www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Petak, 13-ti?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 14, 2004 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a meni sasvim obican dan

 
Malena021
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 40

Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 924
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 15, 2004 2:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kod mene je bila kriticna subota 14-ti....hmm
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 06, 2004 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene je taj dan kao i svaki drugi dan...ne obracam paznju ....mada znam puno ljudi koji taj dan ni na ulicu ne izlaze...malo je to preterano....ako ti se nesto hoce desiti, desice se bio to petak 13 ili ne....

_________________
 
Miss Nikakve Sanse
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 02 Avg 2004
Poruke: 1596
Mesto: Zagreb :)

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 08, 2004 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

... nikad mi petak 13 nije predstavljao nešto posebno ili strašno... uvijek je to bio dan kao i svaki drugi, do ove godine... ove je godine crni patak 13 zaista postao crn... toga sam dana, na žalost, sahranila jedinog i najdražeg mi djeda... sigurna sam da taj dan neću nikada zaboraviti... sad da li da taj tužan događaj pripišem datumu ili životu???... ne znam ali nije ni važno...

_________________
:93: Mi plešemo... la la lala... cijeli dan i noć... :93: :50:
 
DonBrankony
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 22 Avg 2004
Poruke: 9

eritrea.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 10, 2004 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatra se da je petak, kad pada trinaestog dana u mesecu, nesrećan dan za sve ljude osim za one koji su rođeni u petak, trinaestog - za njih je to onda srećan dan!
Danas se pominje mnogo korena od kojih potiče verovanje da je petak nesrećan dan. Jedno od njih je da je Eva ponudila jabuku Adamu u petak, drugo da je u petak započeo Veliki potop, zatim da je gradnja Vavilonskog tornja prekinuta u petak, pa da je Isus Hristos razapet u petak (a na tajnoj večeri je bilo 13 ljudi), i tako dalje.
Inače, još pre nego što je Biblija bila napisana, petak je smatran za važan dan. Ljudi su se petkom posvećivali posebnim ritualima, u kojima su pozivali svoja božanstva i molili ih za dobru žetvu, zdravlje i sreću. Oni koji su radili toga dana smatrani su za proklete, i verovalo se da će im se to nepoštovanje božanstava osvetiti.
Petak se nekada ljudi zvali i "Veštičji Sabat", jer se verovalo da su se svakog petka dvanaest veštica sastajale sa djavolom - a to je trinaest zlih duša na jednom mestu, dovoljno da se načini zlo. Zato se spoj petka i trinaestog u mesecu smatra najgorom mogućom kombinacijom.

Triskaidekatriafobija je iracionalni strah od broja 13, a paraskevidekatriafobija je strah od od petka, trinaestog. Terapeut Donald Dozi (dr. Donald Dossey), čija specijalnost je lečenje iracionalnih strahova kod ljudi, uverava svoje pacijente da će biti izlečeni ako nauče da tečno izgovore ovu reč napamet. Zanimljivo, ali izgleda da kod velikog broja njegovih pacijenata ovo funkcioniše. Tim ljudima je verovatno potrebno samo malo sugestije da bi se oslobodili svojih strahova.

_________________
Glupost potice iz uverenja da za svako pitanje postoji spreman odgovor.
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 51

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 30, 2005 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

Smatra se da je petak, kad pada trinaestog dana u mesecu, nesrećan dan za sve ljude osim za one koji su rođeni u petak, trinaestog - za njih je to onda srećan dan!


Pa ja sam rodjen 13-og. Ko ce mi pomoci, koji je dan bio 13.5. 1973?

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
zgrgix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Maj 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 02, 2005 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bilo je petaka 13, bit ce ih jos. A kad bi se nezgode pojavljivale samo tih dana u godini ... svijet ne bi bio tako los kao sto to izlgeda sada.
 
noviclan013
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Maj 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 3:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa to je prekosutra treba odgledati neki film kako se prezivljava taj bauk pa se mozda vidimo u subotu Shocked
 
vecadok
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 55

Datum registracije: 06 Nov 2003
Poruke: 7276
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 2:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i sad, ovog maja, petak je 13-ti
a ja za taj dan imam jedan plan
i jednu veliku želju već odavno
i nema sile da me spreči....
Biće to najbolji moj dan
od početka ove godine,
tako sam odlučila
:196:

_________________
Tražeći sebe naišla sam na tebe...
i potpuno se izgubila!
...ali dobar san će biti lek na dar!
 
LAV_62
strašan lav
strašan lav





Datum registracije: 18 Nov 2004
Poruke: 3044

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 2:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bas i ne obracam paznju na taj famozni petak 13-ti,
ali na ovaj koji sledi cu cekati sa velikim nestrpljenjem.
Bice mi to dan koji cu pamtiti po necemu jako lepom.
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 6:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni da niste rekli,ne bih ni znala da je sutra petak 13. Laughing
Zavisi,nekad mi je to los dan,nekad i nije,varira...

_________________
Crvenokosa lutalica
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 51

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 12, 2005 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:

i sad, ovog maja, petak je 13-ti
a ja za taj dan imam jedan plan
i jednu veliku želju


Plan mi je da se *olesim* od alkohola, a zelja...hmmmm, pa mogla bi neke vece da mi se pridruze. U troje je bolje Razz Shocked Twisted Evil Wink

A razlog za to: Rodjendan moj...

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Petak, 13-ti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  sledeća
Strana 3 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon