www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Petak, 13-ti?
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~
::  
Autor Poruka
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa i ne verujem bas nesto u petak 13....ali se ipak trudim da taj dan budem na oprezu Very Happy


_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
mrvica_so
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 10 Nov 2006
Poruke: 14
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 18, 2007 1:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa neznam da li je istina, ali u svakom slucaju treba se pripaziti toga dana... Confused

_________________
Sto e toa vo ludje to tazno, sto zive advoj zivoti tudji, koj vo moe to mina to plovi, so se mirno i bez da se srami!
 
cosma
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 08 Jun 2007
Poruke: 24
Mesto: Zürich

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 21, 2008 12:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da ljudi imaju osjecaj da se tada desavaju nesrecne stvari zato sto taj dan skrenu paznju na te stvari a inace nije glavna tema, zato ljudi pocinju da se plase od petka 13.

meni je taj dan ko i svaki drugi
 
cupakabra
*the dancing girl*
<b>*the dancing girl*</b>





Datum registracije: 30 Sep 2006
Poruke: 1763
Mesto: taaaaamo daleeeeko

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 26, 2008 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to su krivi mediji. oni su prvi poceli da prave horor filmove u kojima se kao "baksuzni" broj pojavljuje broj trinaest, a posle je broj trinaest dobio i odredjeni dan u nedelji u filmovima "poslednja ekskurzija" a kasnije i u svim ostalim horor filmovima. tako da ja u to ne verujem jer mi je i broj trinaest srecan broj

_________________



ne placi zato sto se zavrsilo, smej se jer se dogodilo!
CuPaKaBrA
 
afibamarih
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 105

Datum registracije: 29 Feb 2008
Poruke: 80
Mesto: Arcadia

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 01, 2008 9:02 pm    Naslov poruke: Re: Petak, 13-ti? Na vrh strane Na dno strane

hogar sa medaka je napisao/la sledeće:
Jeste li svesni da smo već ušli u onaj čuveni dan, petak, trinaesti?
Jauh, grdne li kombinacije...

Hajde da se danas, tokom dana, kao i uveče, pred ponoć ili ranije, kad ko stigne, nakačimo na sajt i iznesemo svoja iskustva sa ovim danom?
Da vidimo, ko će biti maler, a ko dobitnik ovog dana...
nema razloga da budes uplasen. Samo jedan petak 13. u istoriji je bio mracan dan, ali to je bilo pre vise od 600 godina!

_________________
ET IN ARCADIA EGO!
Una salas victis, nullam sperare salutem!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 09, 2008 8:43 am    Naslov poruke: Re: Petak, 13-ti? Na vrh strane Na dno strane

Petak 13. u 13. tačaka

- 1991. godine smo dvaput preturili preko glave petak 13: u septembru i decembru
- Strah od petka 13. i uopšte od broja 13 se stručno zove triskedekafobija
- Godine 1930, u želji da se naruga rasprostranjenom sujeverju, ser Henri Sigrejv odlučio je da obori svetski rekord u brzini na vodi baš u petak 13. juna, na jezeru Vindermir. Postigavši brzinu od 98 milja na sat, ostvario je svoj cilj. Međutim, pri kraju vožnje motorni čamac se prevrnuo i ubio prosvećenog ser Henrija
- U celom svetu petak 13. ozbiljno remeti bolnički raspored. Mnogi pacijenti ne žele da budu operisani tog dana.
- Godine 1147, u petak 13-og, papa Eugen III posetio je Pariz. A kako je petak dan posta, papa se uplašio da Parižani neće biti dovoljno krepki i veseli da bi dostojno proslavili njegov dolazak. Zato je izdao dekret kojim je taj petak proglasio za četvrtak.
- Mnoge kulture i religije imaju nešto ili protiv petka 13. ili protiv broja 13, a jedino hrišćani ne vole ni jedan ni drugi: petak je proklet zato što je na taj dan raspet Isus Hrist, a broj 13 zato što je toliko zvanica bilo za stolom na poslednjoj večeri.
- Bobu Renfiju iz Pitersboroa dogodila su se u životu četiri nesrećna slučaja, svaki put u petak 13. Prvi put je pao i slomio nekoliko kostiju, zatim je upao u reku, posle toga ga je oborio motocikl i na kraju je prošao kroz zatvorena staklena vrata. Posle takvih iskustava odlučio je da svaki petak 13. provede kod kuće u krevetu.
- Godine 1791. britanska vlada je odlučila da suzbije sujeverje mornara vezano za petak 13. Upravo na taj dvostruko baksuzni dan počela je izgradnja jednog velikog broda. Brod je nazvan "Petak". Porinut je u petak i na svoje prvo putovanje krenuo je u petak iz londonske luke. Posle svečanog ispraćaja, brodu i posadi izgubio se svaki trag, a zagonetka njihovog nestanka nije rešena.
- Za filmske kompanije "Džordžtaun prodakšns" i "Paramaunt" "Petak trinaesti" nipošto nije bio baksuzan. Serija horor filmova i video kaseta donela im je od 1980. do danas milione dolara. Posle trećeg nastavka, kritičar čuvenog lista "Verajeti" napisao je: "Prvi film je bio veoma loš i zaradio je 17 miliona dolara. Producenti će sigurno biti presrećni kad čuju da je i treći strašno loš". Naredni filmovi iz serije s baksuznim naslovom (od četvrtog pa nadalje) nastavili su tradiciju.
- Svakog petka 13, filadelfijski klub "Petak 13." priređuje zabavu za svoje članove. Posle ručka, zvanice se pozivaju da na sve moguće načine prkose sujeverju (ili sudbini?): da razbijaju ogledala, da prolaze ispod merdevina, da otvaraju kišobrane u zatvorenom prostoru i da rade sve što "se ne valja".
- Godine 1972. u petak 13. oktobra, jedan avion se srušio u čileandskim Andima. Nesreću su pukim čudom preživeli neki putnici. Ali, kako nisu imali hrane, neki od njih su umrli od gladi, a neki su pribegli ljudožderstvu.
- U petak 13. aprila 1990, Mario de Guja iz Buenos Ajresa primljen je u bolnicu radi operacije inficiranog palca. Kada su mu dali anesteziju, dobio je srčani napad. Odmah je prenesen u šator sa kiseonikom gde je zaradio infekciju koja je dovela do upale trbušne maramice. To nije sve: dok su ga prenosili u sobu, pao je s pokretnog ležaja i slomio nogu i ključnu kost. Uz sve to, i dalje ga je mučio otečeni palac zbog kojeg je i došao u bolnicu.
- Ko ne želi da izaziva sudbinu treba da zna da su u petak naročito onaj koji pada u trinaesti dan u mesecu, strogo zabranjene dve stvari: smeh (ko se smeje u petak, plakaće u nedelju) i sečenje noktiju.

[iz "Politikinog zabavnika" #2085; 13. XII 1991]

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bre,meni je 13 srećan broj,a i nekoliko puta sam dobijao u osnovnoj i srednjoj školi petice iz matematike baš na petak 13. Very Happy

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 10:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Johnny-Delija je napisao/la sledeće:
Bre,meni je 13 srećan broj,a i nekoliko puta sam dobijao u osnovnoj i srednjoj školi petice iz matematike baš na petak 13. Very Happy


Takodje, 13 mi je srecan broj i bash su mi se prijatne stvari dogadjale na te dane...Eh, da je svaki dan Petak i to 13. Laughing Laughing Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Zasne
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 05 Maj 2008
Poruke: 1126
Mesto: Bijeljina

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 26, 2008 5:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad god je petak 13 meni se lepo desi iskerno mislim i tako da ne smatram da petak 13 bi trebao da bude baksuzan, koban ili nedaj boze poguban...
Mada po nekim saznanjim Petak je dan kada su otvorena polja za gatare, crnu magiju i one koji to koriste kao neki dan rituala...I to obicno koristili su taj dan neboznici i u nekom daljem veku koristili su to oni koji resavaju krvlju i zlocinom, a broj 13 je po nekom nacinu sam po sebi kao negativan, ali nije to bas tako moze biti bilo koji dan ili datum a da moze da bude gori od Petka 13.
Mnogi kazu za vreme Hristovog razapeca je bio a datum 13-ti, a i znamo dobro koji je i dan bio od tad smatraju da je to dan i datum kada moze i krv da padne...i to bas ljudska uzas...

_________________
Ti si moj trenutak i moj san
i sjajna moja rec u sumu
i samo si lepota koliko si tajna
i samo istina koliko si zudnja.
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 26, 2008 5:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u školi sam na taj fucking petak 13. uvijek dobivala komade, redovito mi je sve išlo niz brdo,ali sve od jutra do mraka od najmanje sitnice do nekih krupnijih stvari..itd...itd...vjerujem u taj petak 13. uvijek ga nastojim zaboravit i ne primjetit al ga ipak uvijek primjetim Rolling Eyes

_________________
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 30, 2008 1:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo neki dan sam čula za, meni posve dovoljan dokaz tog nesretnog broja 13.u Zagrebu je neki dan tramvaj br.13 izletio iz tračnica u 13h i 13 min,a ozljeđeno je 13 putnika.da stvar bude zanimljivija na istom mjestu se, valjda prije dvije godine, dogodila nesreća u kojoj je također iz tračnica izletila trinaestica.meni dovoljno... Smile

_________________
 
world1111
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Okt 2008
Poruke: 48

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 05, 2008 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je oduvek bio srecan

_________________
Pokazi sta znas .....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> Petak, 13-ti? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  sledeća
Strana 12 od 14

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon