zanima me odakle si i kakve veze imas sa smedereveom, kada si iskopala ovoliko podataka o njemu, priznajem za neke nisam ni ja znao, ali sve je to samo znanje iz knjiga, da bi se osetila sva lepota tog grada mora se boraviti u njemu malo duze. Da bi se videla tvrdjava u potpunosti,.... kao i mnogo stvari... Pozdrav
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 20, 2005 8:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno nemam bas nikakve veze sa Smederevom..jednom sam bila tamo i videla ponesto...ali jako malo...ono sto sam videla mi se ziasta svidelo i mislila sam da grad zaita zasluzuje sto lepse predstavljanje..zao mi je samo sto ne mogu da saznam vise o nocnim izlascima, i uospte neke price koje su tipicne za grad a mogu se doziveti samo tamo...zvaki grad ima svoju pricu..a toga u knjigama retko kada ima.... Wink veliki pozdrav Mr. Green

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
drazend
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 30 Maj 2005
Poruke: 7

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 30, 2005 9:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam iz Smedereva. Nocni zivot je OK, svodi se na jednu ulicu sa 20 kafica, nekoliko diskoteka, a najnovija moda je otvaranje splavova... za sada samo 4.
Dodjite i uverite se da smo mi Smederevci veoma gostoljubivi...
Posetite Tvrdjavu, muzej, crkvicu Djurdja Brankovica iz XV veka na starom groblju, vilu Obrenovica na Plavincu, trg gde cete videti arhitekturu starog smedereva - zgradu okruga, suda i gimnazije, Karadjordjev dud gde je karadjordje 1805. dobio kljuceve grada...

Ako dolazite javite mi se na mail za jos informacija i slichica: drazen026@yahoo.com
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 01, 2005 4:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smederevo kao grad mi se jako svidja, u njemu sam proveo proslog leta 4 nedelje, i jako mi se dopalo. Jedino "Cleopatra" je bruka, ali kafic SOS je zakon, i svaku posetu centra grada sam zavrsio sa odlaskom u crkvu. Mnogo mi se dopada. Smederevci idu inace u Mihajlovac na zurke, a u "Marini" gostuju mnogo popularne estradne zvezde. Takodje mi se svidjala tvrdjava, a koza tamo me jurila celo vreme. Kad sam ja bio su bas obnovili most. Poklopilo se da sam imao i priliku da odem na Vasar i bas mi je lepo bilo... proveo sam nezaboravno i lepo leto u Smederevu....

Tvrdjava u Smederevu....







....



 
Zorance
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Jun 2005
Poruke: 5
Mesto: Lugavcina

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2005 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cao svima, ja mogu da potvrdim da je marina zakon, ja sam vise ljubitelj narodnjaka jos ako su onako "lajf" to je prava stvar. dolazim iz lugavcine, to je jedno vece selo 20tak km od smedereva kad se krene ka plani, a zivim u nemackoj (u eksilu), pozrdav svima iz naseg kraja
 
Djole_i500
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Feb 2005
Poruke: 74

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 25, 2005 6:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada cujem da neko prica o smederevu ili vidim neke fotose vratim se malo u proslost i prisetim mnogo lepih trenutaka koje sam proveo u smederevu, sa jednom devojkom iz smedereva koju sam puno voleo i sa kojom sam proveo 18 meseci.Setim se pizze u tronu, tople cokolade u kraljici, setim se parkinga kod veslackog gde sam nekog ucio da vozi auto, naravno setim se tvrdjave, ulice kralja petra, hotela smederevo, smederevske jeseni, smederevske zime, crkve, dunava naravno i mnogo toga.i naravno policajaca koji obicno vracajuci se sa posla stopiraju na ulasku u smederevo kod radinca, da ih odveze neko do centra grada, i naravno pekare firenca, i jos par lepih stvari.Ipak je to magican grad.obzirom da sam upoznao grad, mogu da kazem sve super o njemu, i naravno nikada necu zaboraviti oktobarsko popodne u Amfori i jedan bez kozni mantil....i njena kolena....


Ponekad i sada progutam knedlu u grlu iako je to iza mene i kazem :idemo dalje..... Wink Rolling Eyes
 
Tajci_15
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 178
Mesto: tamo gde zvezde padaju,gde tiha muzika svira,gde snovi postaju java,tamo gde je ON

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 12:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam iz smedereva.grad je mnogo lep i nocni zivot je super.ima sve taj grad.posetite ga i uverite se sami !!

_________________
NoCas zVezDe PadaCe jedNa od njIh naSa je jeDnA nOsi utEhu kO u Snu vOleLa biH da si Tu
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Smederevo Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon