www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

pravljene besplatnog sopstvenog sajta
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
membak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 8:48 pm    Naslov poruke: pravljene besplatnog sopstvenog sajta Na vrh strane Na dno strane

Da li mi neko moze reci kako bih mogao da napravim besplatno svoj internet sajt ili web stranicu,da li se to placa i da li postoje besplatni hostinzi,mislim ja imam 14-15 godina! Neutral

 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 1:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da.. Imas malo godina ali bolje ti je ili da pretrazujes vec teme koje su pisane na tu temu (ovde na forumu) ili da uzmes Google pa da trazis. Za pocetak mozes uzeti program Microsoft FrontPage i poceti da slazes slike i tekst kao internet stranicu. Tim igranjem mozes videti da li ti to ide. Da bi se napravio neki sajt koji bar malo lici na nesto potrebno ti je poznavanje grafike. Bar nekih osnovnih stvari. da bi stranicu stavio negde na net moras imati svoj host i svoj domen. To mozes naci free i to ce fino da radi ako je u pitanju html i neki ne preterano zahtevan sajt.

Kada to sve uradis/naucis onda vidi da li te to zanima i prosiruj svoje znanje.

Usput ako naucis ono sto sam rekao u prvoj recenici bice ti zivot mnogo laksi. Wink

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
membak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 11:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veliko hvala,mada ja slabo sta sad razumem Surprised ,isao sam to mi je drugar rekao na forumotion.com i tamo ima program za pravljene sajta,i ja ga tako napravim dam ime sajtu,medjutim ja taj sajt ne mogu da nadjem na internetu,mislim sajt koji sam sam napravio!

gde da nadjem host i domen,imas li neku adresu,ja bi najradije uzeo domen .com,medjutim ne znam da li ima besplatan domen com?
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Domeni .com, .info, .org, .net i ostali takvog tipa se placaju. Postoje besplatni domeni kao shto su .co.cc (koji je recimo mene odushevio jer ne ubacuju svoje banere niti ishta) a hostinga besplatnih ima koliko hoces. Potrazi preko google Free Hosting i naci ces neshto 100%
 
membak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 5:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znao sam! znaci nista od com,net ako ne izdvojis love Rolling Eyes

i sta kad nadjem besplatni hosting sat da radim,jel su to neki programi koji se skidaju i instaliraju?

koje mi domene preporucujes New Spiral
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 5:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

membak je napisao/la sledeće:

i sta kad nadjem besplatni hosting sat da radim,jel su to neki programi koji se skidaju i instaliraju?


Prebacish podatke na njega, linkujesh sve i eto ga Wink Za upload i kontrolu podataka mozesh koristiti neke FTP programe kojih takodje ima gomila besplatnih. Eksperimentishi sa programima i naci cesh shta ti najvishe odgovara, nije svima sve jednostavno/lako za korishcenje/vredno... Wink

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 6:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hosting je prostor na hard disku koji se nalazi u kompjuteru koji je tamo negde. Kada uzmes hosting bio on besplatan ili ne dobices nachin pristupa svom delu hard diska koji ti je dodeljen. Ako kupis hosting onda uglavnom dobijes FTP username i password kao i mnoge druge pogodnosti dok kod free hostinga sve cheshtje se sluchaj da imas na njihovom sajtu kao Login da se ulogujes sa svojim username-om i password-om i onda imas jednu stranicu na kojoj stavljas sta hoces da okachis i kliknes Upload (a pored uglavnom bleji reklama koja kaze da ako hoces FTP platis toliko i toliko) Very Happy
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njemu je bolje da se ne zeza sa FTP programima vec da nadje hosting koji ce sa svojim menadzerom omoguciti da upload-uje sadrzaj na host.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
membak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neutral moguce,kad sam isao na ove free hostove(engleski razumem polovicno) izaberem neki host i tamo trazi username,pasword.e-mail,i da se upisu u polje brojevi koji se izbace na nekoj slicici..........i na kraju ima dugme submit i ja to pritisnem i nista,moada je ovo netacna procedura,ako neko zna nek kaze,inace nemam bas puno vremena za net,pa verovatno slabije kapiram
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 9:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne moze tebi neko ovde objasnjavati u detalje kako da napravis sajt. Nesto moras i sam. Niko od nas nema toliko vremena. Nadji vremena ako te to bas zanima. Moras postaviti svoje prioritete.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
membak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jul 2008
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 10:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Very Happy a sto da ne,ovako se uci Mr. Green uostalom koliko ima ljudi duplo starijih od mene pa ne znaju New Spiral rekao sam da mi samo treba procedura za pravljene sajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
znaci pod 1 uradi ovo,pod 2 uradi ovo............. i ako nesto ne znam ocekujem da mi objasnis

Laughing
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 12, 2008 11:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

membak je napisao/la sledeće:
Very Happy a sto da ne,ovako se uci Mr. Green uostalom koliko ima ljudi duplo starijih od mene pa ne znaju New Spiral rekao sam da mi samo treba procedura za pravljene sajta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
znaci pod 1 uradi ovo,pod 2 uradi ovo............. i ako nesto ne znam ocekujem da mi objasnis

Laughing


Pravljenje sajta se ne uchi tako. Nije to menjanje auspuha da ti kazem odsrafi ovo, skini ovo, zakachi ovo i zasrafi ovo. Chitanje, chitanje i chitanje... Za solidan sajt prochitaj ovo:

http://www.w3schools.com/html/default.asp
http://www.w3schools.com/css/default.asp

Kad HTML i CSS nauchish sasvim pristojno opredeli se za server side scripting jezike kao shto su PHP, ASP, JS. Kad naucis zeljeni SSS onda usavrsi AJAX i na konju si.

Za sve ovo ti je potrebno oko 3-4 godine aktivnog rada i to opet nece znaciti da znas sve ali ces znati poprilicno!

Da se ne bi zezao sa hostingom i domenom ako vec hoces da naucis skini program koji se zove WAMP (da ne bi pitao kako da ga skines klikni ovde). Njega samo instaliras i on ti napravi folder C:\wamp\www\ u kojem pravis foldere. Recimo napravis u tom www folderu folder Moj sajt i u njega stavljas html stranice slike itd... znaci sve vezano za sajt. Kad hoces da vidis kako izgleda udjes u Firefox, Internet Explorer ili Operu ili neki drugi browser i ukucas u address bar-u http://localhost/MojSajt/ (ako ti se folder u www-u zove MojSajt) i po default-u browser u tom folderu trazi index.html jer je to pocetna stranica tvog sajta (tako i nazovi stranicu koja treba prvo da se otvori).....

Kako se prawi sajt? Tako shto nauchish programske jezike i upustis se u milion i jedan problem koji nastaje kad hoces i ono najosnovnije da napravis...

Jedini savet koji mogu da ti dam kao pocetniku jeste "Ako neshto radi iz prve - neshto nije kako treba"
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> pravljene besplatnog sopstvenog sajta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon