www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako se riješiti ovoga virusa ili spywera?!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 9:52 am    Naslov poruke: Kako se riješiti ovoga virusa ili spywera?! Na vrh strane Na dno strane

Molim Vas pomozite mi,
naime... sve mi je bilo u redu sa računalom, do jučer, kada sam pregledavala pristigle mailove i kliknula na neki link te mi se krenuo downloadati neki video file... lažni video file i za nekih 5 minuta mžda i manje mi se pojavio plavi ekran i računalo se ugasilo, nakon toga ga nisam nikako mogla pokr enuti osim u safe modu, a kada sam nakon muka i muka i uspjela imala sam što i vidjeti... na desktopu mi se pojavio veliki natpis... ne znam sada točno ali nešto tipa,
WARNING YOCOMPUTER IS INFECTED USE SOME OF THE VIRUS OR SPYWARE PROGRAMS TO REMOVE IT.
Nešto tako, stvarno ne znam točno jer ga sada ne mogu niako upaliti.
Da kada sam ga uspjela tada upaliti odmah sam stavila čišćenje i našao je on tu neke trojance ali ništa i dalje sve po starom i nonda je opet krepao i sad ga više ne mogu upaliti.

Molim Vas pomozite mi, ako znate o čem,u je riječ.



_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
bojano
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 27 Maj 2008
Poruke: 30

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da ti je najbolje resenje format C: i ponovo da stavis win.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako mislis ne mozes ga vise upaliti? Hoces da kazes da nema napajanja?
Ako sam te pogresno razumeo i mozes jos uci u Safe Mode, instaliraj neki spyware program kao npr. Spyware Doctor pa sa tim programom skeniraj kompjuter i onda jos jednom skeniraj sa AV.

Ipak, najbolja opcija je sto je Bojan preporucio.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 1:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa Makroom, ako imas vazne fajlove koji ti trebaju odradi iz Safe Mod-a sa Spy-om i AV-om, udji u normal mod, prebaci fajlove koji ti trebaju i onda format C:, instalacija Windowsa, PRVO AV i Spy pa tek onda ubacivanje tih starih fajlova.
 
milannik1
Mr. Bombastic
<b>Mr. Bombastic</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 1224

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 2:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ako imas samo jednu particiju napravi jos jednu iz safe moda i prebaci sve bitne podatke u tu particiju i radi reinstalaciju windowsa, to ti je najbolje i najlakse resenje, za reinstalaciju ti treba sat-sat i po a dok ga izbacis ce ti treba vise i ko zna kako ce da ti radi posle toga

_________________
Better to want something you don't have, or to have something you don't want.

Danny Crane
 
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 2:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam napajanja, no kada ga pokušam upaliti u normalnom modu rada kada prođe ono očitavanje windowsa ništa... samo crni ekran.
Mi8slim da ću onda ipak reinstalirati. imam tri particije... prebacit ćun sve na E a C i D formatirati. Jel se može tako?!
Hvala vam puno

_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
sandral
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 30 Jun 2005
Poruke: 1039
Mesto: ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 29, 2008 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh... nije prošlo dugo da sam ovo riješila a meni se opet ponovi gotovo ista stvar, skinem program s neta i na desktopu crveno i piše your privacy is in danger, uz to mi nestali programi, podataka sa c diska nigdje, i ajd uspijem ja to riješiti bez formatiranja kroz nekoliko sati ali sada novi probnlem kao posljedica toga. Računalo se pali jaaaaako sporo. Na onome welcome stoji sigurno 2 minute i onda mi pokaže desktop i još duže i tek onda se pokažu ikonice, nije do startup onih programčiča (ako se tako kaže) jer sam ih sve poisključivala, m,ožete li mi pomoći.

_________________
Život nije vrijeme koje je prošlo... već trenutci koji se pamte...
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 29, 2008 2:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a da kod tebe dodje neki iskusan haker, da ti sredi to?

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
zasto banovan?
Upozorenja: 2 od 3

U INAT BAGRI
U INAT BAGRI



Godine: 113

Datum registracije: 28 Apr 2008
Poruke: 1523
Mesto: za sankom

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 29, 2008 4:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sandral je napisao/la sledeće:
Heh... nije prošlo dugo da sam ovo riješila a meni se opet ponovi gotovo ista stvar, skinem program s neta i na desktopu crveno i piše your privacy is in danger, uz to mi nestali programi, podataka sa c diska nigdje, i ajd uspijem ja to riješiti bez formatiranja kroz nekoliko sati ali sada novi probnlem kao posljedica toga. Računalo se pali jaaaaako sporo. Na onome welcome stoji sigurno 2 minute i onda mi pokaže desktop i još duže i tek onda se pokažu ikonice, nije do startup onih programčiča (ako se tako kaže) jer sam ih sve poisključivala, m,ožete li mi pomoći.


Sreco ne znam da li je (konacno) dozvoljena piraterija na forumu ali ako nije poslacu ti link preko PM a sve sto treba da nabavis je :

Kaspersky Internet Security

http://www.download.ba/vise.php?program=324&ime_programa=Kaspersky-Internet-Security-7.0.1.321

SpyBOT

http://fileforum.betanews.com/detail/Spybot_Search_and_Destroy/1043809773/1

Ovaj prvi link je free trial i legalan je a drugi takodje samo sto je SPYBOT besplatan.

Instaliras,skeniras sistem,ostavis upaljen svakodnevni automatic update i ukljucis automatic selfdefence da te vise ne smaraju ni spyware,ni adware ni virusi...

Nadam se da sam pomogao Wink

_________________
Jedan i jedini duplirani član, HELLBRINGER.

U inat svima,bez mane i straha.

Hajdemo dalje,moja tugo,
tamo gdje nas ne zna niko,
pričo moja iz djetinjstva,
na tebe sam navik'o...

Mijenjam ženu za dvije krave,šifra PROŠIRUJEM KAPACITET!

Sva vlast rakiji !!!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Kako se riješiti ovoga virusa ili spywera?! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon